Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

Pythonator

Další tuctová teen drama komedie, která se liší tím, že pro metalového fandu má zajisté daleko vyšší hodnotu. Ponechme stranou, že hlavní hrdinové jsou idioti s blbým vkusem, kterým stačí, když je to pořádně tvrdé a je to metal (jakýkoliv, nehledě na kvalitu). Respektive hrdina, protože u toho druhého je to spíš o tom, že ví o metalu úplné hovno a teprve ho poznává. Jmenovány jsou pak i numetalové sračky, které se od klasického heavy metalu liší asi jako cimbálovka od domorodých afrických popěvků. Ponechme stranou, že tvůrci filmu taktéž vědí o hudbě hovno a celé je to zaměřené tak nějak na nemetalové publikum, které má být přesvědčeno, že metal je boží. Jinak je to prostě zábava a hudebně je to naštěstí super, jelikož tam díkybohu nezazněl třeba takový zmiňovaný Slipknot nebo jiná zvratkovitost moderní doby. A ten cover Sabbatů hraný na čelo, to je prostě božská lahoda. Člověk nemusí být metalista, aby ocenil kvalitu některé metalové hudby. A klasický výběr v tomto filmu je velmi kvalitní. ()

Dandirion

Škola rocku nebo Heavy trip stojí za vidění. Tohle ne. Je to jako náhodná epizoda seriálu z americký střední, akorát to má lepší hudbu. Nuda a šeď. ()

babuška

Metal je a bude moje srdeční záležitost, nechci se rozepisovat o kořenech a začátcích tohoto znevažovaného hudebního stylu. 1 hvězda za hudební podtext 2 hvězda za to, že někdo ještě furt dokáže metal zakomponovat do filmu i když vzhledem k mému věku je to trochu nepochopitelné, proamerický systém jejich školství se všema srakozníma věcma 3 hvězda za propagaci hudebního stylu ()

mia.com

Na jedno podivani to ujde. Jen tam mohli dat nekoho koukatelneho a cekala jsem vice hudebnich vstupu a ne v podstate jeden na soutezi. Ta druhá kapela byla vylozene hrozna, holcine to v metalovem outfitu fakt seklo a Joe Manganiello byl super :D. ()

Polux

6/10 | Jeden z těch lepších "produktů" netflixácké pásové výroby a vcelku neškodná žánrová jedno-večerová jednohubka. | Šablonovitý příběh ničím nepřekvapí a jede přesně v těch vyjetých kolejích, které divák předpokládá (ale tady imho ani vyšší ambice tvůrci neměli) a je pravda, že v podstatě do žádných zákoutí filmu (ať už se jedná o humor, drama, akci nebo hudební složku) se nejde opravdu "naplno", ale samotná hudba je hodně fajn (a to nejsem fanoušek žánru:-)), má to sympatický casting (zejména Hainsworth - při pohledu na finální číslo je škoda, že v tomhle módu nejela větší část filmu:-)), umírněnou stopáž, nějaká ta nepostradatelná camea čistě pro fanoušky (hudebního) žánru a celkově vlastně obstojnou feel-good atmosféru, takže proč ne. | Dvojka není úplně potřeba, na druhou stranu nijak zásadně bych se (už kvůli Hainsworth) nebránil:-). | PeZet ()

Dennefil

Nevěděl jsem, že Eddie je Murrayho syn :-D 3* za metal \m/ a Joe Manganiella, ten byl boží. Asi bych dokázal žít i s tím, že jsem tenhle film vynechal. ()

Thalin

Kdyby to nepůsobilo tak na sílu a jeden z nich si nehrál na krutopřínýho a drsnýho metaláka, bylo by to fajn. Takhle ale ztrapňoval jak sám sebe, tak většinu fanoušků, kteří se opravdu nemají potřebu chovat jako takový idioti. ()

Holly_Molly

Long have we waited! Trvalo to jen nějakých 19 let, než se objevilo něco co překonalo Blackovu Školu Ro(c)ku a kde konečně hrajou borci a borkyně co reálně na ty nástroje umí hrát a nepůsobí to jako náhodná bubenická scéna ze Simpsnů dodělaná zvukově v postprodukci! Celkem průměrná zápletka ala High school musical, a tak trochu dickovitě v první půlce působící postava Huntera jsou instantně vyvážený dobrou hudbu (dle vkusu samozřejmě <3), legendary cameo scénou ve výřivce a skvěle natočený závěrečný vystoupení na soutěži! Tak trochu jiná teenage hudební komedie a právě proto skvělá. Metal a kapela Forever! InSpiral <3 ()

dragon'88

Hudobne aj vizualne dobre zvladnute a malo to svoje momenty.  Metalisti si asi mozu za hudbu zaokruhlit hore, vela dramy a chybal mi tam humor 2.5* ()

jethrotull

Po citani komentarov a vysokym cislam som cakal ze to bude pecka. Ale prislo velke sklamanie.Dejovo velmi slabe,miestami doslova trapne a zufale. Tu jednu hviezdu davam za prevedenie War Pig od Sabbatov ked to mlady skusal s dievcinou iba bicie a celo a zahrali to famozne. ()

Syrojed

Jako film nic moc, nepřišlo mi to směšné tak proč komedie, aha byl tam exkrement na kapotě auta. Ale soundtrack vymazlený (pro čtyřicátníka) zahrál si tam Bob Halford a Kirk Hammett. Hudba fakt dobrá a poslední písnička je původní pro ten film. ()

McGuffin

Na americké střední hledají bubeník a kytarista, Metaloví lordi, Metal Lords, do své začínající skupiny basového kytaristu, aby i. byli jako ostatní proslulé metalové kapely, ii. sbalili holku, iii. vyhráli hudební soutěž. Kromě toho jim v úspěchu brání iv. nedostatek peněz, v. stud, vi. schopnosti, vii. rodiče a viii. okolí. Všechno sice dopadne dobře, jenom tomu produkující scénárista D.B. Weiss ix. zmotá pořadí a x. vynechá metal. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

melmoth

Ohraná zápletka, obohatená o neohranú tému – tak by sa dali Metal Lords opísať jednou vetou. A zatiaľ, čo Weissov scenár prináša minimum nového, Sollettova réžia, spoľahliví herci a excelentná hudobná stopa pretvárajú priemerný koncept na nadpriemerný filmový zážitok, ktorý stojí za to okúsiť. Ak nie ste priaznivcom extrémnej hudby, jeden bod si odrátajte. Ak vášmu playlistu dominuje Lemmy, James Hetfield, či Bruce Dickinson a pravidelne si na koncertoch užívate moshpit a head-banging, kľudne si ho pre zmenu pridajte. P.S.: Ak vás film zaujal, odporúčam nasledovné príspevky do kategórie „metalová komédia“: Deathgasm (2015); Hevi Reissu (2018); Airheads (1994). Na temnejšiu nôtu potom hrajú Lords of Chaos (2019) a Málmhaus (2013). Metalheads, up your horns! Viac tu ()

Ivett.Motion

Od Netflix filmů nikdy velká očekávání nemám, ale tohle byla příjemná oddechovka. Místy jsem se dokonce i zasmála, což je velký bonus a velká výjimka u filmů produkovaných Netflixem. Plusový body dávám za scénu s vířivkou, kde promlouvají Kevinovi slavný metalový hvězdy do duše. Overall- neurazí nenadchne. ()

maxim77

Nechápu špatný recenze, je to strašně dobře natočený. Téma je jednoduché, právě proto je to skvělý, když to baví a odsejpá. ()

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)