Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

DavidS.

Pluk opilých sebevrahů aneb partička nesourodých nesympatických machos, která se vyjadřuje v proslovech, citacích, frázích a neumí to vůbec na padáku, protože nikoho neposlouchá a raději chcípne... ()

iXtr3m3

Chlapácky drsňácky army seriál, kde výprava, postavy a príbeh hrajú polovicu úspechu a nabúchaný soundtrack druhú polovicu úspechu. Teším sa na druhú sériu. ()

kolemjdouc

nejsem zrovna příznivec filmů s válečnou tématikou, ale jen proto ,že tohle natočili Angličané sami a nikdo se jim do toho nemontoval, jsem do toho zkusmo šla.A nelitovala jsem!Skvělá atmosféra a to stačilo. ()

mira007

Seriál o vzniku britských speciálů SAS za II.SV aneb o tom jak mladý důstojník Stirling dal do kupy "tucet špinavců" a začal na vlastní pěst napadat německé letecké základny v Africe v době, kdy Rommel zatlačoval spojence div ne do Asie. Tohle je moje krevní skupina ikdyž to, co člověk od tohoto tématu čeká se dočká až od konce druhého dílu. První díl je užvaněná záležitost  se siláckými kecy, což mělo být jakýmsi úvodem vysvětlujícm impuls vzniku, ale oproti dalším dílům je to přestřelené i v realističnosti a kdybych neznal tu historii, tak to skrečuju. Od třetího dílu pětihvězdičková brilantní záležitost a ikdyž jsem čekal více přímočaré nabušené akce, tak nakonec mi ten mix akce, vykreslení postav a suchého britského humoru v poměru 1:1:1 sedl na 100% (a dát do dobového seriálu muziku AC/DC taky). Kdyby hlavní hrdina trochu méňe žvanil tak dám 5*. PS: a to, že ještě někdo z těch borců žije mne rozsekalo  ()

Pawlisman

spoiler..Mno,,,živé, originální, autentické zároveň i když trošku vykřičené. No, ale jak byla zfilmovaná předpokslední scéna při zajetí plukovníka - a nenápadného útěku spolujezdců. To neee. To rozhodlo na vážkách mezi 4 a 5. Druhá slabina byl čtvrtý (či třetí?) díl, která byla pouze o smrti jednoho z hlaváků. ()

barteca

IIWW boje o Tobruk v rytmu swingu a rockového nářezu, míru utrpení, obětí a válečného šílení to nijak nesnižuje, naopak to vybízí ke srovnání s naší vymazlenou dobou a rozmazlenou mládeži . Z krve a potu....Výborný casting, hudba. ()

yvona

Hned v úvodu se dozvíme, že "Kdyby padl Tobrúk, byl by Suez ztracen, kdyby padl Suez, padla by celá Afrika, kdyby byla ztracena Afrika, byla by prohraná celá válka."  Takže děkujeme našim britským "spojencům", že nám tu válku vyhráli.  (Počet britských vojenských obětí 2. SV 382 600) Naštěstí to tvůrci pojali jako komedii a jako komedii seriál i hodnotím.. Kdybych toto děravé a nelogické veledílo měla brát vážně, pak by to byl odpad jak vyšitý. Seriál cílí na adolescenty a vůbec není válečný. Jsem moc ráda, že vznikl i film v roce 2008 o našem nasazení československých vojenských jednotek v Tobruku, který je seriózní. Z několika oslavných komentářů tady se mi dělá nevolno. ()

P.J.2

Čekal jsem další bratrstvo neohrožených a dostal jsem bandu opilců, který by se nejraději pozabíjeli mezi sebou. To ale neznamená že bych si tuhle odlehčenou a pohodovou jízdu neužil. Tvůrci nejspíš dobře a brzo pochopili že kdyby tohle předložili divákům ve vážném tónů tak se jim každej vysměje protože jestli je jen polovina obsahu pravda tak je to až neuvěřitelné. Neokoukané prostředí války v Africe má dalšího zástupce kvalitní seriálové tvorby, chce to druhou sérii. ()

sadlokan

Kdo nevěří ať tam běží,vole!Borstal  Breakout.Nějaká pani tady v komentářích posuzuje hrdinství podle počtu padlých.Hmm,asi andělů. ()

brumbrum

Slabomyselne. Nezvladli sme pozriet ani prvy diel, nastastie sme tie dalsie nezhanali. Tie radoby-cool kecy a hrdinovia jak z komixu, kde holymi rukami ucesany kecupom poliaty hrdina rozdrvi partu zabijakov, to by slo tak este v puberte, ale roky spravili svoje, takze za mna 1* za svizny strih, nic viac ()

AnanAss

O vzniku jednotek SAS s nadsázkou a v brutálně zábavné formě, která však dokáže zahrát i na city, když je to zrovna potřeba. Pravda, ze začátku se seriál trošku táhne, ale jakmile se naverbují členové této pošahané partičky a zabydlí se v poušti, začne nabírat ty správné obrátky. A hlavně může přejít na čistku nácků v africké poušti, navíc podpořenou skvělým hudebním doprovodem v čele s AC/DC, Damned, Clash, Johnny Thunders, Motörhead a spoustou dalších. Po docela slabé poslední řadě Peaky Blinders nám Steven Knight naservíroval svěží jízdu, u které bych se další sérii nebránil. ()

Kopi1

Slušné představení SAS. Je to odvážné, hloupé, zábavné a i reálné. Má to v sobě energii, která je neustále cítit. Pár scén bylo nudnějších a klidně bych o 1 nebo 2 díly udělal méně, ale s dobrým charisma herců a drsnou hudbou to šlape dobře. ()

Hapretor

na zabití času fakt dobré ... některé postavy jsou tady fakt mírně řečeno ujeté ... ale asi o to víc to je zajímavější ... já bych ocenil víc akce a střílení a víc přepadů ze zálohy ... než jen kecání a snažení se o vykreleslení charakterů, které jsou mi mírně řečeno úplně u zadečku ... SAS ... to je banda pěkně tvrdejch chlápků ... jak si je představuji ... ne jen psychouši, co se rádi perou ... trochu degradace pane Rytíři ... ne ?! ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb