Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

GlamourCat

Neobyčejně naivní film! Nevím, jestli je český dabing o něco horší než jak mluví Hanks v originále, ale mě se líbil. Problém jsem měla jen s tím, jak umělé, vyžehlené a vážně strašně naivní (scéna s léky pro kozla atd) to celé je. Ale za "nejhorší Spielbergův film ještě s Jurským parkem 2" bych to neoznačila - a ten názor jsem tu vážně četla! ()

Biopler

Kúsok, ktorý v Spielbergovej kinematografii možno ľahko prehliadnuť. Námet miestami jemne pritiahnutý uši, ktorý postupne prerastá do tuctovej romantiky, fakt trápnej myšlienky, ale v ktorom herecky vyniká maestro Hanks. A za zmienku stojí i Tucci. ()

HenryIvan

Prvá polovica o niečo lepšia, no filme to na kvalite neuberá. Nenútená komédia, pri ktorej človek zabudne, že je Tom Hanks dvojnásobný držiteľ Oscara za dramatické ( či melodramatické ) výkony. Celkovo viac než spokojnosť. 85 %. ()

dalziel

Zo začiatku až do polovice velmi milý film s príjemným humorom.Potom sa to začne sklzávať do sentimentu ,pátosu a klišé.Našťastie Štefan pritiahol obrádku a udržal to na primeranej uzde.Tom rutinne skvelý a ktomu nádherná Kačenka a aj Zoe.Uniformy im teda seknú.Paráda. ()

Razzor_82

"Máte dvě razítko. Jedno červená a druhé zelená.” Spielbergovski vybroušený scénář stojící na skutečných událostech. Další role pro Toma Hankse šitá na míru. Celý film prožíváte spolu s Viktorem Navorskym jeho vítězství i prohry. Neskutečné kouzlo bylo sledovat jeho postupné soužití v terminálu. Není nouze o vtipné momenty a dojemné chvíle. Třešničkou na dortu je krásná Zeta-Jones. Po letech stojí opět za vzhlédnutí.  8/10 ()

Solly

Příliš sentimentální konec trochu kazí, jinak výborný, celkový dojem. Dokážu si představit, že bych se na tento film po nšjakém čase podíval s chutí znovu. ()

Hejsa

Velice příjemný snímek,který nikoho neurazí,ale rozhodně nikoho neohromí.Nevím jestli příběh čerpající ze skutečné události měl větší potenciál.Nicméně Tom Hanks nám opět dokazuje,že si svůj vysoký herecký standart dokáže s přehledem udržet. Škoda sentimentálního závěru,ten je zde zcela zbytečný.Konečné hodnocení vidím na *** a 1/2*. ()

Fido

Milé a vtipné, dobrý Hanks, závěr však trochu násilný. Jedno podívání stačí, pro druhé už bohužel moc důvodů není... ()

FantomASS

Steven Spielberg je velmi zrucny a versatilny reziser - dokaze natocit rodinne Sci-Fi (ET), prahistoricky film (Jurrasic park), horor-thriller (Jaws), Genialnu (!) vojnovu dramu (Schindler's list), nie az tak genialny vojnovy film (Saving Private Ryan), sci-fi (Minority report), ale prijemny oddychovy film na nedelne poobedie - Terminal. Pacilo sa mi to viac ako Catch me if you can. Dost velku rolu tu vsak hraju ocakavania. Ak cakate 'genialnu spielberovku' asi budete sklamani. Ak ste vsak ako ja poculi negativne ohlasy a idete na to bez ocakavani, mozno budete milo prekvapeni. Zasluhou perfektneho (medzi mojich oblubenych hercov nepatri, ale za toto sa mu klaniam) Toma Hanksa je to za 4. ()

Chauncey

Příjemný, vtipný kýč. Nečekejte nějaké hluboké umění. Ve svých komiediálních momentech "Terminál" připomíná filmy J.Tatiho. Jinak zaujmou Spielbergovy názory na současné Spojené státy, jež jsou čitelné v několika scénách. ()

Odpadlik

(MOŽNÉ PROZRAZENÍ DĚJE) Nebýt té závěrečné přeslazenosti, kdy Hankse svorně vyprovází celé letiště, dal bych i 4 hvězdičky. O něco kratší minutáž by také nebyla na škodu, např. scéna v nočním klubu (s autogramem) tam už vůbec být nemusela, stačilo naznačit. Nicméně co se týče vstahu hlavního hrdiny a té letušky, celkem kvituji, že to dopadlo jak to dopadlo, protože jinak by to byla ještě větší limonáda. ()

Tamten

Z tohoto filmu je vidět, že lze natočit kvalitní dílo i s hodně netradičním námětem. A když se k tomu přidá dobrý režisér a kvalitní obsazení, je o zábavu postaráno. ()

Martin9

Vtipné romantické drama, odehrávající se pouze v jednom prostředí, na letišti. Už na začátku filmu to srší vtipnýma scénama, jako třeba montování postele ze židlí, sledování Toma Hankse kamerou...atd. Film zvedlo minimálně o jednu, spíš o dvě hvězdičky skvělý (jako vždycky) herecký výkon Toma Hankse a za krásnou Catherine Zeta - Jone. Pohodový film na který se vždycky rád podívam ! 77% ()

krizi

Klaním se, pánové Spielbergu a Hanksi. Pokud Forrest Gump byl nejlepší rolí Toma Hankse, tak tohle je hned za ním. Film s jeho výkonem stojí a padá. Pohodový příběh na víkendový večer. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)