Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

kukumen

What the actual fuck? Až na pár světlých chvil je tenhle film po nos ponořen ve sračkách. Klasický woke odpad bez kapky originality s průměrným předvídatelným dějem, stupidně napsanými dialogy a s CGI často připomínajícím projekt na střední škole... A ta choreografie v soubojích? Nic tak umělého jsem dlouho neviděl. ()

Sedmilhář

Sofia je prostě kočka...výprava druhá hvězda... Zbytek je už jen pro milovníky lineárních, předvídatelných filmů. Taková počítačová hra, kterou ale nehraješ ty, jen na to koukáš. Škoda. Druhý díl už neuvidím. ()

Tomulka

Upřímně jsem viděl již mnohem horší sci-fi, ale od Zacka Snydera  jsem asi čekal něco více než jen rutinně odvedenou práci. Film nemá žádné velké emoce a je chybně propojen s hudbou. Zpomalování obrazu je opravdu na ho...... , protože je toho strašně moc a kulisy , lodě jsou odfláknuté neoriginální nudné! Postavy naší skupinky jsou nepropracované a nedotažené. Jediné co je super je hlavní hrdinka až na to, že jsem od ní čekal lepší schopnosti když je to taková obávaná bojovnice. Nedovedu si představit co by s filmem musel Z.S. udělat, aby to byl v režisérské verzi film aspoň na 4 hvězdy. Ale třeba překvapí. ()

Bednaa

Sci-fi s asi nejprázdnějším světem ever, ve kterém pobíhá trapná hrdinka Sofia Boutella, snažící se zrekrutovat svých sedm statečných. Nikdo z nich ale nemá žádnou motivaci k tomu přidat se k téhle sebrance rebelů, ale co je horší, dokonce ani absolutně žádnou osobnost. Na obrazovce tak pobíhá skvadra akčních figurek typu “tenhle nenosí třičko a lidi na něj byli zlí” nebo “tenhle byl generál a chce se pomstít”. Tohle je doslova veškerá charakteristika, kterou dostaneme. Pro každého soudného režiséra by to byla ostuda, Snyder ale za pár mesíců hrdě přinese dvojku a režisérský sestřih. WTF. ()

Alekks80

Tak tohle se hodně nepovedlo snad úplně ve všem. Teda vlastně kromě kástingu. Jenže to by tuhle super sestavu nesměl dirigovat americkej Troška po lobotomii. Sofča umí bejt ostrá jako břitva až z ní jde strach. Třeba v Kingsmenech jsem z ní měl husinu snad v každý scéně. Tak tady teda vůbec. Čárlího s jeho angličtinou si rád poslechnu i když mele nesmysly a zrovna jeho postava by si tady zasloužila vymazlit, aby jeho (BACHA SPOJLER) zrada byla aspoň trochu šokující a zákeřná. Vůbec celej scénář od dialogů přes výstavbu příběhu až po motivace jednotlivejch postav je jak kdyby ho napsalo devítiletý děcko. Efekty jsou chvílema jak od Karla Zemana, viz celá úvodní část na zemědělský planetě. Jako jo, je to sice guru filmových efektů, ale před 60 lety. Kam se podělo těch 90 mio, je mi záhadou. Ale snad úplně nejhorší ze všeho je kamera. Buď je nepřehledná a z úplně blbýho úhlu a nebo se jede zpomalovačka. Je jich tam tolik, že kdybychom je dali pryč, film má 20 minut. Což by bylo přesně o 20 minut víc, než je bezpodmínečně potřeba. Tenhle šit si vůbec nezasloužil natočit. ()

jerisno

No vida. Tak asi půjdu svým názorem takřka proti všem. Ale jsem z národa jiráskova, tak proč ne. První část Rebel Moon mi naservírovala přesně to, co jsem si přál a co jsem očekával. Vizuálně příjemnou a akčně vychytanou krmi. Hlavní hrdinka v pohodě, dějové zvraty překvapivé a ústřední myšlenka (ne)zištného hrdinství zřejmá. Pravda, ty zpomalovačky bych zredukoval minimálně na polovinu. I přesto se těším na druhý díl. A plánovaný režisérský sestřih bude doufám ještě lepší. ()

TheJim odpad!

To snad neni mozny, jak tomu mohl nekdo dat vic nez 0? Naprosto ztracene dve hodiny zivota, ze kterych nejnapinavejsi bylo sledovat flek na zdi vedle obrazovky a premyslet, zda nevymalovat. V te Snyderove patlanine neni naprosto NIC. ()

nitrak

Já jsem spokojenej. Rozhodně lepší, než Star Wars trilogie 7-9. Občas připomíná zaklínače, ale já se bavil a užíval si vizuální efekty. Příběh sice celkem jednoduchý, ale tolik mě to vtáhlo do děje, že jsem se divil, že už je konec filmu, klidně bych to ještě protáhl. Ale je to první díl trilogie, takže se těšim na další. Škoda jen, že tenhle příběh nebyl vyprávěn ve světě SW, jak Snyder zamýšlel. Frančíza SW by nebyla tolik zprzněna takovým fiaskem jako je epizoda 9, respektive víceméně celá trilogie. ()

Lukas.Novy

I přes silné nedoporučení jsem se rozhodl na tento chaotický film podívat, a bohužel veškeré kritické recenze mají něco do sebe. Utrpení už začalo v prvních deseti minutách, kdy mi naprosto nesympatická hlavní postava pila krev se svými absolutně nerealistickými grimasami. Vojáci kteří měli 50 IQ (dohromady) a bál se jich maximálně farmář Billi, který dostal vycházkovou kostí do hlavy, pro mne opravdu nepředstavovali "úchvatnou armádu". Robot, který nezaútočí na armádu která ho porazila a následně strachy uteče je absolutní krypl a úplně bezdůvodná postava která se objeví na konci filmu. Navíc nám vypráví pohádku úplně o ničem. Úchvatní válečníci, které na výletě galaxií potkáváme, se až moc inspirovali harry potterem, mauglím, planetou opic a star wars. Bohužel jsem si neoblíbil ani jedni jednoho a tak mi pomalu každá scéna vadila. Vůbec tomu nepřidala naprosto nelogická rozhodnutí hlavních postav a ještě nelogičtější následky těchto rozhodnutí. (Nějaký černoch zmáčkne jednu páčku v jedné střílně obrovské lodi a celá loď havaruje). Konec ve skratce: Star wars III  Navíc mě celý film bolela hlava a oči kvůli nepochopitelnému rozmazání pozadí. Jednu hvězdičku dávám za povedené CGI a v celku zajímavé světy které jsme videli. ()

MegaKlatic odpad!

Pan Snyder by se na to měl vysrat, protože tady absolutně nevěděl jestli chce točit Star Wars, Farmář hledá ženu nebo Adolfovo biografii. ()

Pavlo

Cim to je, ze to vyzera ako to co sme uz videli milionkrat? Cim to je, ze postavy su mdle a niektore nesympaticke? Cim to je, ze pribeh sa akoby nikam nevyvija? Cim to je, ze efekty su nerovnomerne a cim viac film pokracuje, tak sa ich kvalita znizuje? Cim to je, ze je to tak nevyvazene, ze sa casom aj nudime? Synder potrebuje riadny restart a tento film to nie je. ()

Woitisek

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Film, co působí na první pohled celkem poutavě nemůže snad být ve výsledku nudnější. Zack Snyder nám nadělil jakýsi jeho prapodivný dětský sen. Tenhle snímek bych totiž nejlépe popsal jako černou díru všech vesmírných fantasy a sci-fi filmů, kde se všechno nehezkým způsobem splácalo dohromady. Úplně všechno zde působí nezajímavě, ať už lokace a vesmírné lodě vypadající jak z "béčkové" videohry či postavy, jejichž charaktery snad napsal někdo, kdo nerozumí mezilidské komunikaci. Je to prostě suché selhávající Star Wars bez duše a života. Veliké zklamání. ()

dudel3333

keby som veril recenziam tu tak si to nepozriem......a dobre som urobil ,vonkoncom to nebol taky "odpad" ako tu trištvrtiny opisovali ....teším sa na 2ku ()

Budulmanek

Dobrý den, mám prosbu. Potřebuji radu se svojí televizí. Nevím, čím by to mohlo být, ale u tohoto filmu mám problém, že je velmi rozmazaný a většinu času hrozně zpomalený. Myslíte, že to bude na novou televizi? Manželka říkala, že nemám řešit blbosti, ale mě to přijde, že se muselo něco pokazit. ()

RadaRAW

Když se podíváte že se tři lidé prali u psaní scénáře a ještě k tomu jeden z nich je režisér, je jasné že může dojít ke katastrofě. Vlastně to vypadá že jeden scenárista chtěl natočit hvězdné války, druhý vesmírný western a třetí dunu. Ano, dopadlo to strašně, dialogy a postavy jsou katastrofální, však přitom musíte prosedět dlouhé mluvené expozice, ale nebudete si pamatovat nic. Bohužel i má naděje že Snyder vytvořil mnoho choreograficky epickým scén, byla totálně zadupána do země, už při té první. Doslova jsem horší dlouho neviděl, ani v low budget filmech. Tak že neztrácejte svůj čas a koukněte se radši na Annihilation nebo They cloned Tyrone. ()

Raziel811

Díky hejtu jsem měl mizivá očekávání a Snyder nepatří mezi mé oblíbence. A právě díky tomu jsem si film užil. Je mi úplně jedno, co všechno to vykrádá a ani neustálé zpomalovačky mi kupodivu nevadily. Netvrdím, že je to veledílo, ale je spousta mnohem horších filmů, které jsou velebeny za nic. Takže pokud máte rádi svět podobný Warhammeru, nečekáte dojemné drama a naopak chcete na dvě hodiny vypnout a jen si užívat  něco ve smyslu "je to barevné a hýbe se to", dejte filmu šanci. ()

Milole

Skvelé. Veľmi pekné kulisy a virtuálna výprava. Príbeh je tak na 2*, ale všetko ostatné uspokojí. Príjemne sa na to pozerá. Úplne s kľudným svedomím je to na 4*, ale keď vidím tento hejt na Zacka, tak nemôžem dať menej ako full house... ()

Muffino

Pro mne bezproblémově koukatelné, jen mi moc nesedla představitelka hlavní hrdinky, fašistické prvky a bedna nesmyslů, které by byly tak těžké, že by je v té bedně neodnesl ani robůtek Anthony Hopkinse. Nu co už, na scénáři bylo zřejmě potřeba ještě aspoň 8 let pracovat, aby třeba vlákání do léčky neprokoukli jen všichni diváci, ale také aspoň jeden člen elitních hrdinů. Jo a ti hlavní hrdinové, co tam vlastně celou dobu v té závěrečné bitvě dělali? Oni se asi předvedou až v dalším díle. Jen aby pro ten druhý díl bylo dost diváků. ()

StanleyVanH

Celkem mě to překvapilo teda. Je to sice taková snaha o napodobení Star Wars, světelný meče, příšery, vesmírný lodě, androidi, ale plný akce a zábavy film splňuje. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze