Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa v svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl Melhoffovej (Kristen Wiigová), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Prichádza deň, kedy Walter musí precitnúť do reálneho života a riešiť svoje vážne pracovné problémy. Musí vykonať zásadný krok do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil hroziacej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie, ktorá má byť na titulnej stránke časopisu. A kvôli tomu musí vypátrať slávneho fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To však neznamená zavolať si taxík a prejsť zopár blokov. Predstavuje to dobrodružnú cestu okolo sveta, putovanie divočinou a najodľahlejšími kútmi našej planéty, pretože nepolapiteľný fotograf - dobrodruh O´Connell je hviezdou fotožurnalistiky známou neúnavným odhodlaním hnať sa za príbehom bez ohľadu na to, kam ho cesta zavedie. A tak sa Walter musí vydať po jeho stopách naprieč celým svetom. (TV JOJ)

zazka

Ben Stiller režijne dospel a natočil film s myšlienkou a srdcom. Začiatok sa síce pomaly rozbieha, vyvážia to však Mittyho sny, krásna príroda, soundtrack, dokonca ukrytá filozofia, ktorá ma dostala asi najviac. Z kina si prinesiete myšlienku, že život sa má prežiť, nie presnívať; že tých niekoľko nádherných životných momentov si máte vychutnať, pretože sa už nikdy nemusia zopakovať. Taktiež chválim prerod nesmelého snílka Mittyho na sebavedomého a cieľavedomého muža s názorom. ()

SeldomSeen

"Ground control to Major Tom" - nebo spíš "to Captain Obvious", namítli by možná ti cyničtější z nás - když ono ale některé věci zřejmě potřebujeme slyšet co možná nejčastěji a nejnázorněji... ()

CAR0DEJ

"To see the world, things dangerous to come to, to see behind walls, draw closer, to find each other, and to feel. That is the purpose of life." The Quintessence of Life. ()

Simi96

Po zhlédnutí filmu musím říct, že jsem viděl jednu z nejlepších komedií za poslední roky. Po celou dobu vtipné, nápadité a také trochu k zamyšlení. Ben Stiller v roli uzavřeného snílka podává výborný výkon a scéna z Grónska, nebo závěrečné vydání časopisu Life ve mě zanechalo opravdu silné zážitky. Jedinou vadou na kráse byl začátek, který kopíroval půlku traileru. ()

Elassar

Už dlouho jsem neodcházel tak pozitivně naladěn z kina, opravdu. Krásný film, Benovi se to opravdu povedlo. Ze začátku přeci jen film hledá tempo, ale počáteční předehra se změní v nejen vizuální parádu. Obraz je sice moc pěkný, ale i forma kterou nám je podán, herecké výkony, soundtrack, myšlenka, to vše se veze na energii ústřední postavy, na pozitivu, ale také na vtipu, který je tak milý a přitom dokáže rozesmát daleko více, než kdejaká samozvaná komedie. Díky Bene za skvělý únik z reality. Dost možná nejlepší film r. 2013, který jsem doposud viděl. ()

Marchellonzo

Filmů jako tento bychom potřebovali po víc. Filmy sršící dobrou náladou, skvělými nápady a střízlivým humorem. Takový je Walter Mitty. Taky se mi stalo jako němu, že jsem ztratil nějakou malou věc jako třeba ovladač od televize, který byl zaražený v sedačce nebo spadlý kousek popcornu pod křeslem. Ale necestoval jsem kvůli tomu do Grónska ani na Island. Kvůli tomu bych podle tohoto filmu asi už byl odsouzený no-life, který se nehne z místa. A je to dobře. Walter Mitty dává facebookové generaci takový jemný apel, něco jako zvedněte prdel a běžte objevovat svět. Říká to velmi příjemně, ale někdy až moc nahlas a dost očividně. Poté přijde na scénu Sean Penn, který svou rolí toto motto filmu zosobňuje. Těch pár minut rozhovoru Mittyho s O'Connelem je vrchol této skvělé feel-good jízdy, které napomáhá kouzelné prostředí Islandu a parádní soundtrack. Nic nemůžu vytknout také hercům, hlavně Stillerovi, který se pro roli Waltera Mittyho snad narodil. Nebo jím skutečně je. 85% ()

Kop1x

Walter Mttty má všechno, co výborný film má mít- krásné scenérie, parádní děj, režie, soundtrack maximálně chytlavej. Příjemný filmový zážitek. Ben Stiller ukázal, že v sobě má i nějáké herecké vlohy, překvapil. ()

Idoviren

Z Waltera Mittyho jsem docela nadšená. Většinou mě filmy o nalezení sama sebe, o následování vnitřního hlasu (toho co nechce všechny zabít), či o splnění si snů odrazují, ale Walter a jeho tajný život je něco docela jiného. Má v sobě všechny zmíněné myšlenky, ale nehlásá je tak agresivně, tolik diváka nepobízí k tomu, aby se sebou něco udělal. Jen vám úžasným způsobem naznačí, jak úžené to může být, když se přece jen za tím vnitřním hlasem (tím hodným) vydáte a prožijete všechny ty krásy, barvy, zvuky a vůně, co jen ve světě jsou. Skvělý soundtrack, parádní kamera a skvělá dobrodružství, která můžeme skoro srovnat s Bilbovými. Navíc z Bena Stillera se s věkem (vousy a větrem ošlehanou tváří) stává docela fešák. ()

kverula

Už jen samotný konec si zasluhuje hvězdičku navíc. Ben Stiller v roli šedého úředníka - snílka a zároveň zodpovědného pracanta, který se kvůli chybějícímu snímku vydá až na druhou polovinu zeměkoule. Roztomilý snímek, ač krapet přitažený za vlasy, ukazuje, že v životě nemusíme jen snít. A že dobrodužství čeká na každého z nás. Stačí mít jen odvahu udělat první krok. ()

T0mica

Čekal jsem víc, příběh byl celkem plochý a film místy hodně nudil. Jediné co mě donutilo se dodívat, byla skvěle vybraná hudba a krásné záběry z nejdrsnějších koutů světa, ve kterých si ale chlapíka z archivu vůbec nedokážu představit přežít. Asi je to film pro větší snílky. Příště si radši pustím Zázračnou planetu. 65% ()

mseet

Ben Stiller si u mě výrazně napravil reputaci, protože natočil poutavý, místy až pohádkově laděný a v neposlední řadě skvěle obsazený film. ()

ariari

dokonalé veci sú jednoduché pocta jednoduchému človeku,ktorý je rovnako oslnivo krásny, ako ktokoľvek z nás..známych, hviezdnych, rýchlokvasných, dlhoprstých..každý žiari . Počujem a zabúdam, vidím a pamätám si, konám a chápem. ()

MrFarmer

Tak americké, tak předvídatelné, tak zidealizované....Nojo, jenže pak přijde hra na city v podobě chirurgicky přesných, dokonalých a tak daleko dotažených scén, záběrů a dialogů, kdy člověk zapomene na tu "američnost" která z tohoto filmu doslova čiší. Jeden prvek, který bych ale vyzdvihl nade vše je humor, toho je v tomto filmu tak málo, tak omezeně a přitom všechny scénky (opilý karaoke pilot) jsou tak vnitřně vtipné a nenásilné. Opravdu film co stojí za zhlédnutí ! ()

tomco3131

Ľudia pravdepodobne potrebujú počúvať motivačné reči a životné múdrosti aby sa cítili že sa ich život teraz zmení vďaka nim k lepšiemu. Neviem si inak vysvetliť to brutálne vysoké hodnotenie na csfd. Spracovanie nieje zlé, Stillera poteší vidieť aj v niečom normálnejšom kde môže dokázať že nieje úplne zlý. Niektoré scény boli fajn ale celkovo ma to nebavilo a nespravilo na mna dojem aký som čakal. ()

da_silva

Ben Stiller se strašně snaží, ale stejně není dobrým režisérem. Nadupanej a moderní vizuál už od úvodních titulků (byť některý záběry vypadaj až nechutně digitálně), snaha o nápaditost (byť těžce hraničící s vykrádáním) a krásný lokace ze kterejch je snaha vyždímat maximum - potud dobrý. Jenže Stiiller nezvládá vyprávět příběh tak, aby dával smysl , ať už vinou scenáře plnýho nesmyslů, anebo zejména časování filmu, kdy jakýkoli časový úsek děje má stejný tempo a prostor ve filmu (děj pauzy na oběd a tří dnů uběhne stejně rychle) a tak se mi několikrát stalo, že jsem musel během sledování filmu v hlavě "rewindovat" abych si uspořádal, co že se vlastně děje. Když to do toho započtu, že ten děj zase tak zajímavej ani neni, nevychází mi to na líp, než na čistej průměr, k čemuž dopomohlo i několik přirozeně vtipnejch situací a fakt, že za sebe dávám Kristen Wiig na pomyslné stupnici zprcatelných milfek vysoké hodnocení. ()

PF 2014

PF 2014