Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (viac)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

Mr.HahaHihi

Tak tohle se trefilo do mé movie DNA. Jeden barák, hrstka postav, něco divného ve vzduchu, hrátky s kamerou, dunivá hudba a ke konci jeden shot který se zažere pod kůži. ()

roabe

Patrně 139minutová reklama firem budujících betonové kryty pro úzkostlivé amíky a reklama na starobylý seriál Přátelé, pro nějž producenti asi chtějí získat nové 13ti leté diváky (to jako fakt dnešní teenageři na něco takového čumí?). No ale jinak i přes mnohé nelogičnosti docela napínavé, se skvělou kamerou, dobrými herci a vícevýznamovým závěrem. ()

alienable

Neustálá přítomnost znepokojivé hudby mi přišla moc. Takový bububu, čekejte, že se něco stane a nic. Místama mi to připadalo perfektní, chvílema zase vyloženě blbý. Přesto na mě banální ždímání emocí zafungovalo a dodívala jsem se v napětí. Má to svoje nelogičnosti a mouchy, ale suma sumárum fajn snímek. Zajímá mě předloha, zařazuju na seznam knížek, který si chci přečíst, ale pravděpodobně nepřečtu. ()

bycer

serial Lost ve filmu. Příliš záhad nevyjasněno. Konečné vysvětlení byla facka. Jinak na Julii R. se fakt koukat nedalo. Dvě scénky s napětím měli finále, které vyšumělo asi tak jako celý film. Škoda, mohlo to být super ()

BStone

Tohle Esmailovi i Netflixu vyšlo. Skvěle obsazená apokalyptická lahůdka, která mě svou dusnou atmosférou udržela lehce dvě hodiny napjatého jako strunu. 75% ()

Robbieman

Napriek tomu, že vyslovene neznášam Juliu Roberts, tak v tomto filme hrala mňa. Atmosféra tohto filmu je stobodová, niektoré dialógy a monológy fantastické, chýbajúca akcia - jebac. Užíval som si to, ako by sa to odohrávalo práve teraz vonku. ()

JanJakJan

Nejprve jsme byl nadšený, a překvapený aktuálností, s otevřenou pusou jsem všude vyhlížel jeleny a srny, čekal kdy spadne letadlo. Ale jak tak nad tím uvažuji bylo to takové dlouhé nic… par zajímavých scén ….  Ale musím říct, že jsou stále ve mě …. Možná ještě přidám jednu hvězdičku …  no nic, zdlouhavé scény s červeným vínem a pohodou v hrouticim se okolním světě, idylka na lehatku u bazenu kde nehrozí žádné nebezpečí přitom sousedům o 3 mile dal padají boingy na soukromou pláž, jak kdyby se nechumelilo mě trochu přivádělo k šílenství, že tohle a spousta dalšího asi nebude úplně domyšlený… taky   nám měli asi nastínit, že je mnoho vzdělaných  s naprosto zbytečným zaměřením co jsou vlastně sobě, rodině a především společnosti  úplně k hovnu….jako zde  manžel Julie který neumi ani nikam dojet autem a který vypada jako ze do pěti neumi napočítat  … a že Julie je sice stará, frustrována   hysterka co opravdu nenávidí lidi, protože prostě, tak to má hodně z nás, že má svůj anonymní svět, kde jakýkoli diskomfort může znamenat i to, že se musíme (ne chceme) ale opravdu musíme se zase bavit s nějakými dalšími lidmi a být stále slušní a mít stále nějakou fasádu a stále být milí a říkat co chtějí slyšet, být stále společensky spolecensti a vlastně, tak nemít ani SVŮJ klid ….… asi si to pustím vícekrát, protože porad mi tam nějak běhají ti přátele a ty jsem tam nedokázal zařadit….proč zrovna takovou pozornost až důraz věnuji tomuto seriálu ()

jara12

Film režírovaný Samem Esmailen představuje filozofický přístup k apokalyptickému žánru. Julia Roberts, Ethan Hawke a Mahershala Ali se objevují v hlavních rolích, přičemž první polovina filmu vykresluje beznadějnou atmosféru post-apokalyptického světa. Esmail využívá těžkopádné metafory, ale zároveň dovoluje postavám filozofovat, což může být pro některé diváky osvěžující. Film se však může jevit přeplácaný a obtížně stravitelný pro některé publikum, ačkoliv nabízí myšlenkové experimenty a odvážné tvůrčí rozhodnutí. Celkově jde o povedený pilot s dobrou řemeslnou úrovní a solidními výkony herců, i když se některým divákům může zdát problematickým. ()

eMovieMan

Fakt nechápu jak tomuhle někdo může dát víc jak 2 hvězdy. Dokážu si představit apo-film kde nebude ani jeden výbuch a akční scéna a vše se bude odehrávat jen v rozhovorech lidí schovaných někde. Jenže to není pripad tohodle veledíla. Občas akční scéna např ta s bourajícími Teslami (ne to fakt není spoiler) která nedává vůbec žádný smysl. Postavy se chovají jako naprosto kreténi a všechny dialogy se dají shrnout do vět: "Co se děje? Nevime" bez jakéhokoliv posunutí děje. No a to je i celý příběh filmu. Jedna hvězda za pár zajímavých záběrů v traileru, ve filmu se už nic dalšího nestane. ()

jirikzaboj

Tak tohle byl vskutku intenzivní, edgy & catchy zážitek, který nevymažu z hlavy dlouho. Líbí se mi, že se takový mysteriózní příběh dá interpretovat nekonečno způsoby a rozebírat sociální problematiku do takových podrobností, že není zkratka možné, aby se v tom nenašel byť jeden divák. Líbilo se mi, jak řekl Clay: Citáty jsou kýč, ale jsou pravdivé. Dovolím se jeden použit a to sice “jsme otroky technologie a až nás nebude potřebovat, tak nás vyhodí na ulici” . Lidská rádoby opodstatněnost a snaha být lepšími způsobem lhaní sobě sama je samotným vrcholem myšlenek tvůrců, které jsem si alespoň vyložil podle sebe já. Proto miluju filmy, rád se za ně schovávám. Je to můj vlastní escape z této příšerné reality a nostalgicky se chráním přesně podobným způsobem, jako Rose s Friends. ()

lineker

Po Don't look up, přichází Netflix s dalším "vánočním" filmem, který nemíří na tupé dezolatní palice, ale zasahuje ránu trochu více intošsky. Nebýt přepálené stopaže a některých zbytečných, nikam neposouvajících dialogů mohlo jít o dobrý biják, protože to tajemno, ty desítky otazníků, mysteriózní atmosféra fakt dobře fungují. ()

kacenkin

Arogantní Julča, nepříjemní herci, fuj...tak odporné obsazení... Netflix ve své nahotě, milion keců, tuny nelogičností, fuj... Jsem rád, že jsem Netflix zrušil ()

floppy4

Zo začiatku skvelá atmosféra, napätie, a potom niekde v trištvrtine keď už človek čaká, že sa to niekam posunie, tak útlm, kopec zbytočných kecov, až sa nakoniec všetko rozplynie ako para vo vetre. Efektne natočené, s malým budgetom, filmársky pútavé, no to čo definuje celý film sa cyklicky v malom opakuje viac krát. Dobre sa to pozeralo, až do konca, nenudilo, no vo výsledku, to bolo také rozpačité, až by som povedal sklamanie. Je to asi iné keď to je v knihe a lepšie sfilmovanie by si asi žiadalo väčšiu investíciu do réžie. ()

mdf

Mě to neoslovilo vůbec,spíš to byla ztráta času,upovídané a nezáživné,pár scen díky hudbě a zvukům možná navodila nějakou atmosféru něčeho,co stejně neuvidíte, pár hlubokých myšlenek,které už znáte a Julia tam je jenom proto,aby přitáhla lidi, protože je to jen standardní hraní. ()

Hugho

Dobrý pokus o civilný pohľad na možný koniec sveta (presnejšie koniec USA). Pokus, ktorý vyšiel len v rovine satiricko-alegorickej kde nastoľuje ťažké humanistické otázky. Nastoľuje, ale nerieši, pretože jednoduché riešenie nemajú. Preto to autor necháva na divákovi a dokonca to vydáva za rafinovaný úmysel, aby si tam každý našiel to, čo chce.  Je to nechtiac celé dosť smiešne, pretože , a toto si milý divák pamätaj, máš slušnú šancu to zažiť - Keď príde Koniec, tak to na 100% bude HLUČNÉ, HORIACE A KRVAVÉ! Kam sa preboha podeli strachom zošalené plieniace masy??? To už ten dánsky provokatér LvT to poňal reálnejšie! Až na pár pôsobivých scén celkom strata času. ()

Aguirre

Davam dve hviezdy, slusny rozbeh, nudny zaver. Dystopiu si predstavujem s vacsim zvratom. Vysumelo to ako smradlave "oné" do vetra. A Bacon uplne zbytocny. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD