V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

Daewiik

Dokonalá vtipná krátká podívaná s anglickým humorem. Kupodivu první díl je nejslabší, pak už se to jen stupňuje k lepšímu. Bezkonkurenční trojice. ()

Billie777

Líbily se mi hlavně první dvě série (první je nepřekonatelná), potom už jde kvalita trochu dolů. Ale i přesto je Black Books jeden z nejvtipnějších a nejpohodovějších komediálních seriálů. Málokdy se to stane, ale všechny tři hlavní postavy jsou mi neuvěřitelně sympatické (možní i proto, že v některých situacích či povahových rysech jsem se skutečně našla!) a ačkoliv je Bernard někdy na zabití, je svým způsobem roztomilý. ()

Zagros

Mnohdy černý humor z Černých knih je mnohými přímo uctíván jako kult a velké většině se pak minimálně velmi líbí. Také jsem v mládí na seriál Black Books narazil a také mně se velmi líbil. Stačily jen tři vyhraněné postavy, nestále naštvaný pohled Dylana Morana, extra dávka sarkasmu a cynismu a bylo postaráno o zábavu. Dobrá zábava to byla možná i proto, že seriál měl celkem jen osmnáct dílů a nestihl zabřednout do neustálého opakování a neztratit se tím v trapnosti. Nedávno jsem si několik dílů zopakoval a musím se přiznat, že už to tak velká zábava nebyla. Sice jsem se občas pousmál, ale ani jsem neměl chuť to dát znovu celé. Kvůli tomu mírně snížím hodnocení na stále slušné tři hvězdy. ()

Rssa

Jeden z nejlepších britských sitcomů, který opět těží z výborně napsaných postav (hlavně Bernard). Všechny série jsou kvalitativně na stejné výši. Doporučuji. 90 % ()

B4TM4N

Výborný sitcom z konečně pořádného prostředí, a ne z gauče v obýváku. Mám rád (nejen) irské alkoholiky, obvzláště když se zajímají o literaturu. Top díly: s vínem pro papeže a psaní dětského bestselleru. ()

NeosinneR

Čo by ste urobili, keby si chcete kúpiť knihu a majiteľ obchodu Vás proste vyhodí, lebo veď je to jeho obchod? S týmto sa musia potýkať návštevníci knihkúpectva Black Books, ktorému vládne stále fajčiaci a víno pijúci (trochu upresním, je to neskutočný alkoholik :) ) bordelár Bernard Black. Spojte túto absurditu s dokonálym britským humorom a skvelými hercami a hurá: na svete je jeden z najlepších britských sitcomov (aka britcom) a pre mňa vrcholné dielo Linehanovej tvorby. ()

Very_kuul

(Fred a Manny se dívají na obraz.) Manny: To je kráva. Fred: Ano. Máš rád umění? Manny: Ano. Především pozdní... umění. Ano, myslím, že ten způsob, jak je zachycen její pohled. Kráva se na něco dívá, my nevíme na co. Třeba nám chce autor něco sdělit, že ta kráva ví něco, co my nevíme. ()

conejo

Objevení tohohle seriálu mám spojené s nástupem na vysokou. Není nad to vysmát se každý večer třem zoufalcům, kteří se drží při životě vínem, cigaretama a maniakálním řešením konfliktů. „Přílíš mnoho máty..“ Miluju absurdní humor...:))) ()

Saboter

Britský humor opět září v mém srdci a já jsem konečně zase šťastný. Ať už se jedná o IT,Red Dward, či Hale a Pace vždy mi dokázal vykouzlit úsměv na tváři. Ani Black Books se neminul účinkem a přivodil mi časté záchvaty smíchu. Když se řekne cholerický flegmatik vybavím si ira s cigárem v hubě v podnapilým stavu, který vás seřve za to, že jste mu přišli do obchodu udělat tržbu. A tadá máme tu Bernarda. Bože tenhle seriál opravdu miluju, nikdo nikdy nemůže lépe vystihnout odpor k účetnictví jako to zvládl Black Books. ()

Mazlik4

Několik prvních epizod má skvělou úroveň, ale s každým dalším dílem kvalita propastně klesá, klesá a klesá. Lepší je přestat se dívat v čas než se seriál začne zajídat! (aj. - to jsem okopíroval svůj vlastní koment. k seriálu IT Crowd) ()

divak84

Perfektní seriál. Ano ovčas (ale opravdu jen občas) se najdou hluchá místa vyplněná buď žádným vtipem nebo vtipem, kteremu rozumí jen britové (či Irové). Na druhou stranu je hlavní postava tak výrazná, že s nějakými detaily nebudete mít problém. Bernard je perfektně napsanej a dokonale zahranej. Narozdíl od mnoha (převažně USA) seriálů, NEJSOU další postavy jenom do počtu a neplní pouze roli nějakého odrazového můstku, ale umí pobavit svým vlastním vtipem, pravda ne až tak srovnatelným s Bernardem. Kdo by však zapomněl na epizodu, kde Fran byla hotová z rádiového vysílání počasí, či stanování Mannyho v pokoji a žraní včel. BB je výrazné dílko, nemusí sednout každému, pravda, ale rozhodně není fakt, že se u něj budete nudit. Bernard vás rozesmát prostě umí ()

Hanys_

Sakra, jaktože tenhle klenot nemám ohodnocený? Tohle je, stejně jako pozdější IT Crowd, neskutečný nářez. Záležitost, která se prostě musí vidět a povinnost pro všechny, kteří to s krátkými komediálními seriály myslí aspoň trochu vážně. 9.5/10 ()

Eamby

Nalijeme si doušek kvalitního vína, usadíme se, seznámíme se a budeme si vyprávět historky z jednoho knihkupectví, kde nám nechtěli prodat knihu. Black books, black humor, black coffee, hit the jackpot. ()

Tessie

Z daleka nedosahuje kvalit Trpaslíka ani IT Crowd (srovnání se nelze ubránit). Pro mě je tohle zcela jiný seriál, ale i tomu suchému britskému humoru přicházím na chuť. I díky vyvažování klasických komických situací, kterých je tady příjemně mnoho. Rozhodně stojí za koukání a rozšíření obzorů. ()