V roku 1955 vkráčal drsný, vyziabnutý gitarista, ktorý si hovoril J. R. Cash (Joaquin Phoenix) do vtedy ešte neznámych Sun Studios v Memphise. Tento okamih mal neskôr nezmazateľný vplyv na vývoj americkej kultúry. Za pomoci úderných akordov a hlasu, ktorý bol hlboký a temný ako noc, privádzal Cash s obrovskou intenzitou na svet piesne o zármutku a bolesti, ktoré boli odvážne, plné skutočného života a líšili sa od všetkého, čo malo dovtedy publikum možnosť počuť. V ten deň odštartovala úvodná etapa dlhej kariéry Johnnyho Casha. Okrem toho, že prišiel s priekopníckym a originálnym zvukom, ktorý sa neskôr mal stať inšpiráciou pre rockové, country, punkové, folkové i rapové hviezdy, vydal sa tiež na cestu dramatickej osobnej premeny. Počas najdramatickejšej etapy svojho života – v priebehu ktorej stál tvárou v tvár svojim démonom, bojoval o lásku, ktorá mu pomohla odraziť sa odo dna a naučil sa balansovať  na tenkej hrane medzi skazou a spásou – zmenil sa zo sebadeštruktívnej popovej hviezdy na kultového „Muža v čiernom“... (TV JOJ)

aluna

Mám ráda životopisný filmy o hudebních legendách a tenhle není vyjímkou...jen je škoda, že se podobný pocty jako Reese nedostalo i Phoenixovi, protože jak se dostal do Cashových gest i hlasu při zpěvu je obdivuhodný. ()

GodComplex

Velmi dobry bio snimek zachycujici osobni zivot Johnnyho Cashe v prvnich fazich kariery az do momentu, kdy spojil svuj zivot s June Carter a ukazal, ze zivotni love v ramci hudebniho manzelstvi nemusi byt jen iluze. Nejvetsi trumf jsou oba hlavni herci, kteri si sve role davaji k obedu herecky i pevecky, obzvlast Phoenix si s Cashovou mimikou a hlasem pohral dokonale. Country sice neni muj salek, protoze je to ponekud primitivni hudba, ale i 2h monotoniho brnkani na kytaru urcite zvladne kazdy. Rozhodne snesitelnejsi, nez kdyby to bylo napr. z prostredi hip-hopu. Navic je zajimave a mozna i lehce prekvapujici, ze Johnny zde neni zobrazen, jak by se dalo ocekavat, jako country legenda, ale spise jako totalni troska. 7/10 ()

numi

Srovnání s obdobným snímkem o jednom vynikajícím jazzmanovi (Ray Charles a film Ray) je více než na snadě. On si totiž Johnny Cash donesl z dětství obdobné trauma jako Charles a stejně jako on (a tisíce dalších hudebníků) ujížděl na ženských a na drogách. Jo, a ve volném čase psal geniální muziku. Walk The Line nemá hluché pasáže, nepůsobí dojmem překypujícího hrnce, neboť vypráví jen část Cashova života, a také neukazuje Cashe jako mučedníka své doby, případně svého osudu. Neodkazuje se neustále na těžké dětství nebo jeho zničující vzpomínky, režisér nechává diváka, aby si motivace a cíle Cashových činů rodělil na omluvitelné a neomluvitelné sám. Vše naštěstí bylo k dobru věci. Johnny Cash se tak nakonec dočkal lepšího snímku než Ray Charles - tím ovšem nechci říct, že by byl Ray špatný! Walk The Line je ale o něco více upřímnější, zkratkovitější a drží se více při zemi. A nesnaží se divákovi vecpat Cashe do přízně za každou cenu - a to ať už mluvím o jeho muzice nebo o jeho osobnosti jako celku. K absolutoriu chybělo jen málo - třeba trošku menší důraz na romantickou linii. PS: Samozřejmě, že by nebylo fér nezmínit dva hlavní plusy tohoto filmu. Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Smekám. [červenec 2006] ()

Vojcl

Vynikající pocta jedné hudební legendě. Joaquin Phoenix, jenž se mi původně nezdál jako příliš dobrá volba mile překvapil a předvedl herecký výkon hodný obdivu. Také Reese Witherspoon, jenž jsem měl do té doby jen za bezvýznamnou hollywoodskou krasotinku ukázala, že má v sobě talentu na rozdávání a oscara si určitě zasloužila. Walk the Line určitě doporučuji nejen fanouškům Johnnyho Cashe. Ačkoli se dočkáme spousty písniček a milovníci této hudby si přijdou na své, o klasický muzikál se nejedná, takže spokojeni budou jistě i ostatní diváci. ()

Freemind

Bohužel zde není nic, co by mě mohlo strhnout. Cashe uznávám, ale neposlouchám a nezajímá mě, ostatně jako celá rockandrollová hudba a popkultura pozdních 50tých/raných 60tých let. Příběh je napsán velice obstojně, ale měl jsem celou dobu dojem, že scénárista je nucen vařit z vody a zveličovat banální scénky tak, aby vytvořily alespoň náznak nějaké dramatické stavby. Herci jsou vynikající, ale ke konci mi už byli všichni notně protivní. Plus - nemám rád filmy o muzikantech. Škoda času. ()

pevico

Zpočátku mi připadalo, že se Joaquin Phoenix na roli Johnnyho Cashe moc nehodí..ale když pak začal házet Johnnyho grimasy na všechny strany, smekl jsem :) ()

Tirion

Jedna z nejlepších biografií, kdy byla převedena na filmové plátno. Film byl jednoznačně jedním z mála plusů roku 2005 a dokázal, že to není "jen" další z řady béčkových rozprávek o hýřivém životě geniálního zpěváka a kytaristy, ale právě naopak. Je zde vidět spoustu zvláštních zákoutí, kterých by si mnozí tvůrci možná ani nevšimli. Na druhou stranu občas pokulhává scénář, který si sem tam zavdá s jistou epizodností a zkratkovostí, která občas útržkovitě připraví diváka o plynulost, jinak skvěle poskládaného kontextu. Obrovským pozitivem jsou vynikající výkony Phoenixe a Witherspoon. To je zkrátka koncert a ocenění Zlatým glóbem a oscarem (a spoustou nominací na tyto prestižní ceny) jsou jen třešničkou na dortu a jakési zadostiučinění. Oba představitelé hlavních rolí dokazují, že v Hollywoodu se (narozdíl od našich krajů) neuplatní herec, který by neuměl zpívat, a tak když jsem se zaposlouchal do hudby a zpěvu, dospěl jsem k názoru, že Joaquin a Reese jsou lepší než "originál". ()

blackrain

Reese Witherspoon mě velmi mile překvapila. Phoenix byl jako Johnny Cash hodně přesvědčivý a dokonale se s rolí sžil. Film se opravdu povedl. Zase vím něco více o životě legendárního hudebníka Johnnyho Cash. ()

Bat55

Najlepšie hudobné drama, aké som kedy videl. Joaquin Phoenix už v Gladiátorovi, kde hral zlého a zkaženého Aureliovho syna Commodusa, ma zaujal svojimi hereckými dovednosťami. Ale čo stvárnil tuto, ma naozaj dostalo. Je vidieť, že Johnnyho Casha si vychutnal, je vidieť a aj cítiť, že do postavy dal všetko. Jeho partnerka June Carter, ktorú stvárnila okúzľujúca Reese Witherspoon, taktiež nemala chybu a oscar za najlepšiu herečku v hl. úlohe si právoplatne zaslúžila. Film vlastne stojí na ich herectvu, na ich sporoch, na ich láske a určite má na filme veľkú zásluhu aj režisér James Mangold, ktorý mi vyrazil dych už pri najvydarenejšom westerne 21. storočia, u 3:10 to Yuma. Film o country spevákovi menom Johnny Cash, film o jeho živote, film s precíznou réžiou, film so skvelými hercami, kde skvele vynikol aj Robert Patrick (tekuťák z T2), síce v menšej úlohe Johnnyho otca, ale aj tak v skvelej. Cash a Carter majú vo filme veľa priestoru, nechýbajú skvelé pesničky, skvelé hlášky, výborný Phoenix a Reese, výborný dej a výborné prevedenie na strieborné plátno. Já nevidím príčinu, prečo nedať plné hodnotenie. /90%/ ()

kaylin

Pro mě film, který mi ukázal, že životopisné snímky mohou být a jsou zajímavé, což se v posledních letech celkem potvrzuje, i když samozřejmě ne s každým kusem. Stačí ale vzpomenout "Liberaceho!". Joaquin Phoenix naprosto nepochopitelně nezískal Oscara, a to i přesto, že ve svém skvělém vystoupení zvládl všechno, i zpěv. Mimochodem další důvod, proč je snímek výborný - písně Johnnyho Cashe. ()

Mikita

Skvěle natočený životopisný snímek, skvělá hudba i herecké výkony. Navíc film působí opravdu realisticky. Ani neumím vysvětlit, proč mi tedy nepřirostl k srdci. Možná na mě tolik nedýchly ty správné emoce a to správné jiskření mezi hlavními protagonisty, které bych čekala ..... Občas stačí letmý dotyk ruky a vy cítíte, že to tam je, tady mě pomalu praštili kytarou a já ani nezavrávolala. V písních i ve Phoenixově výrazu to vše bylo, i Reese byla skvělá, ale jejich osudové spojení bylo zcela jinde. ()

Rakosnicek77

Množství cen, včetně Oskara (za nejlepší ženský herecký výkon - Reese Witherspoon), tří cen Golden Globes (nejlepší film, nejlepší herec - Joaquin Phoenix, nejlepší herečka - Reese Witherspoon) a dvou cen BAFTA Awards (nejlepší herečka v hlavní roli - Reese Witherspoon , nejlepší zvuk - Paul Massey, Doug Hemphill, Peter F. Kurland, Donald Sylvester) nám formálně a oficiálně deklaruje to, že film Walk the Line má po všech stránkách pouze ty nejvyšší hodnoty, a tedy i ambice. To nám jednoznačně říkají ceny a odborníci z filmařské branže. Tenhle film, je po všech stránkách dokonalá podívaná a kdo ještě nenašel chvilku, pro jeho shlédnutí, tak ať tenhle omyl napraví co nejdřív a nebude v žádném případě zklamaný! ()

Damiel

Hodně dobrý nadprůměr. Nicméně u Reese Whitherspoon nejsem až tak úplně přesvědčený, že se Oscar dostal do těch nejlepších rukou. Judi Dench ze Show začíná se mi z kandidátek líbila víc. ()

katuska138

Nemůžu si pomoct, ale na mě to prostě nezapůsobilo. Jasně, že Joaquin je fešák a Cashe ztvárnil naprosto přesvědčivě. Jasně, že Reese je nádherná a starostlivá. Ale i přes všechny ty krásné písničky a úžasnou ústřední dvojici jsem se celkem nudila. Ale ty dvě hodiny se vydržet daly. ()

runner85

June Carter (Reese Witherspoon) bola jedno veľké žiariace slniečko čo počas celého filmu svietilo. Neodrovanlo ju nič. Ani sklamania v láske! Stále mala svoju veľkú vnútornú silu ktorá ju držala nad vodou. Dokonca v ťažkých časoch dokázala nielen rozdávať ľudom radosť formou hudby ale i pomoc človeku ktorý si to možno v tom momente ani nezaslúžil. A teraz k tebe John R. Cash (Joaquin Phoenix). Treba povedať, že z tou svojou úlohou sa tiež pasoval statočne. Výčitky ohľadne zosnulého brata, otec ktorý tu vinu pripisoval jemu, manželstvo ktoré mu skrachovalo, láska ktorá ho odmietala. Každopádne ale nevyužil v tom čase potenciál svojej hudby. On rozdával ľudom radosť, ale zabudol pri tom na seba. A potom v sebaklame siahol po drogách. Každopádne silný príbeh ktorý chytí za srdce :) ()

Skip

Hudba Johnnyho Cashe mě sice vůbec nebere, ale jako životopisný film to docela slušně fungovalo, i když je mi jasné, že se tvůrci zaměřili jen na část Cashova života a vybrali si hlavně tu temnější, snad ve víře, že bude pro diváky zajímavější. Osobně bych bral, aby tam bylo radši od všeho něco, udělat to vyváženější a ne věnovat skoro celý film "práškovému" období. ()

jurama525

Moje první setkání se jménenm Johnny Cash . Filmu nemám co vytknout . Od jeho vyděni jsem začal Cashe poslouchat. Vykony herců vyníkající . Nemám co víc dodat . Jen pro všechny příznivce soundtrack je boži . ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix

01.04.2006

Se životopisnými snímky se poslední dobou roztrhl přímo obrův pytel. Kinohity Frida, Walk the Line, Capote, Ray a starší neméně úspěšné Doors, Elvis Presley nebo Great Balls of Fire! se prostě musely… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)