Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

mvukotic

Chýba tomu lepšia réžia a viac gulervúcich momentov. Naháňačka áut s riffmi od Judas Priest bola fajn, ale nestačila. Ináč väčšinou dosť ploché a nezáživné, akoby nechýbal iba rozpočet ale aj nápad na zaujímavejšie dialógy a interakcie postáv. V podstate je úplne nepochopiteľné a hlavne nevysvetlené ako sa vôbec Hunter a Kevin dali dokopy, keďže boli takí odlišní a vlastne ani ten metal ich vôbec nespájal. Oveľa "metalovejší" a zábavnejší boli Lords of Chaos s Rorym Culkinom, hoci často skôr nechcene. 5/10 ()

bearmeedek

Doba pokročila a tak i "muzikály ze střední" musí mít jinou formu. Nechci opisovat, ale i pro mě to byla oddechovka. Je jasné, že to není metalový film. A že je natočené s nadsázkou. Takže aniž bych žral ty studentíky, dalo se to, trochu pobavilo, i nějaký humor byl. Ty krátké hudební pasáže v ději byly fajn. U tohoto typu filmu nemohu rozebírat, že hoši byli nějak moc hudebně schopní, ani že při hře bez basáka byla ve skladbě slyšet basa. ()

rublik05

Jednoduchá odreagovačka, která potěší fajn hudbou, příjemnou atmosférou a vlastně i docela sympatickými herci. Film jako takový je čistě průměrný, ničím extra nevyčnívá, sází spíše na klasické šablonovité postupy, metaláci ocení spoustu odkazů na legendární kapely, cameo hvězd žánru potěší, přestože vyzní strašně trapně. Humoru není zrovna mnoho, hudby vlastně také ne, nicméně strašně mě bavila předělávka War Pigs a závěrečný nářez, to jsem si užil na maximum, takže nakonec vcelku spokojenost. 6/10. ()

Dominik 261

Pohodový teen metalový film. Príbeh je taká klasika o zrodení metalovej kapely na strednej škole. Herecké obsadenie je fajn, natočené je to pekne a soundtrack je super. Bavil som sa celú dobu. Dobrá hudobná oddychovka. Celkovo slabšie 4*. ()

pushover

Nevtipná a hodně špatně natočená i zahraná zbytečnost. Ani metalovej soundtrack a scéna s špatně hrajícíma metalovejma ex-hvězdama tomu nepomohla. ()

Hexa

Dávám jednu hvězdičku navíc za ten parádní konec. Jinak 3/4 filmu předtím není nic jiného, než teenage komedie, která má za cíl představit širšímu publiku neznalých puberťáků, co je to metal. A to ještě hodně povrchně. Neurazí, ani nenadchne. ()

Rattlehead

Metal miluji, ale tento snímek je přece jen spíše průměrný. Navíc je to takové typicky americké... když už, tak raději "Školu rocku" nebo islandský film "Hlava plná metalu". Mimochodem - já na střední hrál na klarinet v dechovce a metal jsem poslouchal a byl jsem naprosto spokojený. ()

Stillborn83

Ako metalového fanúšika ma potešil ďalší film o našej milovanej muzike. Síce je plný klišé a je najmä pre tínedžerov, ale je to oddychovka an jedenkrát. Musím však upozorniť, že od komédie to má ďaleko. Je to skôr hudobno-romantický film. A hudba vo filme znie veruže parádna. Martell je dobrý herec, ale až tak som mu ten metal neveril. Potešilo, že sa vo filme mihli skutočné hudobné hviezdy Scott Ian (Anthrax), Tom Morello (Rage Against the Machine, Audioslave), Kirk Hammett (Metallica) a Rob Halford (Judas Priest). Ak sa bavíme o filmoch o metale, oveľa viac ma bavil Hevi Reissu a topka za mňa bol islandský Málmhaus aka Hlava plná metalu. ()

titmok

Príbehovo klišé film jak delo, ale s (foking) metalovým prevedením. Ako uznávač tohto hudobného štýlu som bol rád, že sa tam objavili mená aj nie tak verejnosti známych kapiel trebárs Opeth, alebo dokonca som tam na konci videl plagát japonskej gitaristky z kapely Boris, čiže big up tvorcom za takéto detaily. Jediná vec čo mi tak vadila je, že sa týpek naučil hrať metal na bubnoch rýchlejšie než ja za 4 roky (stale to neviem). Kiežby to bolo také ľahké tvl :D ()

Hatred

Film který působí dvakrát delší než je a selhává tam, kde se tváří nejvíc sebejistě - v metalové kultuře. SPOILER! Půl filmu je hlavní problém, že do metalu nepatří holky a cella, aniž by na to někdo dokázal dát lepší odpověď než The Runaways, wtf? Hlavní hrdinové jsou celkem nesympatičtí, ale hrát umí, takže po hudební stránce to není špatné, i když je to hodně dokola, ale humoru bylo pomálu. Jednu hvězdu navíc za scénu s metalovýma velikánama a jejich poselstvím - nebuď kretén. ()

petisek

Peter Sollett tieto teen filmy vie točiť. Po skvelom "Nick and Norah's Infinite Playlist" natočil ďalší príjemný film pre mladých, ktorý sa navyše vymyká bežnej kvalite Netflix produkcie. Opäť ide o film, v ktorom hrá dôležitú úlohu hudba. Sympatické je, že ide o metal a o láske k tomuto hudobnému žánru rozpráva film skutočne so srdcom. Filmu svedčí aj casting neopozeraných, ale sympatických hercov, ktorí svoje postavy zahrali ozaj uveriteľne. Príjemná oddychovka. ()

RigorMortis

Bol som celkom príjemne prekvapený, keďže netflixovské filmy sú podľa mňa v poslednej dobe v lepšom prípade priemerné. Bol som prekvapený o to viac, že vo filme majú prsty Weiss a Benioff známi tým, že kolosálne posrali Game of Thrones. Soundtrack špičkový (a troška som si rozšíril hudobné obzory). Akurát škoda toho Sheerana a pár klišé v scenári. ()

Grondal

Filmy o súbojoch kapiel (najmä tých školských) sú moja slabina... a je to vonku. Máme tu outsiderov, ktorých život je metal (+-), kvalitnú montáž (aka. z dreva na bubeníckeho borca rýchlo a ľahko) a teda samozrejme finálny súboj kapiel, ktorý je však v tomto prípade oholený až na kosť. Ako náplasť dostávame ľahkú teen romantiku, ktorá naozaj funguje, na čom má určite zásluhu casting. Všetci hlavný predstavitelia sú super, veril som im to, chémia fungovala a bolo to cítiť.  Prvé cca. dve tretiny som si vyslovene užíval všetky klasické klišé, bez ktorých sa tieto filmy nezaobídu a aj menej tradičnú linku a už bolo treba to iba nepokaziť. Toto sa však nakoniec celkom nepodarilo, pretože v poslednej tretine film náhle spomalí a ešte aj zahne do zlej uličky, pretože príliš dlho sledujeme konflikt medzi hlavnými postavami resp. postavami a realitou, miesto toho, aby sme sa všetci pripravovali na finálny súboj. Ako som spomínal, keď tento príde nemá dostatočný buildup a celkovo, akoby to bola iba povinná jazda a nebol mu venovaný dostatočný priestor ani vyznenie. Škoda premrhaného záveru, ale aj tak som si film užil, takže odporúčam všetkým podobne postihnutým ako som ja... a vy ostatný, vy si ho dajte dajte ako ľahkú oddychovku za 3*.  P.S. Za Prelude od Johanna Sebastiana Bacha, ktoré sa mi spája s milovaným Master & Commander bodík k dobru. ()

Tominni

Tak hudba je skvělá, o tom žádná, proto film odsýpá rychle. Občas je i celkem vtipný, ale jinak takový průměr. Znovu sledujeme přípravu na soutěž kapel a první lásky. Vlastně chybí větší láska protagonistů k metalu nebo trochu více vtipu a nebo obojí. Ale za zhlédnutí (jedno) to stojí - už jen pro tu nádhernou metalovou hudbu. ()

Oxyuranus

Těžká pohoda za pět, která překvapí všemi těmi hudebními odkazy, tak i tím, jak je krásně šablonovitě nešablonovitá. Určitě neprohloupíte, když si to pustíte. ()

Rayen1

Vcelku pohodová metalová jízda, Detroit Rock City to není, ale i tak se na to dobře koukalo. Čelo v metalu zní fakt dobře. Jen hlavní metalhead Hunter mě někdy trochu vytacel... ()

chr0ust

Klasická teen oddychovka se vším všudy - rozbitá rodina, školní looseri, školní tyran, první holka atd atd... ale s parádní muzikou. Takže na jeden večer pohodová záležitost. (Hevi reissu je mnohem větší úchylárna) ()

ESNYR

Nikdy jsem nepochopil co je na této hudbě tak fascinující že každému kdo ji neposlouchá se lidi smějou a říkají mu že nerozumí hudbě. Jak poznamenala jedna moje známá na dotaz "Co by ze mě udělalo dobrého strýmera ?" "Když budeš chtít hodně lidí bez ohledu na kvalitu toho co děláš, pouštěj na strýmech metal a hlavně ho pouštěj co nejvíc nahlas aby ti nebylo rotumět co meleš za kraviny. Pak z tebe bude dobrej strýmer, protože kdo neposlouchá metal je pro okolí za debila který nerozumí hudbě" Koukala na to dcera takže jsem se občas zastavil a koukal taky. No a nebavilo mě to, už jen proto že jsem přesně ten "debil" který tuhle hudbu neposlouchá. Sestava lidiček a postaviček byla celkově dost nesympatická a vlastně kromě jedné hezké holky ktará se tam občas mihla, není komu fandit. Typický blábol o tom že když se budete chovat jak kreténi, budete mlátit do všeho kolem sebe a tvářit se jak po lobotomii, může si vás někdo všimnout. Co záleží na tom že pro okolí budete za tupé negramoty, metal je přece nejvíc. No, není ... (Netflix - titulky) Hodnotit to nebudu. Neviděl jsem to celé a můj odpad by asi nebyl úplně zasloužený. ()

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)