Ve vesnici Gavaldon mají dvě nejlepší kamarádky Sophie (Sophia Anne Caruso) a Agatha (Sofia Wylie) to nejnepravděpodobnější pouto. Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco Agatha se svou ponuře estetickou a nekonvenční matkou má předpoklady stát se skutečnou čarodějnicí. Jedné noci pod krvavě rudým měsícem je mocná síla smete do Školy dobra a zla – kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky. Přesto je od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující a sarkastická lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Jako by procházení tříd s potomky Zlé čarodějnice ze Západu (Freya Parks), kapitánem Hookem (Earl Cave) a králem Artušem (Jamie Flatters) nebylo dost těžké, na scéně se objevuje temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu i svět mimo ni. Pouze polibek z opravdové lásky dokáže změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a ukázat cestu k jejich osudu. (Jardismo)

mia.com

Knihu neznam,takze nemam s cim porovnat. Me to teda ale bavilo, hlavne vizualni stranka. Proste hezka fantasy pohadka , ani jsem se i pres dlouhou stopaz nenudila. Navic jsem nektere zvraty necekala, takze to je pro me taky bonus. A uplne nejlepsi byl soundtrack! Ty pisnicky se vazne povedly! P.S. Charlize je faaaaakt krasna baba, nemuzu se na nic vynadivat ()

AmunRa

Už námět mi přijde úplně na palici - škola dobra a zla, kde se učí klaďasové a záporáci? Děti slavných hrdinů pohádek a legend pěkně dohromady bez ohledu na časové zasazení legendy. Pěkně černá a bílá, dobro a zlo, nic mezi. Žádné budování historie, zasazení do reálného světa, jen hra na strašně zlé zlouny a medově sladké klaďasy, kteří jsou strašně, ale opravdu strašně cool. Příběh dvou kamarádek z vnějšího světa sám o sobě už není vyloženě špatný, ale doplácí na nedomyšlený svět a přehnanou afektovanost. Dokonce i hvězdy formátu Laurence Fishburnea a Charlize Theron vypadají, že si se svými rolemi usazenými v prázdnotě bez kontextu neví rady. Asi jediný, kdo si roli opravdu užívá je Sophia Anne Caruso, jejíž školačce je mimochodem 21 let. Ne ne, i young adult se musí umět. ()

flyer.nick odpad!

To prostě bylo veliký špatný. Jestli ty knížky (já je nečetl, ale když to má tolik dílů tak to někdo kupovat musel) měly šanci stvořit alespoň z desetiny takový fenomén po světě jako Harry Potter nebo Stmívání, tak tohle zpracování to totálně zabilo. Události vůbec nedávají smysl, vývoj postav divný, charaktery mdlé, a hlavně nějaká logika samotné školy, která by příběhu dala nějaký rámec a pravidla tam vůbec nebyla, ukázaná jedna hodina a nějaký bál, jinak škola vykreslená jako sekta kde být nechceš a vlastně ani nechápeš proč bys tam měl chtít být. ()

Pavlo

Jednohubka ako vysita. Nic nove ale zasa ani nic otrasne. Potencial to malo/ma. Uvidime ci tomu daju v dalsom diely poriadnu hlbku. ()

DK197

Nevím, čím přesně to je, ale tenhleten snímek jsem si zamilovala. Prostředí, postavy i příběh. Liší se to od knihy, ale tentokrát to chápu, protože si myslím, že přesná adaptace by byla pro dětské diváky zbytečně složitá. Nicméně tenhle snímek je moje guilty pleasure. A za mě prostě palec nahoru. ()

tonysawer

Hm, efekty takové slabší místy, ale ten příběh byl zajímavej - fungovalo to na mne jako lákadlo na předlohu a celkem bych si i dal zpracování další knihy. ()

perteus

Jako začátek byl slibný... ten nápad... jistá část toho příběhu vypadala dobře, ale pak se to celé zkazilo. Jestli ta blondýna měla být jako něco wauw žena, tak upřímně... já jsem se docela smál, jak se tam nakrucovala a dělala očíčka na ostatní, jako že z ní pánové padají na zadek. Samotný zvrat byl trochu překvapení, ale... prostě... je to laciné a takové nedodělané a moc hr. ()

Muffynka

Od Maleficient, Petra Pana, krásky a zvířete, Harryho Pottera, čarodějnice školou povinné, Star wars, mortal combat, fantasticke zvířata, Popelky Elly a možná něco dalšího. Není to o vykrádání těchto příběhů, ale pěkně zpracovaná vlastní směs asi rádoby po modernu. Pobavilo. ()

snop

Je to smutné. Kniha je celkem fajn, převod na plátno se ovšem nějak nepovedl. Ani nevím proč, nedá se říct, v čem konkrétně to selhalo, ale selhalo to poměrně dost. Nebylo to nesnesitelné, ale když to ani pořádně nedokázalo sdělit tu hlavní myšlenku knihy, tj. že zlo a dobro není tak jednoduše rozeznatelné, tak holt se to redukuje na barevnou taškařici, kde si člověk začne všímat takových věcí, jako že herci neumějí hrát a režisér režírovat. ()

Dakota1978

Pominu-li skutečnost, že fantasy až na výjimky moc nemusím a přimhouřím-li oči, že šlo o výpravnou pohádku, tak musím vyslovit obrovské zklamání. Škoda peněz a energie všech, co se na tvorbě snímku podíleli. Během sledování mi vyvstávaly na mysl filmy jako Hery Potrat nebo Dívka na koštěti, mimochodem naše Saxána a jejich škola ve světě pohádek naprostý luxus, tam vůbec není srovnání. Ch. Theron bude asi litovat, že je její jméno s filmem spojeno. Primitivní scénář, kýčovité provedení, patetická pointa a podprůměrní mladí herci (ala školní besídka). Efekty chvílemi fajn, to je snad jediné, co lze pochválit. Za mě tedy vůbec ne... ()

Belphegor

Nemohu si pomoci, ale Škola dobra a zla podle mě má několik vynikajících nápadů, jenže se to utápí až v příliš mnoho problémech. Volba hlavních hrdinech se mi vůbec nelíbí, herecky mi přijdou obě ploché a nevýrazné, a to i další herci. Nejvíc mi vadilo, že film neví, čím chce být. Občas se to sebeparoduje a hned na to se zase bere moc vážně, kdyby to bylo laděno jako čistá parodie, hned bych tomu přihodil hodnocení. Ale i naopak, kdyby to opustilo od hloupých vtipů a young teen žánru od 13 let, taky by to udělalo své. Takto to je žánrově namíchané fantasy, jenž se samo v sobě ztrácí. Vyprávění nese spoustu chyb, někdy je dobrá myšlenka tak špatně formulována, že její pointa zní hloupě, popřípadě nevyzní vůbec, což vlastně dost odkazuje na konec, který je celý pojat rozporuplně a scenáristicky nekoherentní formou. Našel jsem si knižní předlohu a věřím, že bude mnohem lepší, takže si ji někdy přečtu. Musim ale uznat, že Charlie Theron tu je super a i druhá děkanka je taky celkem dobrá. Pak bych ještě chtěl zmínit efekty, jsou tu celkem zajímavé nápady, ale některé VFX působí uměle. Což nemohu říct o kulisách, ty jsou celkem dobré. Na filmu se hodně podepisuje konzumní známka Netflixu, kdy se produkuje do kvantity ale ne do kvality. Je to opravdu velká škoda, protože snímkem má celkem pěkný námět a dostat lepší scenáristy a režii, mohlo to být úplně o něčem jiném. ()

Vampiroza

Já to našel náhodou a ani nevěděl co to bude ale jsem překvapený. Ano, mohlo to být kratší ale celkové provedení se mi líbilo. Až se divím že to nebyl Disney ale Netflix. Líbilo se mi to že si to nehrálo na Pottera a šlo si to vlastní cestou. Nejspíš podle předlohy. Nečetl jsem. Důležité je že jsem se bavil a celkový vizuál a efekty mě přišli úplně v pohodě a nápaditě. Herecké obsazení bylo příjemné. 4/5 spokojenost pustím si to za pár dní znovu ()

Dedincan

Asi moja prvá netflixovina. Veľa som teda neočakával a nebol som sklamaný. Príbeh dvoch mladých priateliek, ktorý sa odohráva po ich nástupe na školu Dobra a Zla, pričom sa spočiatku čudujú, či neboli pridelené na nesprávne fakulty. Počas príbehu sa však divák neraz zamyslí nad tým, že nie je všetko čierno-biele a dôsledky falošných presvedčení môžu byť bolestné. Efekty neurazia (aj keď im stále chýba ten hollywoodsky šmrnc), minutáž je dlhšia, ale príbeh na základe knižnej predlohy z podobného prostredia sa hádam ani v oveľa kratšej filmovej podobe vytvoriť nedá. ()

SoulAsAGem

Vůbec nechápu kde se tady ocitla Michelle Yeoh?! Dětinské, naivní, příliš dloooouuhé, místy jsem se cítila vážně trapně. Postava Sofie měla být zřejmě kopií Sabriny Spellman. Aghata sympatická, vizuálně pěkné, ale jinak ztráta času. ()

Hollmi

Po prvních 20ti minutách filmu jsme si říkal “aha, už chápu 53%, další kravina” ale tak nějak jsem se dějem prokousal a nakonec z toho vyšel lehce nadprůměrný film, ve kterém se hvězdami nešetřilo a jako zábavná komediální pohádka je škoda dobra a zla vcelku zdařilý film. Chápu, zřejmě každého neosloví, ale mě mile překvapila… nic jsem od tohoto filmu nečekal a nakonec si zasloužil za mě 70%. ()

AJensen

Těžké zklamání. Potenciál to mělo, bohužel od každé kloudné myšlenky bylo brzy upustěno a zbyl nám jen podprůměrný film s šílenými kostýmy, afektovanými puberťáky a nevkusným soundtrackem. Btw. nic proti Michelle Yeoh, ale opravdu nemusí hrát ve všem, což se teď stalo jejím hloupým zvykem... ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)