O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

playboxguest

Tak takhle fakt né, snažila jsem se tomu dát šanci a nezůstat jen u několika málo dílů, ale za celé první dvě série žádná změna oproti prvnímu dílu a abych ty dvě série vůbec zvládla, musela jsem to sem tam brát rychloposuvem a beztak jsem trpěla na můj vkus až moc. Tak tomu říkám vymývárna mozků, dobrý maximálně jako zvukový pozadí, nebo pokud nemůžete usnout, tohle má lepší efekt než rohypnol... ()

Indiana

Viděl jsem pouze první dvě série, ale stačily mi k tomu abych si tento seriál velmi oblíbil. Samozřejmě když nepočítám ženské obsazení a jejich problémy, což jsem občas proklikával, ale dění v rodině Cohenů mě prostě bavilo. Navíc celé je to tu takové pěkně načančané, člověk z toho má takovou tu pozitivní letní náladu. Herecky tomu kralují Adam Brody a Peter Gallagher. ()

Hromino

D.C., O.C., WC alias toaleta...zkratky, zkratky, zkratky, ze kterých člověku dřív nebo později hrábne. Stejně jako z tohoto seriálu. ()

Stegr

70% - Po vidění několika dílů ze čtvrté série musím uznat, že je to sice mišmaš všeho, co už zde bylo, ale podáno je to celkem zábavnou formou... ()

Rosaviva

"We´ve been on the run, driving in the sun, looking out for number 1, California here we come, right back where we started from" Na tenhle seriál jsem se začala dívat, protože mi bylo řečeno, že je to něco jako předchůdce Gossip Girl a vskutku. Místo Manhattanské smetánky se to točilo kolem NewPortské elity. I přesto, že to tu má takovéhle hodnocení, mě se to prostě líbilo, pro tyhle seriály mám slabost. Snad jediné, co bych tomu vytknula, ve druhé a třetí sérii, byla ta linie, kde se řešili ty "dospělácké" problémy točící se kolem právní kanceláře a vedení NewPort Groupe, to byla hrozná nuda. Začátek 4. série se mi nelíbil, vzhledem k tomu, že se tam všichni snažili vyrovnat po svém s Marissinou smrtí (což byl podle mě nejpřekvapivější okamžik celého seriálu), pak se to nakonec ale znovu vyhouplo a troufám si tvrdit, že si ten seriál udržel kvalitu po celou dobu. S naprosto čistým svědomím dávám 4* Team Captain Oats and Princess Sparkle. A odteď už slavím jen Chrismukkah. ()

Cappuccino

O.C. do hlavu genialitu nenaleje, ale za to pri ňom vždy vypustím páru. A 56%, Vážení? Koľko ľudí z tých 4000 naozaj videlo aspoň jednu sériu? 500? Maximálne. __ O.C. nemá nič spoločné s Beverly Hills a podobným výplodmi satana. Režisér postavil príbeh do slnečnej Kalifornie, v ktorej sa človek pri sledovaní vždy cíti tak krásne. Akoby som sa práve opaľoval niekde na pláži. Postavy väčšinou sympatické (výnimka Taylor, samozrejme). A rád by som citoval jeden komentár tu na csfd - "Beverly Hills pre mládež do 12 rokov." - čo je pitomosť najväčšieho zrna. Možno som trocha zaslepený vďaka mojej láske ku Kalifornii, ale dať O.C. odpad a poslať ho niekde medzi mexické telenovely je maximálna úbohosť. ) (p.s. 4. séria nemala existovať) ()

IQ Tiqe

Z počátku to byl celkem sympatický seriál, ale to zajímavé (nové tváře) se rychle okouká a pak vám stereotypní "problémy" zbohatlíků, které jdou zcela mimo mě, začnou vadit. ()

Eawy

Zo začiatku celkom milý seriál. ďalšie časti som pozerala iba pre Setha a Summer. Ako ostatné príbehy boli na nič. A koniec strašný. Ale za ten začiatok 35% ()

klerik

Tak blbý a tak plytký seriál o tak blbých a tak pekných ľuďoch. Štýlovosť a nablýskanosť však robia z tohto "blivajzu" niečo výnimočné a popkultúrne... ()

Arsenal83

Z tých teenagerských seriálov pre mňa určite ten najlepší. A to napriek tomu, že som toho blbca Ryana priam neznášal. Chovanie jak naprostý dement. Na druhej strane to vyvažovala dvojica Seth- Summer. Sympatická dvojica rodičov, problémy, ktoré stretávajú každého, nielen boháčov. Pútavý dej a každá časť stála za to. Chýbalo tomu niečo? Mne nie. ()

anderson

No tak tento seriál odštartoval na TV NOVA 3. 11. 2004 a už tu máme hodnotenie akéhosi znalca menom Ani. O čo teda ide ? Problémový ale bystrý mladík zo "spodiny" sa vďaka samaritánskemu verejnému obhajcovi "nasáčkuje" do jeho rodiny žijúcej vo štvrti boháčov v Orange County, California (áno odtiaľ tá záhadná skratka O. C.). Začína sa zmes Beverly Hills 902 10 a Školy zlomených sŕdc "šmrncnutých" soap operou. Ale nemyslím si, že (minimálne úvodná séria) je odpad!. Hrá tu peknučká Mischa Barton, dej má spád a Peter Gallagher po dlhej dobe nehrá úchyla ani sexom posadnutého slizáka. A rozprávky ako je táto, občas nezaškodia. Technická poznámka: Na NOVE sa názov seriálu nedabuje, zostáva teda pôvodný THE O. C., ale v titulku po reklame aj v oficiálnych materiáloch NOVY je uvedený s názvom bez člena. (8.11.2004) ()

Lacike

BH 90210 nového milénia. Nielen kvôli žánru, ale aj ústredný pár seriálu Ryan a Marissa pripomínajú Dylana a Brendu a rodičia Setha sú rovnako dokonalí ako starí Walshovci. Bohužiaľ O.C. napodobnilo aj v tom, ze predstaviteľka Marissy Mischa Barton bola divoška a tak bola po tretej sérii odídená, čo seriálu dosť ublížilo. Postáv je v tomto seriály menej. Sledujeme osudy len štyroch teenagerov. Geeka Setha a jeho dokonalých rodičov, ktorý u seba uchýlia divocha Rayna. Kráska Marissa a namyslená fiflena Julie, ktorá podobne ak Kelly prejde pekným vývojom a stane sa z nej sympatická postava. Z neskorších postáv mi sadla panovačná Taylor v podaní krásky Autumn Reeser, ktorá akotak nahradila Marissu. Ale zase ma štvala Kaitlin ako taká variácia na mrchu Valerie. Zato ma celkom bavil Chris Pratt ako taký typický nezávislák Ché. V prvej sérii ma ešte zaujala kráska Samaire Armstrong. Jak sa seriál skončil a kto s kým sa dal dokopy mi už tak nejak vyfučalo z hlavy. Poslednú sériu som dopozeral čisto už len zo zotrvačnosti, ale hlavne prvé dve stáli za to. Oproti BH 90210 to bolo viac cielene vtipné, ale seriál sa nevyhol aj prvoplánovému dojímaniu. SK dabing bol vydarený. 6/10. ()

Terva

Poklidný život zámožného Sandyho Cohena a jeho rodiny navždy změnil příchod problémového teenagera..... Kamera - Buzz Feitshans IV a Jamie Barber. ()

Marek1991

Svoje hodnotenie po čase som znížil z troch hviezd na dve, lebo postupom času som si uvedomil, že som tomu pridával asi pre Rachel Bilson, ktorá sa mi veľmi páčila. Taktiež Autumn Reeser, tá možno ešte viac. Inak to bol skôr trápny polonáboženský, polovzťahový, citovo vydierajúci mierny nepodarok, napriek niekedy úžasným príbehom. Dosť ma tento seriál deprimoval a robil výčitky svedomia kvôli tomu, že som nemal vzťah so ženou a bol pre mňa aj nostalgický, lebo mi pripomínal rôzne staré chvíľky, možno to bolo tým častým západom slnka, neviem, ale necítil som sa pri ňom veľmi príjemne. V istých chvíľach bol tento seriál úžasný, ale inokedy sa tie reči nedali počúvať a žasol som v negatívnom poňatí, čo predvádzajú postavy. Nepatrí to medzi moje srdcovky. ()

TheSame

hm, říkáte si 2*, neni to nějak moc ?! Je, ale s těma správnejma lidma se dá dokonce i celá sezona přečkat bez toho, že byste se museli jít vyzvracet... Prostě je to všechno hrozně předvídatelný, žádný drama, to je škoda...Hm, ty 2* sou jen a jen za duo MB+RB, to přiznám... 35% ()

zdepapepa

Takže hned na začátek, seriály typu MP či BH90210 nemusím, ale tomuhle dám 2 hvězdy, a to za a) pěkně ztvárněný život v bohaté Kalifornii, b) za výběr title theme, ta se opravdu povedla... ()