Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Mr.Jackass

Já mám prostě sportovní filmy, které mají tendenci zaútočit na city rád...Co na tom, že se jedná o američany a hokej, ale prostě sportovní pohádky mají své kouzlo a je jedno, zda se jedná o kenžského běžce po transplantaci ledvin (příklad ne realita) a nebo vítězství USA nad neporazitelným SSSR. Je samozřejmé, že američany musel film oslovit 100 tolik, ale i já jsem měl místy husinu. Kurt Russel zahrál naprotso dokonale a i celý příběh neměl žádnou chybičku a ani na vteřinu jsem se nenudil. Jen více podobných filmů. ()

gutshoter

Ač nemám rád rádoby dojímavé americké filmy, tento se mi líbil. Je to hlavně kvůli faktu, že hokej miluju. Kurt Russell hrál přesně tak, jak si charismatického trenéra představuju, velice se v něčem podobá našemu Ivanu Hlinkovi. Škoda jen, že jsem neviděl americké herce v akci hrající například Martince či Pouzara :-).. Celkový dojem velmi slušný - 80% ()

civrss

Hezké nakouknutí do historie, aneb i Američani mají svoje "Nagáno". Výborný výkon Kurta Russella a ostatních mladých kluků. Sportovní filmy jsou pro mě příjemným odreagováním a Miracle není výjimkou. ()

herr_carter

Mám rád tyhle lidské příběhy, kterak parta mladých nadšenců, většinou neprofesionálních, vyškolí sportovního giganta a doposud prakticky neporaženého - v tomto případě mužstvo Sborné, na které si vyšlápli univerzitní mladíčci ze států. Příběh je hezky odvyprávěn a co víc, od hvězdné brány jsem zas viděl Kurta Russella v roli, jež prakticky utvořila celý film - jeho hokejový trenér Herb Brooks mu sednul do puntíku..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

Jeden z těch spíš lepších sportovních filmů. Ale na kvality Kokosů nebo Orla Eddiho to zdaleka nemá. Tohle patří mezi takový ty Kouč Carter a jemu podobný filmy. Hezký byly úvodní titulky, kdy sme se společně s Amerikou dostali pár let zpět a bylo hezky vidět přelomový datumy v jejich existenci :o). No, pak už je to jen film o jednom přísným trenérovi a jeho ovečkách. Za mě jasný plus v tom, že se snažili porazit ku_rvy ruský, který do tý doby jasně kralovali Světovýmu hokeji. Tzv sborná, fuj, už jen ten název a votvírá se mi kudla v kapce. Nakonec se jim to povedlo, což ale je jasný už od začátku, takže sleduješ film, kterej víš jak dopadne, bez překvápka. Hokejový scénky natočeny hodně mizerně. Ale Russell do toho šel na plnej plyn. ()

casioa....

Boli časy, keď som sem bez debaty capol 5*...ale, doba pokročila. S odstupom času, dávam umiernené 3*. (Hokejová)Porážka sovietov v tom pamätnom zápase bola síce nevídaná, ale zaslúžila si predsa len lepšie spracovanie, alebo priamo lepšieho režiséra (napr. ja by som si vedel predstaviť takého Clinta Eastwooda, ten by to dal do laty parádne). Ďalej, keby to bolo natočené ešte počas oného obdobia tzv.studenej vojny, zožalo by to rozhodne väčšiu Česť a Slávu. Vidieť to teda v ranných 90-desiatych....zavesím si v izbe na stenu americkú vlajku, a s patričným pátosom niekde na ulici spálim tú sovietsku (nehľadiac na konsekvencie). Tak či onak, oná pamätná výhra pre ľudí onej doby znamenala veľa....////////////////////////////////////////"Great moments... are born from great opportunity. And that's what you have here, tonight, boys. That's what you've earned here tonight. One game. If we played 'em ten times, they might win nine. But not this game. Not tonight. Tonight, we skate with them. Tonight, we stay with them. And we shut them down because we can! Tonight, WE are the greatest hockey team in the world. You were born to be hockey players. Every one of you. And you were meant to be here tonight. This is your time. Their time is done. It's over. I'm sick and tired of hearing about what a great hockey team the Soviets have. Screw 'em. This is your time. Now go out there and take it. " (vraj Herb Brooks)/////////////////////////////////// ()

vaja

Problém sportovních dramat je hlavně ve scénáři. Nedá se s ním totiž moc kouzlit a hlavně u pravdivých událostí se musí držet reality, která bývá stejná. Totiž výhra. Tady můžeme vidět, jak se z nesehraného hokejového týmu plného neznámých jmen, stane olympijský vítěz. A hlavně - porazí SSSR. Opravdu, až nepříjemné vlastenectví se tu nezapře. To byl první problém. Druhý je v přehnané délce. A třetí, už tradičně omletý - za první místo se musí platit rozpory v rodině. Miracle nepřináší nic nového a originálního. Pouze monitoruje skutečnou epizodu olympijských her, a na to taky dojíždí. ()

Wally

Jako velký sportovní fanda mám rád filmy se sportovní tématikou a nejlépe ještě s nějakou, která je natočená na základě nějaké reálné události. O to větší na ni však kladu nároky, protože nesnesu nepřesnosti. Tento film o americkém 'Naganu' je však natočen velice dobře a ani velká hvězda v podání K. Russella nenarušuje vítečně fungující partu nepříliš známých herců. Moc hezké pokoukáníčko.... ()

KoRner

Pekný idealizovaný film. P.S.: ZÁPAS SOVIETOV S USA NEBOLO SEMIFINÁLE ALE JEDEN ZO ZÁPASOV FINÁLOVEJ SKUPINY!!! A keďže USA neprehralo ani raz a CCCP raz tak víťazmi sa stali Američania. Dúfam, že si to prečíta každý kto zase do komentov dá niečo o semifinále a prečo sú Rusi druhí. Ďakujem ()

Nemik96

Krásný příběh o dřině, obětování a dlouhé cestě za společný snem u kterého příjemně mrazí v zádech, něco podobného by mohli natočit o naší repre v NAGANU to by byla pecka. Kurt Russel jako trenér Brooks byl výborny dokonce jsem mu chvílemi jeho roli tak uvěřil že jsem lítal od zdi ke zdi po pokoji a dělal kliky před TV :) přál bych si takových filmů více. 4,5 * ()

Chris Wulf

Neznat výsledek, užil bych si film možná víc. Ale stejně si nemůžu pomoct a film byl pro mě lepší průměr. Každopádně věta: "Porazili jsme Čechoslováky, po Sovětech možná druhý nejlepší tým na světě." zahřeje u srdce. :) ()

Mistickzz

Prekvapivo veľmi silný snímok, ktorý má skvelo natočené hokejové scény a poriadnu dávku napätia a emócii. O´Ćonnor je kvalitný režisér a obzvlášť športové filmy mu idú, skvelé vykreslenie psychík hráčov a trénerov, ktorým dominuje výborný Kurt Russel. Nebyť toho prehnaného amerického patosu a patriotizmu,tak by sa mi film páčil ešte viac. 77% ()

Flaveus

Asi nejlepší film z hokejového prostředí, tím spíš, když byl natočen podle skutečné události a i když jsou ve filmy drobné historické chyby, autenticitu mu těžko vytýkat. Příjemně jsem byl překvapen i vynikajícím hereckým výkonem Kurta Russella. Film je dynamický a rozhodně se u něj nebudete ani jednou za ty dvě hodiny nudit ;) ()

honzii

Je to pěkný film, ale možná je až moc jednoduchý. Drama je vystavěné naprosto šablonovitě a přestože to nějak základně funguje, divák to hned prokoukne a vlastně každý zvrat už cítí předem. A teprve až když jsem si dal Any given sunday od Stonea, pochopil jsem, jak obyčejný tento film vlastně je. Ale Kurt Russell si to dal dobře. ()

iXtr3m3

Pre mňa asi najlepší hokejový film všetkých čias s tesným závesom za sebou Mystery Alaska. Charizmatický Russell, ako vždy úžasný Noah Emmerich a k tomu partia mladíkov, ktorí zmenili históriu. A to je to od Disneyho. Fakt že Bomba. ()

Autenticita

Ta událost, kdy američtí studenti vyhráli nad ruským týmem, byla samozřejmě bezvadná, i když se ví, tam pomohlo i něco navíc, co v tom filmu není. Ale co mi vadí na filmu, je ten patos. Nedovedu si představit, že by v hokejovém prostředí hovořil trenér s hráči někdy tak šroubovaně salónně, a na druhou stranu že by mu někdo zabral na ty přemrštěně motivační řeči a scény... s tím by stěží uspěl u pubescentů. ()

cab

Film spojeny s hokejem a jeste podle skutecne udalosti. To si necham libit. Ani tolik nevadi, ze se jedna o snimek americky. Reziser nezabiha do zbytecnych klise (hecovani a vlajku spojenych statu nepocitam), ale bere vse velmi autenticky i SSSR. Jako Cech jsem velmi hrdy na cesky hokej a jsem jen rad, ze i neznalci americane dokazi natocit hodnotny pocin. Doporucuji vsem hokejovym nadsencum a fanouskum. Nejlepsi sveho druhu. 90% ()

dopita

Takovýhle pohádky maj američani hrozně rádi, ale tentokrát je ta pohádka podle skutečnej události, takže budiž. No a natočený je to slušně, nenudil sem se. ()

Reckon

Kdybych byl Američan, tak si tento film určitě užiju o něco více, i když mě snímek trošku "přemluvil" a já bych v Lake Placid skákal jak pominutý a skandoval: USA!! USA!!. Tuším, že v Rusku asi tento filmeček nebude moc dobře hodnocený :D (8/10) ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (viac)