Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Holly_Molly

Jak může být něco tak vizuálně krásnýho zároveň tak šííííleně nudný a o ničem?! Tohle tajemství si nejspíš del Toro vezme do hrobu.. ()

AJensen

Těžké zklamání. Takové moderní Věřte, nevěřte s pěkným vizuálem. Většina epizod je, ale bohužel dlouhé čekání na nic a kolikrát se až do posledních minut nic neděje. ()

Googooplexer

Bolo to lepšie než som očakával podľa miestneho hodnotenia, a to sa ani nepočítam medzi fanúšikov G. del Tora. A tie tmavé chodby, všade tie chodby... ()

Tycygo

Plné klasických hororových nechutností. třetí díl je o level výš, než předchozí 2. Je tam na mě v každém dílu moc klišé a nechutností a málo invence. Animace je kvalitní a nechutnosti barvitě nechutné, příznivcům hororu doporučuji, jinak nikoliv. ()

Luposos

Osm opravdu hezky natočených příběhů, na kterých se produkčně nešetřilo, ale které vám bohužel v hlavě nezůstanou. Zejména poslední tři kousky jsou naprosto nudné hovadiny u kterých je vám naprosto jedno jak to dopadne, jen se těšítě ať už to skončí a po kterých zůstává jen otázka, proč to proboha někdo natočil. Vůbec žádná originální pointa, žádný vrchol, žádné wau, před každým kouskem navíc ještě zbytečné kecy huhňavého Guillerma. První čtyři kousky ještě docela ušly, za zmínku stojí ale jen čtvrtý příběh Mimo, který sice také trpěl velkou dávkou nelogičnosti, ale atmošku to mělo, skvělou práci kamery a úžasný výkon madam Micucci.  Za mě ale i tak celá série naprosto zbytečná. ()

sun.eagle

Kdo v devadesátkách sledoval v pátek v noci Příběhy ze záhrobí nebo sérii Příběhy Alfreda Hitchcocka toho tenhle série musela naplnit očekáváním, nostalgická struna se rozechvěla a hororový fanoušek se musel tetelit blahem. Mé počáteční nadšení bohužel s každým jednotlivým dílem chladlo a chladlo, aby v závěru vyústilo v naprostou lhostejnost a zklamání.  Jak jsem tak vysledoval, tak každý má svou nej povídku, pro mě byla nejlepší asi ta první, tak příjemně stísněnou atmosféru už žádný díl nenabídl, možní Pitva se tomu přiblížila. Všechny historky spojuje skvělý námět, navození atmosféry tady taky funguje, ale všechno to nakonec po hříchu vyzní do ztracena, po zajímavém prologu následuje většinou nezajímavé vyprávění  příběhu, kde se toho zas tak moc neděje, a které směřuje k několikaminutovému vyvrcholení, kdy celá story graduje a v tom nejlepším to skončí, člověka až zamrzí takové plýtvání. Některé epizody by totiž snesly celovečerák.  Od dílu se sešlým šedesátníkem Ronem Weaslym se to zlomilo úplně a ja nejsem schopen se přinutit podívat se na ten poslední díl, jestli vůbec někdy... ()

Hexx

Nakonec dokonce předčilo očekávání, které již bylo nemalé. Moc pěkně natočené, co díl, to výborná atmosféra, vybroušená do třpytu a podávaná s třešničkou na dortu. Prakticky ani o jednom dílu nemůžu říct, že by byl slabý článek, i když samozřejmě mám své favority (01, 03 a 05) a díly, které se mi líbily méně (poslední tři). Dvojku s krysami jsem coby klaustrofobik musel protrpět a čtvrtý byl dle mého názoru nejslabší. Kéž by bylo více takovýchto počinů, které vezme do ruky zkušenost alá del Toro. A kdo ví, třeba se dočkáme i druhé série. ()

AtemuLukas

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora Tak jsem konečně dokoukal tuto “hororovou” minisérii z dílny Netflix. No a tady jsou moje dojmy po dokoukané všech dílů.Máme tu trochu malou inspiraci Hitchcockem, který taky jako vypravěč uváděl svá jednotlivá díla. Což je trochu fajn za to dávám jednoznačně palec nahoru. Nejedná se však jeden příběh, ale o osm na sobě nezávislých příběhů. Takže vlastně divák nemusí mít obavy, že by bez jednoho dílu nepochopil děj.  A tady je i trochu ten kámen úrazu. Ale o tom až později. Kulisy a celkově masky jsou tu na poměry Netflixu na vysoké úrovni a chvílemi jsem si myslel, že koukám na produkci Apple Tv+. Právě díky tomu jsem vydržel sledovat všechny díly tohoto seriálu. No a tady asi už s chválou končím.Jdeme se podívat na divácky dojem z příběhů. Ačkoliv jsem viděl všechny, tak musím říct, že jsou jenom některé, co mi utkvěli v paměti. Což je zvláštní, protože celkově příběhy mají hodně dobrý námět, ale přesto v jistých ohledech pokulhávají. Hned to vysvětlím.U mnoha příběhů se mi stalo, že mne příběh vtáhl do děje a říkal jsem si “tak to jsem zvědavý co z toho bude.” Ovšem tento potenciál udělat pro diváka to vytoužené “Wow!” Se tu snad v žádném průběhu nekonal.  Vlastně mi tento seriál celkově připadal, že tvůrci dlouho něco připravovali, ale absolutně nevyužili celkový potenciál všech průběhů. Některé dokonce vykrádaly, nebo se jen inspirovali slavnějšími horory, jako Room 1408, prometheus, the birds a další…Dle mého názoru tak zůstávají asi nejlépe zpracované díly Lot 36, Pickman’s model, dream in the Witch house. Když zvážím všechny faktory, tak dávám hodnocení 50%. ()

ZuzuB9

Možno by to bolo skvelé, lebo myšlienka to nie je zlá... pointa v pohode, ale toto spracovanie ma hrozne nudí. Úvod a záver dobre... no to jadro je pre mňa akési nezáživné... dlhé a uťahané.. pochmúrne.  videla som 5 častí a každú jednú som v jadre pretáčala. Nevadí mi ani rozklad hnijúceho mäsa, chrobáky, larvy, krysy či krv. Každá časť má cca 1 hodinu, ale mám pocit, ako keby som to pozerala celú večnosť. Zvyknem pozrieť filmy na základe toho, že som videla nejaký film s nejakým konkrétnym hercom či herečkou. Tu som bola zvedavá na Bena, priorita bola teda pre mňa 5.časť,  síce mám Pickmanov model za sebou, ale som na vážkach či zostatok vôbec chcem dopozerať. ()

Gattiniak

LOT 36 - **, Graveyard Rats - ****, The Autopsy - *, The Outside - *****, Pickman’s Model - ***, Dream in The Witch House - *, The Viewing - **, The Murmuring - ****. LOT 36 ** Béčkový satano horor Graveyard Rats **** Klaustrofobická naháňačka s neprijemnou morbídnou atmosférou The Autopsy * Nudozemšťania The Outside ***** Santa horor, dobrá atmosféra a vďačné postavy Pickman’s Model *** Decká sa hrajú na prvotriednych gentlmenov s fúzikmi, Pickman sa hrá na hipstera Dreams in the Witch House * Ron Weasley zablúdi do ameriky, sfetuje sa a potom rozprava nezmysly, červotoč mu vracia úder The Viewing ** LSD The Murmuring *** The Conjuring z wishu. ()

Dalajlada

Vynikající sbírka horrorových příběhů. Každý jeden je výborně udělaný a má svého osobitého ducha. Guillermo del Torro je do jednoho krásně uvede ve stylu The Outer Limits. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD