Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

TomasRichtr

Měl jsem pocit, že vybrali to nejhorší z novodobých Star Wars a ještě to víc domrvili. Radši z toho měli udělat videohru, tam by se aspoň víc prodaly ty hezký obrázky. ()

Hellierer

Nabubřelý Snyder parodií sám na sebe. Hloupoučké, špatně zahrané, rádoby epické a vykrádající snad všechno. Neschopnost vystavět dramatickou či bojovou scénu bez zpomalovačky, občas ošklivé triky a neustále hrající pompézní chorály i z klidné pasáže dělají nechtěnou komedii. Maximální snaha o výpravnost s nulovým dopadem. Uff. ()

Hashirama

Už když se během ukázky produkčních společností spustí orgastický chorál, tak poznáte, že bude zle. V prvních deseti minutách následují filozofické monology s teskným soundtrackem v pozadí, zpomalené záběry na rozhazování semínek, vesnice hipsterských amišů a vesmírný Schutzstaffel. Dvouačtvrthodinová vykrádačka veškerého popkulturního materiálu rozšmelcovaná logikou desetiletého kluka, jehož kompetence začínají a končí u videoklipového vizuálu a slow motionu. Rebel Moon je magický zážitek, kde se podařila ve vyprávění skloubit primitivnost s nesmyslností v každé dílčí scéně.  Charakterizace postav či vzájemná interakce jsou neexistující, místo děje tedy hlavní hrdinka spontánně vypráví expozici a lore, případně hrdinové stojí a koukají, jak se před nimi něco děje, a čekají, až to skončí, aby to mohli okomentovat nějakou prázdnou epochální glosou, kterou si Zack Snyder určitě nechá vytetovat. Během dvou hodin divák nedostane nic kromě dokonale nijakých herců a prázdných digitálních obrázků. Zacku, nejsi rebel, ale normální fušér. 3/10 ()

kukkik

Opravdu velice béčkové sci-fi, jako vytržené z 80.let. Jelikož zde jsou využita snad všechna možná klišé a stereotypy pro nízkonákladové vesmírné dobrodružství pro celou rodinu, působí většina postav i samotný děj jako parodické verze sama sebe. Přidat něco záchodového humoru, bylo by to nejspíš k nerozeznání od dalšího dílu Scary Movie. Já jsem si to každopádně neužil, osudy postav mě nezaujaly, představování jednotlivých hrdinů proběhlo tak zbrkle, že bylo prakticky nemožné navázat s nimi nějakou vazbu a tím pádem mě potom příliš nezajímaly ani jejich další osudy. Nízký rozpočet byl tradičně nejvíc znát na akčních scénách, které byly často, vzhledem k jejich kvalitě, zbytečně natahováné s předem jistým výsledkem, tudíž spíš nezajímavé. Nuda i zadarmo, jak je ostatně na Netflixu zvykem, škoda. 2/5 ()

Likan7

Měl jsem Snydera rád. 300, Úsvit mrtvých i Watchmen jsou skvělý filmy. Není to sice filmově přelomová věc, ale jeho filmy měli spád, vypadali dobře a byli pěkně akční. Je mi líto, co se mu stalo v osobném životě. Nikdo, kdo ztrátu dcery nezažil, nedokáže pochopit čím si může procházet. Chápu tedy, že se pak vrhnul do práce. Jenže ten člověk nemá sebereflexy. Rebel Moon si vysnil jako dalš film ze Star Wars. Jsou tu lodě, světelný meče, rebelové a všechno ostatní. Jenže ty nejhorší SW filmy jsou MNOHEM lepší, než tahle hnusná šílenost. Akce, příběh, triky, hudba, herci (koho napadlo to táhnout přes kdysi mladou Nike Woman, která umí tancovat?). Je 28.12., rok končí a za mě je Rebel Moon nejspíš nejhorší film roku. A pokud ne nejhorší, tak určitě nejnenáviděnější. ()

Myslivir

Omlouvání nedostatků filmu existencí jeho režisérské verze prominu pouze v případě, že při produkci došlo k problémům externího charakteru (např. případ Josstice League) nebo pokud původní verze filmu nestojí za hovno. Ale ejhle, jelikož tady se posralo skoro všechno, nemám nejmenší chuť čekat na další "Snyder cut". A to jsem si říkal, že špatný scénář by mohl zachránit audiovizuál (jako třeba Stvořitele) - jenže i když některé záběry dobře vypadají, v jiných CGI vypadá jako z 15 let staré videohry a Snyderovy oblíbené slow motion záběry mnohdy popírají jejich hlavní funkci (totiž násobení expresivnosti), jelikož zpomalená je kdejaká blbost. Spolu s rádoby velkolepou hudbou se mi tak film snaží nakukat, že v něm ekšualy o něco jde. Ale nejde. Prostě se jenom dohromady dávají náhodný karikatury - král Artuš s černým Bediverem, týpek, co hrál Daaria Naharise z GoT, random asijská postava ze Star Wars, random Dothrak co vylezl z WoWka, vůdci kyber pirátů a vyvolená ženská hrdinka - za účelem rebélie proti vesmírným náckům/komančům, který vede týpek, o němž všichni zapomněli, že taky hrál Daaria Naharise. Doslova nikdo s nikým pořádně neinteraguje, nikdo nemá pořádnou osobnost a nejzajímavější postava je robotí Hopkins. Jako navnazující první část teda řádnej průser. ()

E lan

Jsem skalním fandou sci-fi a toto je opravdová sci-fi. Sice s blbým scénářem, sotva průměrnými herci a nelogickým příběhem, ale pořád je to sci-fi. Kdyby totiž nebyl tento film sci-fi, tak bych se možná rozhodval mezi * a **. Takovou blbost bych od Snydera nečekal. Byť triky jsou velmi dobré a akční scény ujdou. ()

AloisNeuman

Vykrádačka Star Wars, Avengers, Harryho Poterra, Pána prstenů a Blade Runner. Nacistické uniformy pro důstojníky a americká výbava z Iráku pro pěchotu. To je teda panečku mix od Snydara. Oproti většině filmů vizuální efekty na úrovni. ()

Listyx

Noo tohle byl slušnej hnůj. Jakožto scifíčkově pozitivní osobě mi většinou stačí knížka, juknu na pěkné video na youtubu a když je svátek a vyjde nějaký pěkný seroš, nebo dejbože film, tak to už mám totální vánoce. Stejně tak jsem se těšil i na RM 1/2. Byly náznaky, že ko nebude úplně košér, ale co?! Vysokorozpočtová scifárna? To nemůže dopadnout míň jak za 3*. Nooo ne. Může. A nacpe vám ten svůj unylej fekál do xichtu od první vteřiny. I ten úvodní monolog jsem si pro jistotu pustil 2x abych uvěřil, že sem se nepřeslech. Jako vážně? OKOK, tak jako každej film nemusí bejt zajímavej příběhem, může mít i jiný kvality. Třeba akci, dialogy, humor, prostě něco co ten blábol kvůli kterýmu se to jako děje odsune do pozadí a zbude zábava. Nooo ne. Nezbude. Nevím jestli za to můžou herci nebo rejžové, ale tak toporné výkony sem fakt dlouho  neviděl. Ty "dojemné" pohledy někam do řiti, "srdceryvné" blinkání minulosti, "smysluplné" rozhovory, ta touha po osudech "zajímavých" postav, jež vás od začátku chytne a donutí chroupat nevypopované zbytky popcornu... To všechno vás tak po patnácti minutách donutí zastavit a zamyslet se. Nejdřív nad filmem "Jako vážně? To sem si pustil nějaký experiment mentálně zaostalých? Ne, název a rok souhlasí. Ale tohle nemůžou myslet vážně?! Nebo můžou?" a pak nad sebou "Chci tomuhle věnovat čas? Nedojela myčka? Že bych jí šel vyndat. A co kočka? Nepotřebuje nějakej mls? Nebo třeba podrbat? Hmmm...". Já teda šel vlastní cestou a po pár dalších desítkách minut jsem se otočil a usnul. Přiznávám, prostě sem půku prochrápal a musel si to pustit znova od půlky a neměl jsem to přátelé dělat. Tenhle film je totiž tak špatný, že neni zajímavý ani tím jak je špatný. Dávám 1* za pěkně vyrenderované planetky. Ale nemuselo to bejt formou celovečeráku, stačilo vydat pár 4k wallpejprů. ()

rublik05

Rebel Moon je ve své podstatě taková laciná, vizuálně nepříliš atraktivní vykrádačka Star Wars, inspiraci si ale bere i ze spousty jiných filmů, příběh je i přes snahy tvůrců o vybudování funkčního světa a o určitou epičnost až směšně triviální, nějakou alespoň základní logiku v něm absolutně nemá smysl hledat, stejné je to i s jednáním a motivacemi jednotlivých postav. Ty jsou ostatně snad úplně všechny těžce nevýrazné a nesympatické, svým přehráváním zaujme snad jen hlavní záporák Ed Skrein, jehož postava ale rovněž není kdovíjak dobře napsaná. Přestože film překvapivě docela rychle uběhne, tak se většinu času nic moc neděje a často i vyloženě nudí. Akčních scén není zrovna mnoho, nejsou ani příliš dobře natočené a provedené. Snaha o vykreslení světa vyšumí úplně do ztracena a působí spíše kontraproduktivně, tj. lacině a hloupě. Opravdu nevím, co mě má na tak škaredě a nelogicky udělaném světě zaujmout, kromě snad již zmíněného ošklivého vizuálu a hromady nesympatických postav, což ale nejsou zrovna kladné vlastnosti. Ne že by to bylo úplně na vypnutí, avšak žádné pozitivní pocity ve mně snímek nevyvolal, spíše naopak. Tak či tak jsem zvědavý, zda si Zack Snyder v dubnové druhé části Rebel Moon s podtitulem Jizvonoška alespoň trochu napraví reputaci a nebude to taková tragédie, vzhledem ke kvalitám této první části o tom však silně pochybuji. 3/10. ()

Nix

Tohle se nepovedlo. Vizuál je pěkný, ale to je celý. Přišlo mi to parodie na Star Wars s hudbou Pána prstenů. Akce je tam málo a když už tak je plná naprosto blbých zpomalovaček, které to akorát kazí. Hunnam byl fajn, ale že by předvedl bůhví jaký výkon? to se říct nedá. Asi nejlepší byl záporák, jenže i ten tomu nepomohl. Celkově jsem se nudil a nic mi ten film nedal. Za mne si to pustit maximálně u uklízení nebo jako kulisu. Snyder by se buď na to měl už vykašlat nebo se rychle vzpamatovat. ()

Kingjiri

Jasně, hlavní postavy moc charismatu nepobraly (snad jenom general Titus nebo záporák Atticus maj něco do sebe), příběh za moc nestojí a většina scénáře je taková slátanina několikrát viděnejch sci-fi / fantasy námětů. Ale na druhou stranu neni výsledek za 90 mega uplně marnej. První polovina byla nudná (dost dlouhej rozjezd), ale ta druhá naštěstí přidala na tempu a přinesla dost akce i vizuálně solidních scén. Právě druhá půlka mě nakonec přesvědčila, že si přece jenom pustim pokračování, jakkoliv jsem o tom ze začátku dost pochyboval. Škoda, že uplně chyběj nějaký krvavý scény a Snyderovy zpomalovačky občas trochu rušej zážitek z jinak solidních akčních scén. Třetí slabá hvězda právě za akci a koukatelnej digitální vizuál. ()

DavidWebb

Takže Zacharymu bolo umožnené natočiť si svoj sen a predsa, sklamanie je dosť veľké. Vizualizácia je síce pekná a veľa scén  je katalógových ale to sa už predtým podarilo viacerým rejžom a podobne ako ich fliky, aj tento  už čoskoro zapadne prachom. Pretočiť  stokrát videný príbeh s inými hercami a v inom prostredí  tak to podľa mňa nebol správny smer,  rejža si mal radšej zaplatiť nový, originálny scenár a skúsiť si vytvoriť ten túžobný, vlastný (filmový) vesmír s možnými franšízami  od piky. Napr. Villeneuve dokázal  vdýchnuť  do novej Duny niečo svoje, niečo osobité a pre mňa až hypnoticky zaujímavé ale nič z toho  som v Zakových 7 samurajoch ani nenašiel  ani nevidel (teda až nato, že sa to odohráva vo vesmíre a povinné zastúpenie všetkých farieb). Scenár je vyčpelý, dialógy nezaujímavé až detinské,  príbeh nudný, záporáci vylúdia na divákovej tvári  skôr úsmev než rešpekt a vzhľadom na očakávania sa neviem prinútiť ani k tej tretej.  Podarila sa už spomínaná vizuálna stránka a aj  casting sa  celkom dal, ale úprimne, už z traileru som cítil prieser. Ako filmový fanúšik si druhý diel a Zakyho cut si síce pozriem, ale veľké očakávania ako pri ohlásení tohto projektu už nemám. ()

BFG2000

Snyder to dokázal. Přinesl vlastní svět "Star Wars", který je však mnohem lepší, zábavnější, krásnější, temnější, epičtější a samozřejmě bez otravného a trapného humoru, než "originál." Tohle byla pecka, která by si zasloužila kino a věřím, že DC bude ještě o stupeň lepší. Tohle byla sci-fi událost roku. Perfektní charaktery a naprosto bravurní casting s dominujícím Edem a především pak Sofií, podmanivá a místy dechberouci hudba, osudový příběh a neskutečný vizual, jaký umí jen Snyder. Tady nebylo vůbec nic špatně. Velmi potěšil i Anthony Hopkins a jeho charakter. Byť dostal jen pár minut, stejně dokázal totálně strčit do kapsy všechny své konkurenty od SW. První díl navíc skvěle rozdal karty pro následující pokračování. Takhle se to má dělat! Ze světa Star Wars jediný Rogue One snese srovnání, ostatní, byť tzv. kultovní filmy, se vůbec nechytají! Snyder dokonce ztrapňuje i Denise Villeneuva a jeho detinskou, nudnou a trapnou Dunu. Snyder top3 režisér současnosti! PS. MrHlad se díval na starém mobilu a po půl litru laciné ruské vodky, recenzí potom psal očividně s pořádnou kocovinou a okny, takže si jeho štěku příliš nevšímejte. ()

Marty7CZ

Ten chlap je už fakt rezisersky mimo a žije jen z nakyho "popovyho" pseudokultu! Točí už tak kravsky, že jeho dávný majstrštyky právě už znej jak SCI-Fi..... Hroznej příběh, mega blbý postavy, kontrast ultra scifi vs orání na poli a HLAVNĚ vykrad všechny dobrý scifka za 40 let. Takže 25% ()

Milda003 odpad!

Už se nedivím že Zacka s touhle slátaninou Disney poslali k šípku, stačí, že zničil svět DC tak ještě aby zničil svět SW. Tak se rozhodl udělat si svět svůj...svoje universum... Ale nevím nevím .. podle mne je to děsnej propadák a divil bych se, kdyby o to někdo jinej kromě něho stál... ()

RAFT

Čekal jsem od filmu víc. Snyder nám natočil koukatelný film. Možná jeho verze až časem vyjde bude lepší. Kde je ten Snyder co nám natočil takové pecky 300,Úsvit mrtvých,Watchmen.Za mě 60% ()

zipacna

Jsem obrovský fanoušek space-opery. Absolutně nemůžu tomuhle filmu dát míň, než tři hvězdy. Z mnoha důvodů, který asi člověk, co nemiluje sci-fi, nemůže pochopit. Například splněný sen. Co by za to kdejaký fanda dal, kdyby si mohl splnit svůj sen. Zhmotnit si svoje představy. Přivést k životu svoje planety, mimozemšťany, vesmírné lodě a bitvy. Zack Snyder dostal tu šanci, natočit si svůj sci-fi sen. - Zpracování je věc druhá. Je to temné, občas s podivnými efekty a kamerou a dost často mi to připomínalo filmy s Riddickem, občas taky ale mnoho béčkových bijáků. Film má hrozně rychlý spád, zprvu se zdá, že všechno jde až neuvěřitelně ideálně. Na to, jaké zkušenosti hlavní hrdinka z bitev má, rychle každému důvěřuje. Přes všechny negativa jsem film zkouknul na jeden dech a nebudu se na Snydera zlobit kvůli tomu, že obohatil subžánr space-opery tímto filmem. Možná se trochu z chyb, které zde udělal poučí a dvojka bude lepší. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze