Strašidelný dom

• Slovensko Strašidelný zámok (viac)

Realitnému agentovi Jimovi Eversovi (Eddie Murphy) a jeho manželke a spolupracovníčke Sare (Marsha Thomasonová) zazvoní jedného neskorého večera telefón. Pán Edward Gracey (Nathaniel Parker) by rád predal rodinné sídlo, jedno z najzámožnejších a najstarších v New Orleans. Zavetriac najväčší obchod svojej kariéry, sa Jim a Sara spolu so svojimi deťmi vyberú navštíviť zámoček, stojaci pri močaristej zátoke. Náhla prudká búrka však zaplaví prístupovú cestu a uväzní rodinu Eversovcov na noc v dome, ktorý okrem excentrického pána domu Graceyho, záhadného komorníka Ramsleyho (Terence Stamp) a niekoľkých sluhov na prvý pohľad nikto neobýva. Aspoň nikto živý.. (TV JOJ)

lennyd

Realitní makléř Jim Evers (Eddie Murphy) a jeho žena Sára cítí, že se blíží jejich životní příležitost. Majitel jednoho starého hradu (opravdu, je to skoro hrad) by se své nemovitosti rád zbavil, a pro tuto akci si vybere právě Eversovy (resp. paní Eversovou, ale kam čert nemůže nastrčí Murphyho). Při cestě na prázdniny se tedy u prodávajícího zastaví (včetně svých dětí) a díky počasí v tajemném hradu uvíznou přes noc. A začínají se dít pěkné věci - dům je plný různých nástrah a duchů, a čím dál tím víc mají Eversovi pocit, že jejich zastávka ve strašidelném domě není náhodou ... Uff, škoda že to takto musím říct, ale kdyby pana Everse hrál kterýkoliv jiný herec (a tím myslím opravdu kterýkoliv) mimo Eddieho Murphyho, bylo by to tak o hvězdičku až dvě víc. Takhle jde sice o zajímavou pohádku (pro trochu odrostlejší děti - ty menší by návštěvu na hřbitově či cestu s kostlivými koňmi nemusely rozdýchat) s vcelku dobrými triky, ale Eddiho pitvoření a poskakování celý film sráží někam mezi koncert Evy a Vaška a reklamní show Horsta Fuchse. A stupidní závěr tomu celému nasadil korunu ... ()

Master19

Od začátku jsem měl takový podivný pocit, že už jsem to asi viděl a ono jo. Pár minut po titulcích už totiž nebudete vědět o čem to bylo. Jednak proto, že to je o ničem :-) a poté proto, že Eddie Murphy tu není ten nezapomenutelný týpek, jak si ho pamatujeme z jiných filmů, ale jen uťáplý podpantoflák, kterému uvěřite možná to, že chce po dětech, aby zavíraly dveře auta pomalu - aby se nerozbily... (ty dveře samozřejmě) ()

sheldonka.

Nejdřív jsem chtěla dát odpad, ale pak jsem si vzpomněla na zpívající busty, které mě docela pobavily. Za zmínku taky stojí komoří ze kterého jsem měla někdy opravdu strach. Jinak je film podle mně dost přitažený za vlasy. A Eddie Murphy taky není co býval. ()

VanTom

Prostoduchý (hehe :)) scénář mechanicky poslepovává strašidelné atrakce ze zábavního parku pro celou rodinu nesouvisle dohromady, zatímco toporná režie je nezáživně rozhýbává v nic moc tricích. Do toho nepříliš úspěšně vtipkuje (či kňourá) Eddie Murphy, který není zábavný, ale ani (příliš) pitvořivě otravný. Prostě nuda nuda, šeď šeď. 3/10 ()

Blackberry

No dajme tomu, že tento film Eddie Murphy až tak nezvoral. Strašidelná atmosféra s vizuálnymi parádičkami, s niekedy vtipnými hláškami a hororovým nádychom - taká rodinná verzia hororu pre začiatočníkov :) ()

BloodMax

Eddie Murphy si tuhle roli opravdu nedával......byl trapný až ubohý..... Tento film byl narychlo ukuchtěný guláš, který je jedlý jen jednou a při další konzumaci hrozí, že budete mít velké problémy se zažíváním..... ()

Anticque

Nenápadný film, na který jsem se podíval a založil jsem ho mezi ostatní a musím zrovna říct, že ho nehodlám nějakej pátek vyndat, neboť Strašidelný dům mi nabídl malý zážitek, na to jak jsem se těšil, že to bude bomba, ale po shlídnutí jsem zůstal celkem zklamán. Počítačový triky byly slušný, Eddie Murphy taky zahrál dobře, ale to je jediný co jsem si z toho filmu zapamatoval. Dějem mi přijde hodně podobný Zámku hrůzy, ale nijak nepřekvapí, prostě film u kterého se jednou nebo dvakrát zasmějete a to je vše. ()

sedm.1

Většině uživatelů zde leží Murphy v žaludku a to se pak odráží na jeho filmech.Mě nevadí,většinu jeho filmů jsem shlédl a u většiny i bavil.Bohužel pro něho,většinu těch filmů drží nad vodou právě on,má fakt čich na slaboduché ptákoviny.Strašidelný dům je bezesporu zdárným příkladem.Jakmile je na scéně Murphy,je to zábava.Když však zmizí,nestačím se divit.Dějově skutečně plytké,dětinské a naivní.Efekty ale slušné.Strašidelný dům je především ale určen pro děti a od toho se odvíjí všechno.Je to blbost,ale koukatelná. ()

JADIM

Toto fakt nie. Čakal som jednoduchú zábavu, dostal som zložitú nudu. Zo začiatku to začínalo celkom sľubne, ale neskôr začal byť príbeh až moc chaotický so všemožnými strašidlami, ktoré sa stále objavujú na obrazovke, jedno cez druhé, až ich prestanete vnímať a to vo filme s takýmto námetom (z ktorého určite mohli vyťažiť viac) proste nefunguje. Aspoň mierne to zachraňoval Eddie Murphy so svojou celkom sympatickou rodinkou. 3/10  ()

Daewiik

Patří to k těm povedenějším filmům Eddieho Murphyho, ale i přesto to bylo slabé. Avšak musím pochválit jak opravdově vypadaly kostry :) Grafika tedy povedená, ale jinak naprosto obvyklá béčková rodinná komedie. ()

xaver

Fantazie? To jo, ale ubohá a otřepaná. Rodinný? Snad jen že je to o pošahané rodině. Mysteriózní? Myslel tím autor debilní chování majitele? No a komedie? Zasmál jsem se až sám sobě po shlédnutí filmu, že jsem se jednou opět nechal nachytat. ()

wosho

Absolutně sterilní americká rodinná komedie,kterou povznáší pouze překrásná výprava.Jinak nuda pro každého nad 10 let. ()

Hopper

Eddie Murphy je zrejme presne vyprofilovaný komik striafajúci sa do mentality černošského obyvateľstva USA, ktoré je na hony vzdialené mentalite zvyšku sveta. Inak je asi ťažko vysvetliteľná "úspešnosť" filmov s obsadením tohoto komika (???), ktoré sú stupídne, nevtipné a nudné. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, takže sorry. ()

vorenus

Pro děti moc dospělé a pro dospělé moc dětské.Spousta triků, které jsou bohužel samoúčelné a úplná absence humoru.Takže veškerý humor sází jen na pitvořícího Eddieho a to je opravdu málo. ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (viac)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (viac)