Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

sadlokan

Ehmm.Zkráje málem zkápne na picnutí dvaadvácou a nakonec zdachmá capodituttifruttiho na nonstop ovocném trhu.Ale je tak zábavně a mile suchý. ()

helloween93

Pro sérii Equalizer mám slabost, od postavy Roberta McCalla přes jeho nikdy neodkrytou minulost, posedlost pořádkem až po jeho smrtící schopnosti. V prvním díle se dostal do sporu s ruskou mafií a ve druhém čelil své bývalé jednotce. Dvojka byla dějově horší než první díl, nicméně furt šlo o solidní akční thriller. No a ve trojce děda Washington zavítal do malebného Altamonte na Sicílii. Když začne komunitu ohrožovat Camorra, Equalizer se stane ochráncem komunity. Po dvojce Fuqua víc kladl důraz na příběh a na vnitřní rozkol McCalla. Jednička vede, pak je trojka a nejníž bych dal dvojku. Vzhledem k tomu, že třetí díl byl ziskový, čtyřka možná visí ve vzduchu. 4* ()

Rathalos

Kto bol spokojny s jednotkou ci dvojkou,tak urcite bude nadseny aj z trojky,Denzelovi Washingtonovi tato rola sedi ako uliata a je radost ho sledovat,aj ked uz vidiet,ze roky pribudaju,no nic to nemeni na tom,ze aj tu udelim plne hodnotenie a Neapol je fakt nadherne mesto...:⁠-⁠) ()

Automaniak

Každá zabijčka mi lahodila očička, akorát poslední finální zúčtování nebylo uspokojivé, to i při prvním killu, kde borec dostal do ass a potom do očiček NRokádou (čti Brokádou), bylo více než působivé. Jedna Italian pesos a čtyřka bude na světě. ()

DAPDO

Co se týká akce, tak ty scény jsou stejně jako v předchozích dvou filmech výborně natočený a jsou zase dost brutální. Hudba taky super. Ale ten příběh, to je teda něco, nic debilnějšího už asi nešlo vymyslet. 60%. ()

bararich8

Hodně ale hodně pomalé tempo, kde se vlastně celou dobu jenom buduje atmoška (což jde filmu nejlépe, krásně záběry, sžívání se s obyvateli města, první interakce s mafií) do finálového střetu, na který všichni čekali, který byl ale vcelku odbyt.  Celá ta část s Dakotou Fanning je vlastně navíc úplně zbytečná. Každopádně vizuálně top, akce je kvalitní, je jí nicméně žalostně málo. Jednička zůstala nepokořena. 3* ()

Torgal

McCall na dovolenke v Taliansku, tých pár mŕtvol je tu len z povinnosti. O akčných scénach nemá zmysel hovoriť, tí namyslení frackovia Denzelovi nesiahajú ani po členky a nie sú preňho žiadnym súperom. Až som sa divil, že sa sami nezložia už pod jeho pohľadom. Väčšinu času sledujeme agenta na dôchodku, čo našiel tichý kút sveta obývaný milými ľuďmi, medzi ktorými by si vedel predstaviť pokojnú starobu. A musím povedať, že som mu úplne rozumel. Miestny grázli ale nedajú pokoj a keď nezaberie dobre mienené slovo, všetko vyrieši pár nekompromisných fatalít. Niečo ako súboje alebo prestrelky tu ale v podstate nie sú, McCall pracuje efektívne, nie efektne. Dej filmu je v podstate bezvýznamný, pričom tempo je voľné a skôr pohodové, takže celý film pôsobí trochu zbytočne. Ale finálne zúčtovanie je tak zadosťučiňujúce a Denzelova pokojná rozvaha a sebaistota tak uspokojujúca, že som bol nakoniec celkom spokojný. 7-/10 PS: Okrem iného je to aj milý reunion hviezd Muža v Ohni, ale postava Dakoty Fanning bola po čertoch zbytočná. ()

Daiker

Nejlepší díl z celé trilogie.... Nádherné prostředí jižní Itálie nám dalo i silného protivníka... Mafii. Skvělé zakončení. Příběh, hudba a bojové scény vše šlape na jedničku.... ()

Gixian

Krásný lokace a spousta borců, co se tváří hrozně drsně. To je na zábavnej film trochu málo. O zápletce se moc nedá mluvit; motivace vedlejších postav nedávají smysl; hrdinovy schopnosti jsou příliš over the top (což je ještě umocněno Washingtonovým věkem); je to tak jednostranná jízda, až film úplně postrádá napětí. ()

PEZ

Trio Fuqua-Wenk-Washington do tretice spojili svoje sily a pripravili pre nás ďaľší chutný pokrm. Teda pokiaľ máte radi starú školu, Denzela a nevadí vám vidieť variáciu na niečo už 100-krát videné. Avšak film nemusí byť originálny, ak je dobrý. A na Equalizore trojke je super, že film nadmieru úprimný. Nehrá sa na nič extra, naplno využíva dokonalé filmové (talianské) prostredie a Denzelovu charizmu. Šiel som na to do kina a fakt neľutujem Bavil som sa ohromne a pritom ten film ma necelé dve hodiny. Akože pri tejto kvalite kľudne nech točia aj ďaľsie diely. Denzel má už 69 rokov, ale chlapík to má stále v sebe. Nie každý toto vie, respektíve má. Rešpekt. ()

tomik99

Napotřetí a opět skvělé. Je zcela pochopitelné, že se jedná o poslední díl, neboť hlavní příběhová pointa se již dávno vyčerpala. Ale i když je to vlastně to samé dokola, já si to stále užívám. Je to takový kultivovanější John Wick pro starší publikum s daleko lepším příběhem a ještě nám hraje krásně na srdíčko. Danzel Washington je i ve svých skoro sedmdesáti letech ve skvělé formě. A i když akčních scén řádně ubylo, stále těch pár nezapomenutelných scén zvládá na výbornou. Jeho charisma a příjemný hlas dodává celému filmu něco navíc a bez něj by byla série poloviční. Kromě budování záporáků a klasického boje dobra se zlem, se ale režisérovi daří výborně porcovat napětí. Ocenit lze i hrátky s emocemi diváka. Obyvatelstvo v italské vesničce je sice pro vás velkou neznámou, přesto s nimi soucítíte do poslední chvíle. Režisér Antoine Fuqua vám to dokáže prodat i v jedné či dvou scénách a v tomto ohledu odvádí výbornou práci. „Poslední kapitola“ je skvělým zakončením příběhu Roberta McCalla. ()

John80

3 časť akčnej série tentokrát z Talianska ,kde sa hlavný hrdina potýka s mafiou,ktorá ničí mesto a jeho obyvateľov , nechýba Akcia a skvelé výkony Danzela 4* ()

ER

Tohle tempo Denzelovi sluší. Zápletka dostatečně napínavá, akce povedená (v rámci stáří Washingtona). Jistě, jde o řemeslnou rutinu, ale John Wick může být jen jeden 😎 Tak 4 by snad mohl ještě zvládnout. ()

Sharleen76

Chiropraktik Robert McCall (Denzel Washington) v Equalizer 3 "ordinuje" na malebném pobřeží Itálie. Dozvíte se mnohé od akupunktury vývrtkou na víno až po akupresurní body dlaně. Nádherné lokace odvádějí pozornost od samotného děje, který postupně graduje do očekávaného konce - zlo zůstalo potrestáno a dobro zvítězílo. Nenechte se mýlit věkem, Denzel je ve vrcholné formě. ()

Kingjiri

Přesun Equalizara do Evropy byl fajn nápad i díky tomu, že se dařilo vykreslovat atmosféru přímořskýho italskýho městečka, který však mělo tu smůlu, že bylo ovládaný mafií. A právě od střetu McCalla s mafií jsem měl docela vysoký očekávání, protože jsem doufal, že se aspoň závěrečnej díl konečně trochu odváže a díky počtu a síle protivníků bude hodně akční. Jenže všechno zustalo v intencích předchozích dílů, takže se hlavně hodně kecá o tom, co kdo, komu a proč chce udělat, ale všechny tři (!) akční scény byly hotový dřív než by bylo záhodno. Pořádný přestřelky, bitky nebo honičky žádný, jenom tichý vraždění "one by one". Ve finále jsem čekal aspoň nějaký krutý zúčtování s hlavnim záporákem, ale ani to nakonec moc nezaujalo. Asi nic víc v kariéře Fuquy nedokládá jeho rutinérství jako právě tahle trilogie. Umí sice navnadit, rozhehrát slušně příběh a sehnat zajímavý herce do svejch filmů, ale kdy už přijde na věc, skutek utek. Za výpravu do Itálie, Denzela Washingtona a aspoň těch pár solidně gorovejch akční scén třetí jistá hvězda. ()

gemi

Jednička byla sofistikovaný thriller s pečlivě budovanou atmosférou, trojka je už prakticky tuctový akčňák a dvojka byla někde mezi. Scénář je tuctový, padouši černobílí, nic tu nepřekvapí, ale jsou tu krásná panoramata Sicílie, díky které to má určitou atmosféru. Jsou to slabé čtyři. Film sice nenadchne, ale určitě ani neurazí. ()

Likan7

Denzelovo rozloučení. Nádherné lokace Amalfinského pobřeží, milý lidé, počasí, dobré jídlo. Ideální pro důchod. Brutální úvod mě ale trochu navnadil na něco, co bohužel tak trochu nepřišlo. Škoda méně akce a nízkého body-countu. Všechno ostatní je totiž pěkně na svým místě, i včetně, pro někoho možná kýčovitého, ale pro mě velmi příjemného neapolského závěru. Robert prostě našel klid, přátelé a místo, kde mu udělají dobrý čaj. ()

Nix

Určitě lepší pro mne než druhý díl. Jasně, film je táhlejší a není tak akční, ale nemyslím si, že by mu to uškodilo. Vynikly více postavy a podstata příběhu, člověk to Denzelovi opravdu uvěřil. Jeho herecké výkony nezestárly a tam, kde údařuje tak to má pořád grády. Jednička pořád zůstane nejlepší, ale tohle je určitě důstojný pokračování. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023