Král Šumavy: Fantom temného kraje

• Česko Král Šumavy (pracovný názov) (viac)

Je jaro 1948. Ještě neodezněla radost z míru, a už se Východ i Západ bojí třetí světové války. Oba světy od sebe oddělují hluboké lesy Šumavy. V kuchyni Sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové slouží čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Stihl už zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. (Voyo)

naytsirk

Zatím těžko hodnotitelné... teď koukám, že se snad chystají další dvě série... tak doufám, protože jinak bych musel s hodnocením dost dolů.... ()

jerzy1976

První dva díly super. Třetí díl bude super, pokud bude i díl 4. Pokud série skončila tady tím dílem, tak tedy jako nic moc... Nemám rád konce, kdy není vlastně jasné, kdo byl kdo a kdo byl agent StB a kdo CIC (CIA) a kdo byl double agent a kdo byl double double agent. Nějaká nejasnost může zůstat..., ale tady by jich zůstalo na můj vkus hodně... ()

1234Horymir

Po zhlédnutí třetího dílu jsem byl totálně zmaten, kdo s kým vlastně hrál a proti komu (jak píši u jednotlivých epizod). A to se považuji za člověka, který má o životě na hranicích dost povědomí. Nedalo mi to a přečetl jsem v rychlosti prvních 38 stránek (které jsou volně ke stažení) z Návratu Krále Šumavy a i z toho mála mi docvakly některé souvislosti - asi kvůli omezenému rozpočtu je vše v seriálu minimalizováno a to až tak, že pokud někdo knihu nečetl, tak potom těžko jednání seriálového Hasila pochopí.  Další sérii asi oželím a raději si koupím knihu. ()

Bubikm

První část z výborne literární předlohy. Částečně se pdchyluje. Člověk se dodiva chtěl by vidět další. Stejně jako u knihy. Úžasné prostředí. Jen v knize popsáno že většina v zimě v těžkých podmínkách, v trilogii jsou převody jako procházky za zábavou. ()

rostsoft

Ze začátku se to zdálo jako výborný v seriál, které má dobré obsazení a je natočen v autentickém prostředí. Toto ovšem poslední díl zcela zkazil. Závěr tohoto seriálu, by vyhovoval i tomu nejtemnějšímu komunistickému režimu. Vůbec nechápu, proč to zakončil takto. Ano, historicky to bylo sice velmi přesné, ale to nejdůležitější Josef Hasil teprve udělal až poté. Když už se nechtěli filmaři unavovat, natočením dalších třech dílů, které bych si to určitě zasloužilo, měli tam aspoň dát nějaký vysvětlující text. Doufám, že vznikne ještě další řada, určitě by si to toto téma zasloužilo. ()

golf78

Byly avizovany 3 dily. Ma to 3 dily. Treti dil ma konec ve stylu : “mámo, vypli elektriku”… prostě najednou titulky… Jestli to nema pokracovani, tak je to na facku. ()

drsny_hery

Vybavila se mi historka jednoho kamaráda, který se rozhodl navštívit bordel a zaplatil si tam třicet minut s krásnou slečnou. Bylo to hezký, ale přesně po uplynutí třiceti minut mu slečna vytáhla nástroj přímo v nejlepším s tím, že končíme a ať vypadne a dodělá se venku sám. Teď chápu, jak se cítil. ()

PORTER44

Nebylo to špatný,napínavý,trochu dobrodružný ,malinko děsivý,nechybělo kousek erotiky ,STBáci drsný ,třetí díl byl nejakčnější ,honička v lese se povedla. ()

janka007

Super natočené, výborné herecké výkony - jen jakoby té sérii chyběl jeden či dva díly. Prostě to skončí - příběh není dořečený (a přitom by možná stačilo pár vět, kterými celý příběh začíná...), velká škoda. Po Ivetě další promarněná příležitost pro VOYO. ()

Typek45

Nejdřív musím reagovat na tu lavinu hejtů, co se na 1. řadu této minisérie a její zakončení snesla. Nejsme totiž ani zdaleka na konci, ale sotva jsme začali, protože na začátku příštího roku se začnou točit druhá a třetí řada. Dle výrobních termínů online premiéra "dvojky" proběhne v roce 2024. To jen takový menší info na úvod. Tak teď už k samotné minisérii. Z mého pohledu odvedl štáb kus poctivé práce - je to skvěle natočený, dobře zahraný (Jankovský a Hájek jsou excelentní, ale moc se mi líbil taky Vojtěch Vodochodský v roli Zdeňka), příběh není černobílý Hasil = dobro X komunisti = zlo, ale vrství se do několika linek, přičemž až se protnou, tak to bude ještě hodně zajímavý. Atmosféra je perfektní, k čemu přispívají i flashbacky do minulosti. A ten konec jak paní Vlasta vylezla z bažiny ten mě posadil na zadek. Už jsem ji v duchu pochoval jako Jiřinku Švorcovou v padesátým devátým, ale paní Vlasta má tuhý kořínek a ještě nám děj pořádně zamotá. Z mého pohledu skvělá první řada, která si i přes několik chybiček právem zaslouží 4*. ()

Newark

Není to vůbec špatný počin. Hezké prostředí, hezky zahrané a dobře natočené. Ale chybí tomu celému příběh. Scénář se řídí pravidlem, že když nevíš, co s postavami a potřebuješ tomu celému dodat dramatičnost, někoho zabij. Všechny díly vyvolávají v divákovi otázku "tak kdy už se to rozjede, kdy uvidíme konečně něco víc, než chození k hranicím a zpátky?" ... no v tomto seriálu rozhodně ne. ()

Tomgunses

Pěkný příběh, krásná příroda, hezky natočené, nadstandardní Česká minisérie. Ach ten konec, jen ten konec se nepovedl. 3 hodiny koukáš a pak takový hovno na konci... Wtf? 69 % ()

KarlN

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale napětím to původnímu filmu (pokud odhlédnu od ideologie) nesahá ani po kotníky. Čekal jsem to temnější, akčnější, ale bohužel. Nastavovaná kaše v podstatě jen o soukromých osudech jednoho snbáka na hranicích...to i Trampoty oficiála Tříšky byly napínavější. Ne, opravdu mě nezajímá s kolika ženami všude kolem spal, s kým měl dítě, nebo s kým se nenáviděl. Děj skáče jako koza po poli a kde nic, tu nic. Jen ten Masaryk tam chyběl...a nakonec "nezklamali". Roztěkaný a nesourodý mišmaš, minimální vhled do jednotlivých postav. Jsou lepší počiny. ()

stuj

Docela milé překvapení, atmosféra se celkem povedla. A hlavně hercům šly jejich role věřit, nepůsobilo to uměle. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky