Malarkey

Druhá série si od první drží fantastickou seriálovou kvalitu. Pravda, možná mě trošičku vadil ten pohled na fine dining dneška, kdy z jídla mnohdy dělají více, než to co z něj skutečně je. Nicméně bavil mě ten náhled do kuchyně a nápad jako takový. Druhá série totiž celá vypráví jaké to je, když si někdo chystá pěknou restauraci – a co to všechno obnáší. Vývoj postav je pro diváka neuvěřitelně chytlavý, ale přitom uvěřitelný. Koncept druhé série je vlastně takový, že každá epizoda vypráví příběh někoho z kuchyně a jeho osobní vývoj. Na všechny jsem si hrozně zvyknul, bavili mě a už se nemůžu dočkat, až se s nimi v budoucnu opět setkám. ()

Fr

„NA KAŽDÝ VTEŘINĚ ZÁLEŽÍ…“ Jsem rozpolcen! Do pátýho dílu to je taková rozvleklá skládanka osudů starejch známejch, jen tentokrát se buduje restaurace. A to jen tak mimochodem. Šestej díl mě překvapil hereckou kreací Jamie Lee Curtis, která všem dala dramaticky na prdel. Ale ani to mě nijak neutvrdilo, že má smysl seriál sledovat. Ovšem poslední čtyři díly…. KURVA! TO BYLA MRDA! Třeba ta Ritchieho stáž v luxusní restauraci Ever. Nebo otevíračka… Prostě kdyby to bylo víc o gastru, byl bych nadšenej. Ale co, ty čtyři (dojemný) díly za to stály!   /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Druhá série se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice FX. 2.) Thx za titule „Jan Šauer a Jakub Doležal“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

movie

Druhá sezóna Medvěda má v rejstříku několik absolutně skvělých dílů (např. RYBY, VIDLIČKY). Ve finále tomu ale spadne řetěz a konec série je skutečně jedno hodně dlouhé a táhlé utrpení, kde Carm a Syd (Ayo Edebiri, pro mě jeden z nejhorších hereckých castingů) jen donekonečna manifestují svoje ocd a plejádu úzkostí (scéna pod stolem wtf?). Nic proti, ale to tempo je vražedné. Nejvíc ideální by bylo, kdyby Carm v té lednici umrzl a třetí série se proměnila na nekonečný restaurační sitcom - potenciál k tomu ostatní postavy Medvěda mají. ()

3DD!3

Kuchařské psycho pokračuje. Tentokrát je ale třeba budovat nějaké ty dobré věci, aby zase bylo z čeho brát takže dostáváme vysněnou restauraci a Clairebear. JAW jede na plný výkon a zhruba uprostřed při Vánoční epizodě dostává takové herecké parťáky až z toho vstávají všechny chlupy na těle. Překvapivě, ale nejde o nejlepší epizodu, ta následuje hned po ní, kde se uzavírá dějový oblouk té nejvíc v prdeli postavy a EM-B ho zvládá s přehledem. Závěr v mrazáku je ovšem odzbrojující, bere všechnu radost nechává ji u ledu. Nemůžu se dočkat další řady. ()

HAL

Celý díl cíleně chaotický s rychlým chrlením dialogů a superdynamickým střihem, ale zatímco takový Sorkin dokáže naplnit ultrarychlé dialogy zajímavým obsahem, tak tady jsou to řeči o ničem, tlachání o životě a trapné vtípky. A na konci vygraduje nějaké drama, aby se pak všichni zas nějak udobřovali. Beru že to má být slice of life takže neřeším že tu nejsou velké dramatické oblouky a dějová překvapení, ale... je to slice of life s postavami které mě moc nezajímají a jsou docela dost nepříjemné, a ze života který je trochu moc absurdně přepálený na to abych to dokázal brát vážně. A přitom jsem fakt chtěl aby mě to bavilo, protože půlku těch herců tady upřímně miluju, kameraman a střihač předvádí parádní řemeslo, a seriál o vaření u mě má body k dobru úplně automaticky... ale prostě není to tady. ()

leila22

Filmársky bravúrne vystavaných 10 epizód. Bez váhania možno povedať, že druhá séria The Bear patrí k tohtoročným seriálovým vrcholom a kvalitatívne predčila aj tú prvú. Hoci má menej agresívne a vypäté tempo, v šiestej hodinovej epizóde vám adrenalín opäť slušne vyskočí. Pretože vieme ako občas vedia dopadnúť rodinné večere... Pokračovanie prináša krásny posun postáv a ich vzájomných vzťahov. Hosťujúce herečky ako Olivia Colman a Jamie Lee Curtis sú neuveriteľné a ja očakávam pre tento seriál veľa cien. Výborná dynamika, výber hudby a samotných hercov, ktorým sa životný smútok ich postáv skutočne odráža v pohľade. Režisérsky tentokrát prispel aj Ramy Youssef a z výsledku som proste nadčená. Must see! ()

mcb

Po Atlantě a Barrym další mistrovské vytěžení půlhodinového dramatického formátu až na dřeň. Kreativní eventové epizody, strhující herecké výkony (včetně hostujících hvězd) a filmová dynamika jsou jen některé z věcí, které dělají z druhé série Medvěda jednu ze seriálových událostí roku. #masterpiece ()

BrooksW.Here

"Every second counts." _____________ Nikdy by mi nenapadlo, že seriál o jednej chicagskej reštaurácii sa stane kandidátom na počin roka, ale stalo sa (prekonalo to dokonca aj 3. sériu Teda Lassa)! Vychutnával som si každý jeden záber, každú jednu sekundu a každý jeden chod, ktorý mi táto séria naservírovala a celý čas som si to šialene užíval (polhodinový formát je tu vyťažený najlepšie, ako sa len dalo!)... Jedná sa o naozaj špecifický, ale o to zaujímavejší seriál, na ktorý len tak nezabudnem. Neskutočne sa teším na tretiu sériu, som fakt zvedavý, či sa (už teraz ohromne vysoko nastavená) latka dokáže posunúť ešte vyššie... Dávam zaslúžených 10 hviezd z 10, lepšie to naozaj byť nemohlo... Christopher Storer ako tvorca má pred sebou veľkú budúcnosť, naozaj sa teším na jeho ďalšie projekty! ()

Makky

Ukazuje sa, že osem častí na úvod bolo málo a až tu, počas druhej série, som sa do toho dostal naplno. Samozrejme vďačím tomu väčším focusom na postavy. Práca s emóciami je šialená, nadšenie striedali zimomriavky... a aj vďaka ohromnému výberu piesní. Let it rip. ()

Zajda.

Jedna z nejlepších televizních sérií vůbec. Rozehrála se tu perfektní dramatická linka opepřena komediálními momenty, která zkrátka nemá obdoby. Ten vývoj jednotlivých postav je až k nevíře a na konci si nemůžete pomoct nebrečet ať už štěstím, dojetím, či smutkem. Nemůžu se dočkat další série, ale zároveň si nedokážu představit, jak by se tomu mohli vyrovnat, natož to překonat. Jedná se zkrátka o dokonalý seriálový pokrm, který ve vás bude rezonovat ještě hodně, hodně dlouho po dokoukání. 10/10 ()

William_

Osobně mi 2. série sedla mnohonásobně víc, než ta první. Je zde méně stresujících scén a seriál se více zaměřuje na postavy samotné. Dle mého tento styl seriálu sluší daleko více. Opět musím vyzdvihnout výběr hudby - naprosto skvělý soundtrack u každé epizody. ()

M.i.k.e

zpočátku to vypadalo, že druhá série pojede stejnou cestou jako první série jen s tím rozdílem, že stres při vaření vystřídá stres při rekonstrukci restaurace, kde ani zdaleka všechno nefunguje a nevychází tak jak by Carmy a spol. chtěli. Jenže těsně po tom co je divák lehce ukolébán s tím, že uvidí vlastně to samé jen s lehčími obměnami začne Storer tahat esa z rukávu. Všechno začne geniální vánoční rodinnou večeří s excelujícími Jamie Lee Curtis a Bobem Odenkirkem, což je jedna z nejlepších seriálových epizod za posledních pár let a skončí to famózním emocemi nabitým finále, které mě v samém závěru nechalo se slzami na krajíčku. A to jsem po prvních pár epizodách fakt nečekal...90% ()

Streeper

Byť je druhá řada opět na skvělé úrovni, tak musím říct, že se mi ta první líbila víc. Nicméně i tahle má své světlé stránky, hlavně se mi líbí, že se řada zaměřuje i na ostatní postavy. Líbila se mi například epizoda v Dánsku nebo Richieho epizoda v michelinské restauraci. A závěrem si opět připravili půdu pro případné pokračování, které doufám bude, je potřeba to uzavřít. ()

dubinak

2. série za mě určitě s přehledem předhání tu první, kde jsem si musela na celou zdejší skvadru zvykat a snažit se je pochopit a zároveň strávit formu tohoto svižného, atypického snímání postav. Druhá série už je rozvolnější, ale zároveň toho nabízí mnohem víc. Pohled do příběhu každé z postav a navíc naprosto překvapivé hostující vedlejší postavy v podání áčkových herců jako Jamie Lee Curtis, Olivia Coleman, Sarah Paulson a Will Poulter po glow-upu?! No prostě parádička. Tohle je prostě fakt kousek, který je natočen tak oduševněle a lidsky a dokáže zabřednout do takových mixů emocí, že nechápete, že mají ty díly jen 30 minut a je jich jen deset. Režie na špici, herecky brilantní a neuvěřitelně autentické. ()

BoXBe

Unikátní. A stejně dobré jako nejlepší hudební alba historie. Kompozičně, gradací, rozložením na té ploše rovnoměrně. S neotřelými nápady. Geniálně režírováno a zahráno. ()

FrankSusta

Zajímavé. Opravdu hodně zajímavé. Sice si stále stojím za tím, že seriál Medvěd nemá co nabídnout divákovi, včetně důvodu, proč ho vydržet, ale já ho prostě zkouknul celý a nelituji toho. Druhá série je poté obzvláště velice zajímavá. Nejen pro to, že má o celé dva díly více než série 1, což se ze začátku tváří ne moc rozumně, ale pak to jde. Jde zde spíše o to, že to celé funguje mnohem více jako seriál, jede to na pravidelnější notu, celé je to mnohem více zaměřené na postavy (ne že by série 1 nebyla, toto je ale úplně jinak) a zkrátka to projde takovými nenápadnými změnami. Každopádně to fakt jede a je to neuvěřitelný kulinářský zážitek. A ke všemu všechna ta camea. Fakt čučim jak Jeremy Allen White, tohle bylo silný. 9,5/10 ()

Qitek

Pořád vysoká kvalita seriálu. Počínaje šestou epizodou, která je divokou, krásně a přehledně chaoticky natočenou, doslova mistrovskou peckou, kterou následuje další ( vyklidněná ) nádhera a vy začnete být přesně tam kde u sezony první. Vše pak končí opět v pateticky ukočírovaným finále. Nádhera. Jen škoda, že to do té první půlky trochu nudí a drhne. Když už postavy rozkvetou, seriál končí a vy chcete víc. ()

Lachtaan

Medvěd přispěchal s druhou sérií, se kterou se trochu uzemnil v netradičním pojetí, jímž leckoho zaujal, stejně tak mohl někoho odradit v řadě první. Ale díky tomu, že se tu prodloužilo o dvě epky a hrálo se se stopáží, jak bylo zrovna potřeba, dostavili jsme se i k příběhům vedlejších postav, prohloubili si pochopení jejich charakterů a nejeden díl dokázal díky tomu až dojmout k slzám. Neodpálily mě všechny epizody, ale hlavně posledních pár je opravdu vrcholem současné seriálové tvorby. Už teď se těším na léto a další dění. Po té emotivní síle v závěrečném aktu nás nečeká nic malého. [viděno na Disney+] ()

SamVimes

Druhé řadě Medvěda se podařilo překonat už tak povedenou řadu první. Rozhodně jí prospěla i změna premisy, místo dalšího provozu původní restaurace a řešení problémů typu nákup hovězího a výpadky elektřiny je celá druhá série věnována přípravám na otevření nové, o úroveň luxusnější restaurace. Což staví naše hrdiny před úplně nové problémy, od nutnosti pořádného finančního plánování přes testy požární ochrany až po školení personálu. A samozřejmě ji napjaté rodinné a jiné vztahy. Každá postava má v průběhu řady funkčně vystavený příběhový oblouk a většina z nich dostala i epizodu, která je na ni převážně nebo dokonce úplně zaměřena. Ať už je to výlet do Kodaně a lekce z dezertů nebo stáž v nóbl restauraci, kde se pro hosty dělá první poslední. Jedním z emotivních vrcholů je pak celá epizoda věnovaná několik let staré rodinné večeři, která osvětlí mnoho z dynamiky nejednoduchých vztahů Berzattových. Atmosféru vždy perfektně dokreslují kamera a střih, někdy frenetické ve víru kuchyňského stresu, jindy zase mazlící se s detailními záběry připravených pokrmů. A to vše je opět korunováno výbornými hereckými výkony Jeremyho Allena Whitea, zbytku stálého obsazení i početných hereckých hostů včetně Boba Odenkirka, Jamie Lee Curtis a dalších ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD