Neznámí

• Austrália The Stranger (viac)

Policajt v utajení se snaží získat důvěru muže podezřelého z vraždy a přimět ho k přiznání. Sám si k němu ale vytvoří intenzivní důvěrný vztah. (Netflix)

oveckaoa odpad!

Nejhorší australský thriller co kdy vznikl a asi i vznikne mělo mě varovat už to, že to vysílal Netflix. Tajný polda je nasazený ke skupince lidí kde je jeden z nich vrah děcka spřátelí se s nima a snaží se získat přiznání. Je to nezáživné a většinu filmu spolu vykecávají dva chlápci co jsou takřka identicky stejní tak, že se Vám pletou a navíc Netflix tam dal i svou homoušskou propagandu tak, že si v jedné scéně šahají i na ptáka celkově to působí chvílema jak kdyby si to chtěly rozdat k čemuž díky bohu nedojde. Ještě v 70 minutě ze 100 se nic zajímavého nestane cca v 80 minutě z něho to přiznání vytáhnou a zatknou ho a pak prohledávají les a pak je to ukončené nedozvíme se ani kolik dostal jestli našly to tělo nic .  0 procent ()

JohnSmith odpad!

Od Edgertona a Harrise jsem čekal pořádný thriller. Je pravda, že už trailer mě poněkud zaskočil, ale takovou nudu jsem fakt nečekal. Tohle nešlo dokoukat. ()

Skeksis

Sean Harris je určite v pohode, ale ja som v pohode radšej bez neho.  Okrem toho, že bežne vyzerá ako orol z pekla, ktorý je pripravený vyklovať vám oko, s imidžom v tejto role by som sa mu oblúkom vyhla. Joel Edgerton sa zase mení na spoteného Mikuláša, ktorému pre bradu nevidieť do ksichtu. No parádna dvojica. Vidieť, si to scenárista aj sám režíroval, čo je super. Lebo zo sĺz scenáristov, ktorým režiséri a štúdiá dodrbali film, by bola asi Mississippi. Vrchol filmu bol pre mňa utešený tanček Seana Harrisa. Ten sa asi naučím a budem praktizovať v piatok večer v bare. Hádam na mňa nezavolajú políciu. ()

sedm.1

The Stranger je dvouhodinové, naprosto nesledovatelné peklo, které se po celou dobu táhne jak sopl z nosu a které navíc ve výsledku vůbec nic nepřináší. I když pro mě osobně ty dvě hodiny tedy popravdě úplně tak neplatí, jelikož abych to vůbec dokoukal, tak jsem to musel dát na třikrát, jelikož v kuse to vážně nešlo. Přitom samotný námět ovšem není vůbec špatný, ale jen než se divák dostane k tomu, o co tam vlastně vůbec půjde, tak uplyne pomalu půlhodina a toto nastolené, neskutečně nezáživné a utahané tempo si film drží až do závěrečných titulků, při kterých si pak asi každý divák nejspíš oddychne a musí si pogratulovat, že se jich vůbec dočkal. Nicméně jak už zmínil, téma filmu tedy není vůbec špatné, ovšem jeho zpracování je prostě fakt ubíjející, jelikož těch sto dvacet minut skutečně nepřinese jakékoliv oživení, jedinou vyhrocenější scénu, jediný emočně působivější moment, i ty postavy se zde po celou dobu pohybují strašně pomalu, dialogy jsou šíleně divné, napětí nulové, a přestože snaha o postupnou gradaci je tu pak sice znát, tak ani to nakonec ve výsledku vůbec nezafunguje, no a nakonec i pointa vyznívá naprosto ospale a především zcela nepřekvapivě, chladně a nudně. Výkony obou ústřední herců jinak též nemohu hodnotit jako výrazné, či přesvědčivé, po celou dobu na mě působili opravdu divným, nepříjemně zvláštním dojmem a co se týče atmosféry, s tou je to složitější, jelikož ta jako jediná se tvůrcům povedla zpracovat efektnějším způsobem, nicméně vzhledem ke všemu ostatnímu, co se zde odehrává a vyskytuje, tak je ta její působivost stejně zbytečná. Od této podívané zkrátka doporučuji se držet co nejdále, protože to je vážně ryzí ubíjející filmový zážitek. ()

klukluka

Tímhle jsem se protrápil. Nelíbilo se mi, jak to bylo postříhaný, chování těch postav pro mě bylo nepochopitelný, neuvěřil jsem rozsahu vyšetřování 8 let staré vraždy a vůbec mě to nebavilo. ()

Disease

Zas tak pomalé mi to nepřišlo, jen teda ty časové skoky mi daly zabrat. Film mi paradoxně přišel nejslabší v poslední třetině. ()

Untentrauer

Australskou tvorbu vždy poznáte buď podle přízvuku, nebo prostředí či stylu. Popravdě jsem zatím neviděl žádný film, nebo seriál jejich provenience ze kterého bych byl opravdu zklamaný, možná je to tím, že od nich nic neočekávám. I tento film se drží na pomyslné laťce i když je velmi divný, zejména stylem vyprávění příběhu, kdy divák tápe zda se děj odehrává v přítomnosti, minulosti, nebo v budoucnosti. Tápal jsem nad tím, jaký smysl mělo vůbec celé to divadélko, jaké uspořádali kvůli Henrymu a záviděl jim, že na to mají Australani prostředky. Film není ani tak drama, ve kterém byste se zatajeným dechem čekali na to, jak vyšetřování dopadne, zde je Henry skutečně tím, za koho ho policajti mají. Spíš si říkáte: "sakra co je to za člověka? Je to buzerant?". Dokonce - a já říkám naštěstí - nesedí ani samotný popis filmu, který tvrdí cosi o "důvěrném" vztahu policajta a podezřelého, protože jejich snaha o sblížení nakonec díky bohu nedopadne....Film je spíš opravdu pouhé vyprávění o jednom případu a o tom, že v Austrálii není tolik dobytků, jako v Evropě. Je to náhled do policejní práce, pohled do hlavy a psychiky člověka, který se musí sblížit s potenciálním úchylným vrahem a vyrovnat se s veškerými emocemi a možnými hrozbami sám. Henryho role mi po celou tu dobu připadala spíš, jako vedlejší byť se vše točilo okolo něj. Fakt, že i vrah potřebuje kamaráda mi přišel velice nechutný a mentálně nepříjemný. Je to silná ukázka toho, že vrah je člověk, je to bytost s potřebami, jako máme i my. To, jak se dokázal Henry odhalit a "věřit" mi přišlo vyloženě na blití. Přímo mě štvalo, že někdo takový má nějaké potřeby, problémy, dokonce, že očekává pomoc....Opravdu zajímavý film, který není pro každého. ()

Thomas_xxxxx

Veľmi ťažkopádne podaný jednoduchý príbeh, kde v prvej polovici vypnete svoj mozog na úsporný režim, keďže je to nehorázna nuda a v druhej polovici sú nejaké tie záblesky pozdvihnutia tempa, ale bohužiaľ ostane len pri zábleskoch. ()

petikacka

Budu opravdu stručná. Jak to dobře a zajímavě začalo, pak to celkem zvláštně pokračovalo, ale pořád to bylo špendlíkoidní vs. sedačka, tak ten konec to nakonec každopičopádně zabil. A to mě hodně nasralo, protože takový end po dvouhodinovém emočním týrání si jeden kurva nezaslouží!!! Za mě zcela nasraných 70% ()

warrenur

Na zaciatku spolu s tymi chaotickymi prestrihmi a zvukovymi kulisami ma, priznam, dost rusili. Postupne sa odkryva rozsiahla policajna akcia. Obcas mi to pripomenulo temnou atmosferou a poctom zapojenych jednotiek znamy film Zodiac. Minutaz filmu je znacna a je to citit. Konverzacky, jazdenie autom a neprijemne pocity, ked su zucastneni pod tlakom. Moze vas unudit, ze ani nedopozerate. Zaver uz vnimate skoro ako dokument. Minimalisticke, sterilne a neprijemne, tak nejak to na mna posobilo. Slusny vykon hercov. Mierny nadpriemer. Zrejme na to treba mat tiez aj spravnu naladu. Kazdy/-da to neda. ()

Mackoun

Hodně pomalá a těžkopádná záležitost. Pojem slow-burn tu padl několikrát a hovoří za vše. Kdo tomuhle typu filmu neholduje, ukouše se nudou. Fanoušci žánru si oproti tomu nemají takřka nač stěžovat a rozhodně mohu doporučit. Zhruba do konce první poloviny je děj jen lehce čitelný a teprve poté se začíná celý doposud ne zcela jednoznačný smysl hry rozkrývat a utvrzovat/vyvracet divákovo podezření. Být v kůži “oběti” bych v závěru celé téhle komplexní hry být rozhodně nechtěl… ()

Dave Lister

The Stranger natočený Thomasem M Wrightem, s Joelem Edgertonem a Seanem Harrisem, je mistrovský kousek. Temná, ponurá a zdlouhavá atmosféra filmu, dodává na atraktivitě. Není to rozhodně na škodu, protože snímek stojí hlavně na výkonech obou herců. Ti se do rolí obou protichůdných charakterů ponořili tak, že dokázali táhnout děj filmu na svých bedrech, až do samotného finále. Temné, syrové, depresivní a hodně nekonvenčně natočené. ()

Shitonit

Hodně pooomalu vystavěná bouda, myšleno past, kolem který týpek chodí tak dlouho, až do ní sám upadne. Hodně dobrý, napínák, krimoška, kde i  bez jediného výstřelu se dějou docela kouzla. ()

papadoce

Už začiatok, nádych, výdych, nádych, výdych a tri zábery na piliere mosta zo spodu z rôznych uhlov, sú očividným varovaním pre diváka, že bude potrebná mamutia dávka trpezlivosti a že tempo sa nebude práve plašiť ako divé, ale skôr sa loudať ako mul po šichte. Stalo sa. Má to dobrú krimi zápletku, ale hlavne je to postavené na skvelých hercoch. Joel Edgerton aj Sean Harris idú výborne, vleklejšie tempo mi v podstate vyhovovalo, a veľmi ma bavili pasáže z vyšetrovania. Podľa mňa umne poskladaná kriminálka, no bez väčšej akcie. Skvelé bolo pozerať to v pôvodnom znení s titulkami. Atmosferické. Pre mňa začal problém po viac ako hodine. Ku vleklosti sa pridalo niekoľko scén, ktoré mi nedávali zmysel a táto kombinácia dohromady s pokročilou nočnou hodinou boli pre film a moje hodnotenie kľúčové. Navyše od toho momentu to stratilo tempo, čo je zvláštne, lebo to žiadne tempo nemalo, tak si predstavte ako sa to asi muselo vliecť v tej pasáži. A vtedy som stratil aj niť k príbehu, k***a. Škoda toho. Malo to tiež celkom dobrý hudobný podmaz, preto dávam vo výsledku hviezdy hercom, hudbe a samozrejme zápletke. Mohlo to byť ale omnoho lepšie a pritom si to mohlo ponechať svoju vleklú tvár. Aj vleklosť sa dá natočiť ohromujúco. T. M. Wright to ale tak úplne nedokázal. Dávam tri. Jedna vec na záver, musí byť nesmierne náročné a keď sa nedarí tak aj frustrujúce, keď musí polícia zabezpečovať dôkazy po ôsmich rokoch a za okolností ako v tomto príbehu. Zdvihnutá ruka na konci bola mrazivá!!! ()

pushover

Extrémně pomalý tempo a první polovina totálně nepřehledná, tenhle film nedá divákovi nic zadarmo. V tý první polovině jsem to chtěl vypnout, ale zvědavost co se z toho vyklube vyhrála. ()

Mamlas

Kdyby se film ubíral nějakým normálním, smysluplným tempem, tak by bylo do 20 minut hotovo. Takhle se to brutálně vleče a navíc je ještě tak polovina stopáže úplně zbytečná. Jen prostoje a obrázky. Nedalo se to normálně sledovat a nemohl jsem se dočkat konce. Značně mi s tím pomohl ovladač. Trochu jsem si na něm ale ošoupal tlačítko pro skok dopředu. Celkový dojem - nuda, nepřehlednost, nuda. (17%) ()

xxmurphyxx

Slušná krimi žánrovka, kde sa viac kecá ako koná. O dosť viac kecá. Hlavne kecá. Ale atmosféru to rozhodne má a hlavne to má Edgertona s Harrisom a ich špičkové herecké výkony. Bez nich by som sa na to zrejme vysral. ()