Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

MMJ

Co k tomu říct. Začátek - nuda, zbytek filmu - chvilkově nuda a chvilku docela v pohodě. Ale zajímalo by mě jestli by tak legendární tým jako je NY Rangers jel na Aljašku aby si zahrál proti šupákům na rybníce. Co? To asi ne, nemyslíte? A že by výsledek skončil tak jak skončil. ()

Litvicek

Na tohle si nelze stěžovat. Jednoduše prostý film, který chce publikum zabavit. A to se podařilo na plné čáře. Vynikající podívaná s mnoha úžasnými momenty a příběhem, který prostě nemůže nudit. Jeden z mých oblíbených na noční sledování filmů, ta atmosféra spolu s příběhem, to dělá svoje. ()

DannyBoy80

Přiznávám viděl jsem jen poslední cca půl hodiny, ale to mi bohatě stačilo. Klasický Amrický sportovní kýč. Zároveň je vidět, že amíci hokeji skoro vůbec nerozumí. Komedie je to prach bídná, humor spíše trapný. Po Miracle, další americký hokejový shit. Že byl předešlý průběh lepší, se mi opravdu nechce věřit. ()

Prochy38

Taková příjemná tmavší komedie. Nijak neoslní, ale potěší. I když hokejisti asi moc nadšení nejsou. Každopádně R. Crowe a H. Azaria = paráda! ()

Wishkah

Je to klišovité, je to ohrané, je to jednoduché a je to předvídatelné...ale mě se o svým způsobem líbí. Hokejových filmů je málo a tenhle rozhodně patří do té lepší poloviny. Jen je škoda, že s týmem Rangers nepřijely i nějaké opravdové hvězdy. ()

mclenin

Pohodový TV film, v ktorom sa fiktívne aljašské družstvo postaví zoči voči NY Rangers a odohrajú spolu "exhibičný" zápas v štýle NHL Winter Classic. Že to pôsobí nereálne ? No pokiaľ máte v tíme Russella Crowea, nič nie je nemožné ! Zhruba do polovice stopáže má film pomerne rozvláčne tempo, prevláda komediálno-rodinná zložka, vo zvyšnej časti filmová stránka ustupuje tej hernej a do popredia sa dostáva športová (a tak trochu aj fantasy) zložka. Dokopy však pôsobia kompaktne a výsledný dojem je pozitívny. Z pohľadu športových filmov je Mystery, Alaska ľahkým priemerom, no z pohľadu hokejového "subžánru" má určite nadpriemernú hodnotu, keďže filmov o hokeji, (a nie životopisných/dokumentárnych) je ako šafranu. Pre fanúšikov hokeja šité na mieru. ()

kill-tec

Hokejoví srdcaři si zaručeně přijdou na své, leč naivita a typické americké klišé z tohoto filmu stříká snad na všechny světový strany. Russell jako šerif-útočník, Grimes jako nejlepší střelec (a to doslova), tvrďák Durand nebo předčasně ejakulující Northcott, ti a všichni ostatní jsou sice sakra sympaťáci, ale když se nad tím člověk opravdu zamyslí, zjistí, že to prostě nestačí. Ani závěrečný zápas nebyl po technické stránce nikterak precizně přednesen. I když jedna věc se filmařům nechat musí, výsledek zápasu mě malinko překvapil. Slabší 4* ()

prezdivaka

Příšerný a upatlaný snímek. Kdo se někdy díval na hokej, musí se smát. Utkání samotné je sestříhané hůře než studentský film. Dialogy by obstály v jiném žánru. ()

cityman

Už dlouho se neobjevil žádný film z hokejového prostředí a tak když přišel tenhle směle jsem po něm sáhl a vůbec nelitoval. Mystery Alaska je opravdu dobrá komedie, při které ale víc než smích budete používat svoje palce, protože při typicky americkém nápadu pozvat gigantický hokejový klub do malé zapadlé vesničky na Aljašce budou všichni její obyvatelé dělat vše pro to aby to těm "klukům z města" nandali a vy jim budete to budete všemožnými způsoby přát. Třeba jim budete držet právě ty palce! :o) ()

Jeržik

Stokrát viděné, stokrát slyšené a stokrát přečtené. Lůzři z amerického maloměsta někde pokud možno co nejdále od civilizace vs. nějací mediálně známí profíci. Teď tu jde o partičku nadšenců z aljašské domácké hokejové scény, co si to rozdají s hvězdami z New York Rangers(bez Jágra, ten tou dobou řádil v Pittsburgu). Dobří herci, dobrá režie, scénář zamrzlý na půli cesty a technicky někde na bodu mrazu. 60% ()

Yardie

70%. Je to celkem příjemný civilní snímek, na který se pěkně kouká a který hezky plyne. Má takovou jemnou melancholickou, ale zároveň zábavnou atmosféru, prostě taková pohodovka. Příběh je již spoustu krát viděné klišé, nicméně zde podané celkem vkusně. Je tady pár vtípků, ale komedií bych to určitě nenazval. Prostě takový filmík na pohodu. Nelze od toho čekat nic velkého, ale nezklame to. Dá se na to kouknout i 2x. Howgh! ()

Ollie235

Sportovní filmy i hokej mám velmi rád a očekával jsem od tohoto filmu mnohé. Bohužel se dostavilo jen zklamání. To, že NY Rangers přijedou na nějaký vesnický rybník je až moc a ačkoliv jsem ochoten ve filmu přijmou všelicos, tohle tedy ne. Ani Russell mi dojem moc nezachránil, ačkoliv byl viditelně herecky úplně někde jinde než ostatní. ()

filipvrbik

Nesnáším zimu a sníh, taky temné dny v prosinci - podíval jsem se na to jen kvůli Russellovi a ono to naštěstí nebylo jen o hokeji, jen o zimě, ale je tu i hodně humoru. Nápad, že by přijely NY Rangers do zapadákova Mystery na Aljašce, je možná přehnaný, ale pro film jedině dobře...70% ()

arcticsky

Z amerických filmů ze sportovního prostředí se mi už léta ježí chlupy na zádech. Zde alespoň hraje Russell Crowe, kterého od zhlédnutí L.A. Přísně tajné opravdu můžu. Bez něho by to snad byl i odpad.... ()

Nekgro

Tenhle film je o hokeji, lásce k němu a to je podstata filmu. Scénář, dialogy, herecké výkony jsou druhořadé a podle toho to taky vypadá.. 3* ()

cupito

O tom, že prohra může být výhrou. Inspirováno životem. Muži, kteří milují hokej natolik, že si ho neodpustí ani při milování. Ženy, které postrádají doteky svých mužů natolik, že je vyhledávají jinde. Mladíci, kteří neuhlídají vyvrcholení své vášně. Hra a smrt. Hokej a láska. Russell opět nasadí svůj uhrančivý pohled. Akorát, že by mu více slušelo jiné číslo než 10... ()