Deadstream

Populárny influencer Shawn Ruddy (Joseph Winter) bol na internete zrušený. Snaží sa o návrat na obrazovky, a tak sa rozhodne streamovať zážitky zo strašidelného domu, kde chce stráviť celú noc. Nedopatrením sa mu podarí prebudiť ducha, ktorý bol v dome uväznený. Začína byť jasné, že toto môže byť posledná noc jeho života, ktorá bude navždy zaznamenaná na kamerách. (Marceloo)

Vabr

Pěkná nuda, ptákovina a otrava! to vám teda povídám. O horor ani komedii se skutečně v žádném případě nejedná, možná tak jedině o zkoušku mé trpělivosti. Hlavní postava je extrémně nesympatická, nezajímavá, plochá a mdlá, „strašidelný" dům jakbysmet a celý děj snímku jakbysmet jakbysmet. Tady se vlastně za celou dobu nic pozoruhodného neudálo. Štěstí, že to bylo tak krátké, ale stejně - strávil jsem u této zbytečnosti hodinu a půl svého času! Vyhodnocení: Typická ukázka toho, že se horor s komedií nedá dobře míchat ()

Hellierer

Nápaditá energická pecka, která skvěle funguje v hororové i komediální rovině. Ústřední hrdina je sice neskutečné hovado, ale nakonec si ho člověk oblíbí. A navíc docela přidává na autenticitě. Kromě toho potěší i evidentní inspirace Evil Dead. ()

Likan7

Neviděl jsem asi víc sympatičtějších filmů. Manžele Josepha a Vanessu Winterovy budu sledovat a těšit se na jejich další projekty. Deadstream mě totiž bavil skoro královsky od začátku do konce (i když přiznávám, že ke konci trochu méně). Příběh je jednoduchý, týpek chce na YT hodně views, takže se zamkne ve strašidelném domě, zahodí klíče, nainstaluje kamery a pořádý found footage může začít! Jak se ze začátku s lekačkami šetřilo, tak někdy od druhé poloviny se to zlomí na parádní, děsivou a vtipnou naháněnou ducha a chudáka, co furt jen řve strachy. Občas má navrch duch, občas týpek. Ten jí jednou třeba majzne židlí, na hlavu přidělá kameru a pak vidí kde ta mrcha je. Winterovi vzali všechna klišé hororového žánru i food foutage, namíchali to s moderní, často absurdní dobou, a vytvořili energický komediální horor. Je to hnusný, děsivý i vtipný. Takhle se mají dělat malé filmy! Děkuji Moviezone za jejich článek na dobré zapomenuté filmy 2022. ()

BlackLass

Zprvu se zdálo, že Deadstream nemá syžet, aby překvapil a nalákal potenciální diváky, a tak nezbývalo než věřit v alespoň průměrné zpracování mockumentárních prvků. Vysněný projekt Josepha a Vanessy Winterových se však nečekaně předvedl jako jeden z nejlepších zástupců subžánru. Film má skvěle nejednoznačného hlavního hrdinu a divák od prvních minut nechápe, jestli se má Seanovi smát, pohrdat jím nebo s ním soucítit. Když vidí akci odehrávající se ve zdech opuštěného domu, chce současně napsat komentář „tohle všechno je ubohý podvod“ a zároveň „uteč“ Režisérům se zkrátka podařilo velmi obratně spojit horor a absurdní komedii. Ostatně i název filmu v sobě nese kus absurdity. Deadstream ne proto, že by byl tak nebezpečný pro živé, ale proto, že mrtví také touží po uznání a vysílání on-line. Film zároveň ale všechna pravidla mockumentary a found footage porušuje už od samotného základu. Snímek vůbec neztrácí čas nabíráním a vnucováním atmosféry, místo toho diváky rovnou vrhá do akce. Je jasné, že Winterovi si nemohli dovolit natočit pořádný děsivý trhák, a proto se z problému vymanili díky bohaté fantazii a tvrdé práci. A i když make-up a efekty, stejně jako kulisy, zavání nízkým rozpočtem, tvůrci chtějí být za svou kreativitu upřímně pochváleni. Asi nejlepší částí snímku je Seanova interakce s publikem. Prostřednictvím virtuální komunikace se divákovi rozevírá temná minulost jak opuštěného domu, tak samotného youtubera. Je zde znát silná inspirace Evil Dead Sama Raimiho a nostalgii 80. let o to víc navozuje design monster vytvořených bez použití počítačové grafiky, Autoři však nezapomněli ani na temnou elektronickou hudbu připomínající soundtracky Johna Carpentera. A skvělý tah učinili režiséři i s videy. Aby diváka hysterický a puntičkářský Sean, který by měl být v záběru neustále, nechtěně neunavil  pravidelně se na obrazovce objevuje několik záběrů, které divákům ukazuje sám blogger, aby ilustroval paranormální příběh a zároveň ho oživil. I když se může zdát, že děj je poměrně stereotypní, po celou hodinu a půl se autorům daří udržet pozornost publika už jen proto, že si divák klade otázku: Jak často se setkávám s hlavními postavami v hororu, kteří si uvědomují, že jsou v hororu? Sean jasně chápe, že se dostal do maléru a může každou vteřinou exnout. Ale touha po slávě a všeobecném uznání ho tlačí ke zcela idiotským činům, a on tak úplně opomíjí jakýkoli pud sebezáchovy. V době oznámení se zdálo, že půjde o další bezduchou rychlokvašku plně využívající zcela zastaralý pseudodokumentární styl. Ukázalo se však, že jde o vtipný a superdynamický mockument, který se vysmívá tendencím dnešního socia. Těším se na to, jak daleko Winterovi zajdou ve svém dalším počinu. ()

gemi

Do poloviny slušná atmosféra, ale pak se projeví ta "komedie" a sklouzne to až k sebeparodii. Jako studentský film by to bylo parádní. ()

mikki089

Po dlouhé době celkem decentní found-footage horror s přijatelnými jump-scares. Hlavní postava velmi pěkně míchá horor s komedií. Tenhle film se celkově velmi povedl. ()

SAINTS

Bolo to celkom dobré na to že moje očakávania boli nízke tak tento film celkom dobre fungoval.Film dobre šlape aj ako komedia,aj ako horor.Nizkorozpočtové prekvapenie od manželov Josepha a Vanessa Winter 😍.Bola to zábavna jazda,takže super.Komu sa nepáči,nech si trhne nohov. ()

xxmurphyxx

Slušný úlet, par krát som sa trhol viac krát som sa zasmial. Nesnaží sa to silou mocou ohúriť niečím novým a experimentovať, ale len baviť. A to hlavné je, že sa to neberie vážne a robí si prdel zo seba aj ostatných. ()

B3n

Paródia na paranormálnych výskumníkov-youtuberov, je vidieť, že Joseph Winter má napozerané, pretože tam boli snáď všetky prvky tých videí. Príjemná jednohubka, ktorá sa až do konca neberie vážne, robí si srandu dokonca aj z politickej korektnosti, nápaditý film za tri koruny, ľakačiek tak akurát, za mňa ok. ()

Emperor1

Jako velký fanda FF musím ocenit tento snímek pěknými čtyřmi hvězdičkami, jakkoli nemám moc v oblibě míchání žánrů. Má to všechny typické prvky FF, přičemž se současně jedná o parodii na všechna ta klišé, které zavedené schéma doprovázejí nejen ve filmové podobě, ale i v nesčetných "urban exploration" videích na Youtube. Ale srandu si tento snímek dělá z víc věcí kolem streamerů, influencerů a jejich fanoušků, afektovaných youtuberů, rasové či genderové korektnosti atd., člověk se nakonec pobaví i při čtení nenápadných komentářů, jež tento stream doprovázejí. Jako bonus Deadstream přináší i obstojnou atmosféru, pěkný, ponurý příběh o historii domu, slušné masky i nějaké ty jumpscary. Rozhodně zařadím do své FF sbírky. ()

jouzy odpad!

Sledovat skoro dvě hodiny odporného chlapa, to je fakt hnus. Kdo to ohodnotil fakt alespoň jednou hvězdou je fakt úchyl, chce se mi zvracet. Tohle může sledovat jenom totálně zdrogovaná a netem zničená mládež!!! ()

Grázl83

Poměrně originální horor, u kterého funguji lekacky a překvapivě i komediální prvky. Herecky vykon skvělý. Pro mě nejlepší horor za delší dobu. ()

Destoroyah

Po dopozeraní tohto filmu som bol fakt prekvapený z toho aký dobrý film to bol. Úprimne som čakal obyčajnú hororovú komédiu ale miesto toho som dostal perfektnú strašidelno-zábavný horor. Zo začiatku to bolo proste super, len po trištvrte filmu to začalo byť čím ďalej, tým horšie. Mám rád FF horory a toto bol určite jeden z tých lepších ktoré som videl ale aj tento film má svoje chyby a preto som aj celkom sklamaný z konca filmu pretože si to nezachovalo tú zábavnú a zároveň strašidelnú atmosféru. Práve pri konci filmu mi to prišlo príliš neoriginálne a ako typická americká sračka. Ale aj cez to som bol spokojný s filmom. Len monštrá vo filme mi robili problém. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

AmunRa

Příklad jak natočit výborné Found Footage s malým rozpočtem. Chce to jen dvě věci - dobrý scénář a dobrou režii, pak můžete jen pobíhat po menším domě a diváci nebudou vědět, jestli se dřív smát nebo bát. Funguje to jako horor i jako parodie na youtubery. Všeuměl Joseph Winter perlí v roli upadajícího youtubera, kde jeho příšerné herectví je ve skutečnosti komediální skvost. Zdatně sekunduje Melanie Stone a tím je výčet postav prakticky u konce, když nepočítám několik štěků. Jistě, čouhá z toho nízký rozpočet a těžko říct, jestli Joseph Winter předvádí skvělou parodii na youtubery nebo je opravdu zoufale špatný, ale funguje to a výborně jsem se bavil. ()

vinducha

Výborná komedie. Okamžitě vyvstanul na mysli Evildead . Jestli se manželům podaří udržet laťku takhle vysoko i příště , tak budu přešťastný , ale  moc bych se divil. ()