Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

Nykrous

Hrozně pěkné na sledování, ale je to až příliš přímočaré a i přesto, že se mi všechny myšlenky a celý příběh líbil, tak konec to pro mě poměrně zabil. Přijde mi, že do posledních 15 minut mrskly ty nejvíc klišé ohrané scény za sebe a tím to utli. Emoce fungovaly dobře a postavy jsem si taky oblíbil. 65-70% ()

ktL

Technicky brilantní a nápady sršící Pixar. Samotný scénář je průměr (průsaky vody v trubkách jsou už trochu kách), ale dá se. Jde o mnohokrát viděnou šablonu alá V hlavě, která tu však slouží zase trochu jinému účelu. Pokud jste uronili u Bingbonga, u Vlhoše uroníte taky. 69 % ()

Mini_X

Krásná animační mozaika, která vizuálně vypadá dost originálně. Pixar se rozhodnul udělat animovaný romantický film, který je dvou protikladných živlů. A za tuhle volbu jsem hodně rád, protože to je poprvé co nám Pixar dal 100% příběh o dvou hlavních postavách a jak se se snaží najít si k sobě cestu. A tahle myšlenka filmu funguje docela dost dobře, asi i trochu lépe díky poutavé animaci, která patří mezi jednu z nejlepší animací, které nám kdy Pixar dokázal nabídnout. Je škoda, že snímek má děj docela předvídatelný, ale podle mě u tohohle typu filmu to bylo trochu nevyhnutelné. Smutné také bylo nedostatek ukázky města, které by divákovi ukázalo více pravidel, jak funguje tenhel svět. V shrnutí řeknu, že jsem dost spokojený s výsledkem a doufám, že snímek s více viděl, než teď. 7,5/10 ()

balcazar

Keby to nebol animák, bola by to ľahko nadpriemerná romantická komédia. V animovanom filme však všetko vie vyznieť štýlovejšie a vtipnejšie. Príbeh jednoduchý, predvídateľný, niekedy až príliš, no nájde si v tom svoje dieťa aj dospelý. Emócie žmýkajúci záver preklopil moje hodnotenie k vyššiemu hodnoteniu. ()

Likan7

Čekal jsem to vlastně o mnoho horší. Tohle je sice romantika plná klišé, bez sebemenšího překvapení, ale funkčnost příběhu a sympatické postavy tomu nejde odepřít. On je sice pako a kdyby byl "trochu normálnější", bylo by to lepší, ale celá ta ohňová rodina v čele s Jiskrou to vynahrazují. Nejvíc mě ale bavilo sledovat nápady a celé to živé a funkční Město živlů. Na další příběhy z něj bych se klidně rád podíval. A tady bych si dal pokračování. Nenáročná rodinná zábava s parádní animací. Novej Pixar už asi není událost, ale stále to je nadprůměr. ()

Khalia

A mně to opravdu sedlo. Neskutečně milý a hravý film, přesně tak, jak jsem očekávala. A tahle romantická linka měla luxusní jiskru. Nebo chemii? :) Za mě se tohle povedlo. Sice toho posledního Kocoura v botách řadím ještě o kus výš, ale tohle je poutavé pro malé i velké. A to je přesně to, za co jsem u Pixaru ráda. Je jedno, jestli je vám 6 nebo 60, vždycky tam najdete něco, co vás chytí za srdce. ()

Oonika

Bavilo mě to, děti taky, ale rozhodně to nebyl naplno využitý potenciál, protože na začátku vypadal celý ten svět velice slibně. A pak se to smrsklo na jeden zamilovaný příběh a ze zbytku světa nebylo nic. Škoda 😊 ()

Kingjiri

Vizuálně už animaci sice Pixar v posledních letech nikam neposouvá (což je však vzhledem ke stále větší dostupnosti výkonnýho HW vcelku logický), ale po delší době jsem zase aspoň zaznamenal Pixarovskej návrat ke kořenům, kdy točil animáky s originálnim námětem a funkčníma emocema. Svět živlů byl super nápad a ústřední dvojice byla hodně sympatická. Pravda, scénář se moh o něco víc zaměřit na celý univerzum a víc řešit i další živly kromě ohně a vody, ale téma zapovězený lásky nebo realizace vlastních životních snů bylo hodně dobrý (jakkoliv klišoidní daný témata byla, tak prostě spolehlivě fungovaly). Povedlo se i několik vtípků a sem tam se podařilo vytěžit i nějakej originální nápad ze světa živlů. Pokud by vznikla dvojka, která by se víc věnovala světu živlů, vůbec bych se nezlobil. I přes určitý rezervy dávám čtyři jistý hvězdy. Už je to totiž nějakou chvilku, co mě nějakej animák vzal aspoň trochu "za srdíčko". ()

rublik05

Studio Pixar, resp. Disney v poslední době docela zaostává za konkurencí, občas se sice objeví pár světlých výjimek, které ale jen potvrzují, že studio momentálně trochu tápe. Nejinak tomu je i v případě nejnovějšího přírůstku Mezi živly, byť se tentokrát opravdu mohlo jednat o nejpovedenější animák za posledních několik let. Nestalo se tak zejména díky několika podstatným faktorům. V první řadě tvůrci absolutně nevyužili prostředí, v jakém se příběh odehrává. To stejné platí i o samotných živlech. Příběh se primárně zaměřuje pouze na dva, oheň a vodu, přičemž ostatní živly jsou těžce upozaděny. Příběh je prachobyčejná, shakespearovsky laděná romance, kdy se místo prozkoumávání světa elementů po celý čas řeší jen milostný příběh mezi ústředními postavami. Humoru je tak nějak přijatelně, mohlo ho být každopádně mnohem víc, ale to souvisí opět s nevyužitým potenciálem, jaký svět živlů nabízí. Největší pochvalu si zaslouží animace, ta je tradičně bezkonkurenční, svět je opravdu nádherný, propracovaný, v tomto ohledu maximální spokojenost. Zkrátka ukázkový případ, jak forma zvítězila nad obsahem. Potenciál byl totiž skutečně obrovský, bohužel ale zůstal trestuhodně nevyužití. Velká škoda. 6/10. ()

E lan

Klasicky pěkná a dobře promyšlená pixarovská pohádka, která baví děti i dospělé. Chvílemi dojemné, trochu méně humoru, ale i tak velmi příjemná doba s dobrým příběhem. ()

Mkartaylas56

Hrozně příjemné překvapení od mého oblíbeného studia. Minulé pixarovky Proměna či Rakeťák rozhodně nebyly špatné animáky, avšak jim pro mě scházelo něco, čím bych si je více zapamatoval a nebyly za mě příliš úderné. I proto jsem ani od Elemental nečekal příliš mnoho, přestože trailery vypadaly pěkně. No a nakonec mi tvůrci doručili velmi nápaditý, líbivý a také emotivní animovaný počin, který je pro mě od Duše tím nejlepším, co "studio s lampičkou" vypustilo do kin. Ano, nejde o až tak silný počin, který by se mohl rovnat třeba té Duši nebo Coco a například svým hlavním tématem a celkovou strukturou taky nejde o ten nejvýjimečnější kousek, avšak to tu vůbec nevadí. Svou animací a horou vizuálních nápadů připomíná úspěšné Zootropolis a to jen a jen v tom dobrém. Probíraná témata tu jsou krásně rozpracovaná a jsou navíc vysoce aktuální pro současnou společnost. Hudba od mého oblíbeného skladatele Thomase Newmana film taktéž velmi pozvedává a skutečně ve mně i po čase rezonuje. No a ústřední romance a vůbec vztah a chemie hlavních postav tu je parádní a krásně, i přes nějaká ta klišé, funguje, a v závěru dokáže vzít nečekaně silně za srdce. Mezi živly tedy skutečně není jen zajímavý nápad na fikční svět převedený do filmu, ale jde o nefalšovanou a poctivou pixarovku se srdcem na správném místě, u které mě echt mrzí další finanční neúspěch. Nezbývá než doufat, že kvůli tomu ve studiu nezanevřou na originální projekty, protože alespoň čistě kvalitativně na to stále mají... ()

noizcore

Skvělý audiovizuál sráží na kolena primitivní a místy hodně nudný děj a trestuhodně nevyužitý potenciál samotných živlů. 5/10 ()

Bezda22

Jednoduchej příběh nesoucí hromadu důležitých maličkostí a odkazů do života. Věci, který děti teprve poznávají a dospělí občas zapomínají. Veselá, vtipná a barevná pohádka, která je pro každýho. Naší malou to bavilo a bavili jsme se všichni. A o to tady jde ne? 85% ()

TheStitch630

Nový animák Mezi živly od studia Pixar sliboval nápady nabitou podívanou připomínající úspěšné Zootropolis: Město zvířat. Výsledek? Milý snímek, který pobaví, nadchne, ale ani neurazí a emočně nezasáhne. Kvalitní animatronická práce patří mezi samozřejmost, tentokrát navíc obohacená o prvky stylizace připomínající kresbu.  Ústřední dvojice složená z Jiskry a Vlhoše má mezi sebou patřičnou chemii a sekvence jejich sbližování oplývá potřebným nábojem vyplývajícím z jejich nesourodosti. Ostatně různorodost jednotlivých živlů a jejich vzájemná interakce, z čehož vznikají vtipné situace, jsou konceptem objevujícím se napříč snímkem. Stejně tak jako příběh, i objevování města namísto hloubkového ponoru jen klouže po hladině. Průměrným scénářem sázejícím na klišé, nedostatečným kreativním využitím námětu a předvídatelným dějem zapadnou Elementals mezi fajn pohádky na odpočinek, jejichž děj se po chvíli vypaří jak pára nad hrncem. 3/5* ()

syphoon

První návštěva kina s mým 4. letým synem a hnedka takováhle pecka :) Teda aspoň pro mě, syn to tam tak nějak "odhákoval". Animačně a zvukově krásné zpracované a co musím vyzdvyhnout je český dabing! Příjemně překvapení 80%! ()

Nemmonn

Po roce je Pixar back a já mohu říct, že jsem spokojený. Ono vlastně u Pixaru kdo by spokojený nebyl (až na Turning Red). Za mě povedená jedna a půl hodinová jednohubka, která nám představila nejen svět elementů, ale i rádoby dětství režiséra Peter Sohna. Na filmu se mi asi nejvíce líbila všeobecná atmosféra a hlavně ty barvy. Barvy tu září v každý sekundě a to se mi právě asi nejvíce líbilo. Pak je tu vztah mezi hlavní dvojicí, která je taktéž povedená, a vztah mezi otcem tu funguje taky v celku dobře. Vedlejších postav je tu pak hodně málo a vlastně celý film se hodně soustředí na hlavní dvojku. Třeba ten Clod nebo jak se jmenoval tu navzdory reklamní kampaně, kde ho hajpovali, nebyl skoro vůbec. Samozřejmě na pět hvězd to není, s poklesem zájmu o animáky, který poslední dobou mívám, by animák musel být více pro dospělého a vynechat takové ty klasické dětské vtípky (např. Cars, Soul). Humor a celkově interakce jsou v pohodě, ale i já cítím, že už jsem na to prostě starej. 8/10 ()

RAFT

Pěkný animák.Pixar zase něco zkusil nového.I když,si říkám kde jsou ty zlaté časy pixaru asi už jsou dávno pryč ,možná ještě snad uvidíme od nich pořádný animák.Za mě 80% ()

LdaVinci

Pixar to prostě umí a mě nedokáže zklamat. Neříkám, že je to špička toho, co Pixar dělá, ale jako vždy se nám předávají dospělá témata, nad kterýma je třeba se občas zamyslet. Svět elementálů nám dává prostor pro kreativitu a netradiční hravý způsob vyprávění a je to neskutečně milý, přestože lehce předvídatelný. Myšlenky filmu ale chytnou za srdíčko. ()

DadysGirl

3 a pul… jediny co mi vadi je podprahova politicka stranka… ac s hlavni myslenkou souhlasim, tak uz jsem zkratka otravena z neustaleho masirovani medii a sveta a stereotypy perouci se s korektnosti… ale jinak je to moc hezky. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)