Vtáci sťahováci

• Česko Ptáci stěhováci (viac)

Pokiaľ nevystrčíte päty z domu, nič sa vám nestane. To je v skratke životná filozofia kačacieho otca Mallarda, ktorý svoju manželku Pam a ich dve deti neustále presviedča o prednostiach ich domáceho rybníka, za ktorým sa nachádza len divočina a nebezpečenstvo. Pam je však unavená z jednotvárneho života a želá si, aby jej dospievajúci syn Dax a dcéra Gwen zažili, to po čom ona sama túži. Pozrieť sa do sveta a zažiť neobyčajné putovanie po nádherných miestach. Po tom, čo na ich rybníku pristane sťahovavá kačacia rodinka s napínavým príbehom o ďalekých miestach, padne rozhodnutie. Napriek otcovým protestom sa celá rodina vydá z idylického amerického vidieka na exotickú Jamajku! Znie to skvelo, pokiaľ by však hneď na začiatku cesty neurobili kačací hrdinovia zásadnú chybu. Vybrali sa opačným smerom. A tak ich krídla zanesú do džungle mesta, ktoré nikdy nespí, New Yorku. Tu ich samozrejme čakajú dobrodružstvá na každom kroku, vrátane tých, ktoré by si najradšej odopreli (napríklad nedobrovoľná návšteva kuchyne reštaurácie, kde je vyhláseným jedlom kačica na pomarančoch). Keď ste zohratá rodina, ktorá za každých okolností ťahá za jeden povraz, máte šancu zvládnuť nástrahy najväčšieho mesta. (CinemArt SK)

koty2201

Škoda, že Vtáci sťahováci nemajú ktovieakú veľkú sledovanosť a pozornosť. Podľa mňa veľmi pohodový animák, ktorý síce má veľmi jednoduchú zápletku, ale dobre prevedenú. Viackrát som sa zabavil na niektorých momentoch a to sa mi pri takýchto animákoch nestáva až tak často. Ako som spomenul, tak príbeh je priamočiary. Dej sa sústredí na rodinu divokých kačíc, kde otec, Mack, sa bojí migrovať do teplých krajín. Nakoniec sa k tomu odhodlá a počas cesty do Jamajky zažívajú nie práve najľahšie situácie. Ale stmelí ich to ako rodinu a nájdu si nových priateľov. Takže síce klišé, ale stále pekný odkaz. Herecké výkony tu neviem posúdiť, keďže išlo o dabovanú verziu. A k dabingu by som aj tak nemal čo povedať. Ale jednotlivé postavy mi prišli sympatické. Na druhej strane aj tu ide o klasiku. Otec prehnane starostlivý a bojazlivý, mame sa to nepáči a decká riešia klasické problémy v ich veku. Aj keď sú to kačky :D Nemám medzi nimi ani favorita. Ale zabavili ma scény s holubicou Brzdou. Čo je dosť nečakané meno. Po technickej stránke uznávam, že stále nie je Illumination na úrovni Pixaru a ani to od nich neočakávam. Na druhej strane ma animácia nijak neurazila a pozeralo sa mi na to dobre. Páčil sa mi aj výber hudby, ktorý pasoval do filmu a nebola nijak rušivá. Skôr to príjemne dopĺňala. Takže určite môžem tento animák doporučiť pre celú rodinu a myslím, že si ju užije každý. ()

Cermicek

Jéé tohle bylo fajn! Od pětihvězdy tomu chybí fakt jen kousek a to jen kvůli tomu, že na 5 mi tam chyběl nějakej epickej moment. Každopádně po dlouhý době konečně dobrej animák, kterej si právem zaslouží bejt ve složce SEEN a zabírát místo na exteráku!👏 ()

koza3

Pěkný nenáročný animák, který jsme už stokrát viděli, ale ani po sto prvé mě neurazí a rád se na něj oodívám v další iteraci. ()

blondboss

Mne prídu tie zvieratkovské animáky všetky na jedno kopyto. Roztomilé zvieratká, v tomto prípade kačičky, sa zhodou nejakých okolností vyberú na dobrodružnú cestu, tam si prejdú kadečím, aby nakoniec všetko dobre skončilo. Chápem, že pri animákoch je potreba trošku tej infantility, ale tento snímok mi celý prišiel ako prevarená kaša, pri ktorej som sa proste nudil. Vizuálne to bolo pre zmenu krásne a aj postavičky boli milé, ale neviem, či to stačí na kvalitnú rozprávku. 50 % ()

Bossi123

Za mě naprosto úžasně provedený film jak pro menší, tak pro starší děti/mládež. A to hned z několika důvodů: 1) film srší celou dobu vtipem, a to prostřednictvím velkého množství hlášek a neuvěřitelných situací, které ptačí rodinka a jejich přátelé zažívají během jejich dobrodružné cesty za svobodou a poznáváním nových obzorů. 2) Ze snímku plynou i nějaká ta ponaučení, jako je nedívat se na nikoho s předsudky či to, že nové a neznámé věci neznamenají nutně něco špatného i přes to, že se tak na první pohled může zdát a také to, že rodina a dobří přátelé jsou to nejdůležitější, co v životě máme. 3) Animace je skvělá (byť do jisté míry neoriginální), funguje velmi dobře. 4) Postavy, byť se jedná primárně o ptáky, jsou scénáristicky napsané moc hezky a sympaticky. Každá významným dílem přispívá k velmi dobré dynamice příběhu, ve spoustě jejich rozhovorů se skrývá něco moudrého, využitelného v běžném životě. 5) Děj ubíhá svižně, bez zbytečného zdržování. Obsahuje hodně akce, nečekaných zvratů. Zároveň, jak jsem psal výše, jsou zde i klidnější momenty, při kterých může divák popřemýšlet o nabízených tématech, která jsou, znovu opakuji, často dost důležitá. Jediné, co bych snímku vytkl, jsou klasická a opakující se klišé, viz zapšklý táta a velmi průbojná matka, jejich děti, které nedbají rad svého otce, což je přivede do mnoha průšvihů, ale hned jsou schopny tyto problémy svépomocí řešit, čímž zachraňují celé společenství atp. To je ovšem maličkost, která se dá přehlédnout. ()

david141474

No tak jako nebylo to špatný, jen ten humor byl slabší. Ale někdy se dal, takže aspoň něco. Ten film sám o sobě není vůbec špatnej, já jsem si ho užil, ale všichni víme pro koho to bylo dělaný. Pro děcka. Dějově to bylo docela slabý, ale lepší scénky se tam objevily. Postavy byly fajne i jejich dějové linky. Akorát malá Gwen mě docela vysírala. Pár postav bylo hodně šílených (v dobrém slova smyslu) jako třeba Ťunťa, papoušek jehož jméno jsem zapomněl a taky strýček u kterého jsem rovněž zapomněl jméno, no a taky volavky byly šílený. Soundtrack byl fajne. Záporák Kuchař byl taky blázen, docela mě zajímá co se s ním stalo, jestli havaroval nebo jestli byl zachráněn a vaří kachny na pomerančích dál. Kdo ví? To se snad dovíme ve druhém díle, pokud někdy vznikne. Za mě fajne oddychovka u které se minimálně jednou budete klepat na čelo a minimálně jednou se pousmějete. 8/10 Zajímavý to film. (Olympia - 29.12.2023) ()

swenyx

Rodinka kachen si žije celý život na svém písečku u svého jezírka. Nikdy nepoznali jak to vlastně vypadá mimo jejich rajón, a tak se rozhodnou vypravit na dobrodružství do teplých krajin. Hale jako já jsem nadšenej, byla to totálně ulítlá a zvrácená blbost a bylo to fakt super. Já osobně jsem se u toho dost nasmál. Mám pocit, že jsem už podobný příběhy určitě někde viděl, no jasně že jo např. Rio 2, tam je příběh úplně stejnej a bylo to taky skvělý. Hold mám asi rád tyhle ztřeštěný pohádky se zvířaty. Neni to asi zas takovej zázrak, ale mezi dost omezeným výběrem novodobých animáků bych řekl, že je tohle milý překvapení. ()

Ocampa

RE: filmfanouch: "Studio Illumination má jistě pořád daleko do první animační ligy..." mě se to tedy zpracováním velmi líbilo, ty první animační ligo... :( Děj je ale x-krát recyklovaný, takže se kromě obdobných zápletek a krásných kačen nikam moc neposunem. Pro někoho, kdo ale nekouká na animovaný filmy pravidelně nebo pro děti, je to výborná zábava! :) ()

Polux

7/10 | Klasická trailerová past (všechny nejlepší momenty ve filmu nakumulovány na ploše pár minut, vyvolávající dojem vtipem nabité akční jízdy od začátku do konce) sice sklapla a výsledek je na všech frontách skromnější, než by se od Illumination po miliardovém "žlutém moru":-) asi očekávalo, ale na příjemnou animovanou jednohubku to stačilo. | Příběh je mnohem jednodušší, než to z traileru vypadalo a až tolik věcí se v něm nestane (což by až tak nevadilo), přičemž jeho vrchol přichází už někdy v polovině filmu a nikoliv až na jeho konci (což už trochu vadí). Půlhodinový kraťas by tomu asi slušel přece jen o něco více. Škoda, že trampoty opeřenců ve velkoměstě jsou jen jedna ze zastávek po cestě do vysněného ptačího resortu a nikoliv hlavní dějiště filmu, protože daná část patří k nejlepším ve filmu. | Na druhou stranu všechny postavy v čele s ústřední rodinkou jsou opravdu sympatické a nikoliv otravně "roztomilé", animace je fajn, slovní i obrazový humor funguje, tempo je díky umírněné stopáži svižné, malinko strašidelná epizoda se stárnoucím manželským párem je super, akční "letecké" sekvence v ulicích města se taktéž povedly a pochvalu zaslouží i vydařený dabing (a to se trojce Nanjiani, Banks a Awkwafina v hraných filmech pokud možno vyhýbám obloukem:-)). | PeZet ()

soukyd33

Film mě mile překvapil, ale jestli to je přímo pro děti to si nejsem jistý. 🤔 Místy scény a dabing vše dost dětem komplikují. Animace příjemná. Atmosféra dobrá. Humor, rozhodně ano. Zasmál jsem se několikrát, takže komedie to je. Skvělé situace a ještě lépe vyřešené. Hvězdiček 4 ()

VelkyMrB

Prosím Vás, co tu máte za ptáky? Kachny.... kachny.... kachny.... kachny. Kachní nářez od Illumination. Krátký, letní animák pro celou rodinu i lidi co mají slabost pro animáky jako já. Ovšem jen ty dobré ;). Studio nám vyhrabalo kdysi kdesi Citrónové Tikťaky a tím se vystřelilo ke hvězdám. Teď nám podšoupli na odlehčenou kachny na pomerančích. Animák byl viděn na malém plátně na velkém plátně a ve 4DX. 4DX bylo využito naprosto parádně. Nejlepší zážitek z filmu. Protože kachny hodně létaly, tak jsem si občas připadal jako na centrifuze s otevřeným okénkem :D.  Film má něco kolem krásných 90 minut a pořád je na co koukat. Děj se neloudá a i do poslední minuty se studio snaží donutit dítka v kinosálech aby udržely pozornost. A povedlo se na jedničku. Vtip ať trapný nebo povedený je skoro za každým snímkem. Pozorný divák si všimne několika grafických chyb, ale to k filmu patří. Kdyby bylo vše perfektní, tak by někteří z nás co rádi hledáme chyby ve filmech byly smutní ;). ()

FawayitanaXX

Ano, vím, že je to určené pro mladší publikum. Ale prostě myslím, že to tomu filmu nebrání, aby to udělal zajímavé i pro starší. Vše je tak jednobarevné, témata nudná, zajímavé pouze jedno a to jak člověk/ zvíře vidí svět. Zda optimisticky nebo pesimisticky, což si myslím, že se jim povedlo. Ale tak to je tak jediné. Když to shrnu, tak celé je to jedno velké neoriginální klišé. Animace tomu focela zvyšuje skóre. Radši bych dětem pustil neco zajímavějšího a kvalitnějšího. ()

Nellaron

Nový animák pobaví opäť najmä deti do cca 8 rokov. 9 ročná slečna vedľa mňa v kine sa už trochu nudila. Očakávať môžete milý príbeh o kačacej rodinke, ktorá sa rozhodne presťahovať z domáceho rybníka na Jamajku. Pri ich ceste na nich čaká nie jedno dobrodružstvo. Úvod rozosmeje aj dospelých. Odkaz rozprávky je hlavne o potrebe rodiny. Problém som mal trochu so zápletkou, ktorá bola príliš jednoduchá. Len tak sa kačky rozhodnú presťahovať sa? Bez nejakého vlastného ohrozenia alebo záchrany niekoho iného? Viac premyslené to mal napríklad Slepičí úlet. ()

user1982

celkovo spracovanie pekné, ako každý iný animák. Ale veľká nuda a nič nedianie sa. Alebo keď tak niečo čo sme videli už snád v každom "road movie" animáku. Nejako ako keby ich robili cez kopirak, akurat zmenia mená postáv. ()

Akret120

Vidieť tento film aj keď je detský a je to animák som chcela keďže som ho videla všade na sociálnych sieťach aj keď to není moja veková kategória tak musím uznať že je zaujímavý je to klasika zviera ako jedlo a človek má to sice happy ending ale niečo tomu chýbalo  70% ()

digitalscout

Skvělá oddychová zábava pro celou rodinu. Tvůrci ze studia Illumination ví, jak rozpohybovat pixely tak, aby grimasy postav byly vtipné. Scénář sice není převratný, ale to ve finále úplně nevadí. ()