Muž menom Otto

• Česko Muž jménem Otto (viac)

Tom Hanks v hlavne úlohe hrá nevrlého dôchodcu so skalopevnými zvykmi, ktorý po smrti milovanej manželky zanevrel na život. Z osamelosti ho však vytrhne mladá rodinka nových susedov, ktorí hneď pri príchode vrazia do jeho poštovej schránky. Z nezvyčajnej situácie vznikne prekvapujúce priateľstvo s pohotovou a temperamentnou Marisol v pokročilom štádiu tehotenstva a Ottov život sa obráti naruby. (Itafilm)

Mamlas

Další ubečený film ala Hanks. Na to má fakt talent. Jinak zkraje to zaujme pár nápady, pak už se to jen táhne a nudí až do očekávatelného konce. (45%) ()

helrohir

Do tohto filmu som išiel s tým, že sa zabavím na nejakej komédii, ale v konečnom dôsledku to až na pár scén zaváňajúcich čiernym humorom alebo konfrontácií so susedmi také zábavné nebolo. Ide skôr o takú sentimentálnu jednohubku pre priemerného diváka, ktorá sa snaží tlačiť na divácke city. Ako Tom Hanks je vo svojej roli celkom uvoľnený, a sledovať jeho charakterový prerod je jednou zo zaujímavejších častí filmu. Ostatné postavy sú však buď málo výrazné, alebo naopak, až príliš preafektované. A "bonbónikom" je povinná účasť transgender osoby. Že ide o nejaký remake som sa dozvedel až z dodatočných informácií o filme, takže nie je zatiaľ s čím porovnávať. 60%. ()

Cermicek

Aka Gran Torino 2023..Tyhle filmy na city prostě pořád táhnou! Co na tom, že námět je pořád dokola se opakující. A ruku na srdce - pořád si tohle dám 1000xkrát radši než českou romantickou komedii. Co mě však dostalo nejvíc je, jak mi Forrest zestárnul..😮...Néééé!! Já chci zastavit čas!!!😥 ()

Mr.Ward

Doják roku. Tak neuvěřitelně citlivý film tu dlouho nebyl. Jak kdyby někdo natočil live-action Vzhůru do oblak. Nádherný zážitek. ()

Recenzon

Co jsem od kámoše pazdráta slyšel je, že to není žádná sláva a s tímhle jsem si to taky pustil. A za mě je to zatraceně dobrý drama s prvky komedie. Absolutně jsem zbožňoval, jak Tom Hanks neochotně pomáhá svým sousedům s běžnými životními věci. Hudby jsem si moc nevšímal, ale když se člověk zaposlouchá tak dobře sedí do děje a člověk je rád, že tam je. Bylo fajn vidět takový film po všech těch brutálních superhrdinech, pirátech a monstrech, co jsem za poslední dobou zhlédnul. ()

CZE_ToM

Predem meho komentare bych rad uvedl na pravou miru nepravost, kterou tady spousta lidi uvadi. Predloha neni svedsky film Muz jmenem Ove z roku 2015, ale kniha Muz jmenem Ove od Fredericka Backmana, mimochodem fantasticka. Jestli se Backman inspiroval Gran Torinem jsme doma resili uz po precteni knizky, mozny to je, casove to sedi :) Film - vyborne remeslo, Tom i Mariana zaslouzi absolutorium. Z knizky je vynechana podstatna cast deje, ale i tak jsou 2 hodiny hodne koncentrovany vycuc plny emoci, kdy se clovek smeje a breci soucasne. Libil se mincit pro detail u flashbacku (napr. stary Otto v odraze zrcadla), minus za zbytecne tlaceni na transgender pilu. Celkove spokojenost. ()

CZRohlik

!POTENCIÁLNÍ SPOILERY! Předem říkám, že jsem knižní předlohu nečetl, takže nevím jak moc se od ní film odlišuje (ne, že by na tom až zas tak záleželo)... Je to předvídatlenej kýč, ale funguje to. Máme tu fajn postavy, který dokonce mají i nějakou hloubku (hlavně Tom Hanks). Film tak nějak střídá mezi tou vtipnou a vážnější částí, samotnej přechod mezi tím funguje celkem dobře (až na pár momentů, kde to ten vtip celkem kazí). Problémem je, že mi fakt nesedl humor... ani nevím proč, možná nejsem cílovka. Přece jen jsem seděl v kině obklopenej čtyřicátníkama. Osobně jsem se v průběhu filmu prostě jen těšil na tu vážnější část a ty komediální prvky jsem si sice snažil užít, ale nikdy to ze mě nedostalo víc než jen mírný pousmání. Na druhou stranu to mělo fakt silný emoce a já sám jsem se jen tak tak držel. Celý mi to tak nějak zkazilo to finále, který bylo až moc kýčovitý a z nějakýho důvodu strašně zdlouhavý. Jinak ale fajn počin... 7,5/10 ()

xzajox

Tom 'Karen' Hanks zas a znova nesklamal. On si skrátka vie vybrať rolu, ktorú divák spapá s chuťou, ako domáce 'pollo con mole'. Príbeh veľmi dobre hrá na city. Postupne sa nám odhaľuje minulosť starého frfľoša s veľkým srdcom, a s ňou aj jeho myšlienkové pochody a motív, prečo robí, čo robí. Výborne sem sadla aj Mariana Treviño, ktorá ako mega otravná, no trpezlivá mexická suseda dala veci do pohybu. Pochváliť treba aj réžiu. Z dobre napísaného námetu, kde žiadna menšia postava nie je navyše, sa podarilo vytvoriť skvelý filmový zážitok, ktorý Vám pošteklí srdce. Výhrady by som možno mal len k drobnostiam v scenári, a k prehnanej karikatúre 'moderných manierov', ale nič podstatné. Citovka s Hanksom na pohodový večer 87% - 5* ()

mata77

Je to jeden z tých filmov, ktorý sa snaží diváka rozosmiať, aby ho v zápätí omráčil spŕškou emocionálne podfarbeného sentimentu s jasným cieľom navodiť hlboké dojatie. Určité momenty vo filme sa naozaj podarili a to hlavne vďaka citlivej réžii a kamere, zahalenej snovým závojom. Melodráma na mňa fungovala fantasticky, satiricko-komediálne prvky ťahali skôr za kratší koniec. Ak si ale dej na začiatku dával načas, vyžíval sa v detailoch a pomalých scénach, záver bol oproti nemu kontrastne zrýchlený a možno aj nevyvážene zostrihaný. Táto nerovnováha v poslednej pol hodine vo mne vyvolala dojem bežiaceho pásu a dojem z filmu tak o niečo klesol. ()

Emílio odpad!

Nudná prvoplánová srágora s povinnýnm výchovným "presahom", ktorú nezachránil ani Hanks - práve naopak. Celý čas som mal pocit, že ani jeho to moc nebaví... a spomenúť to v jednej vete s Gran Torinom je totálne mimo misu. ()

wowylgu313

65-70% ... Emočně náročnější. Film v podstatě od začátku do konce pokrytý smutkem. Což není pro každého... Naprosto se dá pochopit že né každého tohle pomalé tempo deprese bude bavit. Nedokázal jsem dát ty čisté čtyři hvězdy protože to opravdu bylo zaměřené jen na tu jedinou emoci. Pocit radosti a štěstí v tomhle díle nenajdete. Bylo to bravurně natočené a samozřejmě jak už je zvykem u tohoto pana herce dobře zahrané. Před puštěním jsem si nečetl obsah a neviděl žádnou ukázku takže jsem trošičku čekal něco jiného a v závěru něco málo víc. Na tento film musí člověk mít takovou tu zvláštní "náladu" a čekat na správný čas. Nelze to pustit prostě jentak z nudy a nebo pro klidný/pohodový večer. ()

blondboss

Ako taký nenáročný feel good movie to funguje veľmi dobre a keď do toho pridáme Toma Hanksa s jeho skutočným synom v tej istej roli, tak je to o to výživnejšie. Ja som videl aj predošlú švédsku verziu tejto predlohy, takže mám s čím porovnávať a toto bolo síce o niečo sterilnejšie, ale zároveň trošku zaujímavejšie zrežírované. Jednu hviezdu hore za dojímavý záver a za podmanivý hudobný podmaz od Thomasa Newmana. 70 % ()

Plaque

Veľmi príjemné pozeranie na celkom (ne)obyčajný príbeh obyčajného dedka. Tom Hanks to aj vo vysokom veku vie naozaj dobre a aj v tak obyčajnom prostredí vykúzli napínavú dráhu. ()

lukas11the

Tom Hanka opět dokazuje, že prostě umí. Ačkoliv čas je na něm znát. Ale pořád je to jeden z nejlepších herců. Námět filmu je příjemný, ačkoliv jsem knihu ani severský originál neviděl. Tento snímek pravděpodobně lepší nebude, ale pro mainstreamové publikum ideální volba. ()

Kebabkony

Tom Hanks opět předvádí naprosto skvělou práci s jeho mrzutou postavou, která mi hodně připomínala postavu z filmu Gran Torino, což je taky naprosto fantastický film. Nečekal jsem, že mě film natolik pobaví a i dojme. Postavy jsou skvěle napsané a jejich charakter se během filmu mění a tudíž nejsou generické a nudné. Hlavně Otto projde největší proměnou. Skvěle se zde taky hraje s vtipy a s dojemnými částmi, protože v jednu chvíli se smějete jak blázen a v druhé skoro brečíte a tahle kombinace skvěle funguje. Sice je hlavní děj hodně předvídatelný, ale to vůbec filmu neuškodí. 8,5/10 ()

AndrewNewman

Veľmi vydarená variácia na dokonalé Gran Torino Clinta Eastwooda. Tentokrát je to Tom Hanks, kto je odmeraný, zbúchaný krutými životnými udalosťami a túži len po jednom. Práve jeho fantastický výkon je celkovým motorom filmu, ale takto to už pri takýchto príbehoch býva. Je potrebná skutočné herecká kvalita, aby to malo požadovaný efekt. A tento film to rozhodne má. Som rád, že jeden z mojich najobľúbenejších hercov má aj v takto požehnanom veku stále chuť točiť kvalitné filmy, v minulý rok to bol skvelý Elvis a takisto Otto. ()

KaterinaSkop

První film viděný v kině v roce 2023 a jaká to byla pecka! Co na tom, že je to remake. Smích a slzy nechyběly po celou dobu filmu, nebyly tam žádný hluchý místa a Tom Hanks to zahrál naprosto peckově. A otravná mexičanka byla jen třešničkou na pomyslném dortu. ()

imaginer21

Rodinná verze Gran Torino. Tom Hanks si sice střihnul roli remaku, ale setsakra ji povýšil na zdařilou duševní konverzačku, ve které všechno sice dává smysl už někde v půlce, ale přeci jen máte velké nutkání vědět, jakým směrem se to ve finále ubere. A proč rodinné Gran Torino? Těch paralel by se našlo. Zaprvé v obou případech vidíme nabroušeného staříka po smrti jeho milované, osamělého ve svém domě a na zahradě, bez smyslu života, zatímco do sousedství se mu nastěhuje etnicky odlišná rodina. Zadruhé oba staříci nemají strach ze smrti. No a za třetí, v obou případech se staříci proti své vůli rozhodnou vystoupit ze své ulity a bojovat za své zpočátku nenáviděné sousedy, přičemž právě ta znovunalezená sounáležitost, či alespoň smysl pro ochranu, jde na úkor vlastního pohodlíčka. Zatímco Gran Torino jde v tomhle modelu na morální dřeň, Otto se drží v rodinných mezích a jde mu to ve všech ohledech dobře. Originál jsem neviděl. ()