Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

Aljak

Podľa popisu to vyznievalo úplne triviálne, dokonca by som povedal, že prvoplánovo. Ale napokon to bolo veľmi milé prekvapenie! Sympatická trojica podivínov a školských outsiderov ma úplne bavila, od začiatku až do samého konca. Dej síce nebol nijako obzvlášť pozoruhodný, ale celé to dopredu ťahala najmä trojica hlavných postáv a ich svojské a trefné dialógy plné sarkazmu a irónie. Metal síce nemusím, ale v tomto podaní ma celkom bavil. Takže "lordom" dám rád pokojne 4*! ()

Attta

Jako nebylo to vůbec špatný, ale ty hlavní hrdiny mohli udělat méně pozérský. Přece jen rozmazlený děcko s hellcatem a bohatým fotříkem co mu je schopnej nakoupit v guitarcentru Marshally za desetitisíce dolarů uplně tak k metalu nepatří! Krom tohodle je to ale jinak plnohodnotná oddychovka s tím že mě film dokázal vrátit o 14 let zpět, kdy jsem měl vlastní kapelu a byl jsem 100% pure metalhead - takže za mě dobrý! ()

C0r0ner

Příběhově to tedy byla celkem bída, postava Huntera nesympatická a fórů rozhodně mohlo být víc, takže v tematické metalové trojici Deathgasm-Heavy Trip-Metal Lords je jednoznačně nejhorší, ale pořád ještě je to na pohodu na jedno podívání a zvlášť ten soundtrack byl špičkový. 70% ()

Lenka.Vilka

Příběh o přátelství a taky o tom, co nás spojuje i rozděluje. Ať už si tam doplníte cokoliv...matematickou olympiádu, metal nebo roztleskávačky. A jestli má někdo problém s tímhle filmem, asi má problém úplně se všemi žánrovkama ve variacích na tohle téma. Protože já podobných filmů viděla dost a ne vždy moje uši a srdce spolu souznělo. Ale pochopila jsem poselství. A tady jsem si řekla, že když to nepíše scénárista ořezávátko a hudbu dával dohromady jeden z nejtalentovanějších člobrdů na světě, že to bude super. Hele, není to žádnej Tolstoj. A jestli to čekáte a jsme potom zpruzelý, že jste to nedostali, je to problém váš, ne snímku. Je to ze střední! Ale to poselství se dostalo tam, kam mělo a já nemám důvod si stěžovat. Super :) ()

Wormboy

Najvacsim problemom Metal Lords je za mna jeho az absurdna sablonovitost, ktora jednoducho vo filmoch v dnesnej dobe nema co robit. Neviem, ci je to podcenenim publika, alebo Netflix ako uz viac krat pri povodnej tvorbe uplne serie na akekolvek vymykanie sa "normalu" a snahe priniest nieco nove. Nehovorim, ze klasicky metalovy podmaz (Metallica, Motorhead, Judas Priest, ...) nema miesto aj v 21.stroroci, ma, ale predsa len trosku odvahy aj pri pouzivani hudby, o ktorej film chce byt,  by bolo na mieste. Takto je Metal Lords nezazivnou jednohudbkou s dobrou hudbou, asi dvoma dobrymi vtipmi, ktora dobre odsypa, ale po ktorej nezostane nic...skoda. 2,5/5 ()

FrankSusta

METAL JE ŽIVOT!!! METAL JE SÍLA!!! Jakožto nový majitel kytary se zálibou v metalu a rocku jsem si tento film nesměl nechat ujít. Nebo, jako teoreticky bych moh, ale docela mě zajímal. Inu, tak jsem se na tento film loňského roku z produkce Netflixu podíval. Přiznám se, že každou (téměř každou) skladbu co ve filmu zahráli a byla přebraná jsem okamžitě (do dvou sekund) identifikoval. A stačilo mi k tomu zahrání prvních tak dvou tónů (třeba jak tam vleze do tý třídy s tou kytarou, tak tam zahraje (co jsem z těch asi čtyř poznal) Creeping Death a Master of Puppets (i když Masterem si nejsem jist)(mimochodem, od Metallicy tam měli tak pět písniček). Každopádně, tímhle menším úvodem chci poukázat a říct, že metal opravdu miluji. Ale to, že do filmu dáte metal, neznamená hned to, že to bude dobrý. Příběh je dosti klišovitý a kýčovitý, kamera působí jak z nějakého youtube videa (divné pohyby a postavení kamery, dost divně zaostřené - platí především pro poslední půlhoďku, která se už ani jako film nezdá). Když už se jím tam nějaký záběr opravdu povede, tak to bohužel vypadá jako šťastná náhoda. Obsazení takové nevýrazné (ale ústřední trojice mi přišla zrovna docela fajn). Především pak žáci ve škole a jejich postavení. Vždyť doslova tý blondýně už táhlo rychle na třicet, ne? A ten šikanátor, vždyť to je nějakej posránek přikrčenej někde vzádu. Ty lidi prostě ve většině filmu na to co mají být nevypadají. Naopak ale obsazení skutečných metalových hvězd jako je mistr kytary Kirk Hammett, to mne opravdu nadchlo. Ale to je spíše tím, že jsem fakt zapřísáhlý fanda. Takže jak to nakonec schrnout. Příběh o začínajících metalácích mi sedl, ale konečný výsledek ne. Když to tak vezmu, více jak 5,5/10 si to nevyslouží. ()

Remivsremi

Milé, srozumitelné, s nějakým tím posláním, které vás v průběhu úplně nezardousí svou nešikovností. Vyprávění by si zasloužilo ještě nějaké přeleštění. Herci potěšili, objevilo se i známější cameo. Celkově dostatečně odlišný high school příběh pro jedno zhlédnutí. 60% ()

Mrkvič

Ano, jedna hvězdička je navíc za téma metalu a pár vtípků pro alespoň trochu znalé "temné" muziky. Velkou část filmu jsem si jinak říkal, jestli není lepší si ty použité skladby dát někde zvlášť a v originálu, ale už jen kvůli Black Sabath na čelo a zjevení se pár hudebních legend (s jejichž identifikací jsem měl ale dost problémy), stojí za to film vidět. Někomu, kdo ale poslouchá Evu s Vaškem, Britney Spears a nebo 80% jiný muziky, bych film ale ani moc nedoporučil. I když prolnutí kapel odlišných žánrů ze závěru filmu bylo chvályhodné poselství. ()

Sfinkter

Ne až tak dětské jako Škola rocku, ale stále relativně motivující pro dnešní teenagery - a nejde o metal, jde o nadšení pro vaše záliby a hledání přátelství - dvě věci, které mnoho dětí dnešní doby nemá. Snímek je samozřejmě trochu naivní a odlehčený, Netflix do produkce nemůže pustit metalový masakr, ale soundtrack je kvalitní a cover verze War Pigs od Black Sabbath je výborná. ()

tnp101

Jak by pravil každý pravý metalista, Metalové lordy táhne ke dnu to, že je natočen pro mainstreamové ovečky, které mají mít po zhlédnutí filmu dojem, že metal je strašnej nářez! Problém ale není v tom, že by tvůrci metalové kultuře nerozumněli. Současně s očividnou vášní dost výstižně vyobrazují toxicitu metalové komunity, která žije ve vlastním dokonalém světě, což je také důvod, proč se jí veřejně snažím vyhýbat, přestože můj hudební vkus svědčí o opaku. Dokud se film drží v sebereflexní rovině, je to v pohodě... Je to v pohodě do té doby, než po mně, "metalovém fanouškovi", film očekavá, že se zvednu z gauče a začnu před obrazovkou skákat v imaginárním mošpitu, protože teď je to pravej METAL, kámo! 50% ()

lykan9

Přibližně do první třetiny jsem si říkal, že Metaloví lordi jsou děs, ale pak jakoby zázrakem se film jako celek začal zlepšovat a začínal mě bavit. Když k tomu připočtu metalovou hudbu, přičemž skladby, které ve filmu zaznějí, značí, že tvůrci mají vkus a skvělé herecké výkony Jaedena Martella a Isis Hainsworth, tak se jedná o příjemnou teenkomedii, která se nejen dobře sleduje, ale i poslouchá. Jen přežít ten začátek. ()

VasaX

Škola metalu bez Jacka Blacka a přehnané komediálnosti. JE to vlastně taková teenage-metal-romance-friendship lehká komedie. Na to že je to produkce Netflixu to bylo příjemně stravitelné, sympaticky obsazené, akorát dlouhé a poutavě zábavné. Tohle není žádný cinema, ale parádní oddychovka. ()

Timak

Čekal jsem od toho přece jen něco jiného. Trailer lákal na peckovou podívanou s úžasný soundtrackem, ale přitom šlo vlastně o klasické vztahové drama 2 best friends, kteří jsou totální looseři, přičemž jeden z nich se zamiloval do ještě většího loosera (dívky) a tak dále … v podstatě jakákoliv teen komedie, akorát zabalená do metalového kabátu. Ale těch (před)posledních 5 minut bylo úžasných - takový měl film být, na to mě nalákal. A za to dávám 2* ()

LEGACY

Nebyl to vůbec špatný úvod do post death metalového doupěte. Postavy mi nelezly na nervy, mělo myšlenku, autoři šli po relativně nedlážděné cestičce a vtípky byly únosné. Sledovat tohle s partou muzikantů, kdy jeden je oddán punku a druhý je začínající megahvězda byl celkem zážitek. War Pigs ()

Master19

Pohodová ultrapozitivní komedie podle milionkrát ohraného scénáře. Poselství filmu - poslouchejte muziku jaká se vám líbí, ať už je jakákoliv - můžu jen podepsat. ()

ondraondra

Rozhodně to není další kultovní rocková komedie jako třeba Škola ro(c)ku nebo The Pick of Destiny, ale určitě to není špatný film. Dokonce bych řekl, že je lehce nadprůměrný, akorát takový nemastný, neslaný a dost klišovitý. Postava Kevina je fajn, ale Hunter mě během celého filmu neuvěřitelně sral a přišel mi extrémně nesympatický. Každopádně hudba je dost super, hlavně u finálního souboje kapel. Je to prostě fajn oddychovka od Netflixu, která se ani nesnaží být něco víc. 6/10. ()

V.Silver

Zajímalo by vás, jak by vypadal film o metalu, který napsal a natočil Justin Bieber? Tak se mrkněte na Metalový lordy. Je to tak někde na pomezí, dlouho jsem váhal mezi 2 a 3 hvězdami, protože je to strašně nevytěžené.  Vlastně mě fascinuje, jak málo metalu ve filmu o metalu je.  Hlavnímu hrdinovu prostě přerod v metalistu nevěřím ani za prd, přestože se hodně snaží. Scénáristovi nevěřím ani za mák, že poslouchá metal. Vtipy zůstávají někde na půli cesty, a přitom začátek byl poměrně slibný a celkově je film docela fajn oddechovka. Chybí tam jediná narážka na Apocalypticu, kterou by ostatně zvládnul i Captain Obvious. Když to srovnám třeba s finským Heavy Trip, jsou Metaloví lordi jako zaostalej mladší bráška, kterej v páté třídě 5x propadl a pak mu skončila povinná školní docházka. Good try, Netflix. Try again. 45 % ()

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)