Reg je mimoriadne roztomilý pes, bohužiaľ, jeho majiteľ Doug si to nemyslí, a tak sa ho snaží zbaviť. Veľakrát už posadil Rega do dodávky, odviezol ho za mesto, hodil mu tenisovú loptičku, a kým sa havko stihol vrátiť späť, utiekol mu. Reg sa však zakaždým vráti, šťastný, že túto "hru" vyhral. Bohužiaľ, to platí len do dňa, keď ho Doug odvezie naozaj ďaleko. Stratený vo veľkomeste Reg narazí na svorku túlavých psov, ktorí na ulici získali oveľa viac životných skúseností ako on. Spoločne sa im podarí naivnému havkovi konečne otvoriť oči. Pochopí, že Doug sa s ním vôbec nehral, ale celý čas sa ho snažil zbaviť. Reg, ktorému sa práve prevrátil život hore nohami, sa rozhodne vrátiť domov a vykonať tú najhroznejšiu možnú pomstu - odhryznúť Dougovi najvzácnejší prívesok. Spolu so svojimi novými psími kamarátmi sa vydáva na neuveriteľnú cestu naprieč Amerikou, kde na odhodlaných štvornohých priateľov čakajú najrôznejšie prekvapenia vrátane sexu-chtivých sadrových trpaslíkov, hladných orlov, halucinogénnych húb, nekompromisných policajných vlčiakov nosiacich sušienky a zábavnej pyrotechniky. Žiadna z prekážok však nie je taká veľká, aby sa nedala obísť alebo preliezť. Koniec koncov, aj jednoduchá kólia Lassie sa dokázala vrátiť a preto by sa mal Doug začať báť. (Cinemart SK)

borec999

"Poďme mu odkusnúť vtáka!" Psia jazda by sa dala odsúdiť ako ďalšia primitívna, nechutná a fekálna americká komédia. Čiastočne je to aj pravda a podobným štýlom humoru film na diváka útočí. Zároveň je však na filme vidieť, že tvorcovia sa s námetom vyhrali: veľmi trefne si robia srandu z typicky nepochopiteľných prejavov správania psov (ale efektne aj z viacerých psích filmových dojákov ako napr. Marley a ja) a pri krátkej dĺžke, bujnej fantázii a kreativite scenáristov to bola nakoniec fakt sranda. Príbeh je jednoduchý (zavrhnutý es s partičkou nájdených túlavých psov ide odkusnúť svojumu už bývalému pánovi vtáka) a slúži len ako spojivo jednotlivých sekvencií, avšak podarilo sa do neho predať niečo navyše (traumy jednotlivých postáv a filozofovanie), tak aby to nebolo len o sexovaní, pití, sraní a iných potrebách. Neviem ako je na tom dabing, ale dôrazne doporučujem pôvodné znenie, jednak kvôli hlasom Willa Ferrella a Jamieho Foxxa a druhak preto, že preložiť niektoré gagy do nášho jazyka môže byť veľmi náročné. Film má inak výborné tempo, kopu humorných momentov (nevadí keď vám niektorý vtip nesadne, do pár sekúnd príde ihneď ďalší) a síce nie je tak dobrý ako napr. podobne ladený Macík, no i tak stojí za to dať mu šancu, Teda ak ste otrlejší a podobný drsnejší humor vám nevadí... 70% ()

Devadesát Dva

Na pár místech až nečekaně nekorektní (asi nejzábavnější jsou části na začátku a na konci, s Willem Fortem, coby špatným pánečkem a huličem) i s psí mytologií pracující film (a určitě nic pro děti). Je to spíše něco jako vaše typická buranská komedie, ve stylu 'Klubu sráčů', kde si můžete najít své geniální momenty a mít z nich totální výtlem, protože se rozhodnete tuhle taškařici nebrat vážně, nebo budete seriózní kritik. Wrecking Ball k odplatě je top, ale taky je tu důvod, proč jsem u toho několik dní vždycky usnul a bez semenšího problému to viděl po kouscích a stejně v klidu to i brzo zapomenu, je to spíš takový produkt. Výplach ze soudku "hahaha, to je ale pičovina". Nicméně v mnoha ohledech dost solidně provedená. ()

Litvicek

Český dabing tomu určitě přidává šťávů. Tohle není Hačiko a jeho příběh, to je vypičený revenge roadtrip za ukousnutí lidské klobásy. V jednoduchosti je síla a tohle vyloženě příjemně uteklo, pár fórů bylo výborných a šťastný konec v psím podání vždycky potěší. Jednorázovka, žádný velký biják se nekoná. ()

Hanys_

Stydím se, že jsem se tak bavil. Je to jednoduchý sprostý humor, ale fakt si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle u nějaké komedie smál. Jasně, některé fórky jsou mimo a ta chvilkama naladěná vážnější nota (jede se podle klasické šablony) mě tak nebrala, a i ten Quaid měl být líp využitý...jenže pak už by to bylo naprosto dokonalé. Takhle je to jen hodně dobré. 7.5/10 ()

MajkHany

Fekální zoo porno se slovníkem Miloše Zemana :-D Vážně bych chtěl vidět výrazy nebohých rodičů, kteří to v dobré víře filmu o pejskovi pustí svým dětem :-D Takovou chujovinu sem snad ještě neviděl, nevím která z těch osmdesáti perverzních scének byla pomyslným králem filmu, protože tady bylo za hranou všeho myslitelného snad úplně všechno, snad jenom prvních deset minut se tváří jakože film o pejskovi.. Hah tak to určitě a jistě :-) EDIT: viděl jsem film v původním znění s titulkama a byl výborný. Následně jsem ho viděl s českým dabingem a ten ho vystřelil do úplně jiného levelu, nestává se to často, vlastně vůbec nikdy, ale doporučuji tento film s českým dabingem, asi jako Terkel má problém, je to mistrovské dílko, každopádně je to tak od věku 27 plus :D ()

Warle

Hodně nekorektní a hulvátská letní jednohubka, která příjemně osvěžila vzduch. Je to místy sice až moc ad absurdum, ale pokud máte rádi tyhle drsnější komedie, co si nedávají moc limit v tom, co je korektní a co je za hranou, tak budete určitě spokojeni. ()

Wishkah

Tak tohle je hrozná píčovina, ale přesto místy neskutečně zábavná. Dílna Lorda a Millera nám zase nadělila třeskutou a šílenou komedii, která umí občas téměr potrhat bránici ()

H4ku11

Nerozumiem prečo musel byť v kine k dispozícii iba dabing, keď to nie je pre deti. Väščina podarených vtipov použitá už v ukážke a naozaj treba pre vtipnosť toľko nadávať? ()

Klajnik odpad!

Ten 2,5 minutovej trailer je roztaženej na 90 minut. Tím chci říci, že finální produkt nenabízí nic navíc - nikoli to, že jsem očekával solidní příběh. Takovej film ho asi vyloženě nepotřebuje. Stačí funkční zápletka a tu, dejme tomu, má. Pokud ale takový film nefunguje jako komedie, tak nefunguje prakticky vůbec. Zde se pohybujeme na dosti subjektivní rovině, ale za mě se to celé snaží být tak prvoplánově vtipné, že mě to nerozesmálo ani jednou. South Park je tedy taky dost komediálně pokleslý, avšak bývá tematicky zajímavý, protože tvůrci vždy reagovali na aktuální dění ve světě a někdy to bylo i poměrně sofistikovaný. Zde pejsci sice mluví sprostě a je pozoruhodné, že malého street-wise buldočka dabuje Jamie Fox, ale jinak nic moc z toho. Furt to chce být poměrně bezpečnou a lehkou zábavou, tudíž je to unyle průměrné, čemuž odpovídá i to, jak to celé vizuálně vypadá. V českém dabingu ty vulgarismy možná vyniknou více, ale po shlédnutí dabovaného traileru jsem usoudil, že bude lepší zůstat u originálu. ___Jo a tvůrci asi ani neví, jak vypadaj lysohlávky (rozhodně nemaj tvar jako lišky). Možná že kdyby je někdy našli a nahodili, tak by z nich vzešly lepší nápady. ()

Mimomisu

V rámci tohodle žánru je to imho na čistých pět. V mých top 5 mám Eternal Sunshine a The Thing, ale bavil jsem se od začátku do konce. Mám slabost pro každej žánr, pokud to ten film dotáhne do konce a tady tomu není moc vytknout, pokud přistoupíte na tuhle hru. To, že to spousta potenciálních diváku z trailerů a PR nepobralo je hodně smutné, ten propad v kinech je strašně nezasloužený a trochu si myslím, a doufám, že by z toho mohla byt časem popkulturní klasika. ()

Renfield

Doug má sice rád svůj bong, ale nezapomíná ani na zděděného psa Reggieho, jemuž často aportuje. To samozřejmě až po dlouhém výletu autem, což se jednoho dne přestane Reggiemu líbit a tak přijde na věc, kterou má Doug ještě raději než bong. Tu věc je třeba zničit, cesta za pomstou může začít. Jednoduché, v mnoha případech ovšem trefné, nejvíce snad v nezidealizovaném pohledu na psy a jejich možného myšlení, což se jen tak nevidí. Tím samozřejmě nemyslím, že je na Strays něco hlubokého, přesto právě části, kde psi mluví spolu o svém životě, mají nejvíce hlášek a zkrátka fungují. Navíc to dokáže být i vážné, třeba ve scéně ohňostroje zase z psího pohledu. A závěr je potom jedním slovem epický! 75% ()

pytrisss

To hodnocení na imdb je tak nějak blíž realitě než tady ten hype. Škoda, že je to celý postavený na psím chcaní a ojíždění všeho pořád dokola. ()

Jaroslaf

Dlouho a možná dokonce nikdy jsem nebrečel smíchy jako u týdle komedie. Tekly mi slzy. Není tam nic co by už jinde nebylo k vidění, výkony lidských herců jsou příšerný, ale ústřední čtveřice je skvělá, a jakožto pejskaře mě to ohromně bavilo. Navíc už byl zcela setřen rozdíl mezi animací a skutečností, pejsci ve filmu pro mne byli skuteční a jejich řeč taky. (Nelze si nevzpomenout na 22 let staré Jako kočky a Psi kde tento rozdíl rozhodně setřen nebyl.)K zamyšlení mě přimělo, že ve filmu hrála skoro 30 let stará písnička od Mr. Oiza aka Quentina Dupieux s názvem Flat Beat a že film skončil tak jak sliboval - poměrně devastující pointou. Rád bych věděl kolik na film šlo rodinek s malými dětmi a jaký byl průměrný čas ve kterém hodně rychle z kina odešly - volbu nasadit film do většiny kin s cz dabingem jsem v tomto směru vůbec nepochopil a film jsem upirátil i proto, abych ho mohl vidět v originále. O MNOHO lepší než Ted, a pro pejskaře se zálibou v south parku je to v podstatě povinnost   P.S: film už je ke stažení v HD na torrentech a cz titulky taky k mání. ()

Massaro74

Tak to byla BOMBA !! Hustá komedie, plná sprostých hlášek, komických situací a hlavně psího přátelství, na kterou jsem se dlouho těšil, a musím říct, že mě nezklamala.. Trojice "roztomilých" městských pejsků bez pánička, pomáhá ztracenému Regovi v návratu ke svému majiteli, který se ho chtěl stejně zbavit... Asi největší "kolík" byl za mě bostonský teriér, který ze sebe chrlil jednu perlu za druhou:-)) ()

KosiR_ksr

Další z "přisprostlých" komedií pro dospělé publikum jako byl třeba Méďa nebo tomuto snímku bližší Buchty a klobásy. Vocasy mě dokázali dobře pobavit vydařenými vtipy s analogiemi a rozpory mezi lidským a psím světem. Na druhou stranu chvílemi jsou zbytečně laciné nebo fekální - s tímto na vědomí je potřeba si film pustit. 70% ()