Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Plaque

Hovorí sa, že trojky bývajú väčšinou slabé, gýčovité, samopožierajúce a ono to tak väčšinou skutočne aj je. Tu to však neplatí. Denzel Wick dozrel ako víno a fantasticky uzatvoril celú sériu. ()

sabo5

Vůbec se nedivím že Denzel v tomhle díle není tak akční jako v předchozích dílech když už mu je skoro 70 let. Jinak pěkný zakončení celé trilogie. ()

AndrewNewman

Poviem to bez pardonu, Denzel už na to nemá. A nie herecky, to by som si o ňom nedovolil povedať, ale fyzicky. Dve akčné scény, z ktorých ani jedná nie je práve zbesilá skrátka nestačia na to, aby bol z tretieho Equalizera výživný akčný blockbuster. A to ani nie je. Je to pomalá, dôchodcovská verzia Johna Wicka, v ktorom má Keanu skoro 70 a pri chodení po schodoch si musí pomáhať palicou. Až som si celý čas myslel, ako sa tento geriavit dokáže postaviť ten bande talianskych hrdlorezov. No jednoducho, stačí aby tvorcovia ukázali brutálne rozrezané a inak mumifikované mŕtvoly bez toho, aby sme videli, ako ich dedo Denzel do tohto stavu dostal. No ale stále je to slušný, inteligentne spracovaný a vizuálne krásny film, ktorému najviac pomáha nie Denzelova charizma, ale krásne Taliansko. ()

Facerr

Míň akce, víc emocí. Dohormady paráda jako vždycky pod taktovkou Danzela, kterej je jako vždycky svým způsobem démonickej. K tomu navíc krásně ukázaná Itálie a parádní soundtrack. Upřímně doufám, že to nebyla opravdu Poslední kapitola. ()

blondboss

Ale jo, tú štvrtú hviezdu pridám už len kvôli tomu, že toto pokračovanie Equalizera v podaní Denzela Washingtona neuberá nič z kvality dvojky, dokonca tu rozvíja zaujímavejšiu, aj keď už viackrát omletú dejovú linku v prenádhernom prostredí talianskeho mestečka. Rutinérsky zvládnutá akčná jednohubka z prostredia talianskej mafie, na ktorú síce skoro zabudnete, ale prinesie vám presne to, čo od snímku očakávate. 70 % ()

wowylgu313

Jsem rád že to tímto třetím dílem (doufám) končí. Tohle už bylo oproti přeblité dvojky, lepší. Ideální na rozloučení s touto scénou. Černý Wick ukázal co umí ve všech koutech světa. Furt tahle část nebyla a není skvělá jako byla jednička. Bohužel. Každopádně aspoň bylo vrácené to co fungovalo a to co dávalo ten speed filmu. Samozřejmě nejsem nějaký odborník na akční snímky. Takže třeba je můj názor, mé hodnocení úplně mimo a jsou tu takový znalci, kteří už masturbují soukromou zprávu a dostanu pořádnou lekci ponaučení. ;D trojce dávám : 55-60% ... Táhla se a byla z větší stránky nudná. ()

heavy66

Jaký je rozdíl mezi anglickou a sicilskou zdravotní pojišťovnou? Anglická, na základě údajů o úmrtnosti obyvatelstva v předcházejícím období, dokáže předpovědět úmrtnost v období následujícím. Sicilská pojišťovna a Robert McCall znají i jména! ()

Sebule

Ačkoliv má Denzel stále to své charisma a příběh se odehrává v nádherném italském městečku, tak to bohužel nestačí. Příběh velice zdlouhavý, ničím moc zajímavý a akčních scén málo. Hodnocení: 6/10 ()

muti

Denzel ma už svoj vek a tak mu niektoré pasáže uľahčili. Žiaľ nepozná miestne pomery a tak necháva nažive chlapca, ktorý sa razom mstí len čo sa mu otočí chrbtom. Sicilsky facepalm. Denzel si odšoféruje 7hod v aute, kým neexne na najmalebnejšom útese Talianska. Darmo, vidieť Neapol a zomrieť, hovorí sa. Miestny policajt je podozrivý hneď tým, že zjavne postreleného človeka rovno odnesie do podzemnej lekárne mafiána Tana zo seriálu chobotnica, ktorý sa teší anonymite a miestnej komunite. Mafia má však svoje chápadlá aj tu. Prečo? Pretože starší brat, ktorý má všetko a je hlavou Camorri vysidluje celý historický apartmán , zabíja ľudí za bieleho dňa a popri tom posiela mladšieho brata vypalovat miestneho rybára z Amalfi. Proste do seba všetko zapadá, ako aj odkazy na jednotku, čo si samozrejme musíte následne googlit. Celé to však zachraňuje práve sympatický Denzel s padnutym úsmevom a kopku mŕtvol za ktorú by sa nehanbil ani Terminátor. ()

david141474

Musím říct, že to bylo fajne. Určitě to bylo lepší jak druhý díl, ale jestli to je lepší jak první, tak nad tím budu muset ještě popřemýšlet. Denzel Washington v roli McCalla je skvělej a to jeho charisma je fakt vobrovský. Jedna z nejlepších věcí na filmu jsou rozhovory mezi postavama a noc jiného než samotná akce. Akce je zde velice kvalitní a já si konečně užíval Equalizera na velkým plátně. Soundtrack taky není vůbec špatnej. Malé městečko Altamore vypadalo fakt útulně a já věřím, že si tam Denzel musel užívat klid a útulnost. Postupně vrcholící a sílící atmosféra filmu taky velice pomáhala. Některé scény, které byly v traileru ve finálním filmu nebyly a to mě celkem štve. Já jsem si to jinak velice užil, vidím to tak, že se na to tak za 2 roky podívám znova. 9/10 Musím uznat, že toto je kvalitní akčňák! (Olympia - 1.9.2023) ()

SamGee

Naposledy, keď som zhliadol Equalizer 2 v kine, nechala ma chladným – dej bol béčkový, chýbala jej napínava atmosféra a zloduch v podaní Pedra Pascala nestál za reč. Dokázal Equalizer 3 napraviť si reputáciu?    Bývalý mariňák Robert McCall (Denzel Washington) sa zráni potom, čo zlikviduje sicilských pašerákov, a zotavuje sa na Amalfsfkom pobreží. Počas rehabillitácie sa zbližuje s miestnymi a uvažuje či nechať život pomstychtivého ochráncu za sebou. Avšak, miestna mafia terorizuje miestnych a Robert to nemôže len tak nechať.    Samotná zápletka je generická – mnohí diváci videli tisickrát protagonistu ochraňovať  bezbranných voči zlu. S tým by nemali problém, keby film sa nezameriaval na to, ako sa McCall snaží nájsť zmysel života. Keď prídu akčné scény, objavia sa na pár minút. Rozumiem tomuto rozhorčeniu, ale podľa mňa McCallovo hľadanie vnútorného pokoja predstavuje najlepšiu časť snímky. Scény medzi hrdinom a miestnymi sú natočené uveriteľne a pomáhajú divákovi investovať do príbehu. Všetko to funguje na charizme Denzela Washingtona, ktorému nerobí problém ukázať dve stránky osobnosti. Dakota Fanning a talianski herci sekundujú Washigtonovi, ale majú menší priestor zažiariť.    Čo sa týka akčných scén, vyskytujú sa najmenej z celej trilógie. Hoci im chýba originalita, dokážu vyvolať napätie a neboja sa ukázať drsnejšie výjavy. Za najlepšiu akčnú zložku považujem scénu vo viničnom sklade, kde Robert skosí všetkých mafiánov. Solídne pracuje so strihom, kamerovými uhlami a vizuálom. Spominajúc kamerové zábery, evokujú panely z komiksov, čo je dobrá vec. Obrovským plusom predstavujú talianske kulisy a miestni aktéri, ktorí dodávajú snímke autentickosť.    Tretí Equalizer nie je prevratom v akčnom žánri ako John Wick alebo Mad Max: Fury Road, ale udržiava publikum vďaka oscarovému predstaviteľovi, slušnej akcií a pravej talianskej atmosfére. Ak preferujete konverzačné drámy pred akciou, Equalizer 3 môže byť pre vás tým pravým. „Fandovia“ priamočiarej akcie budú musieť pretrpieť osobné momenty.    Príbeh: 5/10, Denzel Washigton, osobné momenty: 8/10, Ostatní herci: 6/10. Akčné scény: 7/10, Kamera, kulisy: 8/10, Celkovo: 7/10. ()

Grimaldi

Tak jsem si po nějaké době zase zašel na pokračování, aniž bych kdy viděl filmy předešlé. A moc velkou radost mi to neudělalo. Snímek mi sice svou dějovou jednoduchostí umožnil bez problémů naskočit do rozjetého vlaku, ale co z toho když Denzel většinu filmu prosedí. Akce je to proč jsem kino navštívil, a právě ta mě bohužel dost zklamala. Chápu že věk je pro hlavní hvězdu omezující, ale většina scén křičí, že tady bylo vše práce kaskadéra. Když i ty nejjednodušší záběry jsou snímaný až od krku níž , je to pro mě jako diváka prostě problém. Tvůrci tak místo toho sází na brutalitu. Bolestivou smrt si záporáci bezesporu zasluhují, divák si však zasluhuje vidět lepší film. ()

zodiak217

Skvelé! Naozaj veľká spokojnosť! V kine to stalo za to a bol tam silný príbeh, skvelé akčné scény ako sme očakávali po predchádzajúcich 2 dieloch. Pekné exteriéry a vhodné doplnenie vedľajších úloh. Vlastne nemám čo vytknúť. Dostal som to, čo som čakal a aj niečo naviac. Dobrý ťah zasadiť dej do malého talianskeho mestečka. Myslím, že po tomto filme im stupne turistická návštevnosť niekoľkonásobne. :) ()

MiniRecenze

Co má společného Equalizer a John Wick? Nic. Equalizer si dokáže udržet svojí laťku stejně vysoko a nepotřebuje k tomu neprůstřelné sako nebo 222 schodů. LÍBILO!!! ()

Heywood

Přestože tento film (3 díl ) patří rozhodně mezi to lepší, co se letos natočilo, tak trochu  to má příliš předvídavý děj, příliš zjednodušený pohled na současnou dobu (evokovalo to spíše 60 tá léta) a mafie přes nespornou stále silnou pozici utrpěla v Itálie velké ztráty a velké rány. A je otázkou, zda by i dnes lidé zůstávali v místě, kde je někdo terorizuje..doba je jiná. Co lze ocenit, že mezi mafiánem a gestapákem v lágru není rozdíl. Že korupce je všude a že se s ní těžko bojuje. Že na zlo se má odpovědět tvrdě. To nepochybně divák ocenil. Úloha CIA tam byla poněkud zjednodušena a dívenka na procházce nebylo to pravé vyšetřování. Takže chvála ale jen 65%. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023