Macko Puf: Krv a med

• Česko Medvídek Pú: Krev a med (viac)

Christopher Robin počas svojho vysokoškolského štúdia zanedbáva zvieratá v Stoakrovom lese a neposkytuje im žiadnu potravu. Medzi hladujúcimi zvieratami sa Puf a Prasiatko rozhodnú nakŕmiť sami a ich zvieracie inštinkty sa znova prebudia. Okrem medu túži Macko aj po krvi. To ale predstavuje smrteľné nebezpečenstvo pre turistov, ktorí tam prichádzajú. Puf a Prasiatko sa však chcú pomstiť aj Christopherovi Robinovi za to, že ich opustil. (Vertigo Distribution)

ricci.s

Dvaja smiešni mutanti masakrujú skupinku sexi slepíc. Smiešny macko, smiešne prasiatko, IQ všetkých postáv a dialógov hlboko pod nulou, ale nemám pocit, že by sa to snažilo tváriť vážne. Najmä keď do pozadia drbli kostolné chorály. Na jednej strane úplne absurdný film, zase na druhej strane celkom dobrá brutalita aj napriek obmedzenému rozpočtu (na smiešnych striekancoch krvi či scéne s rojom včiel to bolo cítiť), plus na podobných brakoch som vyrastal. Inteligenciou aj maskami mi strašne pripomínal Funny Man z r. 1994, takže najskôr prídu Mackovi Pú na chuť fanúšikovia práve tejto krvavej komédie. Prekvapilo ma, že sa do kín dostalo práve toto, ale aspoň bol kľud a žiadne upišťané trinástky. Z hľadiska gore by ma síce viac potešil spomínaný Terrifier 2 (určite by si to zaslúžil viac), no celkom som sa bavil, hoci pochopím, že väčšina komerčne orientovaných divákov takémuto filmu sotva príde na chuť. ()

darkrobyk

Stačí se podívat na režisérovu tvorbu, aby bylo člověku jasné, co asi tak může očekávat. Průměrný slasher s naprosto otřesnými hereckými výkony! Jasně, v tomhle žánru nemusí jít o oscarové výkony, ale ty děvečky byly k uzoufání. Pokud neodříkávaly strojově text, tak ječely i tam, kde by bylo lepší mlčet. Od vraždících kreatur přirozeně žádné herectví nečekáte... Zklamala mě mizerná kamera, co občas nabídla hezký záběr, ale jinak působila ošuntělým televizním dojmem. Nejhorší je samozřejmě gore, na kterém by asi, vedle případného napětí, snímek měl stát. Přejetá hlava a mačeta v hubě nestačí. Čekal jsem více krve a více medu. A když už se Pú dostane do šarvátky se čtyřmi týpky, pak se vše ztrácí ve stínech a rychlém střihu. Konec tuhle maškarádu korunoval. Přesto dám umolousané 2*, jelikož jako naprostou ztrátu času to neberu. Dvacetiminutový sestřih by byl asi býval lepší... ()

filmfanouch odpad!

Člověk usilující o nějakou filmovou analýzu vždycky chce být nějak hodný, objektivní, zdržovat se vulgarismů a snažit se vždy na nějakém projektu najít alespoň ždibec pozitivního. Někdy to ovšem jinak nejde -  Rhysi Frake-Waterfielde, jdi do prdele! ()

pornogrind

Snad každýmu divákovi, kterej je při smyslech muselo být naprosto jasný, že za tímhle počinem nelze hledat nějakou kvalitnější a smysluplnější filmařinu = propracovanej scénář s vyšperkovanými dialogy, dechberoucí herecký výkony a vymazlený efekty. I přes všechny tyhle faktory o kterých jsem věděl(že ve filmu nenajdu) se nemůžu ubránit dojmu, že i tak je to celkem slabota z které se dalo i přes nevelkej rozpočet vytřískat určitě něco víc. No třeba bude pokračování povedenější. Film nejde brát samozřejmě vážně a tak bych se ubíral spíš cestou hororový komedie. Stačilo by třeba kdyby Pú a Prasátko sem tam prohodili nějakou vtipnou hlášku. Myslím si, že by to bylo jen ku prospěchu věci. Jinak můžu říct, že se Pú a Prasátko celkem činili a některý vraždy jsou vzhledem k rozpočtu i celkem povedený. Abych šel ale na tři hvězdy je to i v těchto (béčkovej možná až céčkovejch)vodách prostě málo...PS: Zabili Íáčka, parchanti. ()

kingik

Medvídek Pú a Prasátko nejsou tak mírumilovní a přátelští, jak je známe z dětských knížek. Nově jsou z nich zmutovaná vraždící monstra, co z hloubi svých sadistických duší nenávidí Kryštůfka Robina. A smilování nemají ani s pětičlennou partou děvčat, která zavítala do Stokorcového lesa. Hon na lepé oběti může začít. Pokud jste příznivci oscarových čalamád, jistě tenhle horor obejdete obloukem. Připravíte se ovšem o umělecký hororový zážitek. Rhys Waterfield dodržel a namíchal vše, co má správný horor mít. Pět sympatických děvčat má slušnou tělesnou výbavu, Natasha Tosini se dokonce nasouká do úzkých bikin, které pod prsním tlakem praskají ve švech. Maria Taylor si sice nějakou chvíli hraje na vystresovanou mladou ženu, kterou stalker připravil o pravidelnou menstruaci, což ji donutilo navštěvovat terapeutku, náhle ji ale lesní prostředí a vzduch udělalo dobře. Amber Doig-Thorne, Danielle Ronald a Natasha Rose Mills velmi vhodně doplňují dívčí partu, co má jepičí život. Režisér přistoupil k látce dost nekompromisně. Žádné nadbytečné kecy, nasadí se vysoké tempo a pořád se něco děje. Kryštůfek Robin (Nikolai Leon) dostane trest bičování, děvčata už takové štěstí neměla. Gore je šťavnaté, popisem jednotlivých úmrtí by film ztratil svůj pel. A dost se mně líbilo, že žádná z postav nemá nějaká privilegia pro přežití. Většinou se to má tak, že si to přežití u tvůrců ty hlavní postavy tak nějak předplatí, zabijáci budou zázračně zlikvidováni a tak nějak podobně. V tomto hororu se na to nedá spoléhat a to bylo výrazné plus. Masky zabijácké dvojice jsou vcelku teatrální. Možná se čekalo, že se přistoupí k animaci. A po lese se budou pohybovat špatně animované zvířecí zrůdičky. Vyřešilo se to tak, že má herec na palici latexovou masku, která umožnuje nějaké mimické záškuby až projevy, takže ve výsledku to do výsledného pojetí sedí. Rhys Waterfield zřejmě oblíbenou dětskou knížku nenáviděl, tak se rozhodl udělat z hodných zvířátek nemilosrdné parchanty. A dobře udělal. Nevznikl tak horor pro mateřské školky. Vzniklo brutálně nekorektní a výsměšné hororové dílko. 10/10 ()

dr.horrible

Že to bude sračka bolo jasné od začiatku, ale čakal som asylumácky trash a nakoniec je to v podstate obyčajné béčkové exploitation s trochu horšími hercami. ()

Omnibus

Prý se divák poměje? Vždyť jsou to jen pomeje!“ Ach jo. Zajímavý nápad, nastíněný v úvodních titulcích. Za to jednu hvězdu. Bohužel, poslední dobrý nápad byl Ijáčkův hrob a kříž s přibitou oháňkou, s níž si pohrává vítr. Casting: „Hledáme dva prkenné neherce (role v gumových maskách), s kolébavou chůzí typu „opruzená prdel.“ Dále několik nehezkých slečen a zdegenerovaných vidláků, tupé ksichty výhodou.“  DŘEVĚNÉ OKÉNKO: [][] Jaké hračky mi v domečku chyběly? ֍ Láska k předloze. Či aspoň její znalost. ֍ Nadsázka, nadhled, vtip. ֍ Moudrá sova. Cynicky by glosovala děj i gore. ֍ Tygr a jeho divoké skoky. ֍ Králík. Na smetaně. ֍ Klokánek. Liliput, schovávající se v „kapse“, vytvořené laloky špeků morbidně otylé Kangy. ֍ Kryštůfek Robin v akci. Partnerku by při sexu nutil ležet na břiše a předčítat z Medvídka Pú. ֍ Temnější stokorcový les. [][] V mém scénáři by to byl lesopark okolo ústavu pro choromyslné. V něm dementní sirotci, tak oškliví, že si s nimi nikdo nechce hrát. Jen Kryštůfek Robin, ve škole šikanovaný, doma týraný a tak utíkající do světa fantazie. Med a krev a černý humor. Navrhovaný režisér: Tommy Wirkola! ()

Kudly4

Vraždící a nesmrtelný Medvídek Pú, to tu ještě nebylo. Mohl z toho být ale celkem solidní Slasher, kdyby se toho chopil někdo zkušenější a přidal k tomu i humor. Tak třeba příště. Nejvíce mě tu sralo to nesmyslné chování děvčat, jejich hraní bylo místy dost tragický a dialogy příšerné. Ale asi se to dá pochopit, žádná z nich nemá na kontě jediný pořádný film a vlastně ani sám režisér, na tom není o moc líp. Co se dá pochválit, je uspokojivé prostředí, celkem i atmosféra, ale hlavně Gore, kterého je tu docela dost, mordy nejsou mimo kameru, jsou celkem kvalitní, i když v některých záběrech, bylo vidět, že ta krev je počítačově přidaná - Top Gore scéna - přejetí hlavy. Každopádně, anglické Horory moc v oblibě nemám, ale tenhle ušel, hlavně díky Gore a vlastně kvůli tomu nápadu s medvídkem Pú, takže tu jednu hvězdu, když přivřu obě oči, přidám. (250. hodnocení) Zvědavý na dvojku. ()

Zodd

Na horory nejsem. Zhlédnul jsem proto video kanálu Vidrail, kde se rozebírá celý film (a YTry jindy nesleduji ani za tímhle účelem necheatuju) a upozorňuje se na stupiditu postav i děje. Smál jsem se celou dobu. Chtěl jsem totiž vědět, zda-li jde o ultralevnou snahu o parodii a quirk čerpající ze skutečné kolébky Medvídka Pú Británie a originálního autora A.A.Milnea, třeba skutečného syna C.R. Nebo jen sprostě zlatokopecký film, který využije public domain pro easy money, než se o značku začne hlásit např. Milneova rodina či se Disney nepokusí méďu odkoupit úplně (je-li to vůbec možné). Popř. někdo měl trauma v dětství z Disneyho inkarnace a chtěl si to vybít - mohl se však podívat na Červeného trpaslíka, kde je o Medvídkovi Pú zmínka. Ta věc ovšem vydělala, takže - zdá se - bait zabral a Rhys Waterfield se tak stal větším trollem než náš Kazma, který si aspoň nahromadil rozpočet a jaký. Scény s vířivkou a bazénem jsem si sám našel a zejména ta druhá bude aspirovat na filmovou idiocii století, pokud tedy něco jiného v onom filmu ji netrumfne. A protože kritici ani diváci tvůrce nezastaví, už se chystá sequel s latecomerem Tygrem, kterého v této době ještě nemohli použít… Bambiho revenge jako horor/slasher by byl docela uspokojující, jen pokud se bude držet původního příběhu. Hádám, že nebude. Ale je to vlastně od stejných tvůrců? Mě to vlastně nezajímá… Update: Tak americký učitel část tohohle pustil v hodině dětem. Jasně, “blood” v názvu není ani trochu podezřelé. ()

silentname odpad!

Ako niekto, kto má Winnieho Pooh priamo na svojom avatare som sa tomuto proste nemohol vyhnúť. Dokonca som tak nejako mal pocit, že by to možno mohlo nejako aj fungovať. Koniec koncov viem, že keď som pozeral pár rokov dozadu "The Banana Splits Movie", premeniť detský formát na horor sa spraviť dá. A má to v sebe aj nejaký potenciál. V prípade "Winnie the Pooh: Blood and Honey" však ostal niekde pochovaný, pretože toto rozhodne nie je film, ktorý by som si predstavil ako hororovú verziu Medvedíka Pooh. Najhoršie na tom všetkom je, že tento film nie je zlý ani len pre dôvody, ktoré som si myslel, že by mohli byť problémom. Nemôžem povedať, že by nezohrali určitú rolu, no v celkovom kontexte problémov sú práve tieto asi tie najmenšie. Najväčší problém tohto filmu totiž je, že je príšerne natočený. Rozpočet 100.000 dolárov možno nie je najviac, no keď už sa rozhodnete točiť film, skúste aspoň nejakým spôsobom zariadiť, aby sme neboli neustále v úplnej tme a aby zábery nevyzerali, ako keby niekto chcel kamuflovať svoju neschopnosť. Hneď teraz vám z hlavy dám horor z lesa, ktorý je na míle kvalitnejší oproti tomuto filmu a konkrétne je reč o prvej časti "Wrong Turn". Ak teda chcete slasher z lesa, pozrite si radšej to. No rozpočet by nemal ani spôsobiť, že scenár bude úplne prvoplánový. Najmä, ak ho písal režisér osobne. Lenže postavy, ktoré tu máme sú dokopy tak nezaujímavé a tak tuctové, že v princípe by som mohol povedať, že tu je Christopher Robin, jeho žena Mary a päť extra dievča, ktoré dokopy nebudete ani poznať podľa mena. Jedna má okuliare, dve sú lesby, jedna má životnú traumu a posledná je tá potetovaná v bikinách. Čo sa týka vrážd (nakoľko mám pocit, že práve na tomto bol celý scenár postavený) vyzerajú miestami lepšie, miestami horšie. Ak chete kvalitné gore, ktoré je reálne aj vidno, tak si naopak mrknite "Terrifier 2", ktorý je kvalitatívne úplne niekde inde než tento film. A čo sa týka príbehu samotného, nemáme tu dokopy jediný moment, ktorý by nejako vyčnieval. Pravdou je, že najlepšia časť na filme je jeho úvod, kde nám rozprávač predostre čo sa v tejto verzii príbehu stalo a prečo začali hrdinovia zo Stoakrového lesa začali nenávidieť ľudí. Scénka kedy sa Christopher s manželkou vráti je tiež jedna z lepších a aspoň je vidieť po celý čas čo sa deje (hoci tvorcovia chcú umelo stúpať napätie búrkou), no potom už je dokopy všetko ostatné len čistá tragédia. Nemyslel som si, že to dopadne až takto tragicky, no tento film bol bohužiaľ vytvorený niekým, kto mal dokopy len nápad spraviť z obľúbenej postavičky zabijaka a vytvoriť svoj slasher. Čiže natočiť podpriemerný horor, ktorý zaujme len a jedine svojim názvom. To totiž úplne stačí na to, aby si to ľudia zo zvedavosti pozreli. Čo viac dodať? Asi nič. Myslím si, že čo bolo treba som povedal. Ak som niekomu schopný viac odporúčať minuloročný "Texas Chainsaw Massacre", ktorý mal aspoň jednu kvalitnú scénku v autobuse, tak ste niečo skutočne pohnojili. Hodnotenie: F ()

SeBig odpad!

Blíží se nám spooktober, tak jsem se chtěl něčím naladit na ty horory.. no. Film, jak kdyby to točil čech a to nemyslím Františka Ringa a to ani nevim kdo to je. Teď k filmu - vyšťolíchaná sračka. Amaterské, ošklivé, hnusné, nežadoucí. ()

Chrustyn

Ultimátní krvavý bizár, jehož vznik by mi nikdo nedokázal obhájit. Parta lidí ve zvířecích maskách, (kteří nemají představovat partu lidí ve zvířecích maskách, ale fantaskní zvířata z legendárních dětských knížek) terorizují všechny, kteří nakráčí do jejich lesa. Je to debilní, je to nudné a neskutečně krvavé. Pár killů mě pobavilo, ale jinak je to neuvěřitelně tupý film. ()

korbitch22

Už jen za ten námět si to zaslouží určitou dávku shovívavosti i vzhledem k rozpočtu a filmařským možnostem. Mě se ten nápad líbil hned, Medvídek Pú mě vždycky děsně sral a patřil k těm pohádkám, které mi lezly krkem. Kdyby někdo natočil hororovou verzi Pata a Mata, chcal bych blahem. Waterfield, když nic jiného dokázal s omezenými prostředky vykouzlit ujetý Exploitation který má místy docela solidní atmosféru, nepůsobí jako sračky od Syfy, Asylum nebo doslova amatérské pokusy o slasher a dá se považovat za opravdovou filmařinu a plnohodnotný film a vzhledem k jeho zázemí je to vlastně obdivuhodné. Má to příběh, má to v rámci možnosti snesitelné herce a vlastně je to na hony kvalitou dopředu mnohem víc, ne jsem čekal. Vraždy jsou brutální, ale jakože neskutečně i na dnešní poměry, je to ponuré, depresivní a naprosto nekompromisní. Jako prasátko Bú s bouracím kladivem je prostě neuvěřitelný zážitek. Špatně je strašně moc věcí, kamera je prachbídná, zbytečně se to vleče a střih nestojí za nic, jako film je to mizerné, ok. Ale mě baví ten nápad, baví mě to nadšení a je v režisérovi vidět neskutečná snaha z mála vytřískat co jen mu síly stačí a já sem moc rád, že viděli i producenti a dali tvůrcům víc peněz a šanci dokázat co v nich je v druhém díle, který z traileru vypadá o level výš. Je to debilní, ale svým dobrým způsobem. Uvnitř režiséra není jen zbrklý pokus o přednesení zvrhlé zábavy bez myšlenky, má to nápad, má to emoce a má to skvělý momenty. Běžící Pú lesem který užene oběť a narve ji do drtičky, Bůovo sólo v bazénu a příchod k vířivce a následná poprava autem mají punc hororového umu a já byl vlastně docela v šoku, jak mě ta poloamatérská práce baví. V mnoha ohledech si to nezadá s všeobecně lepé přijatým a téže úrovni poloamatérským klaunem Terrifierem a jeho tvůrcem Damienem Leonem, který sice možná z kdysi úspěšného kraťasu natočil už dva celovečerní filmy, které na svoje poměry vypadají dobře, hlavně druhý díl, který je opravdu vizuálně povedený, ale Leoneho klaun je jen ukázka nechutné, zvrhlé a glorifikační prasárny bez myšlenky, bez příčiny a bez příběhu. Jen filmy, které chtějí šokovat a jakože šokují, protože rozříznutí buchty od kundy k hlavě za živa mě občas straší do dnes, zato Waterfield přišel s nějakou myšlenkou, obrátil dětský svět pohádek vzhůru nohama a snaží se seč mu síly stačí ukázat svět fantazie, nevinně dětské představivosti do zranitelnosti mysli nevinných lesních fantaskních tvorů až na pokraj absolutní absence dobra v naprosté zlo. Mě se tenhle nápad líbí a jakkoliv je to celé v mnoha ohledech špatné, má to svoje kouzlo a pokud dnes amatér dokáže nahnat husí kůži v několika skvělých scénách, zaslouží si vést, zaslouží si filmařsky růst a zaslouží si od producentů víc peněz na druhý díl, na který já se teda dost těším. Je to za dvě, ale za moc hezký dvě. Tomuhle já říkám mít nadšení pro věc. 45%. Těch 25% naprosto nevypovídá o tom, co v tom ten režisér nechal. ()

Arsenal83

Názov pomaly ako z nejakého dielu Game of Thrones, teda myslím tým tú krv a med, ale inak medvídek neprekvapil, pretože najhororovejší bol hysterický ziapot tých sliepok. Všetko ostatné je lacné a amatérske a človek si nestíha pretrieť oči, že za 10 dňové natáčanie táto zlátanina dokázala zarobiť toľko miliónov, že rovno oznámili aj dvojku. Pritom Macko Uško bol strašidelnejší a to nemusel mať čínsku masku. ()

JASON_X

Viděl jsem dneska trailer ke dvojce a líbil se mi, přišlo mi to jako fajn retardovaná zábava. Takže jsem zkouknul zde černočíselnou jedničku, která mi loni nějak unikla, no a... retardovaná zábava to opravdu je, jen mnohem víc retardovaná, než zábavná. Jako všelicos bych překousnul, třeba dementní zápletka se u tohohle druhu filmů samozřejmě předpokládá, nebo špatné triky i masky jsou někdy i roztomilé, jde-li o film od poloamatérských nadšenců. Ale tu grupu nesympatických idiotek v rolích... idiotek neodpustím. Nebo ty nekonečně absurdní záběry na jakousi smrkovou plantáž pro harvestory, navíc zjevně po nedávné těžbě, vydávanou za tajemný a hluboký "stoakrový" les, tak ty mě asi znechutily zdaleka nejvíc (mmch. sto akrů je ca 40 hektarů, což není mnoho). Nicméně viděl jsem už mnohem větší sračky, blbost děje byla sem tam i zábavná, takže na pokračování se určitě zvědavě podívám. ()

Morholt

Tak technicky a herecky je to přesně dle očekávání, takže sra*ka. To samé se dá říct o strašných gumových maskách. Jenže je tu několik ALE. Předně je to samotný námět, který je parádním úletem. No a pak si představte třeba scénu, jak Medvídek Pú bičuje Kryštůfka Robina vlasy jeho manželky, pak ho poleje vývarem z jejích střev a to, co z ní zbylo, tudíž ohlodoná kostra, to všecko sleduje v Kryštůfkově zorném poli. Ono je to samozřejmě mizerně zvládnuté, ale tohle musel vymyslet fakt magor. A to mě baví. Překvapivě je tu i několik ne úplně špatných momentek s gore v hlavní roli a třeba rozjetá hlava je lahůdková. A k mému překvapení měl film v poslední cca třetině slušné tempo, takže jsem se kupodivu i bavil. Tak trochu guilty pleasure. 55% ()

Astaroth12

Myslel som si, že viem čo očakávam no mýlil som sa, toto bolo ešte o čosi horšie ako som dúfal. Hneď začiatočný príbeh ako sa z milých zvieratiek stáli zabijaci mi začínalo dochádzať, že toto bude vážne prúser a keď sa tam zjavili tí herci v gumených maskách ako z nepodareného maškarného plesu, nevedel som v tej chvíli, ci mam plakať alebo sa smiať. Ale najväčšou chybou filmu bolo, že zvieratka nehlaškuju, lebo by sa to mohlo brať ako komédia a tak by film bol aspoň zábavnejší, keď nie kvalitne bohatší. Potom by to mohlo byt brané ako klaun Art, ale on bol brilantný v gestách a náznakoch, čo, ale tu kvôli lacným maskám byť nemôže. Potom tu máme aj taký Halloween, ale tam je aspoň nekompromisne vyzerajúci vrah a tú sú šaškovia. A tak to má trocha podobnosť s pachom krvi, ale ten bol oveľa svižnejší. Tak zo všetkými známymi filmami ťahá za kratší koniec, ale to sa dalo čakať. Tak aspoň za niečo stáli mordy a  len kvôli tomu dávam 2*. ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)