M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

Pan.Antonin

Celkem povedený technothriller/lehký horror, který září hlavně v té thrillerovské rovině s klasickým tématem kam až člověk může zajít s technologiemi. Možná to lehce trpí na pomalejší začátek a úplně to nedokáže využít celý svůj potenciál, protože strašidelné/atmosférické to není pomalu vůbec, ale celkově musím říct, že se mi to líbilo. Herci neurazí, scénář je v pohodě, jako sci-fi/thriller to bylo napínavé, ke konci gradující a s docela povedeným finále. Do pokračování bych se ale nepouštěl. P.S. Osmiletá Cady byla hodně nesympatická postava. ()

Lougle odpad!

Nechápu hodnocení tohoto snímku. Je to na úrovni nějakých 35%. Hloupé postavy, hloupé dialogy, postavy jsou na pěst - nejvíc 2 hlavní protagonistky, neustálý přiblblý výraz malé holky, žádné napětí, žádné gore scény, stupidní finále. Tohle je jedno velké NIC pro malé děti.. i když.. i jako dítě bych tento snímek odsoudil. Horor to rozhodně není.. pro mě tedy je, ale ve špatném slova smyslu. Kéž bych to nikdy neviděl, naprostá ztráta času. (ps: ne, fakt nepřeháním) ()

HanzoBureshi

Vraždící topinkovač by na tom byl možná lépe. Tohle mi moc teda nesedlo. Vražd je tu málo, téměř žádné napětí, směšné finále pro tříleté děcka s rukavicemi a nesmí tu samozřejmě chybět taneček na Tik Tok. Ale třeba ten její démonický pohyb v robotické verzi byl docela cool. Kdybych cca 10 minut vystřihnul, o žádný horor by se nejednalo. Úplný dno to není, ale návštěvu kina si to nezaslouží. Jsem rád, že jsem na to kouknul na VOD platformě. Druhé pokračování ale zkusím. Mé hodnocení: 4/10 ()

hony23

Vraždící dětská panenka, to už tu bylo. Chucky se stal kultem a vše co přijde po něm se nevyhne srovnání. Takže Chucky byl děsivější, brutálnější a hlavně zábavnější. M3GAN je sice vybavená umělou inteligencí, ale po celý film je nudná a hororových scén přináší pomálu. ()

brasek

Snímok ako sci-fi thriller boduje celkom slušne, ale o horore sa baviť nemôžeme. Dobrý príbeh nepotrebuje mnoho vrážd a litre krvi (žiaľ niektorí to stále nechápu). Prvých 40 minút mierne nudných, príbeh sa však zlikvidovaním psa od susedy rozbehne a ponúkne oddychový filmový zážitok. Megan je niekedy sexi a raz či dva razy detinská. ()

SpicyNugget

Gemma, skvělá technička a robotička, dostane po smrti své sestry a jejího manžela do péče svou neteř Cady. Těžko se jí s holčičkou sžívá a ona taky neskáče dva metry do stropu. A tak jí teta vyrobí panenku - umělou inteligenci. Zkrátka robotku, která se okamžitě stává Cadyinou nejlepší kamarádkou a ta konečně skáče dva metry do stropu. Jako ostatně vždy, i tady se UI zvrhne a svůj cíl chránit Cady chce dotáhnout do konce… Na tenhle film jsem se dost těšila a nejsem vůbec zklamaná. Naopak, skáču dva metry do stropu i já. Super téma, skvěle zpracované, obsazení více než sympatické, potěšila mě Allison Williams (Uteč) a Ronny Chieng byl neskutečně vtipný. Panenka je velice zdařilá, i co do projevů a hlasu. Nízký rating z toho dělá horor pro děti, ale kupodivu mi absence hororových prvků vůbec nevadila, byť bych tomu loupla spíše sci-fi, než horor. Ale spokojená jsem, určitě se musím podívat znovu. ()

CallisCZ

Neni to uplně blbý, celkem mě to i bavilo. Otázka je jestli to bylo “kvalitou”, nebo očekáváním, kdy přijde ta část, kdy se člověk má bát. ()

Sebule

Celkem fajn film o tom, jak se dokáže technologie zvrtnout. Není tam nic nového nebo něco šokujícího, film se asi hodinku rozjíždí, ale určitě to není nuda, objeví se pár zajímavých scén. Film nám taky ukazuje pohled, jak může mít trauma vliv na dítě a taky ukazuje pomalou změnu "vědomí" robota. Velká škoda je, že zabíjení bylo poměrně málo a když už nějaké bylo, tak většinou jsme to neviděli a obecně bylo málo krve na můj vkus. Musí se ocenit vzhled samotné M3GAN, který je parádní a co mě ještě víc udivuje, že M3GAN doopravdy hrála herečka Amie Donald, která to zvládla bravurně. Filmu taky chybí nějaká hutná atmosféra nebo nějaké napětí. Část před samotným finálem povedená, ale konec bylo pro mě docela zklamání... čekal jsem něco víc drastičtějšího, napínavějšího... Je to takový ten film na jeden nudný večer. Hodnocení: 6/10 ()

Kushina

V rámci hororu to nebylo nic moc, v rámci ucházejího sci-fi filmu to bylo fajn. Uměla inteligence je holt problémová a ukazuje to i tenhle film. Nesprávně napsané kódy dokáží udělat z pomocníka zabijáka, co má titanové jádro a žádné emoce. Nebezpečná představa. Film bych každopádně pojal jako průměrné béčko. 60% ()

karnifex

Skvělé! Nenechal jsem se odradit slabým hodnocením, a o to větší je mé nadšení! Jen opatrně se žánry: nejedná se o horor (odtud možná zklamání mnoha uživatelů), ale subverzní komedii (sci-fi a velmi černou). Film mi často připomněl Verhoevenova RoboCopa (kterého ostatně evokovala už úvodní "reklama"). A ačkoliv rozhodně obsahuje i hlubší motivy a myšlenky, je především nesmírně zábavný - těch 5 ***** je naprosto zasloužených! (P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, jakou melodii improvizuje M3gan na dětský klavírek před závěrečnou konfrontací s Gemmou - bylo to Toy soldiers) ()

jouzy odpad!

Nuda, blbost, strašná napodobenina všech movies s panenkami a ostatní havětí. Předvídatelné jak hovno po pivu. A nakonec boj s Ocelové pěsti. Bravo!!! ()

veverysiak

Keby tam nebol taký krepý záver, dám o hviezdu viac, aj keď je to obohratá téma, no a celkom chápem aj tých, ktorí sa idú z tohto kúska zjašiť, za desať hviezd je hodné hlavné posolstvo, aj keď skryté a potlačené, a síce že zasranom majú byť odopreté akékoľvek elektronické vymoženosti bez dozoru dospelých, momentálne otvárame všetky otvory na hlave z toho, čo s kotniakmi narobili mobily, nuž ani sa nedivme, pokiaľ má všemocná škatuľka s prístupom na čokoľvek nahradiť rodičov, známych, kamošov, inak to dopadnúť nemôže, keď k nám zavítajú domov androidi, aby sa hrali s potomkami, vychovávali ich a boli ich ochrancami, začne náš koniec, takže 40%. ()

Rian_witcher

Nebudete se bavit ani pokud přistoupíte na to, že geniální vědkyně stvoří dětského androida a zároveň se chová jako retardovaná, při vytvoření pravidel jeho chování. ()

Lilith03

Když jsou v hororu děti, je 30% šance na průměr a 70% šance na skvělou podívanou. Megan se postarala o to druhé. Určitě by se dalo polemizovat nad označením horor, protože tohodle by se těžko někdo bál. Popravdě nejděsivější část filmu bylo, když šli titulky a dohrála v nich jedna písnička a začala nová, která měla takový ten creapy vibe a byla najednou hrozně nahlas. Telefon se mi do toho sekl a nešlo to ztlumit ani vypnout, to jsem se trochu lekla no :⁠-⁠D Prvních pět minut filmu bylo nejenom s hrozným dabingem mámy té holčičky, ale taky to bylo šílený a divný. Pak jsem si na ty postižený hračky zvykla a bylo to fajn. To jak nám byla představena rodina i samotná Megan bylo fajn, někomu by mohl vadit pomalejší rozjezd, mně to nějak nevadilo, více mi už vadily ty utrhnuté uši, které vypadali do se týče provedení jak vymodelované z plastelíny od pětiletého dítěte... Když už film investoval hodně peněz tolik peněz do všech možných blbostí, šlo udělat lépe i tohle. Jinak teda jak říkám, bavilo mě to, zasmála jsem se a bylo tam občas i příjemné napětí. Těším se na dvojku. ()

Easykill

Byť je mordů pomálu, krve vůbec a celkově je to pro "menší" publikum, neměl s m3gan nejmenší problém. Je to spíš inteligentní horůrek a má svoje "kouzlo". Srovnání s chuckym mě ani nenapadlo. Tohle je humanoid, který si trochu upravil pravidla i čip normality. Chucky je posedlá panenka na hraní. Postavit je vedle sebe by bylo ovšem zajímavé. M3gan je v pohodě, hezky natočený, relativně dobře zahraný. Why not. ()

TesterX

A máme to tu zase. Jak už jsme zvyklí, v Americe se děti nevychovávají, ale dává se jim "prostor" jako dospělým, takže ve výsledku z nich vyrostou sebestřední kokoti, jako ta malá kráva v ústředí tohoto snímku. Tahle malá pizda, kterou by dospělák měl mlátit alespoň šestkrát denně, aby si uvědomila, že teplá peřinka není standardem, ale výsadou jejího Boha,  by si mohla uvědomit, že navazovat další hlubší vztahy mezi svými protějšky nemusí být zrovna něco složitého. Nicméně navázat vztah s panenkou, která dokáže opětovat slova, je samozřejmě minimálně na zamyšlení. AI panenka, co dokáže vyvraždit otravné okolí se může zdát důstojným pomocníkem při praní zaspermovaných slipů, ale ve výsledku se jedná o neuváženě nasazenou umělou inteligenci, která chce sežrat veškerou mandlovou paštiku světa. A lidstvo samotné tomu samozřejmě musí zabránit. Ty dvě hvězdy jsou ještě fakt nadsazené jenom díky potenciálu té rozkošné panenky, Nevyužitého potenciálu, ()

swenyx

Další hororová panenka, tentokrát je to M3GAN. Tahle panenka si ale nehraje na to být strašidelná, jako třeba Chucky, ale je spíše silná. Nakonec mi asi jen vadilo že tu nebylo více krvavých scén, zas tak moc jsme toho neviděli. Ale jinak jsem se docela slušně bavil, hezky to ukazuje umělou inteligenci která se v poslední době neskutečně posunula a nedivil bych se kdyby byla něčeho podobného schopna i v reálném životě. S tím jak se snažila zmanipulovat Cady mi to i dost připomnělo Orphan, akorát to je film na úplně jiným levelu. ()

Emperor1

Panenka jako by Terminátorovi z oka vypadla. Příjemná oddychovka pro děti 10+, ale ani já se nenudil a hlavně jsem Megan držel palce, aby to nandala všem těm technologicky progresivistickým dementům, kteří se za každou cenu snaží vytvořit AI se schopnostmi vysoce překonávající ty lidské. A když tyto schopnosti vložíte do mašinky, která je téměř nezničitelná a dáte ji na hraní dětem, tak se pak nesmíte divit, že může dojít k situaci podobné, jako byste svého potomka zavřeli do pokojíčku s nevyzpytatelným opancéřovaným pitbulem. Výsledek nejistý, ale rozhodně bych to neriskoval. Prostě psovi jebne v kebuli, robotovi hrkne v softwaru a neštěstí je hotovo. Tentokrát to dopadlo dobře, nějaké vedlejší škody byly napáchány, ale aspoň posloužily k poučení. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly