Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

luka4615

Šílená francouzská záležitost s ostrými komediálními konturami, která postupem času zraje jako víno. Lví podíl na tom má zejména ústřední duo s mimikrami Jeana Rena a Gerarda Depardieu. Výborná práce! PS: Tohle je jeden z mála počinů, kam český dabing pasuje neuvěřitelně dobře! „Jestli tomu rozumím, je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka!“ ()

Sawy

Hodně příjemné překvapení.Poprvé jsem tenhle film viděl v autobuse na zpáteční cestě z dovolené.Pobavil mě dobře.Když ho pak dávali v televizi,řekl jsem si,že se na něj mrknu ještě jednou,abych zjistil,jestli je opravdu tak vtipný,jak si ho pamatuju.Je.A možná ještě vtipnější.Neodolatelný debil Quentin v podání Gérarda Depardieu,chladnokrevný kriminálník Ruby Jeana Rena,to je fakt dvojice k pomilování.Bavil jsem se skvěle a rád se na to zase někdy podívám.80 % ()

Handle

Přiznám se, že nemusím francouzský humor, avšak tohle je jiný kafe. Drž hubu! je pohodový a vtipný film se skvělou dvojicí, který rozhodně neurazí. Líbilo. 70%. ()

Pepy

Tak tenhle film je fakt boží. Řezal jsem se tam snad každou chvíli. No jako todle je superkomedie. Jean Reno a Gérard Depardieu jsou zde opravdu skvělý. Já ty francouzské filmy moc nemusím, ale s těmito herci... Prostě opravdu nemám to mu co dodat. Opravdu sehraná dvojka ví jak pobavit. ()

PROROK14

Fakt vydarený film. Tu niet čo vytknúť. Ako komédia to pobaví, divák sa zasmeje a najlepší na tom bol Gérard ako hlupučký lupič. 85% ()

BoPo

Nacpať do komédie dve najväčšie hviezdy v krajine a nemať dobrý scenár? Tomu hovorím mrhanie potenciálom a peniazmi. Herci sa snažia ako sa len dá, ale keď sa pohybujú v nudnom príbehu, tak to vyšumí do stratena. Nemôžem povedať, že by to bolo na hoooooooovno. No po opustení blázinca to bolo skôr čakanie, než zábava. ()

mirekem

Přemrštěné hodnocení této stupiditky opravdu nechápu. A škoda o tom psát cokoli navíc. Jen snad, že jsem se nezasmál ani jednou, protože nebylo vůbec čemu. Nejsem suchar ani intelektuál, ale trapným fórkům se opravdu nesměji. ()

bouncer

Dvojice drsňák-hláškař na útěku před policií a mafií už na mě léta nepůsobí vůbec komediálně (spíše naopak) a nezachrání to ani dobří herci jako Reno a Depardieu. Chvíli jsem se bavil, většinu času jsem byl ale zhnusen špatným scénářem a místy dost trapnými gagy. ()

Johny_fork

Absulutní vrchol současné francouzské komedie, jedna z mála kvalitních rolí Depardieua posledních let. Ukazuje, že má stále nemalý komediální talent. K tomu geniálně strnulý a křečovitý Reno. Příjemně primitivní humor v tom nejlepším slova smyslu. ()

Pink.Panther

„Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, máme práci chlapi“!___Sice to už není ten starý dobrý Veber, ale je to zas nový Veber. A je čemu se smát. Produkce: Union Générale Cinématographique (UGC) ()

svik

Jo newym jak to mohlo dostat tak veliké hodnocení ja bych tomu dal tak 39% ani n na víc byla to sice prca ale velice primitivní film (možná proto se to tolik líbí). ()

Marek1991

Film, ktorý väčšina ľudí zbožňuje, mňa nepobavil. Z celého filmu som sa veľakrát nenasmial. Scenár bol zaujímavý, bol o tom, ako dvojica drsný lupič a bláznivý lupič uniká pred políciou, mafiou a sama robí neskutočne bláznivé veci. Z celého filmu som si zapamätal akurát to, že si zdriemli v nejakej miestnosti a Ruby sa snažil uniknúť z psychiatrie, keď ho z nej uniesol Quentin pomocou kamaráta a žeriavu. Podľa mňa veľa nerealistických scén, ale aj hraných na efekt. Keď si spomeniem, že toto púšťajú v autobusoch smerujúcich na dovolenky, hneď ma smiech prejde. Nechcem to už vidieť. ()

Padme_Anakin

Telefonát: „Tady je psychiatrie. Máme tu dva útěky. Teď se vracejí. Tady je ještě psychiatrie, ti dva, co utekli, už zase prchají, vrátili se a zas utíkají.“ Největší pitomec z blázince unesl nejnebezpečnějšího chlapa aneb mozkem celé operace je Kentán z Montarži. Užvatlaný prosťáček je naivní a dobrosrdečná postavička. Naproti tomu málomluvný drsňák Ruby s kamennou tváří je jeho přesným opakem. Tahle nesourodá dvojice je na útěku před policisty i mafiány a tudíž donucena spolupracovat. Znamenitá, vtipná a osvěžující komedie plná akce, ztřeštěností, růžových kostýmků, prdících polštářků a prvotřídní výměnou aut. Ruubyyy! Hoooovno! ()

Torision

Naprosto dokonalá komedie v čele s tím asi nejlepším,co Francie drží v rukou. U tohoto ďábelskýho filmu jsem se velice bavil. Drž hubu! je hodně svižná komedie plná dobrého humoru a to hlavně díky, Depardiuem zahrané ,postavě totálního trouby mohl Francis Veber vytvořit vážně skvělý a vtipný film,pro mě nej komedie roku 2003. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)