Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

zodiak217

Som nadšený. Tento seriál má všetko, čo očakávam od moderného akčného seriálu súčasnosti. Napätie, drámu, dejovú prepracovanosť, výborne herecké obsadenie, zápletku, silné závery epizód a mohol by som pokračovať. Však mňa už baví len samotná titulná skladba. Tento seriál sa Amazon Prime naozaj podaril. Viac takých poprosím. V poslednej dobe si ide Amazon veľký level, Reacher alebo Jack Ryan sú toho dôkazom a tu je ďalšia akčná lahôdka, ktorú môžem len doporučiť. ()

TesterX

Je to dobrý. Až tak jednoduše by se to dalo shrnout, protože dobrá akce, dobrá kamera, hudba, zvuk, dobří herci, dobrá storka, pár dobrých zvratů a tak dál. Ale není tu nic lepší. Celý ten seznam sviní se vám rychle vypaří s úderem posledního titulku. ()

Sherman.X

Už tehdy mě zaujal trailer a přišlo mi podle něj, že to je podobné Bournovu mýtu. Chrise Pratta mám rád, ale znám ho hlavně (ale nejen) jako komedianta. Herecké obsazení postav bez námitek, dýchaly na mě uvěřitelným životem a opravdu jsem je všechny nenáviděl nebo miloval. Po prvních čtyřech dílech už jsem se ovšem obával, o čem budou ty další? Musím říct, že mě nakonec tento seriál nezklamal - zhlédl jsem jedním dechem - a bavil se od začátku do konce. ()

Sopholojong

"Jako" Mann za mlada! Navrat Bournea v military fetis-looku s jedinou chybickou krasy - nevhodne obsadenym Prattom. I ked je to sympatak... Po ultra-profesionalne vypreparovanej "sanfranciskej" teroristickej akcii sa to z velmi zaujimaveho armadneho, investigativneho thrilleru premeni na este lepsi fugitive-style thriller, pri ktorom som si obhryzal nechty na nohach akoze to nakoniec dopadne. A ze dopadlo! "Honenu" so Special OPS na kosodrevinovom kopci/skalach v siestej casti som si uzil na maximum. Rovnako tu prekvapujucu detonaciu, ozivovanie... Taketo realisticke sceny o prezitie som videl naposledy asi v Revenantovi. Dalej sa chlapci (ma k tomu este aj brata) pripravuju na zneskodnenie samotneho admirala Seals a jeho poskokov, aby to nakoniec skoncilo prepadovkou a la "Komando" na prazdninovom ostrove. Fuqua sa v akcii pozna vydatne, len tie prepisknute flashbackove odskoky ku rodine sa uz na konci totalne zajedali. No a ten twist v samotnom finisi mi bol jasny uz od zaciatku. Dat ho tam k nemu do pribehu s jeho nizkymi hereckymi vlohami a na vsetky strany "kriciacim" charakterom vzbudi i v neskusenom divakovi podozrenie. PS: Courtneya som chcel viac, pretoze ma konecne ulohu, v ktorej predvadza nieco ako "herectvo". 9/10 ()

Alldeath

Víc takových seriálů ! V současné záplavě všech těch propagandistických woke slátanin, které vyskakují jak houby po dešti, působí Terminal List jako svěží vánek v rozpáleném letním dni. Respekt pro Chrise Pratta, od tlustýho idiota z Parks and Recreation k Navy Seals týpkovi vedla dlouhá cesta, ale rád bych ho viděl v těchle vážných rolích častěji. Taylora Kitsche mám spolu s Williamem Fichtnerem v kolonce "největší borci pro vedlejší postavu" a opět nezklamal. ()

UncleMorty

To je tak když někdo s mozkem švihne do mixéru Americkýho Snipera a Agenta bez Minulosti, chvilku vám to vrčí a najednou vám to vyplivne mixáž o který jste nikdy ani nesnili. Ty zlý kravaťáci z korporátu si řekli že prostě budou zase dělat bordel a tentokrát si namažou na chleba odnož těch nejvostřejších pastelek americký armády. Jenže vona jedna ta pastelka je vostrá jak samotnej Chuck Norris a jen tak se sebou vyjebat nenechá, obzvlášť po zjištění že mu nějakej kancelářskej retard nechal odpravit rodinu. James Reece proto rozjíždí soukromou vendetu proti všem těm patlalům s jediným cílem, nikdo nezůstane na živu. Opravdu silný feeling v duchu Jasona Bourna spojeného s drsnou milspec odnoží Americkýho snipera funguje na jedničku. Amazon díky tomu doručil story na kterou se jen tak nezapomíná a kvalitu opět povýšil o pár levelů nahoru. ()

Raziel811

Pokud někdy dostanete chuť na trochu seriálově zpracovaného Call of Duty, tak zde mátě jedinečnou možnost. Seriál sice není nijak bravurně natočen, jedná se o klasický standart co se týče vizuálu, střihu i kamery. Mě ale velmi zaujal příběh i když není kdovíjak inovativní či nápaditý, ale zkrátka je uvěřitelný. Nehledě na to, že bylo fajn po delší době vidět opomíjeného Taylora Kitsche, ()

Aria.style

Konečně po dlouhé době pořádný seriál, který člověka nutí pustit si další a další díl. Já byla spokojená. Doporučuju zkouknout. ()

bowow

Po dvou epizodach nadseni upadlo, poslednim dilem se zase vratilo. Nebyla to ztrata casu, ale na druhou serii se nijak zvlast netrepu. ()

tonysawer

Seriál je skvělý, ALE ty flashbacky na rodinu začnou být od třetího dílu tak otravné, že je začnete přeskakovat. Já nepřeskakoval, tak vám můžu říct, že když to uděláte, o nic nepřijdete a seriál se zkrátí asi o dvě hodiny nudy. ()

zdenkrat

Pecka, mega překvapení. Nečekal jsem od toho moc a dostal luxusní akci s parádní hudbou. A ty úvodní titulky a znělka, opravdu povedené. ()

BlackLucky

Velmi dobrá akcička. Nemít povinnosti, tak si u toho osm hodin v kuse válím šunky. Nenašel jsem nic, co by mi tam vyloženě vadilo, ale samozřejmě se to bez pár menších chyb neobešlo. S každým dílem se příběh posouvá dopředu a i když víte, co se bude odehrávat, nenechá vás to v klidu sedět. Chcete vidět, jak hlavní hrdina uspěje a jak odškrtne další jméno ze svého seznamu. Moje oblíbené díly jsou první dva, protože se cítíte stejně nejistě jako po zkoušce na vysoký. Vůbec nevíte, kdo má pravdu a jestli hlavní hrdina je skutečně blázen. Opravdu velmi povedené mystery. Celkově je to prostě thriller, který vás zaháčkuje a nepustí. ()

stret

Vodsejpalo to. Prattovi som uveril jeho postavu, jeho vypulene polosialene oci vojaka s PTSD. Vyborne obsadenie. Neprekvapuje, ze za scenarom je kniha. ()

floppy4

Námet veľmi podobný seriálu Homeland (aspoň teda prvé dve série) no poňaté trošku iným spôsobom, viac vzťahové a emočné, aj keď po tej emocionálnej stránke sa tie slabšie a silnejšie momenty dosť striedajú. Napriek občasnej skratkovitosti a Reecovej nepremožiteľnosti to baví celých osem dielov až do konca, no finále rozhodne nie je z tých výraznejších momentov. ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)