Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

StarsFan

Moc pěkná první polovina, která je skutečně mimořádně vtipná. Tom Hanks vrací letiští vozíky za čtvrťáky, Tom Hanks si lepí sendvič ze sušenek, Tom Hanks nakupuje hamburgery, Tom Hanks se sprchuje na letištních záchodech, Tom Hanks si staví postel z židlí... Od druhý poloviny se mi ale čím dál tím víc zdálo, že scénář přestřelil, celá romance mezi Viktorem a Ameliou se nevyznačovala ničím, co by tak nějak stálo za zmíňku. Podobně dopadla i celá pointa s Viktorovou krabičkou od buráků, po jejímž vyřčení jsem si říkala, jestli si Tom dělá srandu a nepřijde v další větě s něčím originálnějším. No, to se nestalo. A závěr? Osobně musím říct, že jsem něco takovýho čekala, jenomže jsem doufala, že to Spielberg dokáže podat tak, že budete zamačkávat slzu v oku. Bohužel ale i taky film zklamal. Pochválím tedy z druhé poloviny jen závěrečné titulky, které, dělané formou podpisů jednotlivých herců / producentů / režiséra / scénáristů působí moc hezky. ()

berg.12

Pokud jsem někde ochoten romantiku, sentiment, kýčovitost a šablonovitost skousnout (o skryté reklamě nemluvě), pak je to právě ve filmech jako třeba Terminál. Šlo z toho určitě udělat existenciální drama a bratři Coenové by s tím asi taky naložili jinak, ale nebudu film odsuzovat jen proto, že je to žánrově typická záležitost, navíc od Spielberga. Film má dobrou zápletku, výborný humor, skvělého Hankse a navíc jedno porušené klišé. Absolutní nutnost vidět film v originále (a pokud možno rozumět anglicky), jinak si nějakou tu hvězdičku odškrtněte. ()

NinadeL

Normální film, hodící se zejména jako pomůcka na amerických jazykových kurzech. Zpětně pak oceňuju sladkou Zeta-Jones a její zanícení pro Napoleona. ()

Kaka

Spielberg opět chytne za srdce. Podobný film tu ještě nebyl. Kolikrát už se tohle u Stevena stalo ? Inteligentní, kultivované, emocionálně bohaté, nápadité. Terminál je komedie roku. ()

Spiker01

Výborný snímek s opět fantastickým duem Hanks-Spielberg. Terminál už jsem viděl hodněkrát a nemám problém si ho každoročně připomenout. Neříkám, že je takových filmů málo, ani že by byl film topce toho nejlepšího, ovšem své místo na mém přiměřeně početném seznamu filmů má...90% ()

sud

Film se mi líbil, ale čekal jsem mnohem víc. Hlavně kvůli třem jménům: Steven Spielberg, Tom Hanks a Catherine Zeta-Jones. Opravdu mne potěšil nápad. Ten se opravdu cení. A Tom Hanks výborně zahrál hlavní postavu cizího muže v cizím městě. Byl velmi přesvědčivý. Totéž mohu napsat o Catherine Zeta-Jonesové. Ale proč mi z toho vychází jen průměr? Musím souhlasit s Radyem, schází tomu duše a takový ten Spielbergovský pel, který prostě diváka přiková do křesla. Škoda, že Steven již v poslední době není co býval. "Minority Report" je výjimka. Zatím jsem neviděl "Válku světů" a "Mnichov". Uvidíme. ()

Falko

Po Minority Report a Chyt ma, ak to dokazes si Spielberg vybral oddychovku Terminal, ktora ma pobavila, zlepsila mi naladu a potvrdila mi, ze Spielberg bude nadalej patrit medzi mojich najoblubenejsich reziserov a producentov vsetkych cias. Tom Hanks, C. Zeta-Jones alebo Stanley Tucci su jednoducho velmi dobri herci, takze co si viac priat. ()

castor

S filmografií Stevena Spielberga si spojuji kapku jiné látky, nicméně proč ne, jen to chtělo trošku více ucelenosti a méně schématičnosti! A možná i mnohé prostříhat. Než nějaký neohrožený hrdina, Tom Hanks bude vždy ten náš frajer, kterému mnohem víc sluší obyčejný chlapík v neobyčejné situaci (Sully, Kapitán Phillips, Trosečník nebo právě Terminál). Tady se z turisty z Východu, který jede do New Yorku splnit zesnulému otci jazzový sen, stává vězeň letištního terminálu JFK, protože v jeho zemi probíhá vojenský puč a Spojené státy čekají na diplomatický souhlas s novou vládou. Na americkou půdu nesmí, zpět do vlasti zmítané válkou to rovněž nejde. Musí tak najít prostor pro život i bojovat proti úředníkům s paragrafem. Celkově je to milé, starosvětské a inteligentní, v první polovině navíc s výtečným tempem. V druhé už vypravěčsky místy docela belháme. ()

CANNIBAL

Stal se opuštěným Robinsonem uprostřed letiště plného lidí. Jak překonat nedorozumění a nedůvěru v neznámém prostředí mezi neznámými lidmi? Bariéry mezi lidmi dokáže překonat (ne)obyčejná lidskost, které je dnes na světě tak strašně málo. ()

Niktorius

Velmi sentimální, schematická a od začátku do konce předvítalná a přitom tolik kouzelná a dojemná komedie. Nebudu nosit Toma Hankse do lesa a vyzdvihovat jeho herecký výkon, co však zdůrazním určitě je Spielbergova velice nápaditá režie, schopná utáhnout celý film i v místech, kde humor a napětí mezi postavami polevují. Nebýt scénáře napsaného podle klasické šablony "prostičký dobrák vyřeší životy x lidí a nakonec vyzraje i nad zákeřným záporákem" bylo by to za pět *****. ()

ripo

Priemerný rodinný film, ktorý keby mal trochu zmenšenú minutáž, tak by sa skvele hodil do ktorejkoľvek televízie ne nedeľné popoludnie, kedy si potrebujete odpočinúť a nehľadať nikde filozofiu a tretí zmysel ..... Zopár nesprávnych strihov a nechutný "product placement" ( hlavne "úžasnej" United Airlines, Burger King a Hugo Boss ) posunul tento film do bežného šedého priemeru hollywoodskej produkcie... Niekoľkokrát som sa pristihol pri tom, ako hľadám na obrazovke nejaký produkt, či značku, od ktorej si to nechal božský SS beštiálne zaplatiť .... Bleeeeah .... ()

freddy

Film má sám o sobě roztomilou zápletku, kterou mistr stříbrného plátna Steven Spielberg dovedl až k dokonalosti. Nechybí neznámé motivy a tajemství, na které je divák zvědavý (co se sakra ukrývá v té plechovce, ptal jsem se sám sebe během filmu několikrát), nechybí vynikající Tom Hanks v roli neznámého člověka v neznámé zemi, kterému jeho smutek a sklíčenost bez problémů uvěříte. A na důvod, proč se vlastně Viktor Navorsky vypravil ze své země do Ameriky jsem byl zvědav celý film. Navíc konec je tak nějak nečekaný, obyčejně milý. Líbilo se mi, že Spielberg nesklouznul k zažitým klišé a na konci nezazněl žádný kýčovitý potlesk a Viktor nebyl ani hlavním hrdinou zpráv (TV Nova by hned měla Borce na konec). Celkové vyznění filmu je takové, že ač jsem se snažil sebevíc, nenalezl jsem jedinou scénu, která by mi zde vadila. Všechno je tak úžasně uvěřitelné, ale nepředvídatelné, a to mám na filmech rád. Takže dnes je to za plných pět hvězdiček, a to díky vynikajícímu scénáři, neméně oslnivé režii pana Spielberga a úžasnému hereckému výrazu Toma Hankse... PS: Dávejte si pozor na amerických letištích na výstražné cedule. Vidíte-li nápis čerstvě vytřeno, zbytečně neriskujte, nemuselo by se vám to vyplatit :-)) ()

Happykubas

Skvělými nápady přehlcený film, přesně to se mi na něm líbilo.Kdo by řekl, co všechno se dá dělat a jak se ledajak dá přežít a bydlet v letištní hale.Zmatený, anglicky ne moc dobře mluvící obyvatel východní Evropy, Viktor Navorski, pohlcený americkou společností, na letišti a bez platného pasu – vynikající nápad Stevena!Když k tomu připočítáme trefný výběr hlavního herce Toma Hankse, tak se to každopádně rovná pěti hvězdičkám hodnocení. ()

oli.G

Rád by som strhol dvadsaťpercentovku za tragický dabing Hanksa, ktorý marí tak 50% jeho skvelej hereckej kreácie, ale... nejde to. Klasická šablóna, kde si najprv obľúbime hlavného hrdinu, aby sme sa neskôr spolu s ním podkýnali o polená, ktoré mu scenár hádže pod nohy, a držali mu palce v láske. Doteraz to väčšinou fungovalo a v budúcnosti ešte určite fungovať bude, hlavne v kúzelnom svete Stevena Spielberga. Jeho tvorbu ešte nemám napozeranú natoľko, aby som dokázal byť kritickejší či porovnávať, navyše Catherine Zeta-Jones to sekne a Williams so svojou hudbou či Kaminski so svojou kamerou skórujú, takže... 75%... kým si to nerozmyslím. ;) ()

Real Tom Hardy

"AIRPORTS ARE TRICKY PLACES, MR. NAVORSKI." ---------- Ako zvyčajne, Steven k sebe dokáže zvolať neuveriteľný káder és. Filmársky progresívna štvorka - Kamiński, Williams, Hanks a Spielberg to poriadne rozkrútila, no vypadla z toho jedna veľká utópia. Viktorov takmer ročný pobyt na Kennedyho letisku je viac uveriteľnejší, ako správanie letiskového personálu a väčšiny postáv. O tých dvoch slabých(zbytočných) romantických zápletkách nehovoriac. Samozrejme je otázne, o čom inom by to nakoniec celé bolo, nemyslím si ale, že kreatívni borci za kamerou neboli schopní zbúchať niečo lepšie. I keď, to je otázne ešte viac, keď vezmeme do úvahy, aký mal koniec pôvodne byť. ()

Phobia

Nic moc jsem od tohohle filmu nečekala a nic moc mi taky nedal. Rozbředlá romantická komedie s pár úsměvnými scénkami, nepříliš hlubokou myšlenkou a nedostatečným tahem při zbytečně dlouhé stopáži... Mám docela ráda Hankse, líbí se mi většina Spielbergových filmů, ale tohle mě zkrátka zklamalo. 55% ()

lesumir

Spielberguv kamarad a oblibenec Tom Hanks dostal tu poctu zahrat si hlavni roli v Terminalu a myslim si, ze to byla skvela volba! Jako turista z fiktivni zeme je vynikajici! Krasna letuska Cathrine Zeta Jones taky neni k zahozeni :) Pribeh se nese pomalym tempem, ktere vubec nevadi pokud se divate poprve. Podruhe to zacne docela nudit, ale zivot Viktora na letistnim terminalu je zajimavy, od jeho prvniho melouchu, kdy shromazdoval voziky az po nakupovani v luxusnich buticich. Tohle je opravdu romanticka komedie ktera ma neotrely zaver a prijemne herce v prijemnem prostredi. 8/10 ()

cheyene

Zábavný film s vynikajícimi herci v titulních rolích - T. Hanks + C. Z. Jones. Jsou tu skutečně úsměvné situace, děj je také dobrý.... Tak jak nemám rád americké komedie (kromě Sám doma 1,2 =) ), tak u tohoto filmu jsem se doopravdy nenudil, ba dokonce jsem se i bavil! Jako předloha filmu posloužil příběh irského bezdomovce (ale to jen tak pro zajímavost) ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)