Krkonošská rozprávka

(festivalový názov) (seriál)
  • Československo Krkonošské pohádky (viac)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

velkyvezir

Stejně se divím, že Trautenberk to nedal k soudu, jak mu Krakonoš zasahoval do jeho majetkových práv a pracovně-právních vztahů s jeho zaměstnanci... ()

Zagros

Asi vůbec nejlepší československý hraný večerníček. Pohádková výprava, skvělé postavy a jejich obsazení, perfektní hudba, úžasný vypravěč, milé a vtipné příběhy, u kterých se pobaví dospělí i děti... Nad hodnocením není moc třeba přemýšlet, jasných pět hvězd. ()

cold

"To kyselo je moc kyselí. Ten bramborák je moc bramborovej" a tento večerníček je moc a moc skvělej. Když ho dávají, tak jsem většinou už v 19.00 v pyžamu. (A mimochodem Krakonoš je také pěknej hajzlík. Jen to umí maskovat) ()

DocBrown

Trautenberg je trida ! Vzdycky mu hrozne fandim, ale ten zly duch Peterka ho vzdy sejme. Ale priste uz to musi vyjit ! Ance, Kubu jsem vzdy nesnasel, ale hajny by asi kolaboroval, kdyby se nebal. 90% ()

xmozek

Mám malého bráchu, takže dost čsto koukám na pohádky, a tyhle patří jednoznačně k mým nejblíbenějším. Himmelherrgotdonewetrkrucajselement. :o) ()

Arach.No

No tak kdyby tam nebyl Trautenberk, tak bych se na to ani nedíval. Dnes dám vždycky radši přednost verzi z České sody. "Ale milostpane, tady je Krakonošovo." "Nicht! Tady je Nemecko!" ()

Ratherfly

Prachař jako nenažraný imperialista zneužívající chudý český lid (3 kusy) je totální týpek, Krakonoš strašný vocas už od pohledu a sojka bonzačka ztělesněné zlo:) By mě teda zajímalo, kde udělali soudruzi z ČSSR chybu.. ()

Paity

Naprostá pohádková, respektive večerníčkovská, klasika. Naivní Anče, Kuba (u toho se to snad podle jména i čeká) a hajný naletí despotickému trautenberkovi na vše. To by tu ale nebyl Krakonoš se svým bonzáckým ptákem (ano, slyšíte dobře), který mu vždy vše včas vyklebetí a tak si pán hor na tlustého Trautenberka došlápne. ()

Krystalion

Perfektně natočené pohádkové příběhy, které jsme jako děti vídávali před spaním a kde jasně bylo určeno zlo a dobro. Přeloženo do jazyka dnešních malých dětí, kteří mají své hrdiny nereálných postav jako Batman a Joker, kde musíte dlouho přemýšlet, kde je dobro a kde je zlo. Tak v klasickém československém večerníčku jsme pochopili hned, že tlustý skopčácký kapitalistický prase Trautenberk, kterej šikanuje a zotročuje ubohé služebnictvo, které dělá jen za jídlo a nocleh se nebojí ani Pána hor a zkouší na něj ty svoje kapitalistický móresy. Přesně jako v dnešní době si mnozí podnikatelé myslí, že jim projde všechno, ale jak říkám:na každýho jednou dojde. ()

PetkaW.

Škoda, že se už nic podobného v dnešní době nenatáčí. Klasicky český námět i provedení. Krkonošské pohádky jsou zkrátka klasika. ()

J*A*M*A*L

Jedna z dalších československých dobrých klasik, které mám moc rád.Asi můj nejmilejší večerníček na který se vždycky moc rád podívám.99% ()

ondrula

Atmosféra pohádky je taková milá a hřejivá, jako už ostatně bývaly všechny pohádky 70. let (a hleďme, jaký se dneška s lepší technologií a rozpočty točí sračky) a napjatý divák se pokaždé dočká zadostiučinění, že dobro opět zvítězilo. Je to ale jen normalizační iluze a agitka. Ve skutečnosti je příběh o tom, jak horský démon šikanuje a týrá přičinlivého sudetoněmeckého hospodáře, který si akorát hledí vlastního živobytí a navíc zaměstnává tři česká nemehla, která by se jinde asi stěží uživila; zvlášť patrná je ta neschopnost u hajnýho, ten být mým zaměstnancem, tak ho kopnu do prdele, až by mi posral botu. Démonova zlovolnost je patrná zejména v díle, kdy se jen tak z dlouhé chvíle vydá chudáka von Trautenberka provokovat k nějakým zločinům a když se tento chytne, nespravedlivě ho potrestá. ()

kwoky

Vynikající článek shrnující to, co je na tomhle večerníčku špatně. To ale nic nemění na tom, že je to prostě moc hezká pohádka. https://dfens-cz.com/krkonosske-pohadky-a-klasicka-zmrdologie/ ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)