Jimmy Keene si začíná odpykávat desetiletý trest ve vězení, ale dostane úžasnou nabídku. Pokud se mu podaří získat přiznání Larryho Halla, podezřelého z několika vražd, bude propuštěn na svobodu. Splnit tento úkol však bude životní výzvou. (Apple TV+)

Franc1s

Naprostá nervy-drásající symfonie dvou hl. herců. Do druhého dílu to bylo ještě takové oťukávání, v pohodě a na cajk. No jak se začínala dvojka protagonistů seznamovat, byl jsem víc a víc zařezanej do gauče a nemohl se nadechnout.. Nevěřil bych, že mě takto odrovná zrovna tenhle výtečně napsanej a zrežirovanej kousek. A Raye Liotty je škoda, rád jsem ho vždy viděl i v menších rolích, se dokázal předvést. 9/10 ()

RAFT

Skvělá minisérie.Black bird atmosféra ze ,které mrazí.Role herců Egerton a Hauser dokonalé .U Hauserem ten chlap bud si vybírá samé skvělé role nebo k divným rolím ale, úlohu v seriálu zahrál opět skvěle.parádní minisérie.80% ()

Stillborn83

Black Bird je 6-dielna jednohubka založená na skutočných udalostiach s parádnou atmosférou, ktorá vás pomaly pohlcuje a vťahuje do deja, nechýba množstvo skrytých emócií (najmä v postave Jamesa Keena v podaní Tarona Egertona  s účesom na Dylana McKaya), ktoré neskôr vygradujú, a aj keď trošku nedôveryhodne pôsobí väzenská dielňa s množstvom ostrých predmetov, kde boli dvaja hlavní predstavitelia bez dozoru, dá sa to tvorcom prepáčiť.   Takže 5 hviezd lebo - Paul Walter Hauser (skvele zahral úchylného masového vraha – tie výrazy tváre, a tá intonácia), lebo atmosféra (pomalá, hutná, ktorá vás pomaly vťahuje a už nepustí), lebo jedna z posledných úloh Raya Liottu. Oplatí sa vidieť! ()

Ex_Machina

Viete čo je na psychopatoch zvláštne ? Ich duše sú väčšinou emocionálne vyprahnuté a ak majú tajomstvo, tak ho z nich nasilu nikdy nedostanete. Musíte ísť na to rafinovane. Pomaly. Postupne. Skamarátiť sa, no najmä sa o nich zaujímať. Larry Hall z nich však vyčnieva minimálne o dva rady. Je to človek, s ktorým nechcete byť sami v miestnosti. Jeho charakterové výrazy tváre, kde sa mení z uboleného sprosťáčika na bezcitnú beštiu by sa mali vyučovať na každej hereckej škole. Za veľké plusy považujem skvelý námet, dvojicu hlavných hercov, najmä p. Hausera a plíživú napätú atmosféru s budovaním deja spejúcemu k neodvratnému rozuzleniu a najlepšiu a najkrvavejšiu väzenskú vzburu akú som doteraz videl. Jedna hviezda dole za miernu rozťahanosť, komornejšie väzenie bez gangov, niekoľko viacmenej zbytočných postáv a veľkolepejšieho finále. A aby som nezabudol, bokombradám sa spisovne nehovorí pejsy, ale licusy. ()

J.e.r.e.c

S blížícím se koncem mě to čím dál víc ztrácelo, jako kdyby příběhu chyběla gradace a dostavovala se spíš vězeňská únava. Vedlejší linky často vyšumí do ztracena (gangsterský kápo, bachař, vlastně i dvojka vyšetřovatelů) a úplně chybí nějaká emocionální katarze, tohle chtělo lepší dramaturgii (nejsilnější epizody jsou uprostřed). Hodně jsem se těšil na Egertona, ale pod tou horou svalů je fakt prkennej, jako kdyby měl divně nažehlenej ksicht a nepůsobí moc přesvědčivě. Ray Liotta hraje týpka v posledním tažení extrémně autenticky (taky přežil natáčení jen o pár měsíců) a Hauser se svým teplým hláskem konipáskem samozřejmě steals the show, ale žánrové milníky jsou sakra daleko. Mírné zklamání, byť stále kvalitka. 75 % ()

Plastík

Tak to byla divadelní hra. Pěkná nuda. Hovadina to byla v tom, jak tam měli takovýhle magoři v tom nejtvrdším vězení přístup ke všemu. Dozorci se mezi trestanci pohybovali jak mezi učni na intru. To autentičnost filmu schazovalo o 90 procent. Ale příběh to byl zajímavý a Taron je dobrej herec, podle mého v kusu. Myslím si, že to měl být jen film. Nemůžu si pomoct. ()

Mamlas

Začátek prvního dílu byl slibný. Pak těch 5 minut uplynulo a nastal klasický An Apple Original, tzn. minuty, desítky minut, hodiny fatální nudy, prostojů, vaty a sterilního žvatlání. (20%) ()

mirkath1

Jsem ohromena výkonem mně dosud neznámého herce Paul Walter Hauser, Dokonce je zaměřením komik. Neuvěřitelné. Nedokážu si představit, že by to hrál někdo známější. Takhle jsem mohla vychutnat dokonalé herectví. ()

mata77

Skvelá miniséria, ktorej by sa podľa mňa darilo udržať dynamiku ešte lepšie v podobe filmu. Pretože aj napriek dostatku času, ktorý postavy dostali v šiestich dieloch, sa mi aj tak javili charakterovo neúplne vystavané a hlavne potom Jimmy a jeho situácia vo väzení bola miestami vata, pritom mala pomôcť vykresliť jeho charizmu a nadanie spriateliť sa kľudne aj s diablom. ()

DonBraso

Jako seriál parádní počin. Nebyl bych to já, aby tam stále občas něco nevadilo, ale to se dost dobře dalo prominout. Seriál prostě jede hranu. Máte tu Jimmyho a Larryyho. První tři díly hrozně baví, čtvrtý je paradoxně nejvíc fixovaný na tyhle dvě postavy, ale po chvilce by jste jako divák už šel malinko jinam, ale tvůrci stále vypráví, kde vlastně nastane i menší vzpoura. Pak to opět naskočí do stejných kolejí a pak Vás může jen znechuceně mrzet poslední soud, který je fakt do počtu. Ještě je tu jedna věc, o tom kolik času jste s Jimmym, tak jeho postavu stále moc nepoznáte. Těch faktů není mnoho a celý to doopravdy vyvažuje skvělý Taron Egerton. Ono seriál táhne celý casting a poslední role Ray Liotty je přímo božská.  Paul Walter Hauser už bavil ve filmu Richard Jewell a zde tomu nebylo naopak. Soundtrack taky parádní, což jsem už čekal od Mogwai, který slyšel už ve francouzském seriálu Les Revenants. Všechny díly jel naráz, což není zrovna moje hobby, ale atmosféru to mělo fakt parádní. To pitvoření postav jak se dostat na kobylku jednomu co je buď vrah nebo si dělá jen srandu je prostě parádní. Do toho vězeňský komplex, kde já ty dramata prostě žeru. Sice je zde plno postav na nule a některý ani nemají moc prostoru,o holčinách toho moc nevíte, ale zbytečný flashbacky právě s nima vůbec nikam nevedou a soucit či cokoliv jiného divákovi nepřinesou, jen zbytečný přesun jinam. To je doopravdy asi největší kaňka.Ale říkám, to se bavíme tak o 5 minutách možná, ale znát to tam je. Jinak tvůrci se chtějí držet hlavních dvouch protagonistům a to se jim daří skvěle. Je to pomalá dramatická sonda, kdy herci zvedají náměť o hodně. To je prostě fakt a pro milovníky těhle dramatických sond by to byla velká škoda nevidět. 90% ()

david141474

Ty vole, já na ty dobrý a kvalitní seriály mám fakt čuch. Black Bird je toho důkazem. Na poslední 2 díly jsem koukal s otevřenou hubou a nemohl jsem uvěřit. Tenhle seriál je za mě velmi kvalitní počin, který jako Dark Winds stojí za zhlédnutí. Navíc každá epizoda je velmi napínavá a zajímá vás co se stane v té příští. Už od začátku je nám představen hlavní záporák, který jak se ukáže v poslední epizodě je sadistický prase. Tohle není spoiler. Hlavní postava Jimmy je sympaťák, dozorci jsou hovada. Děj je skvělej, postavy taky a soundtrack trochu zaostává, ale taky stojí za to. A když dokoukáte poslední epizodu, budete zhnusení čeho jsou lidé schopní. 10/10 velmi kvalitní seriál, který jsem si opravdu užil. ()

hony23

Jimmy dostane nabídku na odpuštění 10 letého trestu, pokud ze svého spoluvězně dostane přiznání k vraždám mladých dívek. Celkem povedené vězeňské drama, hlavní záporák byl opravdu skvěle zahraný. ()

kull

Ale jo, celkově se mi to líbilo a o těch 4* jsem taky uvažoval. Nakonec ale převládlo trošku zklamání z konce, kterej mi přijde strašně uspěchanej (v kontrastu s tím, že někdy se děj dost táhl) a tak nějak do prázdna. No a taky si nemůžu pomoct, ale Taron Egerton mi tu chvilkama lez na nervy, a to ho jinak mám docela rád. ()

jjjerry

Začátek naprosto perfektní. Poté už bohužel tušíte co se stane a začne to být nuda. Skvělý herecký výkon Paul Walter Hauser bohužel nestačí a  neutáhne zbytečně natažený děj. Mohl to být super film. Na seriál je to krátké a nudné. skvělá recenze: Tuxedo ()

Maneken

6-dílná minisérie Black Bird aka Volavka je založená na skutečném příběhu Jamese Keenea. Téma je vynikající a v celé sérii jsem nenašel ani jednu mrtvou (myšleno nudnou pasáž). Vše jede jak má. Ale! Co mě opravdu dostalo, byl neuvěřitelný, až dechberoucí herecký výkon "záporáka" Larryho Halla, kterého zahrál Paul Walter Hauser. Oplzlost, úchylnost z něj úplně stříká. Hlavní hrdina Jimmy ( Taron Egerton ), ale není vůbec pozadu. Díky hercům, se z Black Bird aka Volavky stává jedna z nejlepších kriminálek všech dob." ()

Sevin14

Nic převratného nebo zajímavého se nekoná, bez většího napětí. Seriál neurazí, ale za těch necelých 6 hodin času to asi nestojí, prostě takový průměr. Existují lepší kousky nebo možná mám moc vysokou laťku. ()

TesterX

Je to škoda. Cokoliv z prostředí věznice zavání nimimálně průměrem, ale tohle je teda setsakra nadhodnocená jebka. Hlavní zápletka, co vydá tak na jeden díl, je roztažená na nesmyslně dlouhou dobu a díky tomu se hned na začátku dostává ukrutné nudy. Vedlejší linky, které by to mohly osvěžit, jsou pouze nahozeny a paradoxně se nikam nerozvedou. Absolutní tragikomedii rozhodně nepomáhá ani neherectví hlavního kokota Jimmyho a jedinou záchranou brzdou jsou cca 2 díly, které mají silnější grády a to někde veprostřed a úplně na konci. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (viac)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)

Našel Marvel nového Wolverina?

Našel Marvel nového Wolverina?

04.07.2022

Zatímco se na obzoru rýsuje další Comic-Con, přichází zprávy, že herec Taron Egerton (Kingsman: Tajná služba) jednal se šéfem Marvelu Kevinem Feigem o tajné roli. Podle nejrůznějších indicií by se… (viac)