Vitajte v džungli

• Česko Vítejte v džungli (viac)

V drsnej a neľútostnej mestskej džungli menom Los Angeles žije Beck (The Rock) - muž, ktorý je ochotný použiť akékoľvek prostriedky k tomu, aby získal vec, pre ktorú ho jeho klient poslal. Či už ide o oneskorenú platbu alebo vzácny prsteň, Beck nerobí rozdiely a podľa svojho hesla – „tak nech už to máme za sebou“, sa snaží svoju prácu čo najskôr dokončiť. Beck nikdy nevyhľadáva problémy a len veľmi nerád ich robí ostatným. Nanešťastie je riešenie problémov práve to, kvôli čomu si ho ľudia najmú. Becka čaká posledný veľký problém, ktorý musí vyriešiť, aby mohol svoj doterajší štýl života konečne hodiť za hlavu. Jeho úloha je však rovnako spletitá ako amazonská džungľa, do ktorej je vyslaný... Jadrom všetkých problémov je urozprávaný podvodníček Travis (Sean William Scott), ktorého otec najal Becka, aby prerušil synove divoké dobrodružstvo v Brazílii. No Travis sa ukáže byť ešte väčším magnetom na problémy, ako Beck čakal. A to nielen vďaka svojej výrečnosti a neustálym sklonom k úteku, ale tiež ďalším dvom komplikáciám: praktickej Mariane (Rosario Dawnson) a despotickému Hatcherovi ktorý zmenil džungľu a jej obyvateľov vo svoje vlastné zlatonosné impérium. Beck musí využiť všetky svoje schopností, aby sa dokázal vysporiadať so svojim drzým spoločníkom, tajomným dievčaťom, psychopatickým tyranom, nadržanými opicami, halucinogénnym ovocím, zákernými rebelmi, nebezpečným terénom, skrytými pascami a všetkými ďalšími prekážkami, ktoré mu prostredie brazílskej džungle stavia do cesty... (TV Markíza)

MM_Ramone

Toto je prvý film s wrestlerom Dwayne Jonhsonom (známejším pod pseudonymom The Rock), ktorý sa mi naozaj páčil. Stvárnil svalnatého tvrďáka Becka, ktorý nerád vyhľadáva problémy a vždy dáva najskôr možnosť si vybrať. Za A: v kľude splniť jeho požiadavku, bez zlomených kostí, modrín a vybitých zubov. Možnosť B je opakom áčka. Pri jeho povolaní zväčša musí pristúpiť ku tej druhej možnosti. Keď prijme kšeft, že privedie z brazílskej džungle späť do Štátov neposlušného mafiánskeho synka, rozbieha sa parádna akčná podívaná ako z osemdesiatých rokov. Nie náhodou sa v úvodnej scéne mihne legenda akčných filmov Arnold Schwarzenegger a symbolicky predá štafetu mladej krvi. *** ()

D.Moore

Tenhle film se dostal nějakým podivným strojem času z osmdesátých let, kdy byl podle všeho natočen, do současnosti. A je to jedině dobře. ()

Niktorius

Vcelku zábavná a chutná blbinka s velkým , která šmakuje tu hůř (dětinský humor), tu líp (nářezová akce se skvělou choreografií) a nezanechá žádné trvalé následky. Berg je režisér, k němuž pravděpodobně bude brzy napevno přivařen přívlastek "akční", protože to nejlepší ze sebe vydává právě tehdy, když vzduch čeří pěsti, kulky či čepele. ()

2Pac

Zmiesanim filmu Indiana Jones a filmu Komando vyprodukoval Hollywood jednoznacne najlepsi kusok v oblasti akcakov typu "take it easy man,it's just a movie"... skvela zabava... ps. lepsieho zaporaka ako Christopher Walken si nedokazem predstavit. ()

petero

Arnold Schwarzenegger tu zdá sa predal štafetu Rockovi. Po troch rokoch treba povedať, že Dwayne Johnson do sveta filmu veľkú dieru neurobil a ani neurobí v takom štýle ako Arnie. Predator, Terminator, Total Recall a True Lies sú dosť vysoké méty, ale zase na druhej strane treba povadať že tento film je dostatočne dobrý resp. Rockov zatiaľ najlepší. „Zabav sa.“ Je jasná správa a ja som sa pri tomto filme neskutočne bavil. V podstate to je nonstop akčná zábava, kde akčné scénky nepostrádajú svoju údernosť (bitka v bare s futbalovým družstvom, bitka v džungli s rebelmi), napr. pri páde džungľov si musíte povedať - to by sa dolámali. Rock má potrebnú charizmu, jeho konflikty so Stiflerom pobavia, Rosario Dawson je správna jebačka, Christopher Walken hláškuje ostošesť a jeho postava je presne to čo mi už dávno chýbalo od jeho výkonu v Scottovej True Romance. Plus Spud z trainspotingu je tiež týpek na pobavenie, stádo byvolov spraví dostatočný rešpekt, opice sú prítulné, venušine cecky píšu ako sviňa a keď The Rock vezme do rúk aj zbrane všetko tady poletí. Ide o nájdenie pokladu, splnenie poslednej úlohy pre šéfa a oslobenie chudobného pracovitáho ľudu z rúk vykorisťovateľa. V dnešnej dobe so slabučkým výskytom poctivých akčných filmov (okrem The Rundown sa postupne objavil Ong-Bak a neskôr Crank a povedzme si Tom Cruise ako akčný borec nie je to pravé orechové a Vin Diesel tiež nejako stagnuje) je toto veľmi podarená záležitosť. ()

Davies182

Vzniknout tento film o nějakých deset let dříve, určitě by nyní patřil k mým velkým oblíbencům. Jak ale člověk stárne, neznamená pro něj podobná akčně vtipná jízda s natvrdlými charaktery už tak moc. ()

Xmilden

Solidní zábavovka pro celou rodinu, které vládne sympatický Rock, docela vtipný Scott, krásná Rosario a ne zrovna moc využitý záporák pan Walken. Pár scének potěší, například paviáni nebo diskotékový úvod. Naproti tomu akce není zrovna z nejlepších. 70%. PS: Za zmínku určitě stojí Mr. Thunder a jeho kámoš Mr. Lightning. ()

Divočák

Dwayne "The Rock" Johnson už zase zahazuje svůj potenciál. Jestli mají takhle vypadat všechny akční filmy nového tisíciletí, tak s pánem bohem. The Rock na pozici akčního superbijce rozhodně má - to ukazuje v těch několika málo akčních sekvencích, které se ve filmu vyskytnou, víc než dost a vypadá u toho sakra dobře, i když je oblečený jako ten největší kancelářský suchar. Jenomže... prostě nedostává tolik prostoru, kolik by měl. Místo toho, aby to pořádně roztočil, se musí chudák pošťuchovat s věčným puberťákem Scottem a dělat ze sebe komika, což mu sice docela jde, ale rozhodně to není to, co od něj všichni čekáme. Škoda. ()

juta

Tropické dobrodružství plné neobvyklých bojových scén, doplněné o vtipné momenty v podání dvou hlavních představitelů, kteří se zrovna v lásce nemají. ()

Fiftis

Dobrá akčná oddychovka s humornými prvkami a zaujímavým prostredím. The Rock sa našťastie nehrá na veľkého herca a plní svoju akčnú rolu výborne a zdatne mu komediálne sekunduje aj Seann William Scott. Johnson a Scott - skvelá dvojka, akurát v miestami chabom scenári. Walken ako záporák nedostal veľa priestoru, čo je tiež škoda. Príbeh by na komédiu ušiel, ale vtipov je tu naozaj málo. Ako oddychový film je to skvelá voľba, pri ktorej si nemusíte lámať mozgové závity. Film doporučujem. ()

Hunt

HUDBA: Harry Gregson-Williams, Zprvu to vypadá jako pohodová oddechovka, ale v mnoha scénách ztrácí tempo i šťávu. ()

Shakers

Po dvadsiatich rokoch som si to dal znova a je to stále super akčná záležitosť. The Rock nie je taký macko ako v neskorších filmoch, ale rola mu perfektne sedí, tak ako aj Stiflerovi, či Rosario Dawson. Peter Berg to očividne natáčal s chuťou, humor, kamera a akcie sú aj v dnešnej dobe vynikajúce a záverečná bodka - hrom a blesk tiež nemá chybu. 75% - 4* ()

Big Bear

Tyhle filmy o pokladech jejichž děj se odehrává v džungli mám rád. Od tohoto jsem moc nečekal a tak jsem dostal skoro víc než jsem chtěl. Humor tam pravda občas zaskřípal, ale vem to čert. na to, že v tom hrála mlátička Johnson, kterého moc nemusím to ušlo. Kdo opět potěšil byl ,,korporátní'' Walken, kterému role sedla jak ulitá :-). Tři sošky. * * * ()

JohnnyD

Príbeh je síce balast s niekoľkými pozliepanými nedopracovanými líniami (obzvlášť okolo artefaktu), napriek tomu skvelý casting na čele s ultra-cool The Rockom zabezpečuje kvalitné spomienky na 80s akčnáky. Škoda nevyužitého Christophera Walkena. Záverečný masaker je ale úplne bombastický. ()

Indiana

Úvodní scéna byla super, pak to trochu ubralo, ale i tak poctivá zábava. The Rock (džíp mu dopadne přímo na ksicht a on jenom omdlí) je super a Walken jako záporák taky. 7/10 ()

sheen

Taková příjemná a oddychová prkotina v podání The Rocka a Scotta. Na tuto dvojku se dobře dívá, tahle dvojka dobře baví. ()

Ruut

"Bav se", říká Velký Arnie v cameo roličce na začátku filmu. To sice patřilo Rockovi, ale i já jsem si tento film pěkně užil. Klasická akčnárna ve stylu osmdesátých let s výborně udělanými bitkami, ale semtam trochu chaoticky nasnímaná. Vůbec kamera se snaží tvářit za každou cenu strašně cool a sem tam to opravdu hodně štve. Příběh je plný všech klišé tak tipických pro podobné filmy. Postava , kterou hraje The Rock je absolutní kladas, jako by vypadnuvší z Rychlých šípů. No ale Vítejte v džungli je přece jen komedie která má za cíl pouze příjemně zabavit. To plní beze zbytku. Herci sympaticky přehrávají a sem tam i zparodují (chtěně) obvyklé klišé. Akce je taky dost. Tak proč ne. Spíše 70%. ()

Allien.9

Já nevím... The Rock se snaží chovat jako něco mezi Arnoldem a Segalem, ale vůbec se mu to nedaří. Je nudný, naprosto bez šťávy a ještě ke všemu nesympatický. Seann William Scott - jinak skvělý - tu působí, jako by vůbec neuměl hrát a je neskutečně protivný. Krom toho celý film je jedno velké, x-krát viděné klišé se zbytečně přehnanými akčními scénami (padající kameny, souboj The Rocka s povstalci). Jedinou zajímavou scénou je krkolomný pád z kopce, i když je také velmi nereálný. Pravým pozitivem je pouze hudba, takže pro mě zklamání.:-( ()

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (viac)

Vítejte zpátky v džungli!

Vítejte zpátky v džungli!

12.12.2013

Deset let stará akční komedie Vítejte v džungli, ve které Arnold Schwarzenegger symbolicky předal žezlo hrdiny svalnatých filmů Rockovi, byla ve své době solidní propadák. Měla na tu dobu tučný… (viac)

Čtvrtý Spidey za tři roky

Čtvrtý Spidey za tři roky

23.06.2008

Zdá se vám letošní léto překomiksované? Po Iron Manovi teď v zámořských kinech řádí Hulk, batmobil už zahřívá Temný rytíř a své jistě řeknou i Hellboy 2 a Hancock. A tento trend zjevně nepoleví ani v… (viac)