Creightonov spor s Duttonovcami naberie prekvapivý spád; kapitán Shipley sa rozlúči. (SkyShowtime)

Bambusak

Obě dějové linky rozjeté dobře (ranč + Spencer / indiáni), ačkoliv ani u jedné se tento díl nevyhneme hloupým ("rozhodnutí" Hanka), nebo nepotřebným (posledních 15 sekund) scénám. Už mi ale začíná vadit, že se linie neprotínají a ani jedna druhou žádným způsobem neovlivní. Zdá se, že Sheridan po 1883 zapomněl, jakou sílu může mít jednotný příběh, kde celý díl strávíme s jednou sadou postav, které prochází problémy a překážkami spolu. Spíše to ale vypadá, že si oblíbil svůj styl vyprávění z pozdějších sérií Yellowstonu, kde se sleduje několik příběhových linií a každá z nich pak dostane pouze "kus" dílu/série (podle mě ve většině případu nedostatečný kus), jelikož to přidá seriálu na záběru a epičnosti. Naprosto si ale uvědomuji, že s tímto názorem můžu být v menšině, akorát jsem od 1923 čekal spíše 1883 2.0, než Yellowstone 0.5. ()

fabecc1222

On se snad ten Spencer nedostane domů ani do konce řady. Opět skrze něj vidíme nové kulisy a prostředí, což je super, výprava jede na 100%, tahle road-movie je naprosto výborná, nemá chybu. Je to takový průnik do všech koutů společnosti napříč celým světem. Je jasné, že ve finále se stane určitě něco velkého, jsem zvědavý, jestli s námi Ford a Mirren vydrží i do druhé řady, nebo příjde nějaké opravdu brutální, vybíjející finále. V USA to směřuje k nějakému finálnímu konfliktu, Dalton si zas po mnoha letech užívá pořádnou roli, a je to takový ten správný příklad toho westerného pokrokového zbohatlíka, který si jde tvrdě za svým. ()

warrenur

Zdielam nazor, ze napriek perfektnej technickej a hereckej stranke epizody, co sa tyka pribehovych linii samotneho scenara, ma okrem tej "indianskej", ostatne divacky neuspokojili. Doslo v nich totiz z mojho pohladu len k mikroposunom. Na rozdiel od vyborneho a uzavreteho 1883, je 1923 vyrazne natiahnute, aby "vydalo" na dve serie. Cakal som totiz o dost hutnejsi predposledny diel. Kebyze o 2 roky binge-watchnete obe serie za 1-2 dni, bude to super zazitok. Takto vsak, ste museli tento diel citit uplne vyrazne "zvolnenie", ci dokonca vatu. Sklamanie. 55% Snad aspon zaverecny diel bude na plny pocet. ()

muti

Zo seriálu už riadne cítiť že sa väčšina deja prenesie do druhej série, takže tu už ideme na voľnobeh a asi žiadne finále neuvidíme. Keď vidím hodnotenia celej prvej série tak asi nebudem jediný čo to tak vidí. Keď nám táto časť niečo ukázala, tak minimálne to že nepriateľov treba doraziť a nedať im šancu na odvetu od chrbta. ()

ledzepfan

První spíše slabší díl série. Že se děj, nebo spíš ty tři dějové linky, k sobě přibližují jen velmi pomalu mi nevadí. Tenhle díl ale trpí podobnými defekty jako třetí série Yellowstone. Sheridan umí perfektně postavy které jednají (nejlépe mlčky). Vcelku dobře umí nějaké to osobní zafilozofování si. Když ty postavy ale začnou trousit životní pravdy a moudra o světě, politice, zkaženosti města vs. ušlechtilosti ranče, začíná to hrozně smrdět pitomostí, laciností a patosem (přesto, že s většinou těch prohlášení se dá věcně souhlasit). Díl trpí i jakousi režijní prvoplánovostí (např. důlní odstřel v Daltonových zádech.. Jak okoukané).. A celá mikrozápletka se dvěma šlapkama působila taky lacině a nevyzrále jako přiblblá pubertální fantasie, která ve výsledku stejně neplní svůj účel. Chápu, že tou scénou chtěl Sheridan Daltonův charakter obohatit o sadistickou rovinu, ale režijně je to od začátku podané tak hloupě (především proto, že Richardson ve své infantilní touze po explicitní erotice nedokázal prostitutky představit jako lidské bytosti hodné nějaké empatie), že to na diváka vlastně nemá žádný efekt. U indiánů docela dobrý. Spencer (až na finální scénu s Alex) prakticky nulový. ()