Vitajte vo Wrexhame - Série 2

(séria)
Dokumentárny / Športový
USA, 2023, 7 h 35 min (Minutáž: 20–46 min)

motyka52

Zatímco Wrexham ve druhé sérii postoupil do čtvrté fotbalové ligy, dokument o něm si to zamířil rovnou do první dokumentární. Možná je to tím, jak tato série skončí, ale taky třeba tím, že tvůrci tři díly ubrali, ubylo tak zbytečné výplně, doprovodné příběhy byly zajímavé, fotbal byl nasnímaný zase o kousek lépe a i když je mi jasné, že je to občas střihnuté tak, aby to hollywoodsky fungovalo, tak to opravdu funguje a já jsem jim to žral. I když jsem - stejně jako každý - věděl jak to dopadne. A na konci to i s hudbou z Rockyho fakt vydojí emoce. Těším se na další sezónu. ()

William_

2. série nezklamala ba naopak předčila má očekávání. Samozřejmě i zde najdeme několik fillerových epizod, kde se spíše tlachá a dozvídáme se o dalších obyvatelích a spolcích působících ve městě, ale jakmile přijde řeč zpátky na fotbal, jedná se o Hollywoodskou podívanou, ve které nechybí zvraty, drama ale taky hloupé a laciné góly. Celá druhá polovina série mi přišla záživnější, atraktivnější a energičtější než sterilní "první poločas". To co se všem lidem okolo Wrexhamu v sezóně 2022/2023 podařilo je majstrštyk, obzvlášť když mu celou dobu na záda dýchal další kvalitní tým Notts County. Jejich soupeření o první flek bylo napínavé, a až do poslední chvíle vyrovnané. Už teď se těším na 3. sérii, ve které to bude jiná liga (doslova). SPOILER: Takový úspěch toto město už dlouho nezažilo, a nikde není napsáno, že ta pohádka musí skončí "jen" působením v EFL. ()

Axident

V druhé sérii už se hraje i na serióznější notu a tvůrci se snaží využít masivního zviditelnění Wrexhamu a jeho v dokumentu vystupujících obyvatel nejen k srandičkám, ale i k osvětě, ohledně tu autismu, tu sexuality či rozvodů, což vám nemusí úplně sedět, ale pochopitelné i záslužné je to velmi a na konci patnáctého dílu se tak jako tak - voilá - přistihnete, že brečíte dojetím, ač jste si už dávno vygooglili, jak to dopadne. Ryan Reynolds a Rob McElhenney narazili tak zlatou žílu, že to překvapilo i je samotné. Doporučuji všemi deseti i těm, kteří nevědí, co je ofsajd a i chystaná třetí série ještě bude určitě schopná fungovat. ()

Malarkey

U první série jsem byl přeci jen zbytečně opatrný. U druhé už ale můžu říct, že se tu rodí jeden velký fotbalový příběh. A vzhledem k tomu, co se s klubem děje v době, kdy jsem tento seriál sledoval, musím říct, že třetí série bude také dozajista napěchovaná emocemi k prasknutí. A už teď se nemůžu dočkat. Ryan a Rob trefili filmařský jackpot. A to i přesto, že investice do Wrexhamu je v této sérii těžce, ale opravdu hluboce, za ziskem. Už teď je ale jasná, že ti dva jednou pro mnohé budou legendami. Aneb jak těžce nabitý kapitál zainvestovat tak, že pozvednete jednu komunitu o velikosti Mladé Boleslavi. Za mě teda slušný vrchol Maslowovy hierarchie potřeb. ()

M.i.k.e

to co první série načala, dovedla ta druhá téměř k dokonalosti, ale nabídla komplexní a zábavnou podívanou. Jelikož sem začal Wrexham po první sérii sledovat tak sem sice věděl jak to celé skončí, ale vůbec ničemu to nevadilo. Reynolds s McElhhenym sice zkraje nevěděli do čeho jdou, ale dali do toho srdíčko a příběh jejích klubu a lidí kolem něj dokázali zužitkovat na maximum. Kdo má rád sport, rád se zasměje a tu a tam se i rád dojme, Welcome to Wrexham je jasná volba...90% ()