Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Lacike

Neviem či je spomalený film, Snyder alebo ja. Ale mal som pocit, že sa zastavil čas. Kopírka Star Wars a Siedmych statočných dopadla katastrofálne. 2/10. ()

MoiJe

Hŕstka sexy ľudí sa poskladá a postaví intergalaktického imperistickému vojsku. Šuští to papierom veľmi otravne a je to ešte hlúpejšie, než by človek čakal, ale hej, spotení sú všetci na extra vymakaných svaloch máchajúci svojimi zbraničkami... a o to jediné tu ide. Jaj o česť samozrejme. ()

Skrk

Nutno předem napsat, že jsem fanoušek Zacka Snydera, jehož Watchmen považuji za nejlepší komiksový film všech dob. Líbilo se mi i (viděl jsem ho několikrát) guilty pleasure Sucker Punch. Armádu mrtvých nepovažuji ještě pořád za vyloženě špatný film a jsem schopen obhájit nedoceněného Batman v Superman se ZSJL. Zkrátka mám rád jeho vizuální styl, ale to, co předvedl zde s Rebel Moon, si žádné zastání nezaslouží. Už dlouho jsem neviděl něco tak digitálně nepřitažlivého, něco tak nudného a nezajímavého, že jsem to měl rozkouskované na třikrát. Postavy ploché a bez charakteru. Akce komická (zpomalovačky s kupou lens flarů, které stojí za prd). Vykrádačka desítek filmů (Klofan wtf?), která je tak zbytečná a dementní, že nechápu, proč to má vlastně vzniknout do dvou částí, krerou po tomhle rozmazaném bordelu vidět už ani nechci. Snyder potřebuje pevnou ruku a nepsat sám scénáře. Jedině pak natočí dobrý film. 2/10 ()

PauloZ

Snyder nemá co říct a pokud mu film nenapíše někdo jiný a nebo si neveme knižní předlohu, tak je to absolutní utrpení. Je mi smutno, protože jeho první filmy řadím do mých oblíbených. Tady ale někomu narostl nosík navrch aniž by ukázal nějaký um. Navíc efektně je to fakt dost špatné a levné. Na druhou stranu. Kdyby za tím nebyl Snyder a jeho chvástání o jaký megalomanský film půjde a promrhané miliony které v tom filmu nejdou vidět, tak bych to jako Netflixovskou blbinu nehejtil tak moc. ()

ledzepfan

OuKej.. Jednou za čas se stane, že je nějaký průměrný film nepochopitelně hypovaný a jindy se zase stane, že se podobně průměrný film stane terčem zbytečného zesměšňování a absurdního hejtu. Kdo je schopný k hodnocení filmů přistupovat trochu s nadhledem a odmítne jen (někdy doslova) papouškovat fráze z prvních recenzí, má něco nakoukáno, chápe film v kontextu filmografie nějakého tvůrce, atd. ten se nad Rebel Moonem nemůže rozčilovat. Snyder ve své profesní touze po zhmotňování adolescentních fantasií vytvořil ukázkově brakoidní space operu se vším co k tomu patří. Je to přesně tak přiblblé (nepůvodní, předvídatelné) jak by člověk od tohodle subžánru čekal a je to i stejně tak lobotomicky zábavné a chytlavé. Ano, co si budeme říkat, Snyder má mezery v psaní (i záměrně klišoidně pitomých) scénářů. Nejlepší filmy co natočil mu psal někdo jiný, nebo skoro doslova citovaly předlohu. Tozn, že i tady je pár scén které jsou už cringe a pár dějových peripetií, které jsou i v rámci brakoidní logiky zbytečně mimoidní. Ano, Snyder bezmyšlenkovitě nadužívá své trademarky a tak dobrá polovina zpomalovaček nemá své opodstatnění ani v estetice obrazu ani v nějakém dynamickém napětí (spíš naopak, spousta zpomalovaček tady akci jen a pouze zbytečně brzdí) a občas je nějaký záběr tak kýčovitý, že si člověk ublinkne očima... Přes všechny možné výtky ten film ale svým způsobem funguje, drží v jakémsi schématickém celku a těch 130 minut nějak zásadně znát není. Pindy o nevykreslených charakterech jsou blbost, protože ani v první půlce Sedmi Samurajů jsme o jednotlivých charakterech nevěděli více než tady (a třeba Boutellina nebo Hunnamova postava ten svůj background mají docela funkčně nastřelený).. Herecky je to v pohodě. Hopkinsův hlas potěšil... Fakt bych to zbytečně nehejtil jen proto, že je nějak trendy to hejtit na základě několika, dokolečka opakovaných a ne úplně neprůstřelných argumentů. Je to jak jebat třeba Jacksonův Braindead, že je to na horor málo strašidelné a psychologicky propracované. ()

maddy

Zack Snyder bol cool naposledy pre desiatimi rokmi, kedy natočil aj svoj posledný dobrý film. Odvtedy svoj režíjny štýl nikam neposunul. I keď vlastne áno, čoraz viac do hája a Rebel Moon je toho ukážkovým príkladom. Nabubrelá snaha natočiť veľkolepé, osudové sci-fíčko, ktorá však dopadla podobne neslávne ako jeho návrat do zombie žánru v Army of the Dead. S ktorým Rebel Moon zdieľa aj rovnako hnusný, ak nie ešte hnusnejší vizuál. Nie, Snyder, už to fakt nie je cool. Spomaľovačky nevieš efektívne využiť, všetko pôsobí chladne a nezrušivo, pretože z toho sála fakt, že sa točilo iba v štúdiu pred zeleným plátnom, na ktoré si nejako našrúboval postavy a rozprávač príbehov z teba nikdy nebol, takže Rebel Moon by síce okato chcel byť novodobými Star Wars, ale vo výsledku je to film, ktorý ma bližšie k trápnemu Jupiter Ascending. I keď ten aspoň nejako vyzeral, Rebel Moon s pribúdajúcimi minútami vyzerá čoraz horšie a Snyder už stratil cit a um aj ako vizuálny režisér. Síce sa dá pochváliť hudba, masky a pár scén (napríklad tá s pavúkom), ale čo z toho, keď sa to odohráva vo svete, ktorý nebude nikoho zaujímať; s postavami, ktoré si za tie vyše dve hodiny diváka nijako nezískajú a s príbehom, ktorý pôsobím akoby ho napísal desať ročný chlapec nadšený do sci-fi. Sci-fi Céčko s Ačkovým rozpočtom natočené režisérom Béčkových schopností. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Bohužel. Má očekávání nebyla naplněna ani tak z poloviny. Asi můžu potvrdit, že se jedná o jedno z největších zklamání uplynulého roku. Snyder tentokrát ustřelil. A to pořádně...Neberte mě špatně, úplný odpad to fakticky není (to zase nechápu některé zdejší uživatele). Už jen ten vizuál místy kladně překvapí. A najde se i pár zajímavých sekvencí (třeba souboj s arachnoidem). Jenže ten příběh? To mělo být jako sakra co? Vůbec jsem nepochopil motivace všech přítomných postav, proč se přidávají k hlavní hrdince za účelem obrany malinké vesničky. Záporák spíše karikaturou. Herecky to taky moc nemá co nabídnout (když se zamyslím na scénářem, tak jsem asi více chtít nemohl). Sofia Boutella hraje ucházejícím způsobem. A závěr? Já se fakt ani moc na tu dvojku netěším. Takový potenciál to mělo. Achjo. Za mě dávám 5/10 (hlavně díky soundtracku...Junkie XL nezklamal) P.S. Ty zpomalovačky byly spíše častěji k smíchu ()

Lokutus

Převést 7 statečných do sci-fi prostředí se už před 40 lety pokusil Roger Corman s Battle Beyond the Stars a nedá se říct, že by byl Snyder o moc úspěšnější, byť měl k dispozici asi 1000-násobný rozpočet. I když film sice neurazí (a pokračování si časem asi i dám), tak je poněkud škoda, že když se mezi neschopnými nýmandy objeví nějaký ten schopnější/charismatičtější herec, tak buď jen postává a příležitostně mručí něco v pozadí (Hounsou) nebo v horším případě je jeho výstup redukovaný na nepodstatný štěk (Hopkins - snad víc přístě, Jena Malone nebo Corey Stoll). ()

Korbitch

Jéjku, to je zase krásná hysterie tady. Zatímco Ahsoky, Mandaloriani a podobný ♦️viny tady dostávají čtyřky, pětky, u Rebel Moon létají hvězdičky a odpady. A přitom je to mnohem lepší než cokoliv z nové trilogie SW. Prostě jen další ujištění, že nejste nic jiného než trapná banda pozérských šašků. Těch 6/10 víceméně na klid. ()

SaNcHeZ_cz

Ha ha ha, Ne. Ani při rozdělení na pět sezení prostě ne. Zack Snyder dovede natočit obstojný nebo i dobrý film. Nic z toho ale Rebel Moon není. Opisování domácího úkolu z památných scén ze žánru sci-fi za posledních šedesát let (a vlastně nejen sci-fi) v tak vyblitě digitální podobě, že i původní Justice League nebo The Flash vedle toho vypadají jako pokus o film. To vše navíc v dvě hodiny dlouhém intru bez hlavy a paty, kde je materiál na montáže natažený (i díky slowmo) na 90% filmu. Zbytek jsou titulky a naprosto z pr.... vytažená konfrontace která vlastně nic moc nezmění. Ale "vypadá to hezky", má to "postavy" a jde tam o budoucnost "promyšleného vesmíru". Viděl jsem toho už hodně ale takovouto zbytečnou záležitost, kde se někdo pokoušel napěchovat úplně všechno tak moc, až ve filmu nebylo vlastně nic, ještě ne. A díky těm mizerným trikům vlastně ani jako prezentace televizorů někde v rohu elektra tohle neobstojí. ()

Tony.cs

Jsem Snyderův veliký fanoušek. A film se mi líbil. Ale bohužel jsou dvě věci, které mu neodpustím. První je, že mám rád zpomalovačky, ale všeho moc škodí. Někde se vyloženě nehodily. Druhá je, že i přes představení "ultimátních" postav, bylo finále prostě slabé. Mělo být epické, ne takové... obyčejné... ()

Kaluž

Nepokrytá vykrádačka všeho okolo, což v tomto případě neberu jako mínus, ovšem v audiovizuálním podání jak z prdele, což už negativní kritikou zavánět může. Ale taky furt mohlo být mnohem, mnohem hůř. Ty vole, já mám dneska nějakou shovívavou náladu, či co. ()

Helo

V příběhu očekávaně zcela neoriginální a místama tak trochu blboučký a naivní a celý je to (tentokrát nečekaně) nikoli ski-fi Sedm statečných/samurajů, ale spíš variace na hledání kumpánů ala Mass Effect 2, který by zachránili vesničku pseudo-skifi-vikinských farmářů proti říši, která zase spíš než aby připomínala Impérium ze Star Wars, tak dost silně evokuje Impérium z Warhammeru 40k, což mi osobně ani nevadilo - spíš naopak - a utvrdilo mě to v tom, že se fakt dost těším na WH40k adaptaci od Cavilla. Celý mě to, zřejmě hlavně díky z většiny líbivýmu vizuálu (třebaže některý designy jsou dost generický), slušný hudbě a převážně sympatickýmu (a sympaticky nesympatickýmu) obsazení, bavilo a pro nás, komu nevadí celková neoriginalita, to dolů táhne hlavně samotná práce s postavama, která tu prakticky není. Snad to Snyder Cut (wtf) trochu vylepší. Druhej díl si určitě dám tak jako tak. ()

FilmFan24

Roztahaný příběh jehož jednoduchost by stačila i s připravovaným pokračováním na 90 minut. To, co se snaží být cool sráží do autu zpomalená akce či přemíra vizuálních vychytávek či zbytečných odboček zpomalující už tak natažený děj, který opravdu nepřináší vůbec nic nového. Zklamání za drahé peníze. ()

sofiapetra

Nechápu proč sypou tolik prachů do něčeho tak nudného a nezajímavého. Vykradli kde co. A vážně musí hlavní záporák ve vymyšleném sci-fi světě vypadat jako gestapák?? ()

applause

Sice je to slátanina všeho možného, ale myslím si, že po grafické a herecké stránce to špatné není. Horší je potenciál, který se po půlce filmu bohužel rozplynul do ztracena. Nevím, co chtěj předvést v tom druhém dílu. Moc nedoporučuji. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze