Knižní klub zabijáků

• Španielsko El club de los lectores criminales (viac)

Osm kamarádů, kteří si ujíždí na hororech, se v jednom zničehonic ocitnou. Začne je totiž začne vraždit klaun, který nejspíš zná jejich temné tajemství. (Netflix)

exe. odpad!

Ťažko pozerateľný film s okukaným námetom plných klišé, ktorý tendenciu zaujať má ako výkal v zarastenej tráve ďaleko od ľudskej populácie. Po skvelom a napínavom horore Voces zo Španielskej produkcie od Netflixu mu tento snímok svojím spracovaním nesiaha ani po členky a jediné, čo ponúka, tak sú len vykrádačky iných filmov bez nejakej autorovej fantázie s jemne pozmením príbehom, s nulovou kreativitou, o ktorú sa ani moc nesnažili a s postavami, ktoré sú bez hĺbky a je vám v podstate úplne jedno, čo s nimi bude a kto je vrah, aj keď sa to dá tušiť zhruba po necelej hodine, takže z mojej strany sa vo finále udialo len to, čo som viac menej čakal. Vraždy samotné tiež nie sú najlepšie spracované a chýba tomu niekoľko vecí, ktoré by dokázali urobiť nezáživné a nudné aspoň trochu záživným a menej nudným, chýba tomu nápaditosť, hravosť a vynaliezavosť je ďalším slabým zárezom bez nejakej odozvy, nedostatočné gore, ktoré sa v slasheroch očakáva a väčšinou práve to je niečo, čo môže filmu pomôcť, tu je to ale len ďalší premrhaný potenciál bez nejakého nápadu a aspoň s niečím si tvorcovia mohli dať tú námahu, keď už teda kopírujú diela ako napríklad z ďalšieho prepadáku od Netflixu The Midnight Club, ale hlavne do očí bijúceho kopírovania populárnej série Scream a zopár scén mi pripomenulo aj niečo z Happy Death Day. Killer Book Club ponúka len to, čo už bolo sto krát videné, podávanie príbehu je bez nápadu a pokiaľ ste nezaspali a dostali sa až na koniec, tak aj komické a nijako extra prekvapivé rozuzlenie, ktoré nie je vôbec zaujímavé a je vám to šumafuk, jak odhalenie, tak aj motivácia. Je to skôr remix 90´s hororov zmiešaný s modernými, kde ale celé prevedenie pôsobí ako 100 eurový Iphone z AliExpressu aj s poštovným. ()

Tadas

Nemůžu si pomoct, ale Španělé asi chtěli natočit svůj Vřískot... Horory takového typu mám rád, ale tady mi prostě chybělo nějaké lepší napětí a hlavně víc sympatičtější herci. Koukatelné to je, ale jak se říká, jen jednou. ()

jigsaw44

Podpriemerný slasher, okopíroný z: Jeden z nás lže a Vreskotu. Najstrašidelnejši bol na tom účes hlavnej hrdinky. Inak vrahmi sú Virginia a Sebas. ()

Little_Sawy

Na horor fakt slabučké. Nič ma tam poriadne nezaujalo, ale je to jasná vyjkádačka filmu Scream. Ibaže maska tu bola jak z leňochoda a ten smilling face, bol nechutne smiešny. Ale chválim výber zbraňe to bolo originálne. Taktiež písanie príbehu, aj knižní klub. Kto mohol čakať že sa hlavný zabijak vyspí s hlavnou postavou príbehu? No predsa nikto, dokonca aj ja som z toho v šoku. Sem tam nudné pasáže. ()

Mr.HahaHihi

Dovolím si oponovat profesorovi z filmu, který tvrdí že horory jsou braky a ve srovnání s ostatními žánry hrají nižší ligu, jelikož v nich chybí opravdovost. Přitom právě horory jsou královskou disciplínou, kategorií, kde se té opravdovosti nachází nejvíc. To však není případ knižního klubu, jelikož je to mrdka. Panebože. Venku za oknem mi tu panuje bouřka a já ji vyplýtval na tohle. Jako není tam co chválit. Nemá to atmosféru, je to tupé jak tágo, dialogy bolí, killy nezajímavé, postavy otravné, neoriginální, nezajímavá režie a kamera, nejvíc zajímavé na tom je že tam je španělský Kovy. ()

monny9

Álvaro Mel vyzera ako mix Adama Kajumiho a Christiana Bale-a 🤣 a za to davam filmu 1* ... inak strasna nuda, taketo pribehy sme uz niekolkokrat predsa videli... ()

MarekTulen

Ach bože, miluji španělskou tvorbu na Netflixu. Knižní klub zabijáků je za mě výborný horor, ať už nápadem, soundtrackem nebo následnými klauny. Ano film má mnoho chyb, snažili se ale o novou etapu klauních hororů, všechno co je tu neděsivě posrané, v celku je vlastně skvělý hororový prvek. Jediné co bych filmu vytkl jsou ti blbý herci. Bohužel se to lidem nelíbilo, co už, sto lidí sto chutí. :) ()

Rock4ever odpad!

Nejotřesnější sbírka žánrových klišé včetně krajně nesympatické hlavní představitelky, která vypadá jako mladá Merkelová v lacláčích. Číslo 2. ve třicátémpátém týdnu na Netflixu v těsném závěsu za ntou reprízou Chalupářů značí, že letošní okurka dosáhla svého vrcholu. Modlil jsem se, aby mě raději přetáhl po hlavě psychoklaun cepínem, bohužel se tak nestalo a strávil jsem s tímhle dílkem snad nejzbytečnějších 90 minut života. ()

Mylan_ek

mělo to všechno já jsem spokojený  něco jak vřískot s klauny... mínus jedna hvězda za ty flashbacky na klauny to bylo zbytečný tam dávat příběhu to neprospívá. ()

mdf

Ono pořád vymýšlet něco,aby to člověka zaujmulo, je těžší a těžší, protože divák je náročnější, ale tohle mě i trochu bavilo. Samozřejmě jsou tam nelogičnosti a mohlo by tam být něčeho víc a něčeho míň i tak je dost možné,že spisovatele budou mít dvojku. ()

Nikol45

Takový pokus o repliku Tajemství loňského léta. I když tohle se moc nepovedlo. Jako námět dobrý. Mám ráda vyvražďovačky. Kdyby do toho scénáristi dali víc mohl z toho být i dobrej horůrek. Připadá mi, že to dost odflákli. Dám slabší 3* a to za námět a masku vrahounů ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna