JamesSi

Jestli první série byla "práce v kuchyni je stres jak svině" tohle je "zakládání vlastního podniku a práce v kuchyni je ještě větší stres". Ukazuje to, že první série nebyla jen náhoda a v mnoha ohledech ji to překonává. Jamie Lee Curtis jako Donna ukradla pro sebe všechny scény ve kterých byla. Obdivuju tvůrce, že se nesnaží divákovi podlézat a všechno to kuchyňské lingo, inside jokey a příběhy postav nechává fanouškům je najít v seriálu sami. Skvělá série televize, The Bear už teď je jednou z nejlepších show posledních let a snad to tvůrci v budoucnu nezkazí. Na další řadu se těším už teď. ()

Devadesát Dva

Z rozpadající se restaurace, co dělá sendviče, do A-tier gastronomie, psychologického rodinného dramatu a geniálního budouvání postav. 'The Bear' naskočil v úvodní sérii, jako každá nová show, pattern, ale ten je absolutně rozmetán v téhle (2.0) jízdě, kde vlastně zjišťujeme, že jsme pouze dostali předkrm a teď nás čekají scénáristické lekce par excellance v podání zaučování jednotlivých postav v luxusních podnicích - osobně tahle prostřední část série byla má nejoblíbenější, skvělá je i epizoda, která v hodině stupňuje chaotický náboj rodiny během večeře, flashback do minulosti, ale co si budeme nalhávat, tohle je bombastický skok a lepší si 'The Bear' snad ani nemohl přát. Carmen je zkrátka týpek, co utápí svůj chaos-fueled rodinný vliv tím, že se snaží být perfekcionista ve vaření, mezitím je ale hlavně pánem chaosu (některý songy, jako třeba Animal od Pearl Jam, tam vždycky dohodí ten "it" náboj) a tak se naši yes chefs pouští do šíleného úkolu co nejdřív úspěšně otevřít restauraci, se vším, co k tomu patří (a o tom je druhá série). (...) Richie se stal z jedné z mých nejméně oblíbených postav (takový ten chytrolín rodiny, co s vámi má vždycky problém) mou absolutně nejoblíbenější a to jen v rámci absolutní chvíle (E07), kdy jsem sledoval ho učit se, dospívat, během týdne, najít svůj úděl, svoje poslání (hospitality) a pak se zjeví, black suit. Klimax závěru je neskutečný, protože se dostáváme do jakéhosi bludného kruhu, který velmi dobře znám: muž chce lásku, chce ženu, ale (...) timing + I am who I am (...) Ale řeknu vám, konec téhle série, náboj, nadšení, absolutně jsem nečekal, že se to přehoupne do tohohle... a jestli chcete zážitek pošoupnout ještě na další level, doporučuju u téhle show občas i něco vařit (a třeba si dát špeka, vap) a držet tempo. Cuketová polévka chladne na plotně a stejně tak asi nakonec ochladne i mé aktuální nadšení, ale prozatím, vřele doporučuju! ()

Litvicek

U obou sezón není co vytknout. Je to vynikající jednohubka, která má neskutečný ingredience ve formě chuti a vývoji všech chodů. Jinými slovy, první série nastolila skvělý seriál. Druhá série to pozvedla výše a utvrdila v kvalitě. Vývoj postav byl úžasný. Příběh odsýpá a vypráví skvělým způsobem a já se rád pustím do další série. Velký plus za rozmanitost epizod a Will Poulter byl fenomenální. ()

Oralfabet

Absolutně fantastická série. Na jednu stranu trochu uvolněnější než ta první - postavy už se znají a víc si navzájem důvěřují - taky ale pořád dokáže dodat nervy drásající epizody plné stresu a paniky. Flashbackový šestý díl o vánoční večeři rodiny Berzattových v tomhle ohledu nejspíš vede, a za mě jde asi i o nejlepší díl celého seriálu - strhující i absolutně devastující epizoda s několika úžasnými hereckými výkony hostujících hvězd (Jamie Lee Curtis!) Rovněž finále mě naprosto odrovnalo a v několika chvílích málem přivedlo k slzám. Zdejší postavy mi prostě doopravdy přirostly k srdci a moc se mi líbil jejich vývoj. V tomhle ohledu musím vyzdvihnout především Richieho, kterého si ke konci už musí oblíbit snad každý. Tady prostě fakt nemám co vytknout, snad jen, že příbuzenské vztahy mezi Berzattovými jsou ještě víc matoucí, než v první sérii. 10/10 ()

Greg25

Nebýt šesté epizody asi bych šla do plného hodnocení. Ale mě trochu vadí, když nejdelší díl celého seriálu je flashback, který sice neskutečně reálně zobrazuje, jak takové oslavy probíhají, ale používá k tomu v poslední době populární prostředky ve stylu - mnoho nedokončených historek a mnoho banálních běžných hovorů o ničem, pocitově tak mnohem delší než jedna hodina. Většina lidí za život absolvuje mnoho podobných oslav, často ne tak vyhrocených, netřeba se na to dívat v pocitově enormně dlouhém flashbacku, který vlastně zase tolik nového pro seriál jako takový neříká (třebaže herecky je exceletní). Ale jinak je seriál jedna velká paráda, která si s tradičními zápletkami dokáže hrát nápaditě, osobitě a s atmosférou, která se vám dostane pod kůži. Otevřeně s kamerou, která jde na dřeň. 90% ()

Urukhaj98

Co fungovalo minule, funguje v druhé řadě buď stejně dobře, nebo dokonce ještě lépe, jelikož je poznat, že jsou si tvůrci i herecký ansábl mnohem jistější v kramflecích a opět předvádí absolutní masterpiece na poli dramedy subžánru. V čem mimo jiné The Bear tak exceluje, je schopnost tvůrců vytvořit ze sebevíc obyčejné scény neskutečně napínavou a dechberoucí podívanou. Nikdy bych si nepomyslel, že si budu u desetivteřinového čekání na (ne)nafouknutí balónku napětím zarývat nehty silou do dlaní. A ještě jedna věc. Druhá řada The Bear je taky letošní seriálový ekvivalent Oppenheimera v ohledu totální nařvanosti castingu vedlejších rolí, za což vděčíme především šesté epizodě (ale i dalším). Nikdy by mě předtím nenapadlo, že potřebuju vidět absolutně přehrocenou hádku mezi Punisherem a Saulem Goodmanem. Ale evidentně jsem to potřeboval a mám skoro chuť říct, že teď už jsem viděl všechno. Tedy měl jsem chuť to říct, dokud jsem neviděl poslední epizodu. Ta mě totiž semlela (čti rozmrdala) takovým způsobem, který nepamatuji za dlouhou, KURVA předlouhou dobu. Vážně si nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl něco tak neskutečně nabytého emocemi, co by mě dokázalo rozložit na ty nejmenší kousíčky a následně ještě rozmetat po okolí. Abych parafrázoval klasika: "This is FUCKING cinema!" 10/10 ()

Hellierer

Druhá série je ještě lepší než první. Došlo na zklidnění a nejedná se o neustálou úzkostlivou kakofonii plnou stresu. Tvůrci už stejně jako hlavní postava ví, že je občas potřeba se trochu uklidnit, z čehož těží hlavně divák, který dostává vyrovnanější zážitek, častokrát mířící přímo na solar. Dynamické, schopné vyvolat neuvěřitelné emoce a s vynikajícím soundtrackem a obsazením. ()

Vanchovi

Tak rád by som tomu dal vyššie hodnotenie, ale nedá sa. Chápem myšlienku, baví ma dej, baví ma vývoj jednotlivých postáv, ale keď je to zabalené v tejto forme, tak je to pre mňa veľmi ťažko pozerateľné. Počúvať ako po sebe postavy kričia všetky naraz je dosť stresujúce. Mám rád drámy, ale toto je bolesť pozerať. Ešte nevie, či dám aj ďalšiu sériu. ()

Derseus

Po první sérii byla laťka hodně vysoko, druhá série jí však zvládla ještě zvednout. Hlubší nahlédnutí do soukromí a minulosti postav pomáhá s budováním vztahů k jednotlivým postavám. Atmosféra opět fantastická. ()

bonovox

Season II: Ešte väčšia nálož ako v I. sérii. Rekonštrukcia a príprava otvorenia reštaurácie je strhujúcou drámou, kde postupne stúpa napätie, stres a medziľudské konflikty. A k tomu famózna 6 epizóda s pohľadom do histórie...s excelujúcou Curtis. Nič lepšie momentálne v seriálovej tvorbe nenájdete...100% a dúfam, že bude ďalšia séria aj keď ten zdrvujúci záver bol dostatočným vyvrcholením. ()

Lendak

"Every second counts."________ Prvá séria na steriodoch. To, čo mi predtým vadilo, to jest absencia nejakej väčšej zápletky, tu vôbec nechýba a iba som sledoval Christophera Storera, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť, striedavo uťahuje a uvoľňuje slučku v jednej novovznikajúcej chicagskej reštaurácii. Herci tu prekonávajú stanovené hranice prvej série (White, Bachrach), scenáristicky tomu nejde čo vytknúť (piata epizóda je totálny strop) a réžia to iba všetko krásne dokresľuje svojimi dlhými zábermi ktoré iba dokresľujú tú neskutočnú tiažu napätia, ktoré sa v Medveďovi postupne nabaľuje. Spolu s Bloodhounds adept na seriál roku. ()

Pepenger

Tvůrci zde vylepšili snad vše co se dalo a naservírovali nám jeden z nejlepších seriálů minulého roku. Tvůrci zvládli ponechat všechny vynikající aspekty z předchozí série a ještě je dokázali dotáhnout k totální dokonalosti. Kamera je opět skvělá, postavy jsou zde ještě líp napsané a ještě lépe zahrané a to vše podtrhuje skvělý soundtrack. Což dokazuje geniální vánoční epizoda s exceletnímy výkony od Jamie Lee Curtis a Boba Odenkirka, a která se podle mě řadí mezi jedny z nejlepších seriálových epizod za posledních pár let. Větší prostor zde dostávají i postavy vedlejší které minule hráli spíš druhé housle, přičemž některé se dočkají i své vlastní epizody kde se snaží vypilovat své existující schopnosti a snaží se vyrovnat s osobnostními a kariérními problémy.  Všechny postavy si zde projdou nějakým osobním rozvojem a člověk je má hned o něco radši, nejlepším příkladem je za mě určitě bratránek Richie kterého sem si po 7 epizodě totálně zamiloval. Herci zde opět předvádí nadlidské výkony a to zejména Ebon Moss-Bachrach (chci ať mu tam ta Emmy padne) a Ayo Edibri (která už touhle dobou vyhrála Zlatý Glóbus a tu Emmy tam určitě ještě louskne). Druhá řada je ve srovnání s tou první ve všem lepší a já se tak nemůžu dočkat s čím tvůrci přijdou v té nadcházející. Napjatá atmosféra v kuchyni a emotivní momenty mimo ni a do toho bravurně napsané postavy s osobním a kariérním rozvojem tvoří skvělý mix a jeden z nejlepších seriálů minulého roku a já doufám že ta 3 řada dorazí co nejdřív. ()

motyka52

Hlavní sílou Medvěda není jeho příběh. Ten slouží pouze jako nalajnování hřiště, na kterém se brilantně odhalují jednotlivé charaktery a povahy, jde se hluboko do jejich duší a přestože to trvá tak krátce, je to tak dokonalé. V tom seriálu snad není jediná nezajímavá postava. V kombinaci s perfektní kamerou, střihem a hudbou je to skutečný seriálový fine dining. ()

Eiidax

Druhá série je skvěle natočené kulinářské drama o píď lepší než série první. Hltal jsem každou minutu, obzvlášť druhou půli série. Každá postava dostala svůj zasloužený prostor zejména Richio dějová linka byla vrchol série. Rodinná oslava v episodě 6, byla tak excelentně vystavená, že mám husí kůži pokaždé, když si na ni vzpomenu. Poslední episoda mě posadila na prdel a zároveň v posledních minutách ''uzavřeného mrazáku'' zvedla svojí dramatičností ze židle. Výjimečný seriál, jenž si zaslouží vaší pozornost i čas. Miluji to a už se nemůžu dočkat na třetí sérii. ()

Pudding

Ještě lepší než první série! Tady se mi líbilo že se o každou důležitější postavu pořádně postaraly a dali jí svůj prostor a prostě úžasnej charakter development!!! Skvělá kamera, herecký výkon, barvy a tak dále. Nemůžu se dočkat na třetí serii s Carmym v čele! ()

Flatron

Za mňa osobne najlepšia séria tohto roka spomedzi všetkých  seriálov a to musím dodať, že seriály o varení a podobne  veľkým  oblúkom odchádzam, ale v tomto prípade to inak  nejde...skvelá  pohodova  prvá polovica série a druhá polovica  série je čistá  emocna smršť podporená výkonmi postáv, ktoré sa vám hlobko  vryju  do pamäte. ----- Vzhľadom na záver  druhej série,  mam pocit,  že 3.séria môže z Medveďa  spraviť dajme tomu Kultovu  záležitosť.  Minimálne v USA to tak pravdepodobne bude.  Silných 5*. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD