Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

Marty7CZ

Affleck je fakt novej Eastwood, režii se tak dobře naučil a obzvlášť retro látku zvládá neskutečně!!! Skvělej biják s vynikajícím Mattem i Benem a celá smečka herecká neměla chybu(vyjimečně mi nevadil ani jinak idiotskej Tucker), hudba mega stylovka, takže silnejch 80% ()

RAFT

Affleck zase po 6 letech režíruje film ,no mohl by režírovat častěji .Podnikatelské dobrodružství ,nečekejte zde sportovní film.Pokud vás zajímá historie značky Air Jordan a jak se vše děje.Herecké obsazení dobré,film vůbec nenudí ,dobře natočené.Pěkná pocta Jordanovi a Nike. 80% ()

Vanchovi

Nie žeby to bol zlý film, to vôbec. Len to mohlo byť lepšie :D Ako fanúšik knihy Shoe dog si viem predstaviť film skôr o vzniku samotnej firmy Nike, nie len o vyjednávaní jedného kotraktu. Podobná téma bola zaujímavejšie spracovaná vo filme Tetris ()

oldy

Slabší 4*. Povedeny soundtrack,docela fajn postavy. Herec MJ nešel skoro vidět,ale aspon tam byl na konci sam Jorden :)  Dozvíme se jak vznikly jedny boty na basket a kolik si kdo vydělal :D  7/10 ()

vvaalleerr

Nečakal som od tohto filmu vôbec nič, ale príjemne ma prekvapil. Je to Ford v Ferrari, ale s teniskami. Vykreslenie doby je až prekvapivé. Staré autá a použité pesničky pekne dotvárajú atmosféru. Dialógy sú občas vtipné. Zaujímavé filmové prekvapenie. 7-8/10. ()

Mkartaylas56

V podstatě další z řady úspěšných životopisných dramat, které nijak zvlášť nevybočuje, avšak je naprosto solidní a v čem má fungovat, funguje velmi dobře. Ačkoliv jde o vcelku tradiční konverzačku, která je na pohled velmi přízemní, tak za pomoci Affleckovy režie má tu správnou dynamiku a v případě potřeby umí v konkrétních scénách přepnout do slušně emocionálního hávu, a funguje to obzvláště pokud víte, kdo je Michael Jordan a jak revoluční příběh tím pádem film Air vypráví. A to, jak jsem psal, velmi přízemním stylem, kdy to vlastně ani tak moc nevypadá, že by šlo o něco takto významného. K tomu film rovněž pěkně ozvláštňuje silně protlačovaná atmosféra osmdesátých let, která je tu ovšem velmi funkční a ať už skrze písničky či vypiplané kulisy a rekvizity je cítit po celou dobu stopáže. Přestože tedy z mého pohledu Air příliš nevybočuje z řad jiných (sportovních) dramat tohoto typu, tak jde určitě o jedno z těch kvalitnějších a obzvlášť fanoušci M. Jordana tu budou nadmíru spokojeni. ()

SilentMemory

Pekná pocta Jordanovi a Nike, ale taktiež všetkým spolu-zúčastneným na ktorých vykreslenie film dbá. Nie každý zužitkuje svoje vedomosti a potenciál ale môže nimi obohatiť niekoho iného, a tak sa vzájomne v živote inšpirujeme netušiac aký vplyv na okolie máme. Sonny generoval svoje nápady aj v komunikácii s predavačom, ktorý bol odborníkom na basjetbal kvôli svojmu zápalu sledovať dianie. Kto stál za Jordanom? Matka s rozumom v hrsti, obyčajná žena, ktorá prekonávala strach a riskovala napriek obávam. Sonny, ktorý sa rozhodol veriť a nasledovať svoje presvedčenie a staviť na to aj svoju kariéru. Nie je jednoduché zachovať si nádej a nezačať sa podceňovať. Sonny sa potýkal s mnohými prekážkami a úspech Nike si vyžadoval veľké odhodlanie. S mocou súvisí  veľké riziko a zodpovednosť, ako sme mohli vnímať v záverečných úvahách Philla o tom, či spustením nebezpečného precedensu zapríčinili zničenie brandže. Dozvieme sa, že spoločnosť sa pôvodne mala nazývať Dimension six a že tento moment prispel významne k reforme v športe. Záverečné fakty sú čerešničkou na torte pre rozšírenie poznatkov a film taktiež obsahuje vtipné časti v konverzáciách Sonnyho a Jordanovho agenta, či Sonnyho a Phila. ()

hrumsrt

Že Ben Affleck není vůbec špatný za kamerou jsme se mohli několikrát přesvědčit už dříve, a že dost možná je v těchto profesích lepší než než jako herec, je nakonec asi taky pravda.. Tenhle rok zatím jede na tematické vlně různých značkových originů a sporů o duševní vlastnictví, začal to poněkud opomíjený Pinball a nakopnul pak zatím pořád nejlepší Tetris, když tenhle trojlístek pak uzavírá právě nejnovější Air.. Takhle, stejně jako Tetris si tenhle snímek naprosto fantastický své drží dobové kouzlo, které navíc v tom americkém hávu působí zdaleka nejlépe (ovšem absurdní Rusko to není..). Air jsou příběh o vzestupu firmy Nike a jejím mistrovském tahu při all-in sázce na spolupráci se začínající basketbalovou hvězdou.. A jak asi tušíte, tak Air je znám především ve spojení "Air Jordan", kdy dneska se už normálně říká bez toho Air, nicméně takhle je název aspoň více tajemnější.. Na necelé dvě hodiny se stáváme součástí vyjednávacího procesu o nové marketingové tváři značky, kdy celý proces vede fantastický obtloustlý Matt Damon, který zase dokazuje, že má na výběr projetků čuch a tady se spolupráce z Willa Huntinga jasně osvědčila a zase funguje.. I když si myslím, že v Evropě to nebude takový trhák především pro svoje dosti amerikanistické srdíčko (viz. třeba na sílu tlačené "Born in the USA"), tak mě to v takovéhle oslavné podobě vůbec nevadí.. Tohle je totiž v jádru současně pocta jednomu z největších sportovců všech dob - Michaelu Jordanovi, navíc při vzpomínce na doufám pořád dosti nedávnou seriálovou pecku Last Dance, jde o další funkční tah, který vyloženě můžu.. Občas to je lehce přidané, aby to více sedlo stylu příběhu a postavy jednají někdy trošku vyhroceně jen aby umocnili aktuální projev, ale ve výsledku mě to fascinuje.. Ve zkratce příběh o šibeniční sázce na jednoho mladíka, která mohlo potopit nejen několik rodin ale možná jednu z největších amerických firem NIKE (prý to čteme celý život špatně).. Akorát, že tím klukem byl Michael Jordan "MJ" a zbytek příběhu už píší dějiny... Příběh o tom, jak jméno získalo cenovku. 75% ()

Stranger77

Velká paráda! Damon super, Affleck a ostatní skvěle doplňují. Režie, hudba, všechno bezchybné. Vlastně je ten film, o událostech jejichž vyústění všichni známe, velmi napínavý a neskutečně pohodový. ()

Kanalizato

Dobre natocene, napinave. Jak presvedcit hrace, ktery nema zajem s Nike spolupracovat, ani kdyby dostal auto navic k podpisu smlouvy znacky kterou zna dnes kazdy. ()

Pete

Ryze Americká pohádka o tom, kterak Sonny na Jordana vsadil boty, a ono to vyšlo. Všichni dobře víme, jak tahle marketingová historka dopadla, a tak nás vlastně zajímá pouze forma. Affleck sice předvádí líbivé retro, ač má zde pochopitelně problém dostat kameru ven z kanceláří a jednaček, jenže tentokrát se do toho málo obul. Air diváka nijak nestrhne, překvapivě málo pobaví, a slabší dialogy jsou fatální pro film, který je na nich postaven. Jsem trochu zklamaný z výsledku, který je přes snahu odulého sympaťáka Damona jen průměrem v žánru. Slabší 3* ()

curfew77

Basketbal mě nikdy nebral a na Jordanovi mě baví akorát jeho golfové historky, takže jsem navzdory všemu chválení a doporučování odmítl shlédnout The Last Dance a i k Air jsem se musel přemlouvat půl roku. A byla to chyba, přátelé, protože tým Affleck/Damon je prostě vítězný a názorně předvádí, že když se umí řemeslo, tak baví i film, jehož téma jde poněkud mimo vás. A tahle story je opravdu natočená tak mimořádně zábavně, elegantně, funkčně, s použitím cool dobových záběrů a hudby, že jdu na pět a neváhám ani vteřinu. 90 % a prozatím film roku, což už se bude za ten zbývající měsíc těžko překonávat. ()

PTomA

5* jen za to, jak dlouho jsem nevidel povedeny feel-good film, který vám cpe cukrkandly až do prdele, ale ja byl jednoduse unesen. rezie, která davala do popředí (výborný) herce, dala si zalezet s dobovosti (kamera, vyprava, kostymy) a hlavně potěší dialogy ve stylu McKaye. Affleck opět září 😎 ()

Emílio

Jeden by povedal, že keď točím film, ktorého koniec nám už dávno prezradila história, tak by aspoň tá cesta z bodu A do bodu B mala mať poriadny šmrnc. Nemyslia si to ale aktuálne štrajkujúci scenáristi, nemyslí si to ani Ben a možno to len nebol ten najlepší príbeh na sfilmovanie. Film totiž ide podľa zabehnutej šablóny, ktorá dala vzniknúť už aj lepším kúskom. Takže rezumé: generická rutinná gaučovka na zaplácnutie upršaného popoludnia, tu aktuále s 80% silne nadhodnotená. ()

Facerr

Zezačátku nádhernej feeling osmdesátek, se kterým se pak zbytečně šetřilo. Taky mi chybělo trochu víc Jordana. Objeví se jen jako postava, kterou kamera snímá zezadu. Jinak ale docela ok kousek, který rychle uteče a má happyend, který vyzní trochu slabě, protože ho divák už od začátku očekává. ()

Kinofil

|| R || Amazon || Rozpočet: $90 mil. || USA: $50 703 565 - ČR: 4 193 848 Kč - Celkem: $85 403 565 || Příjemná oddechovka o tom, jak se bandě relativních outsiderů na trhu s botami podařilo ulovit zřejmě největší sportovní ikonu a uzavřít největší sportovní obchod všech dob. Affleckovi sedí režie s každým rokem a slabšími hereckými rolemi čím dál víc. Docela překvapilo a potěšilo, že si nadělil jen vedlejší roli CEO Nike a hlavní dění přenechal svému "bratrovi" Mattu Damonovi. Všichni hrají přesně tak, jak byste očekávali a není tomu co vytknout. Potešil herecký návrat Tuckera, kterému role obchodního tlučhuby sedla jako prdel na hrnec a snad se bude vyskytovat častěji. I přes fakt, že víme, jak to celé s Jordonem dopadne se Affleckovi daří budovat napětí, zákulisní zvraty a dojemné momenty spojené s úspěchem, aniž by snímek jen odškrtával povinná fakta o Air Jordon. Naopak. Tohle není film ani tak o Nike, jako o "heistu" ukradení maskota křusek největším firmám na trhu. Zároveň mu jako jediní nabídnou i něco, na co by ostatní nepřistoupili a tím změnili celé fungování tohoto businessu. Jordana jsem nikdy nemusel stejně jako basket, ale z filmu je patrné, že je to vlastně sympaťák, který má přes všechny peníze rád stejně jen svou maminku. Takže Air je v jádru vlastně skryté rodinné drama. 80%. ()

blondboss

Tento snímok na prvé počutie totálne odradí hlavne čo sa týka samotného scenára, ale keď si to pustíte a po prvotných rozpakoch vydržíte, tak dostanete plnohodnotný výživný snímok. Taký, ktorý z obyčajnej nudnej marketingovej selanky okolo vytvorí hutnú drámu s gradujúcim napätím a skvelými hereckými výkonmi. Ben Affleck navyše vytiahol zaujímavý ťah, kedy Michaela Jordana nie je vidno prakticky ani v jednom zábere spredu. Spracované je to tajomne, s citom a vášňou, ktorú do toho dáva Matt Damon. Ja som spokojný. 80 % ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)