Moloch

Betriek (Sallie Harmsen) žije na okraji rašeliniska na severe Holandska. Keď ju a jej rodinu raz v noci napadne tajomný cudzinec, Betriek sa vydá hľadať vysvetlenie. Ako Betriek pokračuje v pátraní, je stále viac presvedčená, že jej rodina bola napadnutá prastarými silami. (einar)

majo0007

Môžete očakávať od holandkskej (niederlanden) hospodskej ožraleckej bájky z bírdekla (doslova - aby vám žena nevypičovala, že ste jej dojebali otlačený stolík) kvalitu?! Áno, keby! "Molochu, molochu, pojď do mého pelechu, a mou číči nech v postřehu"... to je taká básnička z Hviezdoslavových liet v Budapešti, keď rozmýšlal nad tým, či celý zväzok Oscarovej Akadémie nepošle do piče . Z filmu nie je cítiť žiadny Hollywood a o to sa nám hlavne jedná! Semeno vám z tohto zrovna nevystrelí, ale utřete si! Ale bude to hodně pomalé. V tom je ten problém. Film sa tiahne pomalšie jak dym z Vatikánu. Nie je tu gore, to nie je výčitka, ale proste vám to zaváňa "starým maslom". Plusom je záver, ktorý nenecháva (naozaj?) closed door! Moloch je tu prezentový ako.... povedzme to female - jakž-takž CGI postavička, na ktorú nezbylo moc peněz. V rámci holandských k(a)nálov je to "pomalobežka", na ktorú si za pár dní už nikto nespomenie. ()

BROKEN_

Tento folk horor z Holandska byl příjemným překvapením. Snímek sází na pomalejší tempo, vykreslení postav a pomalu odhaluje, co se vlastně děje hlavní rodince tohoto snímku. Režisérovi Nico van den Brink se podařilo natočit hutnou atmosféru, který má netradiční prostředí, zajímavou pradávnou kletbu a solidní vizuál. Pro fanoušky folk hororů je tento film ideální volbou. 7/10 ()

Sfinkter

Holandská atmosféra je podobná té severské, nikam se nespěchá a vše je chladné a odtažité, atmosféra postupně houstne, ale na plyn snímek vyloženě nešlápne. ()

oveckaoa

Další hororová bída co nestojí v podstatě za zmínku a ,kterou , když neuvidíte o nic nepřijdete. V bažině je jakási mrtvá ženská co se upsala jakémusi démonovi občas tam posedne chlápky a ženské a nutí je zabíjet. Film nevysvětlí proč zabíjí i chlápky, když jí jde privátně o ženské a navíc pokud se dokáže proměnit v kohokoliv proč se vůbec namáhá s tím někoho posednout. Na konci se objeví nějací sektisté , ale kdo to byl a kam zmizely ví možná tak režisér . Většinu filmu je to i nuda sledujeme ženskou s babkou a děckem a jejich život u bažiny navíc posednutí vypadá jak kdyby si ho tam dotyční honily s tím jaké tam hážou ksichty a než děsivé   je to spíše směšné i titulní démon vypadá jak někdo koho právě propustily z koncentráku. Pochválit se dá maximálně obal filmu a  masky těch sektistů a to, že se to na konci konečně rozjede. 40 procent ()

Skeksis

Moloch moja riť! Ďalšia zbytočnosť plná bludov. Neviem, čo to malo s Molochom. Pokiaľ viem, tak v rôznych kultúrach si bral ľudské obete. Nevysal niekomu dušu, vykopol z iného tela druhú a natrepal doňho tú prvú. A potom akože vzniknutá nejaká Baba Jaga chcela žiť furt, tak to riešila svojským spôsobom. Jednu hviezdu dávam za úvodnú scénu a celkom cool škreky, ktoré sa tiahli celým nedomysleným filmom. ()

borec999

Betriek a jej rodinu žijúcu na okraji rašeliniska napadne jednej noci cudzinec. Vraj večný dobrák čo by neublížil ani muche. Mama Betriek sa po útoku začína správať čudne, Betriek sama trpí vidinami, no a stará mama ešte dávnejšie spáchala samovraždu a vraj je jej rodina vďaka tomu prekliata. V okolí domu navyše kopú archeológovia a nachádzajú mŕtve ženy z rôznych historických období zabité rovnakým spôsobom. A aby toho nebolo málo je tu i pradávna legenda o otrokyni Feike, ktorá sa za svoje nespravodlivé zabitie mstí všetkým ďalším ženám v meste. Ale to je len báchorka ktorou sa strašia miestne deti. Či nie? Na jeden horor je tu toho z dejového hľadiska podľa mňa požehnane. Veľmi ma bavilo postupne odkrývať záhady mestečka i rodiny Betriek a hľadať vysvetlenia na už videné scény. Prostredie bažín a močarísk je dostatočne atmosferické, ľakačkami sa šetrí, ale nevadilo mi to- tu ide naozaj hlavne o napätie a atmosféru. Odohraté je to bez problémov a ja som dostal vo výsledku síce nie najstrašidelnejší horor, ale horor ktorý ma bavil každou minútou viac a viac, vrátane uspokojivého, správne hororového záveru. Pred pozretím som nič nečakal a nakoniec sa z toho vykľul funkčný holandský (vôbec to nevadilo) okultný folk horor. A bez zbytočných sociálnych podtextov,komentárov či hlbšieho metaforického presahu. Čo v súčasnej dobe záplav elevated hororov cením dvojnásobne. Slabšie 4* a pre mňa osobne veľmi sympatická žánrovka. 70% ()

666Carnage

Dlouho se táhlá, ponurá folklorní hororovka stejně jako ty mlhy nad rašeliništěm. Legenda o čarodějnici, co hledá marnotratné sestry. Koukalo se na to dobře, jenže já asi čekal něco víc. 55% ()

bobstock

Můj první rašelinovej horůrek o pohanské čarodějnici z Holandska. Příjemně atmosférické překvapení na malém prostoru mnoho pokrevních mrtvolek. 55% ()

Flopik

Takéto horory môžem, zväčša však nestoja za veľa, Moloch je výnimka. Má to perfektnú atmosféru malej holandskej dediny a hlavne domu v močiaroch. Príbeh mi prišiel veľmi podarený, rodinka v dome je klasika, ale do toho močiar, vykopávky mŕtvych žien v ňom a postupné odhaľovanie legendy bolo podané zaujímavo. Postavy sympatické, nakrútené je to opäť veľmi pekne. Horšie je to po hororovej stránke, tu nám film ponúkne naozaj veľmi máličko a hlavne koniec je extrémne uspechaný. Celkový koniec v pohode. U mňa za 3* ale rozhodne blízko k 4* a vrelo doporučujem. ()

Rockerman

Průměrný a ne příliš originální horor, jehož atmosféra zhoustne až v samém závěru, který celkový dojem trochu vylepšuje. Do té doby spíš nuda, ikdyž jisté tajemno je zachováno až do konce. ()

helraiser

Hodně zajímavý film o pradávné kletbě a starém pohanském božstvu s notnou dávkou atmosféry a parádním prostředí. Já byl spokojen, podobný druh filmu opravdu můžu a tudíž jsem se opravdu bavil. Povedená žánrovka, která si jistě své fanoušky najde. Závěrečná půlhodinka je naprosto dokonalá, neskutečná atmosféra. Konec nepřekvapil, čekal jsem to, tudíž jsem zaskočen nebyl, ale i to se počítá. Za mě spokojenost. ()

Daiker

Neurazí, nenadchne..... Film se určitě hodí na podzimní večery a ne se na to dívat v létě v deset hodin dopoledne na notebooku.... Příběh mě moc neoslovil, ozvučení filmu je perfektní a strašení je taky dobré....... Občas to trochu nudí a někdy mi to přišlo úsměvné (umělá mlha, bílé oči)..... Celkově je to točené po staru a to už znám a více oceňuji novější nápady..... ()

KUFI

Carodejnice a lesy to je moje, proto se divim, ze me to moc nevzalo. Konec to teda trochu napravil, mam vzdycky radost kdyz to skonci spatne a ne happyendem.. ()

Knor

Jsem rád, že takových hororů je pomálu, o to víc si užiju, když se takovahle skvělá jednohubka objeví. Atmosférická záležitost s pomalým tempem a úžasným temným vizuálnem. Ke spokojenosti mi to stačí trocha poctivosti a snahy. ()

SAINTS

Moloch je čarodejnický folk horor,ktorý pojednáva o matriachárnom zlom tajomstve odovzdávaneho z generácie na generáciu.Je to dobre zahrané aj spracované,no nie je to dosť napinave a miestami je to trocha nudné.No napriek tomu na pomery žanru má film celkom dobru kvalitu a na konci príde aj slušný zvrat.Film je pomerne nenápadný,no na režisersky debut je to solídné. ()

Brmbolec

Bol som príjemne prekvapený. Malý folk horor s dobrou atmosférou. Proste dobrá žánrovka, ktorá sa na nič nehrá, ale práve preto funguje dobre. 70% ()

Pitryx

Já jsem zájem ztratil v polovině, ale jen tak napůl. Po dalších dvaceti minutách mi bylo naprosto jedno jak to dopadne. Pár dobrých scén by se tu našlo, ale mezitím je to dost nuda. Celé mi to přišlo takové nevýrazné a bez chuti. Dokonce jsem se přistihl, že u toho poklimbávám. Dám dvacet za těch pár dobrých okamžiků. ()

xxmurphyxx

Horor? Ale áno, ale skôr taký ten pocitový, zakladajúci si na atmosfére, bez zbytočných ľakačiek a hektolitrov krvi, dráždiaci divákovu predstavivosť. Tempo je pomalšie, vyrovnané, nezachádza do nejakého extrému so snahou šokovať, ale napriek tomu cítiť z neho určitú ťaživosť a nepríjemnú osudovosť. Príbeh rovnako ako postavy a ich výkon dokážu vtiahnuť a získať si sympatie diváka a osobitne musím vyzdvihnúť hlavne veľmi peknú hudbu a koniec. Ten koniec sa mi naozaj veľmi páčil, svojím spracovaním dokázal vzbudiť vo mne určitý pocit smútku z neuniknuteľnosti osudu. Menej náročný divák, alebo skôr divák, ktorý dokáže oceniť aj pomalšie, menej vyhrotené tempo by nemal byť sklamaný. ()