Duttonovci si uvedomia, že ich spor s pastiermi oviec sa práve začína. (SkyShowtime)

warrenur

Hoci tej exotickej romantiky bolo za plne priehrstia, aspon trosku sa hrava bloncka stretla s realitou. Uvahy starsej manzelky nad holenim mali byt vtipne, ale kedze som uz tuto referenciu "na buducnost" videl pouzitu x-krat, moc ma nebrala. Nebyt masivneho akcneho zaveru, moc by sa toho neudialo. 65% ()

GinaT

Sheridanova stavba celý Dutton linie mě strašně baví - v 1883 byla hlavní postavou Elsa, v 1923 to bude očividně Spencer - čili vždycky ty "vedlejší" linie než který vedou k Costnerovi v Yellowstonu. Jsem zvědavá kam se vyvine linie s Indiánkou ve škole.  Sheridan je v tuhle chvíli jasněj King co se seriálové tvorby týká! ()

fabecc1222

Tak tímhle dílem si to definitivně získalo mou pozornost. Zatím nevím, k čemu bude dějová linka s Indiánkou, ale v tomto díle je to jedno, jelikož se tu vůbec nevyskytuje. Tvůrci se toho vážně nebojí, a klidně odpraví jedno z větších hereckých lákadel, aniž by dostalo větší příležitost se ukázat. V tomhle díle mě konečně zaujala i linka v USA ,a to ještě před klíčovým závěrem, z kterého si všichni sednete na zadnici. Do města totiž ještě předtím přijela nová doba, a krásně je tu znázorněný ten kontrast odcházející generace rančerů, honáků a nastupujícího konzumu a kapitalismu. Jen asi škoda, že linka v Africe se chýlí ke konci. ()

William_

Asi tady budu kritizovat jako jeden z mála, ale za mě je to prostě průser. Polovina dílu je to taková romantická telenovela, a až v druhé polovině se začne dít pořádné drama. Postavy mi skoro vůbec nepřirostly k srdci a dějovou linku v Africe sice obdivuji díky přírodě a lokalitě, ale dějově to je strašná klišovitá telenovela. Zároveň zde máme vysvětlení první scény z prvního dílu - za mě velice brzy (oproti 1883), ale fungovalo to, avšak ne tak jako v již zmíněném 1883. ()

muti

Užívame si návrat z hôr, mesto a jeho vymoženosti, safari se vším všudy a napokon nejaké to finále. Indianka sa tu vôbec nezmestila. Stále pri seriály ťahák - rodokmeň Dutton family z netu, lebo miestami je ťažké vedieť kto je kto a kto je komu čo. Od ďalšej časti to už asi nebude treba keďže sa nám to tu trochu prevzdušnilo. Africký sen nám taktiež končí a začína nám tvrdá realita nástupníctva. ()