Vzácne modré papagáje Blu a Perla žijú v brazílskom Riu pokojným mestským životom a v svojej usporiadanej domácnosti vychovávajú tri deti. Cnie sa im však za rodnou džungľou, a tak vyrazia na dobrodružnú cestu z čarovného veľkomesta do divočiny Amazonského pralesa na rodinný výlet. Papagáj Blu však začína strácať nervy nielen z nebezpečných nástrah neznámej krajiny, ale aj zo svojho najobávanejšieho protivníka - vlastného svokra. Navyše musí neustále odrážať zákerné pokusy o osobnú pomstu, ktoré proti nemu zosnoval lotrovský kakadu Nigel. (TV JOJ)

URBAN

Rio není zrovna animák co by potřeboval pokračování a taky to tak dopadlo . Bez nápadu a celé to vypadalo jako bych to už jednou viděl a kromě toho mě nedokázal udržet sledovat , možná tak první polovinu své délky , v té druhé jsem takřka nevnímal . Mrzí mě že to tak dopadlo . Chěl jsem jednu hvězdičku přidat , kvůli vztahu k prvnímu dílu , ale toto pokračování si to nezaslouží . ( 17.7.14/MAC ) ()

Maniik88

Bolo to nádherné, farebné, hýbalo sa to a bolo to veselé. Všetko čo by malý divák mohol chcieť. Ozaj prekrásna rozprávka pre deti do 10 rokov. Pre tých starších a náročnejších je to už trochu nuda, príbeh otrepaný, vzťahy svokra a chlapa, dcéry a miestneho frajera. Všetko sme už niekde videli. Dalo sa to ale pozrieť. ()

rikitiki

Pokračování osudů modrého papouška přináší na úvod hezkou sekvenci ploškové animace, ale pak se – jako to obvykle bývá v pokračování - snaží upoutat přehršlí nepřehledných motivů, které až utlučou divákovu pozornost (záchrana druhu, soutěž talentů, shledání se ztracenou rodinou, děti, žárlivost, pomsta a kácení amazonských pralesů). Druhý díl mě utvrdil, že tahle nebohá animovaná hrdinka dostala za partnera toho nejprotivnějšího animovaného chlapíka, jakého jí mohli stvořit. Nejenom, že je trapný, pitvořící se, ale hlavně všechno nechává na ní a jen se veze (ve scéně s pádlováním po Amazonce se dokonce veze doslova). ____ Do průměru pro mě tenhle snímek vtáhla láska jedovaté žabičky v krásně varovném fialovočerném maskování k obstarožnímu papouškovi kakadu. Jejich romance je nádherně krutá, protože ona se ho nemůže ani dotknout, aniž by ho zabila už pouhým dotekem své jedovaté pacičky. A i ten její konec, i když očekávatelný, potěšil. Prostě, otravná holka zůstane otravnou holkou za všech okolností. ()

gogos

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3* ()

ConanVJ

Jednička je hodně vtipná podívaná a ani u dvojky tomu není jinak. Příběh, teď už pětičlenné rodinky papouška Blua, nás zavede z Ria do Amazonie. Zde chce Perla najít další papoušky svého druhu. To se moc v domě vychovanému Bluovi moc nezamlouvá, ale nechá se překecat. S rodinkou vyráží i staří známí přátelé z prvního dílu, ale i jeden padouch, kterého cestou nevědomky potkají....... Pohádka má opět krásnou animaci, ve které je spousta detailů. Další hodně povedenou stránkou je soundtrack, kterej sednul perfektně. Příběh je taky pěknej, bez větších zvratů. Pro mě pěkná animovaná pohádka, které dávám 85% :) ()

• Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)
  • Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)
  • V raných fázach scenára sa uvažovalo o tom, že Fernando, sirota bez domova z predchádzajúceho filmu, bude adoptívny syn Lindy a Tulia a bude ich sprevádzať na ich ceste džungľou. Nakoniec bola jeho rola skrátená len na malé cameo na začiatku filmu, kde vidíme, že od prvého filmu o nejaký čas zostarol. (patrik1177)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST