ARTHUR: Prekliatie

• Česko Arthur: Prokletí (viac)

Alex je už od detstva fanúšik filmu Arthur a Minimojovia. Na svoje 18 narodeniny ho jeho najlepší priatelia prekvapia a vezmú do domu, kde sa film točil. Nikto z nich netuší, že ide o zlovestnú a smrteľnú pasť. Z detského sna sa čoskoro stává hrozná nočná mora. (Magic Box)

JerryMalfoy97 odpad!

Něco tak špatného, hloupého a nudného jsem dlouho neviděl. Čím bych jen začal. Chování hlavní postavy v určitých chvílích nedává žádnej smysl. Chvíli je to retardovanej fan boy minimojů a v další scéně vostrej týpeček. A celkově i zbytek postav se chová jako by byli totální retardi. Dále třeba hudba, ta se mi ani trochu nehodila k daným scénám a celkově, kamera typická pro francouzskou komedii, ale určitě ne pro horor. Scénař psali snad za pochodu páč tu nic nedávalo logiku. A ten závěr filmu mě rozsekal. Absolutně o ničem a špatný ve všech směrech. 5% ()

blondboss

Priemerne zrežírovaný "hororový" snímok, ktorý sa z teenagerskej selanky presunie cez tajomno až po totálny slasher. Mix rôznych žánrov, z ktorých ani jeden nefunguje dobre. Úplná katastrofa to síce nebola, ale od Bessona by som očakával určite podstatne viac. Tú tretiu hviezdu dávam za celkom sympatické herecké obsadenie, inak ale tento film nemá čím zaujať. 50 % ()

Jemes odpad!

ten film nedává žádný smysl a lidi se tam chovají, jak kdyby neměli ani 20 IQ :D tomuhle mohl dát 4 hvězdy jen naprostý blázen... ()

brasek

To čo je za kravinu? Väčšia časť príbehu je pubertálne šialenstvo za detským dobrodružstvom, potom je to iba vraždenie s totálne hlúpou pointou. ()

exe. odpad!

Prečo vždycky prerábky slávnych rozprávok v horor vždy končia totálnym fiaskom a ja ako fanúšik hororov sa na nich vždy teším a nakoniec zostanem sklamaný, že taký potenciál skončil tak zle. Reč je už o zmieňovanom Arthurovi a minimojovia, ale aj o Mackovi pú, ku ktorému som tiež napísal recenziu, trošku dlhšiu recenziu, čo bolo na danom filme zlé. Pôvodne ma to ale nejak nelákalo a neviem prečo, lenže keď som zistil, že scenár písal Luc Besson, čo je veľké meno, jedno z najväčších mien Hollywoodu, tak som neodolal a pustil som si to, hoc s tým vedomím, že Luc má úž svoj vek, ale toto som fakt nečakal. Dej nie je nejako extra zaujímavý, dospelý chalan má rád Arthur a minimojovia  a  kamoši mu chcú spraviť radosť tým, že ho vezmú do originálneho domu, kde sa daný film natáčal a postupne začnú miznúť. Nápad dobrý, ale zrealizovanie bolo nudné, bez štipky nápadu, originality, herci nič moc a vraždy skoro vždy mimo kameru, postrádalo to akúkoľvek logiku, správanie a jednanie postáv, jak je v hororoch klasika, tupé a chaotické. Postavy, ku ktorým som si dokázal vytvoriť negatívny vzťah, keď som videl ten ich acting, rozhodnutia klišé nad klišé a v druhej polovici je už snaha o napätie, ktoré nie je nič moc, ale nejak sa to pozrieť dalo a uvažoval som aspoň o jednej hviezde. Potom však prišlo bravúrne "rozuzlenie", ktoré zabilo klinec do rakvy tomuto filmu a nemôžem hodnotiť nijak inak jak odpadom. To vážne nevedeli vymyslieť nič originálnejšie? A toto ešte k tomu hrali v kinách? No ja fakt nemám slov. ()

Lilith03 odpad!

Pro tyhle filmy slouží označení odpadu. Příšerní herci, postavy bez logicky a s absencí povahy (každá postava má jen jeden povahový rys, Alex třeba žije doslova jen světem minimoju, nic jiného ho nezajímá a stejně tak jeho přátele, každý má jednu zálibu která tvoří celkovou osobnost dané postavy). Zápletka příšerná a vysvětlení na konci je úplně něco nelogického a debilního. Nechápu, že tohle mohli vpustit do kin. ()

Easykill odpad!

Tohle hrálo opravdu v kinech? Tenhle ultraprůser? Lituju všechny co dobrovolně zaplatili za lupen. Tady v to rádoby "hororu" je snad špatně úplně všechno. "Film" absolutně bez nápadu, skoro bez příběhu, bez atmosféry, bez herců, se strašným scénářem, hroznou hudbou a tomu všemu nasadil korunu český dabing. Když jsem tak tak přežil prvních 40 minut(!) absolutně ničeho o ničem kde navíc bylo všechno zalité sluncem, mírem v srdci a pokojem na duši, tak konečně něco přišlo (aleluja!). Ale málo, velice málo, nesmyslně, velice nesmyslně a to vše vedoucí k finálnímu rozlousknutí tohoto prapodivného případu! A to taky nebylo dostačující. Ani těch 31% si to nezaslouží, putuješ pěkně do odpadu Arthure! Tam kam patříš! A jak by řekl hafan z nevyhrožuj.. "Sayo ku*va nara!" ()

Lamac79

No, je to něco jinýho, každopádně první polovina filmu vypadala jako parodie.. Druhá polovina už byla krapet lepší.. Nápad dobrý,provedení horší.. ()

Holly_Molly odpad!

Podle závěrečný promluvy by poselstvím filmu mohlo být něco ve smyslu, že "filmy opravdu můžou mít neblahej vliv na člověka" a ty kkt já musim souhlasit! Kdyby byli lidi tak strašně no-brain vypatlaný jako doslova všichni v týhle megasračce, budiž...spíš to ale bude tim, že zdejší "herci" jsou opravdu něco speciálního a šance že Besson po roce 2008 napíše dobrej scénář jsou asi stejný jako že já napíšu Bibli 2.0 :-) ()

Bejbr odpad!

Člověk čeká kravinku s mužíčky, ale ani to nedostane. Dostane absolutní hovadinu, bez nadpřirozena. Na konci jen řeknou, že to jsou místní feťáci a minule si hrali na Batmana. Tyjo, naštvalo mě to. ()

Miroslav.Zac

Zajímavý nápad pohřbila absolutní debilita postav/hlavních hrdinů/žrádla pro padouchy. Tvůrci jim ani nemuseli dávat protivníky, protože by se v tom lese do týdne pozabíjeli vlastní neschopností sami... ten konec je taky kapitola sama pro sebe. ()

Machaut

Dávám jednu hvězdičku za prostředí a nostalgickou atmosféru z pohádek. Jinak film je totální nelogický odpad se špatnou kamerou, scénařem, herci a snad vším. ()

Little_Sawy

Taková nedelikátny, nelogická, nenapínavá, málo zajímavá, hodněkrát přeháňená, sračka všeho druhu. Cesta za Arthurovým domem byla vcelku slibná, dokonce i člověčina žijíci poblíž vzbudovala nepřijemný pocit, ale akonáhle začalo jít na krájení chleba, doslova se vše posralo. Minimum strachu, maximálně dvě dobré scény které ozaj fungovali. Luc Besson ..tohle byla stráta času. Víc k tomu asi nebudú muset psát. ()

ondyGAMESTV

Nikdy jsem nebyl fanoušek předělávání konceptu pohádky pro děti na horor, nejen kvůli tomu, že z toho často vyjdou s*ačky, a kdyby mi někdo řekl, že někdy uvidím něco podobného na Arthura a Minimoje, tak bych ho pokládal za blázna, ale tohle pojetí bylo realisticky vtipné. Atmosféra famózní, napínavost také, příroda překrásná, Arthurův dům, auto, pole a polní cesta s origo themem jsou věci, co mě zas vrátily do dětství. Scénář a chování postav je někdy přesně tak ujeté jak má u podobných funny vyvražďovaček být. Posunu děje se sice dočkáme až doslova půl hodiny před koncem, ale v případě, že by se to někomu nelíbilo, tak je dobré, že to utíká rychle, a mě se rychlejší děj také líbil. Jedná se o fajne horor, u kterého si budete klást ohledně tajemného zabijáckého zla hodně otázek, avšak na konci zjistíte, že to celé vlastně dává smysl 🏚️ 65% ()

gogo77 odpad!

2/10 ... veru veru veru aj majster reziser akym je Luc Besson sa moze utnut     ... primerny teen akoze horror vyvrazdovacka kde si musite na prvu vrazdicku pockat skoro hodinu   no a aj ta nie je nic moc ... videli ste rozpravky o Arthurovi a minimojoch ? Ja nie ale hlavny hrdina na nich vyrastal a ked ma 18 rokov, jeho kamarati mu pripravia super prekvapenie a v ramci oslav sa dohodnu ze pojdu navstivit dom v ktorom sa to cele natacalo .... samozrejme ze okolo domu sa deju cudne veci a pomaly sa zacinaju minat tinedzeri .... cernoch - krasavec - mulatka - gay parik - nerd a nerdka a divne dievca ... v tejto skupine sa nachadza kazdy a kto bude prva obet ?   a kto posledna? ()

denisvavrin odpad!

Arthur, aneb fanatik a ještě větší fanatici. I když to vypadá že se první půlku filmu nic neděje, tak zpětně uznávám že vás to víc zblíží s charaktery, zatímco druhá polovina jsou neoriginální vraždy. Naprostá třešnička na dortu je konec a jeho poselství odvyprávěné policistou k závěru. ()

Enon

K tomuhle nejde asi nic moc napsat. Skoro 50 minut se tam vlastně nic nedělo, takže mě film nutil sledovat divně se chovající hlavní postavy, které se chovali asi tak jako kdyby zrovna přistáli na naší planetu. A když už se konečně začalo něco dít, tak sem si uvědomil, že to asi vlastně bylo lepší když se nic nedělo. A když už to vypadalo, že se dozvím nějaké řádné vysvětlení, tak sem zpozorněl a říkal si, že nic horšího než ta hodina přijít už přece nemůže, bože, jak já se mýlil. Čekal sem fakt všechno, ale to čím tvůrci odůvodnili všechny ty…věci, co se tam děly, tak to přátelé je absolutní dno a totální výsměch všem lidem, kteří se odhodlali věnovat tomuto filmu svůj drahocenný čas. 15% ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér