Vitajte vo Wrexhame

• Česko Vítejte ve Wrexhamu (viac)
Dokumentárny / Športový
USA, (2022–2024), 19 h 55 min (Minutáž: 20–48 min)

V seriáli Vitajte vo Wrexhame sa Rob McElhenney a Ryan Reynolds učia riadiť tretí najstarší profesionálny futbalový klub na svete. V roku 2020 Rob a Ryan spojili sily, aby kúpili nízkopostavených Červených drakov v nádeji, že premenia Wrexham AFC na príbeh outsidera, ktorému môže fandiť celý svet. Obavy? Rob a Ryan nemajú skúsenosti s futbalom alebo vzájomnou spoluprácou. Z Hollywoodu do Walesu, z ihriska do šatne, z vedenia do krčmy, tento dokumentárny seriál sleduje ich rýchlokurz vlastníctva klubu a neoddeliteľne prepletené osudy tímu a mesta, ktorí sa spoliehajú na dvoch hercov, že priniesú nádej a zmenu do komunity, ktorá ich dokáže využiť. (Disney+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (31)

Vitajte vo Wrexhame (2022)

1. série: Další Sunderland 'Til I Die se sice nekoná, ale skvělá podívaná to bezesporu je. 1. série začala na můj vkus až moc pomalu, některé epizody by se dle mého daly spojit do 1 větší, a nemusela by tak první série mít šílených 18 epizod, ale "It is, what it is". Druhá polovina série už byla vysoce nadstandartní a tak nějak se autoři naučili, jak se ve fotbalových doku-reality tvoří kvalitní příběhy, náměty a koncepty. Závěrečná epizoda posledního zápasu v sezoně 2021/2022 byla vrcholem této nakonec vysoce nadstandartní série. Co se Hollywoodských hvězdiček týče, ze začátku mi přišlo že Ryana to ani zas až tak moc nezajímá, avšak v druhé polovině seriálu si už i on našel k Wrexhamu vztah. Rob působí jako pracovitá včelička, která chce mít o všem přehled a je asi víc zapálený do dění. Ale offsidu ani po roce vlastnictví klubu nerozumí ()

Season 1 (2022) (S01)

Další Sunderland 'Til I Die se sice nekoná, ale skvělá podívaná to bezesporu je. 1. série začala na můj vkus až moc pomalu, některé epizody by se dle mého daly spojit do 1 větší, a nemusela by tak první série mít šílených 18 epizod, ale "It is, what it is". Druhá polovina série už byla vysoce nadstandartní a tak nějak se autoři naučili, jak se ve fotbalových doku-reality tvoří kvalitní příběhy, náměty a koncepty. Závěrečná epizoda posledního zápasu v sezoně 2021/2022 byla vrcholem této nakonec vysoce nadstandartní série. Co se Hollywoodských hvězdiček týče, ze začátku mi přišlo že Ryana to ani zas až tak moc nezajímá, avšak v druhé polovině seriálu si už i on našel k Wrexhamu vztah. Rob působí jako pracovitá včelička, která chce mít o všem přehled a je asi víc zapálený do dění. Ale offsidu ani po roce vlastnictví klubu nerozumí. ()

Sen (2022) (S01E01)

Vysvětlování Američanům jak funguje postup/sestup v evropských fotbalových soutěžích mě náramně pobavil. Je to úvodní epizoda, vše se zatím ukazuje a představuje. ()

Prestavba (2022) (S01E03)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi že 2. a 3. epizoda jsou o jednom a tom samém. Ta přestavba se mohla vlézt do jedné větší epizody a nemuselo se vše tak zbytečně natahovat. ()

Hamilton! (2022) (S01E06)

Epizoda, ve které se dozvídáme o hospodaření klubu a jeho majitelích po miléniu. ()

Široký svet Walesu (2022) (S01E07)

Připomenutí historie Walesu nebylo od věci, ale zbytek epizody spíše nudil než bavil. ()

Tak ideme (2022) (S01E08)

Zatím nejlepší epizoda a krutá srážka s realitou. Aneb když Američani poprvé v životě ochutnají venkovní zápas svého týmu. Scéna kdy se Ryan a Bob dostávají na stadion a domácí fanoušci na ně bučí byla všeříkající. Nebo chvíle, kdy při zápase fanoušci zpívají "Ryan Reynolds, you bought the wrong club" byla taky geniální. ()

Vitajte doma (2022) (S01E09)

Poctivá 48 minutová nálož toho, na co jsme 8 epizod čekali. Tedy příjezd vlastníků do města. Skvěle sestříhaná epizoda, které nechybí nic. Snad jen výhra Wrexhamu. ()

Chuligáni (2022) (S01E10)

Moc pěkná tématická epizoda, která ukazuje že fotbal je na ostrovech víc než partnerský vztah. Je zde i okénko do historie "hooligans culture" a jak to vypadá, když se potkají dva nepřátelské tábory na domluvené bitce hooligans. ()

Vyhoďte manažéra (2022) (S01E11)

České kluby by si z této epizody měly brát příklad. U nás je totiž vyhazování trenérů po pár neúspěších národním dědictvím. ()

Výhry a prehry (2022) (S01E12)

Poměrně hořká epizoda (především její konec), ale i takové příběhy život fotbalisty píše. ()

Nešťastná zmena súpisky (2022) (S01E13)

Pohled na naprosto šílený 11 golový zápas proti Doveru a trable druhého brankáře. Zbytek epizody mě nijak neoslovil. ()

Hollywoodske rozptýlenie (2022) (S01E14)

Epizoda která na mě fungovala. To hastrkování po čas epizody mezi Ryanem a Robem mě bavilo, bylo toho akorát a i dějově jsme se posunuli. Za mě parádní díl. ()

Dýky (2022) (S01E15)

Úchvatná ukázka podpory fanoušků Wrexhamu i po neúspěšném zápase. ()

Ahoj, Wembley (2022) (S01E16)

Další úžasná epizoda. Nejlepším okamžikem byl záběr na tribuny, kde si Rob, Ryan a jejich příbuzní asi 2 minuty mysleli, že srovnali a on to byl offside. Trpké pro fanoušky a příznivce klubu, avšak i takové příběhy fotbal píše - bohudík/bohužel. ()

Wrománik (2022) (S01E17)

Odpočinková epizoda mě díky svému poselství přesvědčila, že není až tak zbytečná jak se ze začátku může zdát. ()

Činy alebo smrť (2022) (S01E18)

Neuvěřitelná 9 golová show se smutným koncem, ale s novým začátkem. PEAK CELÉ SÉRIE. ()

Season 2 (2023) (S02)

2. série nezklamala ba naopak předčila má očekávání. Samozřejmě i zde najdeme několik fillerových epizod, kde se spíše tlachá a dozvídáme se o dalších obyvatelích a spolcích působících ve městě, ale jakmile přijde řeč zpátky na fotbal, jedná se o Hollywoodskou podívanou, ve které nechybí zvraty, drama ale taky hloupé a laciné góly. Celá druhá polovina série mi přišla záživnější, atraktivnější a energičtější než sterilní "první poločas". To co se všem lidem okolo Wrexhamu v sezóně 2022/2023 podařilo je majstrštyk, obzvlášť když mu celou dobu na záda dýchal další kvalitní tým Notts County. Jejich soupeření o první flek bylo napínavé, a až do poslední chvíle vyrovnané. Už teď se těším na 3. sérii, ve které to bude jiná liga (doslova). SPOILER: Takový úspěch toto město už dlouho nezažilo, a nikde není napsáno, že ta pohádka musí skončí "jen" působením v EFL. ()

Vitajte späť vo Wrexhame (2023) (S02E01)

První díl slouží spíše jako "v minulé sérii jste viděli". Moc nerozumím tomu vysokému hodnocení když vemu v potaz to, že se toho v úvodní epizodě na můj vkus až tolik nestalo. Návštěva krále byla ovšem pěkná podívaná. ()

Tichá zóna (2023) (S02E02)

Moc hezká epizoda tématicky zaměřenější spíše na komunitu a konkrétně na jednu moc sympatickou dívku. Trochu mi vadilo, že se nepovedlo autorům toto téma do dění trochu lépe zakomponovat. Je ale neuvěřitelné jak moc fotbal ovlivňuje/zlepšuje život osobám s jakýmkoliv zdravotním postižením. Ten "passion" k fotbalu je na ostrovech neuvěřitelný...U VŠECH! ()