1923

• USA 1923 (viac)

Seriál sleduje Duttonovcov z Yellowstonu začiatkom 20. storočia počas objavovania hornatého západu. Ich predkovia čelia pandémiám, historickému suchu, koncu prohibície a nástupu veľkej hospodárskej krízy. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (10)

1923 (2022)

1. série ve zkratce: Je to slabší než 1883 a Yellowstone? - ANO JE. Divá se na to hezky? - ANO, DÍVÁ. Pořádné hodnocení si seriál zaslouží až po 2. sérii, protože ta první si celou dobu vyšlapuje cestičku právě pro 2. dějství. K přečtení doporučuji komentář uživatele Bordoshut. ()

Season 1 (2022) (S01)

Tak si Sheridan natočil hezky koukatelnou telenovelu. Asi takto bych pojmenoval první sérii seriálu 1923, která se dle mého povedla daleko méně než jeho předchůdce 1883, který měl jak uzavřený příběh, tak neměl ve svém nitru zbytečné natahované scény a vše se stihlo v jedné sérii. Tolik ke krátkému srovnání s 1883. Co se hereckých výkonů týče, Ford se celou sérii hledal a až v posledních epizodách se do role vžil, Helen Mirren je skvělá, věřím jí každé slovo a zbytek neurazí-nenadchne, snad jen Sklenar je také skvělý herec, který ale čeká až se bude moct více předvést, protože ta nudná linka do které do autoři nasadili je pod jeho schopnosti. Právě příběhová linka v Africe je snad nejnatahovanější v historii seriálu - ano, je to hezké a pěkně se na to dívá, ale je to (co se děje týče) ztráta času. První série je především ve své druhé části takový dlouhý trailer na 2. sérii, protože už v polovině Vám je jasné, že se zde nic nestihne odvyprávět. Snad se 2. série povede lépe, cestičku má vyšlapanou dobře. ()

1923 (2022) (S01E01)

Pokud bych měl srovnat úvodní epizodu s úvodem 1883, druhý zmiňovaný kousek T. Sheridana vítězí na plné čáře. ()

Prázdny trón prírody (2022) (S01E02)

Ford svou roli stále hledá a dějová linka v Africe je pro mě neotravnější. Kostýmy, dobové zasazení a vše okolo je skvělé, ale ta Afrika mi moc do tohoto seriálu nepasuje. ()

Vojna sa vrátila domov (2023) (S01E03)

Asi tady budu kritizovat jako jeden z mála, ale za mě je to prostě průser. Polovina dílu je to taková romantická telenovela, a až v druhé polovině se začne dít pořádné drama. Postavy mi skoro vůbec nepřirostly k srdci a dějovou linku v Africe sice obdivuji díky přírodě a lokalitě, ale dějově to je strašná klišovitá telenovela. Zároveň zde máme vysvětlení první scény z prvního dílu - za mě velice brzy (oproti 1883), ale fungovalo to, avšak ne tak jako v již zmíněném 1883. ()

Vojna a tyrkysový príliv (2023) (S01E04)

Už jsem si myslel, že to bude další epizoda složená z 69% z prc*ní na nádherných plážích v Africe. No naštěstí se tak nestalo a dočkali jsme se za mě asi nejsympatičtější epizody 1. série 1923 s naprosto skvělým závěrem. ()

Duch Zebriny (2023) (S01E05)

Po předešlém díle který považuji asi za ten nejlepší je tu další nadstandartní. Ano, po prvních 3 epizodách, které bys se dle mého daly smrsknout do jedné, se seriál konečně více věnuje postavám a umožňuje divákům je pochopit a soucítit s nimi. I děj v Africe mi už nevadí, protože to konečně nevypadá jako telenovela, ale jako seriál od Sheridana. ()

O oceán bližšie k osudu (2023) (S01E06)

A už se z toho opět stává telenovela. Minimálně to jsem si říkal při posledních 30 minutách tohoto dílu. 1923 má typické příznaky VOD seriálu - musí zde být minimálně 2 nebo 3 epizody, které natáhneme na 55 minut, aby se v první sérii něco málo uzavřelo, ale aby to nejdůležitější bylo až v nadcházející řadě na kterou si diváci zase nějaký ten rok počkají. A přitom to zase na začátku dílu vypadalo nadějně. ()

Pravidlo piatich stoviek (2023) (S01E07)

Předposlední díl 1. série nám pomalu dává najevo, že žádné epické finále nás v příštím díle nečeká. Bude to spíš taková upoutávka na 2. sérii, stejně jako poslední 3 epizody. ()

Už nie je čo stratiť (2023) (S01E08)

Přesně jak jsme čekali - dostali jsme hodinový trailer na 2. sérii plný otazníků a předpřipravených příběhových linek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)