Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

Nivenx

Velmi dobré co se týká atmosféry a vykreslení hlavní postavy i okolí kolem ní. Bohužel co chybí je větší finále, pořád to jen okopava ale boji se to zajít dále. Ale první film od neznámého réži... very good. ()

UhLee

(7,5/10). Smile nebyl nejsilnějším hororovým zážitkem letošního roku. Toto prvenství prozatím zůstává nenápadnému filmu Men. Smile si přece jenom uzmul jedno první místo. Odnáší si pomyslný pohárek za nejděsivější horor letošního roku. Ne, že bych byl nějak odolný vůči hororům, nebo že bych byl nějaký fakin hororový expert. Ale už jsem pár snímků, které prozkoušejí vaší odolnost vůči infarktům viděl. Film pracuje s velmi poutavou premisou, kterou jsem ještě nikde neviděl. Chtěl bych velmi ocenit práci s kamerou a záběrováním. V momentu, kdy se kamera začne krásně otáčet nebo zachycuje jenom obličeje postav, tak jsem si říkal, že někdo odvádí až moc dobrou práci na to, že to je "pouze" horor. Superlativy bych nešetřil ani v případě hudby.  Ať už se jedná o samotný soundtrack, který je náramně mrazivý a dokresluje děsivost scén, nebo právě zvolené písně. Mám na mysli konkrétní píseň, která mě dostala do kolen. Mluvím o téhle písni, která začala hrát po skončení filmu a já jsem si jenom říkal, jak moc si s námi režisér vytřel prdel. Když se podíváme na film s pohledu postav, tak tady je problém většiny hororů a to jsou naprosto otřesné vedlejší postavy. Emoce robotů, smrad scénáře v každém dialogu. Jedinou výjimkou byla holčina, která to vlastně celé začala. Ostatní ani za úsměv nestáli. Celkově ten film hodnotím fakt pozitivně. Strach, napětí a kvalitní nápad. Tohle všechno má Smile v rukávu a široký úsměv od ucha k uchu už nikdy nebude jako dřív. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Může bejt ten úsměv nakažlivej? Ze začátku mi to tak i přišlo, jelikož jsem se dost usmíval, ale úsměv se celkem rychle změnil v unuděný obličej, kterej vyhlíží konec. To už jsem si víc užil Vadí nevadí, který taky využívá tyhle ksichtíky. Bohužel, přesto, že mám rád psychárny a tohle mělo celkem dost slušnej potenciál, tak se to postupně jen rozplyvalo před mýma očima. Začínalo to být předvídatelný atd. A to jí jako vážně nenápadné, že když z 20 kejsů 19 byly self vraždy, a ten pitomej jeden, vražda, že může přežít skrze vraždu? Místo toho musí ještě chudáka typka vystrašit svou demenci, protože jako každá baba holt všechno vykváká. Byly tam světlý chvilky, zajímavý úhly kamery, ale za mě zkrátka průměr. (Ale na debut not bed) Když se tam nafoukla ta máma, tak to byl už pořádnej šitfest. :) ()

Triple H

Bubáčenie pomerne efektívne, napínavé, ale inak v zásade len bez ladu a skladu cez seba nahádzaná vykrádačka It Follows, The Ring, a trochu Hereditary a trochu Ritual, ktorej ale chýba logika a lepšia premyslenosť celého konceptu. Nepomáhajú herci - dcéra Kevina Bacona to je pomerne diskutabilná voľba na hlavnú hrdinku a Kumar ako primár nemocnice...fakt nie. ()

BROKEN_

Smile se jevil jako ten nejmainstreamovější horor roku. Pozitivní recenze ve mě vzbudil pocit naděje, protože na mě trailer nedělal dobrý dojem. Nakonec sám nejsem natolik spokojený jako kritici a diváci, jak napovídá zdejší hodnocení (v době kdy píšu tuto recenzi na ČSFD svítí 72%). Film je po řemeslné stránce výborně zpracovaný. Scénář dobře pracuje s hlavní premisou. Hlavní hrdinka myslí racionálně a bylo hrozně fajn vidět, že není hlavní postava pitomá. Bohužel film má mnoho lekaček a ačkoliv jsou efektivní narozdíl oproti většině hororů zaměřující na lekačky nedokáže se film proměnit do znepokojivého, intenzivního hororu. Já osobně nemám rád, když film chce diváka děsit lekačkama. Ani u jednoho jsem se nelekl (nechci dělat machra, že mě jen tak něco nevyděsí) a to proto, že mě to nudilo (dvakrát jsem v kině usínal). Tohle levný strašení na mě nedokáže fungovat, když se filmu nedaří vytvořit atmosféru. Na tohle je borec James Wan. No a finále bylo bohužel pro mě předvídatelné. Každopádně se jedná o dobrý horor, který musím fanouškům žánru doporučit. 5,5/10 ()

LUKICKK

Po dlouhé době nový horror, u kterého se v místech opravdu poserete a celou dobu nevíte co se může stát a máte strach. Dobrá atmosféra, lekavé momenty a děsivé úsměvy jsou fakt creepy. ()

PabloFuentes

Srovnání s filmem It Follows se ubránit nedá, ale když se budete chtít bát, tak se opravdu bát budete. Po dlouhé době skutečně dobrý počin. Škoda toho předvídatelného konce, kvůli kterému musím jednu hvězdičku ubrat a kvůli kterému mi zlověstný úsměv na tváři bohužel nezůstal. ()

Lachtaan

Horor, co jsme se sis už nějakou dobu vyhlíželi a konečně doplul do našich luhů a hájů, se sice opírá o mnohé žánrové klišé a nejednou donutí k úsměvu s malým ú, v mnoha momentech ale zdařile využívá toho, co já na hororech vyhledávám primárně - nechutného ztělesnění démonických hrůz. A ač se tu jimi šetří víc, než bych si přál, hlavně scény na konci filmu mě přesvědčily, že Smile je tím lepším, co jsem z loňských děsuplných filmů zhlédnul. [viděno na SkyShowtime 30.3.2023] ()

Sfinkter

Zbytečně protažená žánrová sázka na jistotu, která diváka znejistí paranoiou postav, ale řetězení úmrtí s časovým limitem jako kdyby zkopírovala z Kruhu. ()

oveckaoa

Aktuálně zatím to nejlepší na co můžete v kině jít v žábru horor. V blízké době očekávám hodnocení odpad od nejmenšího hororového experta Psychora. Terapeutka v nemocnici dostane případ pacientku co jí řekne, že vidí smějící se lidi pak se jí začne bát a podřízne se sklem z vázy tím pádem jí předá tu kletbu a to samé se děje i té terapeutce. Ta zjistí, že se ta kletba šíří a z posledních 20 případů se 19 lidí zabilo jeden jediný přežil, když někoho zabil a snaží se přežít.  Působí to takovým znepokojivým dojmem často jsou zde obrácené záběry a záběry z výšky a některé záběry nedávají ani smysl třeba záběr jak někdo otvírá kočce konzervu nebo záběr z vnitřku ledničky. Chtěl jsem nadávat na konec jelikož mě to přišlo urychlené a nedomyšlené naštěstí to byl falešný konec. 80 procent ()

noriaki

V hororech hledám spíš mytologii, než schopnost vyděsit. Úsměv sice vymyslel impozantního bubáka, ale spokojil se jen s tím, že ho využil pro děj, a jeho existenci dál nerozpitvával. Je to škoda, protože pátrání po původu nočních můr nebohé Rose bylo zdaleka nejzajímavější na celém filmu, a bohužel celé téhle linii chybělo uspokojivé zakončení. Velebený psychický rozpad hlavní hrdinky mi přišel strašně uspěchaný a vyhnaný do extrému. Ale co já vím, kdyby se mi stalo to co jí, tak bych se možná poskládal ještě rychleji. Atmosféra je naštěstí hutná a herecké výkony snaživé, takže vznikl solidní hororový nadprůměr. ()

elanius

(6/2023) / Nemôžem si pomôcť, ale ten film mi príde hrozne hlúpy. Áno, žánrovo spĺňa všetky požiadavky ale najväčšie sklamanie je príbeh a postavy. To ako nelogicky sa tu hlavné postavy chovajú vynikne hlavne v posranom a odfláknutom závere. Nehovoriac o tom, že po, priznávam, veľmi slušnom úvode sa všetko utopí v neprimeranej stopáži kde dobrú hodinu je film zcela obyčajnou až podpriemernou kriminálnou. Lakačky podarené, celkom v norme ale nejaké napätie vybudované priamo atmosférou a príbehom som nepostrehol. (5/10) ()

lykan9

Úsměv je velice povedený lekací horor, který předvádí, že k děsivosti stačí jednoduchost. Kamenem úrazu je až závěr, a to ne kvůli předvídatelné pointě, ale vizuálnímu zpracování (ta obří postava prstě nebyla děsivá a počítačový mágové se na ní nijak zvlášť nevyřádili). Přesto tento nedostatek se mi však celkově nápad líbil a usmívající postavy byly opravdu děsivé - zejména u žen byl ten výraz vydařený. Za mě rozhodně palec nahoru. ()

hroubek

Fajn horor na víkendovou noc. Režisér Parker Finn mě velmi příjemně překvapil, protože zná žánr a moc dobře ví, co má dělat. Finn si moc hezky pohrál s vizuální stránkou filmu. Kamera je zajímavá a používá různé úhly, zrcadlové efekty nebo otáčení obrazu, střih je hravý a používá různé přechody nebo prolínačky. Dost se mi líbilo, že se šetří s lekačky a sází se více na budovaní napětí, práci s atmosférou, než aby se za každou cenu šokovalo nějakou brutalitou. Režisérovi se moc dobře povedlo prodat ten pomyslný rozpad osobnosti, kdy hlavní hrdinka neví, co je realita a co je halucinace. Sosie Bacon odvádí fyzicky uvěřitelný výkon, problém je že mi byla lehce nesympatická a občas působila, že neumí používat hlavu. Naštěstí má kolem sebe třeba Kyle Gallnera a Kal Penna, kteří jsou sympaťáci od prvního momentu a snaží se být hlavní hrdince oporou a normálně s ní mluvit. Osobně jsem si užil první hodinku, která šlape opravdu dost dobře. Bohužel v druhé půlce je to horší. Scénář se začne rozpadat = hloupnout, je to zbytečně dlouhé, nenabídne to žádný zvrat, vyvrcholení nebo něco uspokojivého - celá část ve starém domě je řemeslně pěkně udělaná, ale jako diváka mě tolik nebrala. Úsměv je fajn horor, který má dobře natočené scény, ale v druhé půlce by to chtělo něco originálního a svěžího. ()

Unnamed

Začátek velmi slibný (s dost ikonickou scénou), pak ale přišla dlouhá natahovaná nuda s jednou, možná dvěmi dobrými scénami (oslava narozenin, věznice). Scénář, dialogy i logika postav často značně pokulhávaly. Zvraty a rozkrivy se mi ale poměrně líbily, úplný konec to pro mě tedy ještě nějak zachránil. Silné 3* ()

bizz_mjc

Tady se povedlo snad všechno. Psychologický propad hlavní postavy, nelaciné lekačky, zvuk, hudba i Fallen štafeta či odpočítávání Kruhu. Finna nutno sledovat, napětí umí. ()

Skeksis

Áno, presne takýto úsmev treba mať na každej fotke. Hlavne na občianskom preukaze. Výborné ľakáky a chechtáky a vlastne všetko. A detičkám, ktorým dospelí organizujú priblblé oslavy s drahými darčekmi, by som sem-tam určite dala do škatule mŕtvu mačku, aby neboli klamlivo natešené zo života. Za mňa jeden z najlepších hororov. ()