Jacob zažehná spor medzi rančermi a pastiermi oviec. Cara informuje Liz o všetkom, čo musela obetovať. (SkyShowtime)

muti

Za mňa bol najlepší Jerome Flynn v úlohe pastiera ovcí, ktorý sa nebojí klasických podvratných akcií, ako to u neho poznáme z game of thrones. Ford sa veľmi ešte neukázal, skôr Helen M má lepší dobový look, obzvlášť jej to svedčí pri dohováraní budúcej neveste. Cattle is always first. Mladý veterán v Afrike mi príde príliš neuveriteľný, proste mladý dobrodruh ako vystrihnutý z časopisu, suverén a nad vecou, samozrejme z wwi fronty vyšiel takmer bez škrabanca. Dejová linka s bacharkami mníškami a sadistickou školou mi prišla dosť offtopic ako z iného seriálu, uvidíme ako to zapadne do širšieho deja. ()

ledzepfan

A je to tady.. Sheridan mě zase zaháknul svým surovým romantismem a abych si náhodou nemohl stěžovat, že je to potřetí to samé (jen v jiném období) přihazuje koloniální Afriku jako z pera Karen Blixen či fotoaparátu Petera Bearda, kde hned ve startu rozjíždí variaci na slavný J.H.Pattersonův lov na dvojici lvích lidožroutů (zpopularizovaný především filmem The Ghost and the Darkness)... Zajímavý twist je i v tom, že Ford zde hraje bratra zesnulého Jamese Duttona (z 1883).. je to drobnost, ale dodává to tomu Duttonovic osudu na vrstevnatosti. ()

Petr.Kocfeld

Mně se to líbilo hodně.Ford coby kovboj však působí už trochu "dědkovsky".Hraje zde starého kovboje,který řeší jistý spor,který se týká ovcí.Ta scéna s jeptiškou mi přišla trochu "morbidní".Jinak děj tohoto seriálu je vcelku dobrý.Ford tento seriál docela "táhne".Dávám proto 4 hvězdy.Kovbojské prostředí je tam zajímavé i pěkné.Nebojím se dát této 1.epizodě 80 procent.Ford musí řešit potyčku mezi chovateli ovcí,kde on sám dělá porotce.Takže tu jde o slávu a velké peníze...Ford už je zde starší,ale "dějová linie" s ním není vůbec špatná.Ostatní herci mu zde skvěle sekundují. ()

fabecc1222

Poslední dobou mi příjde, že pilotní díly jsou u nových seriálů takové dost zabržďěné. Opět, taková klasika poslední doby, představovačka postav, lokací, ale zatím nic, co by úplně vtáhlo do děje. Zatím docela zvlášťně působí ta dějová linka v Nairobi, uvidíme, jak nakonec zapadne do celistvého děje. ()

ER

Hned úvodní scéna, kdy Cara Dutton pronásleduje darebáka a když ho chce zastřelit, tak má pušku vybitou. Darebák pak svou pistol. Když ji Cara začne nabíjet, darebák , misto aby se na ní vrhnul, tak začne nabíjet taky a to jsou od sebe asi 3 metry. Prásk a je po něm. Střih Afrika. Digitální lev se rozběhne a Spencer Dutton trefí lva ve výskoku a ten padne na něj mrtvý. Sheridane, to fakt už musíš zabřednout do takové podbízivosti?. O tom, že Sheridan rozumí lidským emocím a umí je ždímat není pochyb, ale nic se nemá přehánět. Podobné scény se pak divák dočká záhy, kdy na lovce zaútočí 2 levharti, opět "digitálně". Celá africká linka je jen, aby se seriál odlišil od Yellowstone, ale přitom scény, jak Duttonové vyrazí do města a poprvé se seznámí s pračkou, či ledničkou, jsou daleko zábavnější a klasická msta opět dramatičtější, než útok smečky lvů. ()