Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa v svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl Melhoffovej (Kristen Wiigová), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Prichádza deň, kedy Walter musí precitnúť do reálneho života a riešiť svoje vážne pracovné problémy. Musí vykonať zásadný krok do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil hroziacej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie, ktorá má byť na titulnej stránke časopisu. A kvôli tomu musí vypátrať slávneho fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To však neznamená zavolať si taxík a prejsť zopár blokov. Predstavuje to dobrodružnú cestu okolo sveta, putovanie divočinou a najodľahlejšími kútmi našej planéty, pretože nepolapiteľný fotograf - dobrodruh O´Connell je hviezdou fotožurnalistiky známou neúnavným odhodlaním hnať sa za príbehom bez ohľadu na to, kam ho cesta zavedie. A tak sa Walter musí vydať po jeho stopách naprieč celým svetom. (TV JOJ)

elessar04

Walter Mitty, který má poněkud jednotvárný život, pracuje v časopise Life, který dostal nové vedení, jenž se rozhodne přejít z tištěného do onlinového světa. Přichází vyhazovy. Walter musí najít ztracený negativ č. 25, který má být na titulní straně posledního čísla Time. Opouští svůj běžný nijak zajímavý život a zažívá obrovské dobrodružství, které celý jeho život otočí o 360° a přeformuluje ho v jiného člověka. To je Tajný život Waltera Mittyho.Ben Stiller si sedl za režisérské křeslo a stvořil s kameramanem Dryburghem krásný film. Každý záběr má své opodstatnění. Vůbec se nebojí celků. Obraz koncipuje jako krásnou mozaiku smutku a veselí lidského života. Překrásné krajiny a panoramata. Precizní montáž. Skvěle padnoucí hudba. A hlavně skvělý Ben Stiller.Jsem velmi překvapen. Již dlouho jsem neviděl tak příjemný a hezký film. To je přesně to, co potřebuji, když si chci odpočinout a na chvilku vypnout. Tento film je přesně ono. Lék na veškerou bolest, kterou prožíváte, lék na uklidnění.Překrásný příběh, který je žánrově tak těžko zařaditelný, až se z toho prohýbá celý Golden Gate Bridge. Jsem mile překvapen. Velmi mě pobavila odbočka k Benjaminu Buttonovi. Povedený film.Pusťte si jej (NETFLIX), stojí totiž za to. ()

Rincewind

Některé filmy se Vám líbí, protože jsou zábavné. Jiné, protože jsou našlapané skvělou akcí. Některé, protože jsou napínavé. Některé, protože mají silný a poutavý příběh. Ale není moc těch, které Vás okouzlí od prvních minut a Vy se přistihnete, že se celý film lehce usmíváte a opravdu si to užíváte. Pro mě film roku. ()

Karp

Bez váhání napíši, že jsem se během filmu i častokrát nudil a některé pasáže mě dokonce nebavily... Možná za to mohlo očekávání dané vysokými procenty na ČSFD, ale ten film dle mého není tak skvělý. Osobně mu dávám zhruba 72% a vzhledem k všeobecnému nadšení z Mittyho jen šedesátiprocentní tři hvězdy v hodnocení... To vyloupnutí Waltra z rutiny šedé myšky v zastrčené kanceláři a jeho "vystrčení" do reálné světa mohlo probíhat i poněkud uceleněji a mohl to být i větší biják, který zachraňovala především úžasná příroda... Bez ní by Stiller musel sáhnout k jiným prostředkům pro navození patřičných emocí a kýženého sdělení a nejsem si jist, zda by to zvládnul... Zkrátka vidím v námětu samotném mnohem větší potenciál, než odpovídá filmu, který mi byl předložen, a to se mi zdá zbytečné... On to v zásadě mohl být částečně (zdůrazňuji částečně) takový druhý cestující Forest Gump bez historek, bez postižení, bez jisté dávky latentního optimismu, které vychází z mentálního rozpoložení hl. hrdiny. A když srovnám Mittyho a Gumpa a oba filmy je jasné, kdo vyhrává a jak velký rozdíl to je... Takže procenta dolů... ()

Brinkley

Kromě mnohými opěvované scény s božským Seanem Pennem (zařazuji se do fronty nadšenců těch pár himálajských minut ) Walter Mitty v pár bodech: realisticky zobrazený mladý "manažer- zachránce", vypointované využití Bowieho skvostné Space Oddity, bezvadná kamera, Shirley MacLaine.... atd. Jediná věc k vytknutí: závěrečná vyústění jsou velice snadno předvídatelná, v tomto případě jsem však potvrzení již očekávaného přijímala s dětinskou radostí a nikoli s flustrací. Nemohu si vzpomenout, kdy naposled jsem se u americké komedie tak dobře pobavila a odcházela z kina z novou chutí do života (ano, vzpomínám... od Půlnoci v Paříži - a to je už sakra dávno). ()

Reek

Jednim slovem: Paráda. Tomuhle filmu nechybělo absolutně nic. Někdy je prostě dobrý, když režisér je zároveň hlavní postava. To Ben Stiller dokázal už u Zoolandera a povedlo se mu to i nyní . Výborná kamera, chvílema to připomínalo až zeměpisný dokument. To vše doplněno o efekty, které prostě dokaží zaujmout jako sms vyrytá do skály, deník psaný na oblohu nebo grotesktní kontola na letišti viděná přes rentgen. Stoprocentně 100% ()

M0NCA

Čtyři hvězdy jen to sviští. A co jako? Walter nepřináší nic nového, odhalujícího nebo bůhvíjak intelektuálního, ale on se o to vlastně ani nesnaží. Hned na začátku vám řekne, čím chce být - tím milým filmem, ze kterého bude optimismus prýštit už k pokladnám kina. A tak to má přeci být. Tenhle fotoeditor totiž prožije báječných 16 dní a nikoho nezajímá, jak je to všechno vlastně možné a krindy pindy.... Mimochodem, Ben Stiller vážně zraje. Profesně i vzhledově :) ()

Wann

To jako fakt? Nechápu ! Fakt nechápu, jak tuhle Stillerovskou slátaninu může každej tak opěvovat. Nápad je naprosto nezajímavej, dějová linka mě uspávala a ty rádoby vtipný scénky mi pořádně lezly na nervy! Stillere... vrať se k Jebalům a nehraj si na něco, k čemu máš hodně daleko. ()

Chip89

A jak jsem ten film pochopila já? Asi tak, že i ta největší nula, kterou každý pohrdá je člověk, který si zaslouží úctu. Člověk, který má své sny a každý člověk si své sny může splnit, když pro to něco udělá a něco obětuje. Krásný příběh, už jen úvodní titulky mě opravdu zaujaly. Nápad jak divákovi zprostředkovat obdrženou sms je také super. Ben Stiller zahrál hrdinu i snílka skvěle. Krásný film o jednom neobyčejném obyčejném člověku. ()

Franc1s

Každý z nás je Walter Mitty, každý sní svůj sen...Tohle byla paráda, která mě bavila od začátku do konce, vtip nechyběl, krásný scenérie z Islandu, bavící zamilovanost, optimismus v celém filmu.. Patří ke mě do TOP. Jinak soundtrack výbornej a asi není víc co bych dodal. Koukněte na to všichni! PS.: Brzy se kouknu znovu!!!! ()

LolopelS

Rozhádzané. Najtrápnejšie chytenie za ruku aké som vo filme videl. Najnevhodnejšie chytenie za ruku aké som vo filme videl. Miestami vtipné. Nádherná výprava. Pekná myšlienka. Nie až tak dobre zrealizovaná myšlienka. Príliš veľa zhôd náhod, aby bolo "uveriteľné". Prirodzená a jednoduchá Kristen Wiig. Chytenie signálu vo výške 5500 m.n.m. Chytenie signálu niekde na mori v grónsku. 25. fotografia nemohla byť odfotená a vložená do peňaženky, pretože to bol záber, kedy by už Walter mal fotku v peňaženke mať! To sa akože celý štáb a nikto nad tým nepozastavil? Asi si to už nepozriem. Na jednohubku a kino zdarmo to ušlo. Absolútne hnusné a do očí bijúce zlé "akožezamrznutie" na fúzikoch počas pobytu v alpsko-himalájskom horskom pásme. Sean Penn stojaci na dvojplošníku so statívom a letí do práve vybuchnutej sopky?! Seriózne, proste v sopečnom karfiole plnom balvanov a kusov pevnej lávy nie je miesto pre Šóna Pena. Alebo? Samozrejme, že som postrehol veci, ako sa stal z chlapca plného entuziazmu a nadšenia len priemerný, no svojím spôsobom neobyčajný, chlap, ale... ale. ()

AbelXavier

Tak to kurva ani omylem. Prvních 30 minut děs běs. Dle slov klasika "Takových scénářů vyseru za korunu kornout". Ano pane scénářmaker objevil jste ameriku - cestování je krása a stojí za všechny peníze, a víte proč nevzniká každý rok 20 takovýchhle filmů? Protože by je mohli psát úplně všichni, a někteří i na základě vlastních zkušeností (a mnohem poutavěji). Wow jsem úplně mimo z toho, že Island je fotogenická země, což jsem se dozvěděl až díky oduševnělému pšouku jednoho pisálka (obviously I haven't). A za ty stupidní mozkové úlety bych tě taky pořádně nakopal. ()

KANZASHI

Dvouhodinová reklama na časopis. Přírodní záběry + hudba super, ostatní celkem trapnost. Plytkým hercům se smát ani brečet prostě nedá. ()

markotter

Po úvodních titulcích a několika scénách jsem byl nadšen a říkal jsem si, že tentokrát Ben Stiller konečně překročil svůj stín. Bohužel s přibývajícím časem jsem se začínal nudit a stále jsem přemýšlel, proč byl takhle drahý film asi natočen. A fotografie, kterou Walter Mitty hledal spolu s hollywoodským happy-endem mě dorazila. Ale jako propagační video nějaké cestovky to bylo fakt dobrý. ()

Oonika

Tak tohle bylo docela dost velké zklamání. Nakonec jsem ráda, že jsem na to do kina nešla. Některé záběry byly moc fajn, ale nějak jsem proste Benovi nemohla tu jeho roli uvěřit. Prostě jsem čekala něco kultovního a přišel takovej slabej odvárek.... ()

drStanek

Nebylo to špatný (na Bena Stillera už vůbec ne!), ale já měl pořád takovej pocit, jako když si člověk čte Buddhovi citáty, přiložené k mobilové samo-fotce, 12 leté, polonahé slečny, špulící pusu na zrcadlo, v koupelně, zveřejněné na Instagramu. Na nějaké vyšší poselství si to bohužel prostě asi jenom hraje. Na druhou stranu, v hlavním hrdinovi jsem se tak trochu našel a ještě několik hodin po dokoukání jsem měl chuť se sbalit a vyrazit do Grónska. ()

cyright

Jak hezky píše Tetsuo, film je velmi schizofrenní ve svém poselství. Já myslím, že je to tím, že žádné poselství vlastně nemá, i když se tak tváří. A kdyby se tak netvářil, udělal by lépe, protože pak by se jednalo o tuze milý příběh malého člověka, který hnán životními okolnostmi překonal sám sebe a trošičku povyrostl. Síla filmu je pak spíše v kulisách a jednotlivých scénách, které podle mého názoru spíše náhodou a nechtěně než cíleně zachycují esenci života a bytí. Ale ať šlo o záměr či náhodu, toto podprahové působení tu prostě je a počítá se. Silné 3*. "Beautiful things dont ask for attention." ()

PF 2014

PF 2014